Legenda opuszcza Napoli

Legenda opuszcza Napoli

Fot. LaPresse/Associated Press/East News
Piro Shop
2022-01-04

Mistrz Europy, jeden z najlepszych piłkarzy w historii opuszcza klub z południa Włoch. Lorenzo Insigne nie przedłuży kontraktu i w lipcu zmieni drużynę.

Jeden z liderów klubu Napoli ma ważną umowę do końca czerwca 2022. I jest już pewne, że jej nie przedłuży. Insigne nie może dojść do porozumienia z właścicielem klubu Aurelio de Laurentiisem. Zawodnik w ramach aktualnej umowy zarabia około 5 mln € rocznie. Chciałby zarabiać więcej, adekwatnie do tego, jaką rolę odgrywa w klubie. Na to jednak nie chce się zgodzić zarządzający klubem de Laurentiis. Co więcej, zaproponował piłkarzowi sporą obniżkę wynagrodzenia. Włoskie dzienniki podawały, że zgodnie z propozycją, Insigne zarabiałby około 2 mln € rocznie. 

Nic więc dziwnego, że 30-letni zawodnik nie zamierza przedłużać kontraktu. W lipcu odejdzie z Napoli za darmo. Już dzisiaj wiadomo, gdzie trafi. Wybór może być trochę zaskakujący, ponieważ Insigne opuści Europę i zagra w amerykańskiej lidze MLS. Według włoskich mediów jest już dogadany z Toronto FC. 

Wybór może budzić zdziwienie. Jednak trudno oczekiwać, żeby 30-latek otrzymał w jakimkolwiek klubie z Europy taką samą propozycję jak za oceanem. Według Gianluci Di Marzio piłkarz otrzyma za rok gry około 11 mln €. Ponadto, podpiszę umowę na 5 i pół roku. 

Odejście Insigne z Napoli to koniec pewnej epoki w klubie z południa Włoch. Był on wychowankiem Napoli, w którego barwach rozegrał aż 415 spotkań do tej pory. W nich zdobył 114 bramek i miał 91 asyst. Dwukrotnie wygrał z drużyną Puchar Włoch.