Kluby Premier League bez Argentyńczyków i Brazylijczyków w najbliższej kolejce

Kluby Premier League bez Argentyńczyków i Brazylijczyków w najbliższej kolejce

Fot. PAUL ELLIS/AFP/East News
Piro Shop
2021-10-07

Przerwy reprezentacyjne to spory problem dla największych klubów w Europie. Często piłkarze wracają do klubów z kontuzjami. Tym razem okazuje się, że zawodnicy, którzy na co dzień grają w Anglii nie zagrają w najbliższej kolejce Premier League. 

We wrześniu meczom w Ameryce Południowej towarzyszyły spore emocje i nie były one związane z wydarzeniami na boiskach. Kibice ostrzyli sobie zęby na pojedynek Brazylijczyków z Argentyńczykami, jednak to spotkanie zakończyło się po dwóch minutach. Stało się tak, ponieważ piłkarze Ablicelestes, którzy grają na co dzień w Anglii, złamali obowiązujące przepisy covidowe. Zgodnie z nimi powinni oni odbyć kwarantannę, jednak Emiliano Martinez, Emiliano Buendia, Cristian Romero i Gio Lo Celso byli w składzie. Na meczu pojawili się funkcjonariusze brazylijskiego Sanepidu oraz policji, spotkanie zostało przerwane, na razie nie ma nowego terminu. 

Tym razem piłkarze z Ameryki Południowej mają problem związany z terminarzem rozgrywek reprezentacyjnych. Argentyna i Brazylia rozegrają w październiku 3 spotkania. W ostatniej serii Albicelestes zmierzą się z Peru, a Neymar i spółka z Urugwajem. Problemem jest to, że mecze zostaną rozegrane 15. października, a 16. rusza już gra w Premier League. W związku z tym piłkarze tacy jak Alisson, Gabriel Jesus, Emiliano Martinez i Thiago Silva raczej nie wystąpią w spotkaniach swoich klubów. Trenerzy reprezentacji Brazylii i Argentyny stanowczo odmówili wcześniejszego zwolnienia piłkarzy ze zgrupowań.