Bayern potwierdził duży transfer

Bayern potwierdził duży transfer

Fot. "Liverpool FC v Real Madrid"/Voetbal International/East News
2022-06-22

O tym przejściu było głośno już od kilku tygodni. Bawarczycy długo pracowali nad tym, żeby do drużyny sprowadzić duże nazwisko. Dzisiaj oficjalnie dopięli szczegółów i Sadio Mane został zaprezentowany jako gracz mistrzów Niemiec.

Nieudany sezon, zwłaszcza w Lidze Mistrzów, skłonił władze Bayernu do pracy nad składem drużyny. Bawarczycy szybko ruszyli do pracy i ściągnęli dwóch czołowych zawodników z Ajaxu Amsterdam, czyli Noussaira Mazraouiego i Ryana Gravenbercha. To jednak nie były ruchy, które rzuciły kibiców na kolana i zarządzający Bayernu pracowali nad kolejnym transferem.

Monachijczycy zagięli parol na Sadio Mane. Senegalczyk po finale Ligi Mistrzów ogłosił, że chce odejść z Liverpoolu i było jasne, że do walki o jego podpis staną największe firmy. Szybko na czoło w walce o piłkarza stanął Bayern. Klub z Monachium ostatecznie zaproponował za skrzydłowego około 32 mln €, dodatkowo 7 mln € w bonusach. Ta kwota okazała się wystarczająca i piłkarz podpisał kontrakt z Bayernem. Umowa ma obowiązywać do końca sezonu 2024/2025. Na jej mocy piłkarz będzie zarabiał około 250 tys. funtów tygodniowo

Przejście Senegalczyka do mistrzów Niemiec może oznaczać, że władze klubu dadzą zielone światło na odejście z Bayernu Roberta Lewandowskiego. Dużo mówiło się o tym, że Bawarczycy chętniej spojrzą na oferty za polskiego napastnika, jeśli znajdą zastępstwo. Trudno nie ulec wrażeniu, że Mane przychodzi właśnie w miejsce Polaka a kapitan reprezentacji Polski odejdzie do Barcelony.