Jacek Góralski zmieni klub

Jacek Góralski zmieni klub

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
2022-05-06

Reprezentant Polski będzie kontynuował swoją podróż po świecie. Były piłkarz Jagiellonii nie będzie już dłużej grał w Kazachstanie, latem poszuka nowego klubu. Raczej nie wróci do polskiej Ekstraklasy. 

Słynący z ostrej gry piłkarz ma ciekawy sposób na prowadzenie swojej kariery. Pochodzący z Bydgoszczy piłkarz nie jest wirtuozem techniki, jednak potrafi znaleźć miejsca, w których cenione są jego walory. Tak było w Jagiellonii, w bułgarskim Łudogorcu Razgrad i tak samo jest teraz Kajracie Ałmaty. W tym ostatnim klubie był ważnym elementem drużyny, stracił jedynie miejsce w niej na czas, kiedy leczył kontuzję zerwanych więzadeł.

Dla Góralskiego nadchodzi koniec tej przygody w Kazachstanie. Piłkarz nie przedłuży kontraktu, który wygasa z końcem tego roku. Taką informację podał w wywiadzie z Przeglądem Sportowym Nie oznacza to jednak, że piłkarz zostanie w Kajracie do końca umowy. Piłkarz przyznaje, że najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że latem zmieni drużynę.

Piłkarz wzbudza zainteresowanie wielu klubów. Na razie można wykluczyć jego powrót do Polski, Mówi się o tym, że Góralski może trafić do cypryjskiego Arisu Limassol. Poza tym możliwy jest także kierunek amerykański i przejście do Seattle Sounders. To drużyna, która niedawno wygrała Ligę Mistrzów strefy CONCACAF. 

Sam Góralski liczy na transfer, który pomoże mu w wywalczeniu miejsca w reprezentacji Polski. Środkowy pomocnik ma nadzieję, że znajdzie się w drużynie, która pojedzie na Mundial do Kataru.