Rybus odchodzi z Lokomotiwu

Rybus odchodzi z Lokomotiwu

Fot. Beata Zawadzka/East News
2022-05-31

Wygląda na to, że w końcu dojdzie do tego, czego żądało wielu kibiców. Reprezentant Polski kończy kontrakt w Lokomotiwie Moskwa i nie podpisze nowej umowy. Na razie jednak nie wiadomo, gdzie będzie on kontynuował swoją karierę. 

O Macieju Rybusie mówiło się w ostatnich czasach bardzo dużo. Wojna wywołana przez Rosję w Ukrainie sprawiła, że piłkarz był krytykowany za to, że nie zakończył swojej umowy w klubie z Moskwy. Jednak sam piłkarz nie chciał opuszczać Rosji, ponieważ z tego kraju pochodzi jego żona oraz dzieci i bał się, jaka będzie reakcja na ich obecność w innym kraju. Piłkarz też nie otrzymał powołania do reprezentacji Polski a było to właśnie związane z jego sytuacją klubową.

Manager Rybusa – Mariusz Piekarski przekazywał, że zawodnik decyzję o swoich dalszych losach podejmie, gdy wypełni kontrakt z Lokomotiwem. Teraz już wiadomo, że piłkarz nie przedłuży swojej umowy. O tym poinformował klub za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Drużyna z Moskwy podziękowała mu za lata spędzone w klubie oraz życzyła mu powodzenia w kolejnych etapach kariery.

Na razie nie wiadomo jednak, co dalej będzie z Rybusem. Zawodnik ma 32 lata i teraz będzie szukał kolejnego miejsca do kontynuowania kariery. Piłkarz jest mocno związany z Rosją, najpierw spędził ponad 4 lata w Tereku Grozny, później na rok przeniósł się do Lyonu i wrócił do Rosji, gdzie przez 5 lat grał w Lokomotiwie. Teraz trzeba trochę poczekać, na informację o tym, gdzie piłkarz będzie grał dalej.