Reprezentant Polski zmieni klub?

Reprezentant Polski zmieni klub?

Fot. Lukasz Kalinowski/East News
2022-01-24

Sebastian Walukiewicz to jeden z największych polskich talentów, jeśli chodzi o środkowych obrońców. Polski stoper leczy aktualnie kontuzje, ale być może stanie się za chwilę bohaterem transferu w Serie A.

Pomimo dopiero 21 lat, Walukiewicz ma na koncie już 38 spotkań na boiskach Serie A. Miałby ich pewnie więcej, gdyby nie kontuzja. Obrońca Cagliari występował w pierwszym składzie drużyny na początku sezonu, ale we wrześniu doznał kontuzji biodra. Ta miała nie być poważna, jednak rzeczywistość okazała się inna. Walukiewicz cały czas się leczy i nadal nie jest znana data jego powrotu na boisko. 

To jednak nie przeszkadza w tym, żeby zawodnik zmienił klub. Perspektywiczny stoper wzbudza zaufanie innych włoskich klubów. Jednym z nich jest Torino, które widzi 21-latka w swoich szeregach. Walukiewicz miałby być bohaterem wymiany, w drugą stronę miałby powędrować Armando Izzo. To 29-letni środkowy obrońca, który nie ma pewnego miejsca w składzie drużyny z Turynu. Taką informację podał portal Cagliarinews24.com.

Aktualny klub Walukiewicza jest w bardzo trudnej sytuacji. Po 23 kolejkach Serie A zajmuje dopiero 18. pozycją. Jeśli Cagliari nie poprawi swoich wyników to spadnie z włoskiej ekstraklasy. Torino jest w lepszej sytuacji, zajmuje 10 miejsce i nie jest zagrożone spadkiem do Serie B. W klubie z Turynu występuje już 1 Polak, jest to Karol Linetty. Dla Walukiewicz byłby to awans i szansa na grę w drużynie, która ma większe inspiracje niż walka o utrzymanie.