Znamy nominowanych do nagród Ekstraklasy

Znamy nominowanych do nagród Ekstraklasy

Fot. Artur BARBAROWSKI/East News
2022-05-10

Sezon piłkarski zbliża się ku końcowi, więc za niedługo będzie czas, żeby wręczyć nagrody indywidualne. Eksperci ujawnili nominowanych do wyróżnień za sezon 2021/2022. Zwycięzców poznamy 23 maja.

Za swoje występy w Ekstraklasie nagrody otrzymają zarówno piłkarze, jak i trenera. Do miana najlepszego szkoleniowca nominowani są: Marek Papszun z Rakowa, Maciej Skorża z Lecha, Kosta Runjaić z Pogoni, Tomasz Kaczmarek z Lechii oraz Dawid Szulczek z Warty Poznań. 

Jeśli chodzi o najlepszego golkipera, to tutaj szansę na zdobycie nagrody mają: Krzysztof Kamiński z Wisły Płock, Vladan Kocacević z Rakowa Częstochowa, Filip Majchrowicz z Radomiaka, Frantisek Plach z Piasta oraz Dante Stipica z Pogoni.

Do miana najlepszego obrońcy w sezonie 2021/2022 aspirują: Patryk Kun i Fran Tudor z Rakowa oraz Antonio Milić, Joel Pereira i Bartosz Salamon z Lecha Poznań. W kategorii najlepszego pomocnika, swoje szanse mają: Joao Amaral i Jesper Karlstrom z Kolejorza, Kamil Grosicki z Pogoni, Ivi Lopez z Rakowa oraz Josue z Legii. Najlepszym napastnikiem sezonu zostanie ktoś z grona: Mikael Ishak (Lech), Flavio Paixao (Lechia), Łukasz Sekulski (Wisła Płock), Luka Zahović (Pogoń) lub Łukasz Zwoliński (Lechia). W głosowaniu wezmą udział członkowie kapituły, w skład której wchodzą dziennikarze oraz przedstawiciele Ekstraklasy i PZPN.

Trochę inaczej wygląda sprawa z nagrodą dla najlepszego piłkarza. Tę przyznają w głosowaniu piłkarze ligi, a wybierać będą z tego grona: Ivi Lopez (Raków Częstochowa), Joao Amaral (Lech Poznań), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Mikael Ishak (Lech Poznań) oraz Josue (Legia Warszawa).