Probierz wróci na ławkę trenerską?

Probierz wróci na ławkę trenerską?

Fot. Artur BARBAROWSKI/East News
2022-05-12

Ciekawe informacje przekazał za pośrednictwem portalu meczyki.pl Tomasz Włodarczyk. Znany dziennikarz podzielił się informacją na temat Michała Probierza. Bardzo możliwe, że szkoleniowiec już niedługo wróci na ławkę trenerską.

Były trener m.in. Jagiellonii i Cracovii nie daje o sobie zapomnieć. Było o nim głośno w styczniu, kiedy to zaledwie po kilku dniach od podpisania kontraktu postanowić zrezygnować z prowadzenia Bruk-Bet Termalici Nieciecza. Szkoleniowiec jest w sumie od listopada bezrobotny, kiedy to pożegnał się z posadą w Krakowie. Teraz jednak zanosi się na jego głośny powrót.

Według informacji Tomasza Włodarczyka szkoleniowiec ma dostać posadę od PZPN. Probierz jest rozważany jako kandydat na stanowisko trenera reprezentacji U21. Aktualnie selekcjonerem tej drużyny jest Maciej Stolarczyk, jednak kontrakt, który wygasa z końcem czerwca nie zostanie przedłużony. To sprawia, że Cezary Kulesza szuka nowego trenera i być może będzie nim Michał Probierz.

Były trener Cracovii nie jest jedynym kandydatem na to stanowisko. Dużo mówiło się też o tym, że Jacek Magiera może przejąć zespół po Stolarczyku. Tym bardziej że ma on doświadczenie w tego typu pracy, ponieważ pracował już z reprezentacją U20. Probierz nie może się pochwalić praca w PZPN-ie, dotychczas swoje największe sukcesy odnosił w piłce klubowej. Nie bez znaczenia przy wyborze nowego selekcjonera młodzieżówki może być też fakt, że Kulesza razem z Probierzem współpracowali w Jagiellonii i ta współpraca przyniosła sukcesy białostoczanom.