Górnik szykuje wzmocnienia

Górnik szykuje wzmocnienia

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
2022-05-04

Sezon powoli dobiega końca, więc to czas dla managerów i dyrektorów w klubach, żeby rozglądać się za nowymi nabytkami. Nie inaczej jest w Zabrzu, gdzie zapowiada się pracowite lato. Do drużyny może dołączyć m.in. były reprezentant kraju.

Przed sezonem dużo się mówiło o tym, że Górnik może powalczyć o czołowe lokaty. Przyjście do drużyny Lukasa Podolskiego miało być impulsem, który sprawi, że zabrzanie będą się liczyć w tym sezonie. Rzeczywistość jednak pokazała, że przyjście jednego zawodnika nie wystarczy. Zbyt wąska kadra uniemożliwiła walkę o coś więcej niż tylko środek tabeli.

Władze Górnika są świadome, że jeśli drużyna ma walczyć o grę w europejskich pucharach, to kadra musi zostać wzmocniona. Jak podaje Przegląd Sportowy skład Górnika może zostać wzmocniony o reprezentanta Polski. Do drużyny ma wrócić Paweł Olkowski, który jest teraz zawodnikiem tureckiego klubu Gaziantep FK. Latem jednak jego kontrakt wygasa i prawy obrońca zamierza wrócić do Polski. Wiele wskazuje na to, że zostanie piłkarzem drużyny, z której wyjechał za granicę.

To nie jedyny transfer, jaki planują latem dopiąć działacze klubu z Zabrza. Atak Górnika ma zostać wzmocniony Szymonem Włodarczykiem. Młody napastnik nie otrzymał większej szansy w Legii Warszawa i zamierza kontynuować swoją karierę w innym miejscu. Wiele wskazuje na to, że będzie to właśnie Zabrze. Zawodnikowi również kończy się umowa, więc Górnik nie będzie musiał płacić odstępnego. Nadal jednak nie wiadomo, czy na kolejny sezon zostanie Lukas Podolski. Władze klubu czekają na decyzję reprezentanta Niemiec. 

Zobacz także