Znamy zarobki polskich piłkarzy w USA

Znamy zarobki polskich piłkarzy w USA

Fot. Konrad Paprocki/REPORTER
2022-05-18

MLS co pół roku publikuje informacje, na temat zarobków zawodników występujących w tej lidze. Wiemy ile rocznie zarabiają piłkarze z Polski, którzy licznie występują w tych rozgrywkach. Najwięcej za swoją grę otrzymuje Karol Świderski.

W tym sezonie MLS występuje kilku zawodników z Polski, którzy stanowią o sile swoich drużyn. W barwach Charlotte FC gra Karol Świderski i to on zarabia najwięcej z polskich graczy. Były gracz Jagiellonii otrzymuje ponad 2,2 mln $ za rok gry. Jego klubowy kolega, Kamil Jóźwiak, zarabia trochę ponad 1 mln $. 

Świderski zdecydowanie wyprzedza innych Polaków pod względem zarobków. Za jego plecami plasuje się Kacper Przybyłko z Chicago Fire, który otrzymuje około 1,2 mln $. Około 1,1 mln $ zarabia Patryk Klimala, który gra dla New York Red Bulls. Podobną kwotę za rok gry otrzymuje też Adam Buksa z New England Revolution. On jednak lada chwila może zmienić klub, bardzo mocno jest nim zainteresowany turecki Besiktas

Około 1 mln $ zarabia Jarosław Niezgoda. Zdecydowanie najmniej otrzymuje Jan Sobociński, który w barwach Charlotte ma pensję na poziomie około 350 tys. $ rocznie. 

Wszystkie te dane zebrał i przedstawił portal amerykańskapiłka.pl. Dzięki temu można też się dowiedzieć, ile zarabiają największe gwiazdy amerykańskiej ligi. Najlepiej opłacany jest zawodnik Chicago Fire FC Xherdan Shaqiri, który otrzymuje ponad 8 mln $ za rok gry. Około 2 mln $ mniej zarabia Javier Hernandez. Popularny Chicharito otrzymuje 6 mln $ za reprezentowanie barw LA Galaxy. Podium w tym zestawieniu zamyka Gonzalo Higuain, który za rok gry w Interze Miami zarabia około 5,8 mln $.