nedved agnelli prokuratura

Prokuratura w biurach Juventusu

Fot. East News
Piro Shop
2021-11-27

W sobotni poranek do biur Juventusu weszła turyńska prokuratura. Pod lupę wzięte zostały transfery klubu z lat 2018-2021, a dokładniej niejasności pojawiające się w trakcie ich przeprowadzania. Chodzi między innymi o ściągnięcie do Włoch Cristiano Ronaldo.

W latach 2018-2021 Juventus przeprowadził dużą liczbę transferów. Za ogromne pieniądze do klubu dołączyli między innymi Matthijs de Ligt, Joao Cancelo, Leonardo Bonucci, Danilo, Douglas Costa oraz Arthur. Najgłośniej było jednak o sprowadzeniu Cristiano Ronaldo z Realu Madryt za 117 milionów euro. Uwagę prokuratury w trakcie wcześniejszego dochodzenia zwróciły nie tylko kwoty transferowe, za które piłkarze trafiali do Juventusu, ale również potencjalnie zawyżone wartości własnych zawodników, którzy przechodzili do innych klubów na zasadzie wymiany (jak miało to miejsce na linii Juventus-Barcelona podczas transakcji dotyczącej Arthura i Miralema Pjanicia). Według dziennikarzy La Gazzetta dello Sport dowody w tej sprawie były zbierane od dwóch lat, jednak śledztwo wymagało natychmiastowego wejścia do biura klubu i zabezpieczenia najważniejszych dokumentów z tamtych lat.

Jak na razie nie wiadomo, jakie kary mogą spotkać klub z Turynu. Pewne jest natomiast, że o nieprawidłowości zostały oskarżone osoby, które odpowiadały za wszystkie transakcje przeprowadzane w latach 2018-2021, w tym między innymi Andrea Agnelli (prezydent Juventusu), Pavel Nedved (vice prezydent) i Fabio Patrici (obecnie pracownik Tottenhamu, a wcześniej dyrektor sportowy Juventusu). 

Fot.: R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News