Liga Mistrzów w Polsce?!

Liga Mistrzów w Polsce?!

Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
2022-05-10

Dyrektor Szachtara Donieck wypowiedział się na temat gry drużyny w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów. Bardzo możliwe, że klub z Ukrainy swoje mecze będzie rozgrywał w Polsce.

Z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę rozgrywki u naszych wschodnich sąsiadów zostały przerwane. Władze piłkarskie w tym kraju zdecydowały, że nie będą przyznawać tytułu mistrzowskiego, ponieważ nie została rozegrana pełna pula meczów. Jednak klasyfikacja po rozegranych 18 spotkaniach zadecyduje o tym, kto wystąpi w najbliższej edycji europejskich pucharów.

To oznacza, że Ukrainę w najbliższych sezonie Ligi Mistrzów będzie reprezentować Szachtar Donieck. Początkowo, miał to być występ w fazie play-off eliminacji, jednak wykluczenie z rozgrywek drużyn rosyjskich poskutkowało tym, że ukraiński klub awansuje od razu do fazy grupowej.

Jednak z powodu wojny, Szachtar nie będzie mógł grać w swoim kraju. Zresztą już od roku 2014 nie gra na swoim stadionie. W tej sprawie w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z portalu wp.sportowefakty.pl wypowiedział się Darijo Srna. Chorwat przyznał, że chce okazać wdzięczność Polsce i Polakom. Dlatego też najprawdopodobniej Szachtar zagra w Polsce. Najprawdopodobniej w Warszawie, w grę wchodzi Stadion Narodowy oraz Stadion Legii. Ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna. Dyrektor Szachtara jest w kontakcie z Dariuszem Mioduskim. Oba kluby mają negocjować warunki, na których ukraińska drużyna miałaby występować w stolicy naszego kraju.