Były reprezentant Polski podpisał kontrakt z Wieczystą Kraków!

Były reprezentant Polski podpisał kontrakt z Wieczystą Kraków!

Fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East
Piro Shop
2022-01-13

Krakowski klub działa z dużym rozmachem. Pomimo tego, żeby występuje on tylko w 4. lidze, to działacze cały czas dbają o to, żeby było o nim głośno. Teraz dzieje się to za sprawą kolejnego głośnego nazwiska, które wzmocni drużynę. 

Kontrakt z Wieczystą Kraków podpisał dzisiaj Maciej Jankowski. To doświadczony ligowiec z przeszłością m.in. w Piaście Gliwice, Ruchu Chorzów i Wiśle Kraków. Ostatnio występował w Stali Mielec. W barwach podkarpackiego klubu od sezonu 2020/2021 rozegrał 24 spotkania i dwukrotnie trafił do siatki. Ostatni raz miało to miejsce w maju zeszłego roku w meczu ze Śląskiem Wrocław. To trafienie przypieczętowało utrzymanie Stali w Ekstraklasie.

W tym sezonie Jankowski spisuje się słabo. Zawodnik 12 razy pojawił się na boisku i ani razu nie trafił do siatki. Klub zdecydował się na rozwiązanie z nim umowy. Piłkarz dzisiaj podpisał umowę na 2-5 lata z Wieczystą. To kolejny reprezentant Polski, który będzie występował w krakowskim klubie. Napastnik ma na swoim koncie 1 występ w biało-czerwonych barwach, miało to miejsce w grudniu 2011, Jankowski zagrał 45 minut przeciwko reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Co ciekawe selekcjonerem wtedy był Franciszek Smuda, który teraz prowadzi Wieczystą.

Kolejny głośny transfer ma sprawić, że drużyna będzie gotowa na grę z mocniejszymi drużynami. Na razie Wieczysta nie ma żadnych problemów w 4. lidze i pewnie kroczy po awans. Klub odpadł już z rozgrywek Pucharu Polski, okazał się słabszy od krakowskiej Garbarnii.