Dusan Vlahović – od bohatera do zera

Dusan Vlahović – od bohatera do zera

Fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News
2022-01-25

Nerwowo robi się w Fiorentinie. Największa gwiazda klubu jest bliska odejścia z klubu, z czym nie mogą się pogodzić kibice. Dusan Vlahović stał się ofiarą ataków sympatyków Violi. 

Na to zanosiło się już od dłuższego czasu. 21- letni Serb jest największą gwiazdą klubu z Florencji i jednym z najlepszych piłkarzy w tym sezonie Serie A. Dzięki jego postawie Viola również znajduje się w czołówce tabeli. Niestety jednak dla kibiców Fiorentiny ich bohater zamierza opuścić klub i zanosi się na to, że stanie się tak jeszcze w styczniu. Według doniesień medialnych Serb trafi do Juventusu.

Z tej sytuacji bardzo niezadowoleni są kibice klubu z Florencji. Swoją wściekłość wyrazili na transparentach, które wywiesili pod Stadio Artemio Franchi. Ich treść mocno uderza w zawodnika i jego honor. Na jednym z nich można przeczytać: ‘Twoi ochroniarze nie uratują ci życia. To dla ciebie koniec, cyganie’. Na innym Vlahović jest nazwany ‘cygańską kupą g**na’

Sytuacja jest już praktycznie przesądzona, napastnik uzgodnił już warunki umowy z turyńskim klubem. Pozostała jeszcze kwestia dogadania się Juventusu z Fiorentiną. Z tym jednak raczej nie będzie problemów, Viola otrzyma za swojego napastnika około 70 mln €.

Odejście Serba to dobra wiadomość dla Krzysztofa Piątka. Polski snajper w styczniu przeszedł do klubu z Florencji. Wydawało się, że wiosnę spędzi głównie na ławce rezerwowych. Jednak w obliczu transferu Vlahovicia do Juventusu, Piątek powinien być pierwszym napastnikiem Violi w najbliższych meczach