Napoli o klasę lepsze od Udinese, Zieliński wszedł z ławki

2021-09-20

Podopieczni Luciano Spallettiego imponują formą na początku sezonu w Serie A. Sukcesy Napoli na razie odbywają się bez większego udziału Piotra Zielińskiego.

Reprezentant Polski nie może na razie zaliczyć początku sezonu do udanych. W pierwszym meczu sezonu doznał kontuzji, która wykluczyła go z kolejnego meczu. Po przerwie reprezentacyjnej Zieliński wszedł na boisko z ławki w meczu z Juventusem. Tak samo było w dzisiejszym starciu z Udinese, w którym zagrało 20 minut. Pomocnik nie zaliczył jeszcze ani gola, ani asysty w tegorocznym sezonie.

Prawie całe spotkanie w Udine było rozgrywane pod dyktando gości. Tylko kilka pierwszych minut należało do gospodarzy, jednak po upływie kwadransa to Napoli było już stroną przeważającą. W 24. minucie udokumentowali swoje prowadzenie. Kapitalnie podał Rui do Insigne, który przelobował bramkarza, do piłki przed linią bramkową dopadł Osimhen i wpakował ją do siatki. Nie minęło kolejne 10 minut a goście już prowadzili 2-0. Napoli popisało się kombinacyjnym rozegraniem rzutu wolnego, po którym piłkę do pustej bramki skierował Rrahmani.

Druga połowa nic nie zmieniła w obrazie gry. Mecz praktycznie został rozstrzygnięty w 52. minucie. Niesamowitym uderzeniem popisał się Koulibaly i było już 3-0. Wynik został zapewniony w ostatnich minutach. Kombinacyjną akcję rozegrali Rui i Lozano, po której kapitalnym strzałem popisał się Meksykanin i ustalił wynik meczu na 4-0. Dzisiejsze zwycięstwo sprawia, że Napoli jest jedynym klubem z kompletem zwycięstw w tym sezonie. Jeśli podopieczni Spallettiego utrzymają formę to będą mocnym kandydatem do zdobycia tytułu mistrza Włoch.