Górnik Zabrze traci obrońcę

Górnik Zabrze traci obrońcę

Fot. Artur BARBAROWSKI/East News
2022-06-05

Na to zanosiło się już od dawna. Młody obrońca, który był podstawowym zawodnikiem Górnika, odchodzi z klubu. Klub nie otrzyma za niego kwoty odstępnego.

Górnika Zabrze czeka w tym sezonie przebudowa linii obronnej. Podstawowi zawodnicy, którzy stanowili trzon tej formacji, odchodzą z drużyny. Jednym z takich piłkarzy jest Adrian Gryszkiewicz, który ostatnie 4 lata spędził właśnie w 14-krotnym mistrzu Polski. Zawodnik okrzepł w drużynie i stał się podstawowym graczem. W barwach Górnika rozegrał 94 mecze. I na razie nie rozegra ich więcej, ponieważ jego umowa z klubem wygasła i nie została przedłużona.

Piłkarz zdecydował się na kontynuowanie kariery w Niemczech. Gryszkiewicz w przyszłym sezonie będzie występował na poziomie 2. Bundesligi w barwach SC Padeborn 07. Zawodnik został już oficjalnie ogłoszony jako wzmocnienie drużyny z zaplecza Bundesligi. Niemiecki klub nie podał szczegółów dotyczących umowy 22- letniego piłkarza.

To nie jest jedyna strata dla Górnika Zabrze. Klub ze Śląska straci też Przemysława Wiśniewskiego, któremu również wygasła umowa z zabrzańską drużyną. Syn legendy Górnika – Jacka Wiśniewskiego, również zamierza kontynuować swoją karierę poza granicami kraju. Stoper młodzieżowej reprezentacji Polski w przyszłym sezonie zagra w Serie B. Zawodnik będzie reprezentował barwy tegorocznego spadkowicza z Serie A – Venezii

Klub z Zabrza musi się teraz szukać piłkarzy, którzy zastąpią Wiśniewskiego i Gryszkiewicza. Na razie Górnik ogłosił, że do klubu wraca Paweł Olkowski. 

Zobacz także