Klub Polaka zostanie zdegradowany?

Klub Polaka zostanie zdegradowany?

Fot. CARLO HERMANN/AFP/East News
Piro Shop
2021-12-21

Nad Salernitaną, klubem, w którym występuje Paweł Jaroszyński, zbierają się czarne chmury. Bardzo możliwe, że klub za 10 dni zostanie zdegradowany z Serie A.

Beniaminek włoskiej ekstraklasy zaliczył mocne zderzenie z piłką na najwyższym poziomie. Klub wydawał się nieprzygotowany do awansu przed sezonem i na szybko robił nerwowe ruchy transferowe. Jednym z nich było wypożyczenie z Genoi Pawła Jaroszyńskiego. Klub z Salerno zakontraktował również byłego gracza Bayernu Monachium, Francka Ribery'ego. Te ruchy jednak nie przyniosły efektu, beniaminek zamyka tabelę Serie A. 

Od początku sezonu Salernitana boryka się z jeszcze większymi problemami. Klub Pawła Jaroszyńskiego należy do włoskiego biznesmena Claudio Lotito. Jest on również właścicielem Lazio, a włoskie przepisy zabraniają posiadania dwóch drużyn na tym samym poziomie rozgrywkowym. To oznacza, że biznesmen musi sprzedać klub z Salerno. Do tego jednak jeszcze nie doszło, mimo że włoska federacja nakazała rozwiązanie sytuacji do 31 lipca. Później ten termin został wydłużony do końca tego roku. 

Ta druga data nie może być jednak przekroczona. Jak podaje 'La Gazetta della Sport', klub poprosił o przedłużenie czasu do końca sezonu, jako powód podając to, że jest głównym kandydatem do spadku. Włoska federacja jednak nie przychyliła się do tej prośby i jako ostateczny termin wyznaczyła 31 grudnia. Jeśli więc Lotito nie znajdzie kupca w ciągu 10 dni, to Salernitana zostanie wyrzucona z ligi a jej wyniki zostaną anulowane. 

To nie jedyny kłopot, z którym mu mierzyć się beniaminek Serie A. W klubie odnotowano sporo zakażeń COVID-19, przez co dzisiejszy mecz z Udinese został odwołany.