Podolski zostaje w Górniku

Podolski zostaje w Górniku

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2022-05-19

Cierpliwość kibiców Górnika Zabrze znowu została wystawiona na próbę. Jednak zostało to wygrodzone i najlepszy zawodnik zostaje na dłużej w drużynie. To ważna informacja, która może popchnąć klub w górę w następnym sezonie.

Saga z przyjściem Podolskiego do Zabrza ciągnęła się przez długie lata. Zawodnik długo obiecywał, że przyjdzie do Górnika, jednak często nic z tego nie wychodziło. Część kibiców już traciła nadzieję na to, że mistrz świata z 2014 roku zagra w Polsce. Jednak latem 2021 roku udało się dopiąć formalności i Podolski pojawił się w koszulce Górnika.

Jednak początki reprezentanta Niemiec w barwach śląskiego klubu nie były udane. Podolski potrzebował trochę czasu na to, żeby stać się liderem drużyny. Jednak jesienią stał się prawdziwym motorem napędowym zespołu i to głównie dzięki niemu Górnik zaczął grać o wiele lepiej niż na początku sezonu. Zespół zacząć piąć się w górę, jednak zbyt wąska kadra zadecydowała o tym, że zabrzanie zakończą sezon w środku tabeli. 

Lukas Podolski w tym sezonie Ekstraklasy strzelił 9 bramek i zanotował 4 asysty. Jednak jego umowa wygasała po sezonie i kibice Górnika obawiali się, że nie zostanie przedłużona. Tym bardziej że Podolski krytycznie wypowiadał się o władzach klubu. Udało się jednak dojść do porozumienia i reprezentant Niemiec pozostanie na Śląsku w przyszłym sezonie. A to pozwala marzyć kibicom Górnika o czymś więcej niż tylko walce o środek tabeli. 

Zobacz także