Znany Niemiec poprowadzi Górnika?

Znany Niemiec poprowadzi Górnika?

Fot. pixathlon / M.I.S/REPORTER
2022-06-20

Górnik Zabrze jest na razie bez trenera. To jednak może się za niedługo zmienić. Na rozmowach z działaczami pojawił się szkoleniowiec, który z dobrymi wynikami prowadził drużyny w Bundeslidze.

Zwolnienie Jana Urbana z Górnika wywołało dość duże zdziwienie. Szkoleniowiec zajął z Górnikiem 8. miejsce w Ekstraklasie, pomimo bardzo wąskiego składu. Jednak to nie kwestie związane z prowadzeniem w drużyny a brak porozumienia z osobami zarządzającymi w klubie sprawił, że legenda zabrzańskiej drużyny została zwolniona z klubu.

Teraz zarządzający klubem muszą szukać nowego szkoleniowca. Wiele wskazuje na to, że nie będzie to trener z Polski. Pierwsze doniesienia medialne mówiły o tym, że zainteresowani posadą w Zabrzu są Michal Gasparik ze Słowacji oraz Bartosch Gaul z Niemiec. Jednak według Piotra Koźmińskiego z portalu sportowefakty.wp.pl być może inny szkoleniowiec zza naszej zachodniej granicy obejmie Górnika.

Kandydatem na trenera ma być Mirko Slomka. Według doniesień medialnych odbył on już rozmowy z osobami zarządzającymi klubem. To szkoleniowiec z dużymi dokonaniami w Niemczech. Długo był związany z Schalke Gelsenkirchen. Do jego największych sukcesów można zaliczyć wicemistrzostwo Niemiec oraz doprowadzenie Schalke do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Później szkoleniowiec prowadził jeszcze Hannover 96 oraz Hamburg. 

To jeszcze nic pewnego, ale możliwe, że Slomka dogada się z Górnikiem i poprowadzi klub z Zabrza. Jeśli to okaże się prawdą, to będzie to kolejny szkoleniowiec w Ekstraklasie z bardzo ciekawą przeszłością.

Zobacz także