Piłkarze będą mieli problemy przez tęczową flagę?

Piłkarze będą mieli problemy przez tęczową flagę?

Fot. GEOFFROY VAN DER HASSELT/AFP/East News
2022-05-19

Tęczowa flaga jest obecna na wielu meczach piłkarskich już od kilku lat. Ma ona być znakiem poparcia dla osób ze środowiska LGBT. Teraz jednak przez nią mogą mieć problemy dwaj piłkarze.

W sobotę PSG grało swój mecz z Montpellier. Ten mecz nie miał dużego znaczenia dla klubu ze stolicy Francji. Jednak zrobiło się o nim głośno i to nie z powodu gry drużyny z Parc de Princes. Więcej niż o samym spotkaniu mówi się o piłkarzu, który nie wziął w nim udziału. A chodzi tutaj o Idrissę Gueye. Senegalczyk był przewidziany do gry w tym meczu, jednak nie pojawił się na murawie.

Co roku, w okolicach 17 maja odbywa się akcja promowania równości na francuskich boiskach. Zazwyczaj akt poparcia dla osób LGBT jest przekazywany za pomocą tęczowych numerów, które piłkarze noszą na koszulkach. I właśnie one sprawiły, że Gueye nie wyszedł na boisko. Senegalski piłkarz odmówił wsparcia dla osób homoseksualnych. Trener PSG absencję piłkarza tłumaczył względami osobistymi, jednak radio RMC podało, że zawodnika nie było na murawie właśnie przez tęczową flagę.

Wsparcia koledze udzielił inny piłkarz z reprezentacji Senegalu, czyli Cheikhou Kouyate. Środkowy obrońca Crystal Palace stwierdził, że Gueye zachował się jak prawdziwy mężczyzna. To jednak się spodobało trenerowi drużyny z Londynu, który zapowiedział, że przeprowadzi rozmowę Kouyatę. Na razie nie ma żadnych informacji, na temat tego, czy piłkarze zostaną w jakiś sposób ukarani za swoją niechęć do demonstrowania tęczowych flag.