Szymański zagra w czołowym hiszpańskim klubie?

Szymański zagra w czołowym hiszpańskim klubie?

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2022-05-05

Saga z transferem Sebastiana Szymańskiego trwa w najlepsze. Czołowy pomocnik Dynama Moskwa jest łączony z klubami w Hiszpanii. Być może już na niedługo podpisze kontrakt z czołową drużyną La Liga. 

Temat transferu Sebastiana Szymańskiego do jednej z czołowych lig europejskich pojawił się już rok temu. Wydawało się, że napaść Rosji na Ukrainę przyspieszy tę sytuację. Piłkarzowi na rękę poszła nawet FIFA, która stworzyła specjalne przepisy, na mocy których gracze z tych lig mogli przejść na wypożyczenie do innego kraju. To jednak nie przyspieszyło transferu Szymańskiego, chociaż dużo mówiło się o zainteresowaniu przenosinami do Realu Sociedad San Sebastian.

Pomimo fiaska tego transferu temat gry reprezentanta Polski w lidze hiszpańskiej nadal jest aktualny. TVP Sport podało dzisiaj, że piłkarz jest w orbicie zainteresowań Betisu Sevilla. Zdobywca Pucharu Hiszpanii chętnie widziałby Polaka w swoich szeregach. Na temat transferu Szymańskiego wypowiedział się też Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl. Zgodnie z tym, co przekazał, pomocnik miałby trafić do innego klubu z tego miasta, czyli FC Sevilla.

Na razie są to jednak spekulacje. Problemem jest sposób zapłaty za piłkarza. Dynamo może oczekiwać za niego około 10 mln €, jednak sankcje, które są nałożone na rosyjskie banki mogą uniemożliwiać realizację transakcji. Włodarczyk przekazał, że FIFA pracuje nad specjalnymi regulacjami, które mają umożliwić wydostanie się piłkarzy z ligi rosyjskiej.