Milan najlepszy we Włoszech!

2022-05-22

We Włoszech sytuacja była jasna. Milan potrzebował zwycięstwa z Sassuolo do tego, żeby przypieczętować zwycięstwo w Serie A. Podopieczni Stefano Pioliego nie zmarnowali tej szansy i zdobyli 19. tytuł mistrzowski w historii klubu.

Lokalni rywale Milanu, czyli Inter, liczyli na potknięcie. Sami jednak najpierw musieli pokonać Sampdorię. Dopiero wtedy mogli patrzeć na rezultat meczu Sassuolo – Milan. Zresztą Inter swoją szansę zaprzepaścił kilka kolejek wcześniej, kiedy przegrał w Bolonii.

W Sassuolo stadion został zdominowany przez kibiców Milanu. Przyjechali oni zakończyć 11-letnie oczekiwanie na zdobycie tytułu. Przez ten czas klub przechodził mnóstwo zmian, zdarzał się nawet sezon, który zakończył na 10. miejscu. Już zeszłoroczne wicemistrzostwo było miłym prognostykiem, jednak chyba nawet najwięksi optymiści nie zakładali, że w tym roku uda się zdobyć mistrzowski tytuł.

Podopieczni Stefano Pioliego nie zamierzali czekać na swoją szansę, tylko od razu ruszyli do ataku. Już w 17. minucie Rafael Leao dograł do Giroud a Francuz wyprowadził Milan na prowadzenie. Goście nie zamierzali odpuszczać i pozostawiać złudzeń gospodarzom. W 32. minucie znowu akcja duetu Leao-Giroud i znowu skuteczne wykończenie przez Francuza. Przed przerwą do siatki trafił jeszcze Franck Kessie i było jasne, że Milan nie da sobie wyrwać tytułu. Inter też prowadził 3-0, jednak przy wyniku spotkania w Sassuolo nie miało to żadnego znaczenia.

Druga połowa to już święto na trybunach i wyczekiwanie na ostatni gwizdek. Milan wraca na mistrzowski tron i po 11 latach odbiera Scudetto.