Karim Benzema skazany!

Karim Benzema skazany!

Fot. FRANCK FIFE/AFP/East News
Piro Shop
2021-11-24

Napastnik Realu Madryt usłyszał wyrok w sprawie szantażowania swojego kolegi z reprezentacji Mathieu Valbueny. Sąd był łaskawy dla francuskiego napastnika. 

Sprawa toczyła się już od 2015 roku. Dotyczy szantażu, którego miał się dopuścić Karim Benzema i jego znajomi. Zgodnie z aktami sprawy, Benzema przekonywał Mathieu Valbuenę, że istnieją seks taśmy z jego udziałem. Zawodnik Realu miał nakłaniać swojego kolegę podczas zgrupowania reprezentacji, żeby przekazał mu pieniądze w zamian za nieujawnienie nagrań. Piłkarz madryckiego klubu od początku sprawy utrzymywał, że jest niewinny.

Innego zdania był sąd. Piłkarz usłyszał wyrok skazujący go na rok więzienia w zawieszeniu oraz karę grzywny w wysokości 75 tys. €. Zawodnik nie było obecny podczas odczytywania wyroku, tak samo zresztą, jak na poprzednich rozprawach. Benzema przygotowuje się do meczu Ligi Mistrzów, w którym Real zagra przeciwko Sheriffowi Tiraspol. 

Obrońca piłkarza od razu po ogłoszeniu wyroku wyraził zdumienie i zapowiedział, że złoży apelację w tej sprawie. Adwokat napastnika utrzymuje, że jego klient jest niewinny. Benzema nie działał w pojedynkę. Oprócz niego skazani zostali: Axel Angot, Mustapha Zouaoui, Younes Houass i Karim Zenati, którzy otrzymali kary od 18 do 30 miesięcy pozbawienia wolności.

W wyniku tej sprawy piłkarz był przez 6 lat odsunięty od gry w reprezentacji. Przez to nie zdobył z nią wicemistrzostwa Europy oraz mistrzostwa Świata. Benzema wrócił do kadry Francji dopiero przed Euro 2020. Prezydent tamtejszej federacji zapowiedział już przed ostatnią rozprawą, że jej wynik nie będzie miał wpływu na to, czy piłkarz będzie dalej powoływany.