Sergio Aguero musi zakończyć karierę?

Sergio Aguero musi zakończyć karierę?

Fot. LLUIS GENE/AFP/East News
Piro Shop
2021-11-12

Bardzo możliwe, że argentyński piłkarz nie wybiegnie już na boisko. Problemy z sercem okazują się na tyle poważne, że być może Aguero będzie zmuszony przestać profesjonalnie grać w piłkę nożną. 

Napastnik latem pożegnał się z Manchesterem City, w którego barwach występował przez 10 lat. Napastnik po namowach Leo Messiego zdecydował się podpisać umowę z FC Barceloną. Jak się okazuje, nie był to do końca udany wybór. W sierpniu z drużyną pożegnał się Messi, klub przechodzi problemy organizacyjne. Dla samego Aguero przygoda w stolicy Katalonii też jest na razie nieudana. Już sam początek był nieudany, napastnik długo zmagał się z kontuzją łydki, przez co w barwach Blaugrany zadebiutował dopiero w połowie października. 

Argentyńczyk zdążył tylko 5 razy wystąpić w barwach drużyny z Camp Nou. W meczu z Alaves zawodnik uskarżał się na problemy z oddychaniem, przez co został zmieniony już w pierwszej połowie. Aguero udał się do szpitala na badania, które wykazały, że ma on arytmię serca. Klub opublikował komunikat, w którym poinformował, że napastnik musi zrobić sobie trzymiesięczną przerwę od grania. 

To jednak chyba nie wystarczy. Jak donoszą hiszpańskie media, lekarze zalecają Argentyńczykowi zakończenie kariery. Po tym, co stało się z Christianem Erikssenem nikt nie chce, żeby podobna sytuacja wydarzyła się z udziałem Aguero. Stąd medycy wolą dmuchać na zimne, tym bardziej że piłkarz ma już 33 lata i wiele kontuzji za sobą. Dalsza gra może okazać się tragiczna w skutkach.