fleck sheffield

Reprezentant Szkocji zasłabł w trakcie meczu

Fot. East News
Piro Shop
2021-11-24

W ostatnich miesiącach coraz częściej w profesjonalnym futbolu pojawiają się przypadki zasłabnięć, również w trakcie trwania spotkań. To przydarzyło się wczoraj Johnowi Fleckowi, 5-krotnemu reprezentantowi Szkocji.

John Fleck brał wczoraj udział w meczu 19. kolejki Championship, czyli drugiej najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Jego Sheffield United (spadkowicz z Premier League) rozgrywało spotkanie z Reading. Szkot podobnie jak w praktycznie wszystkich pojedynkach w tym sezonie wyszedł w podstawowym składzie swojej ekipy. Pomocnik znany ze swojej zaciętości już w 15. minucie otrzymał żółtą kartkę, jednak plac gry musiał opuścić w dramatycznych okolicznościach. Fleck w 63. minucie spotkania, przy stanie 1:0 dla Sheffield upadł na murawę. Sędzia błyskawicznie wezwał pomoc medyczną, a nieprzytomnemu zawodnikowi udzielona została pomoc. Szkot przytomność odzyskał chwilę później, a z boiska został zniesiony na noszach, ale bez potrzeby podawania mu tlenu.

30-latek został przebadany w szpitalu, jednak nie wykryto żadnych nieprawidłowości w jego organiźmie. W środę Fleck opuścił szpital, gdyż jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Jak na razie nie wiadomo, czy w najbliższym czasie otrzyma zgodę na grę od klubowych lekarzy. Do tej pory Szkot był jednak podstawowym zawodnikiem swojej drużyny i wystąpił w 17 z 18 meczów ligowych i w prawie wszystkich w pełnym wymiarze czasowym.

Warto przypomnieć, że przez problemy z sercem tylko w ciągu ostatniego roku karierę wstrzymać musiało kilku zawodników z najmocniejszych lig w Europie. Wśród nich są między innymi Christian Eriksen i Sergio Aguero - wciąż nie wiadomo, czy wrócą do profesjonalnego uprawiania sportu.

Fot:Ashley Crowden/News Images via www.imago-images.de /Imago Sport a