Dynamo Moskwa wyceniło Szymańskiego

Dynamo Moskwa wyceniło Szymańskiego

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
2022-06-21

Już od dłuższego czasu głośno jest o transferze Sebastiana Szymańskiego. Przekonany o tym, że do tego dojdzie jest jego agent Mariusz Piekarski. Piotr Koźmiński z portalu sportowefakty.wp.pl przekazał ile może kosztować polski pomocnik.

Sebastian Szymański jest jednym z najlepszych piłkarzy Dynama Moskwa i ligi rosyjskiej. Nic więc dziwnego, że wzbudził zainteresowanie drużyn z największych, europejskich lig. Wywołanie wojny przez Rosję w Ukrainie miało sprawić, że piłkarz czym prędzej opuści Dynamo. Jednak specjalne przepisy, które zostały opracowane przez FIFA nie sprawiły, że polski pomocnik wyjechał z Moskwy. A to głównie dlatego, że drużyny z lig Top 5 postanowiły nie zawierać umów w tym czasie.

Teraz jednak wygląda na to, że piłkarz opuści ligę rosyjską. Miał zresztą już spakować swoje rzeczy i nie wracać już do Dynama. Jednak na razie w sprawie jego ewentualnego transferu nie ma większych konkretów. Mówi się o zainteresowaniu z różnych, europejskich lig. W tej sprawie wypowiedział się nawet Mariusz Piekarski, który stwierdził, że Szymański trafi do Francji, Anglii lub Niemiec. Na konkrety trzeba jednak poczekać, ponieważ na razie jest problem z zapłaceniem za umowy zawierany z klubami z Rosji.

A zapłacić będzie trzeba niemało. Kwotę przekazał Piotr Koźmiński, który ustalił, że Dynamo będzie żądać około 12 mln €. To nie jest mała kwota, więc bardzo możliwe, że kilku drużynom, o których się mówiło w sprawie ewentualnego transferu, może z niego zrezygnować.