Znamy powołania Paulo Sousy na kolejne mecze reprezentacji

Znamy powołania Paulo Sousy na kolejne mecze reprezentacji

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
Piro Shop
2021-09-20

Portugalski szkoleniowiec ogłosił listę zawodników, którzy mają się pojawić na kolejnym zgrupowaniu polskiej kadry. Jak to zwykle bywa, wśród powołanych nie brakuje niespodzianek, jednak na liście nie ma żadnego zawodnika, który pierwszy raz pojawi się w biało-czerwonych barwach.

Listę powołanych otwiera bramkarz Łukasz Fabiański. Zawodnik West Hamu w sierpniu ogłosił, że rezygnuje z gry w reprezentacji. Pojawienie się jego nazwiska na liście nie oznacza jednak, że na stałe powraca do bramki reprezentacji. Bramkarz rozegra w meczu z San Marino swoje pożegnalne, ostatnie spotkanie. W kadrze oczywiście nie brakuje jej filarów, czyli Szczęsnego, Glika, Zielińskiego czy Lewandowskiego. Na liście nadal nie ma Arkadiusza Milika, który nie wrócił jeszcze do gry po kontuzji. Zastanawiające jest powołanie dla Przemysława Płachety oraz Nicoli Zalewskiego. Ten pierwszy piłkarz dopiero wraca do pełnych treningów w Norwich. Nie zagrał jeszcze ani minuty na boiskach Premier League w tym sezonie. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku piłkarza Romy. Ostatnim seniorskim występem Zalewskiego była gra przeciwko San Marino na początku września. Oto pełna lista powołanych:

Bramkarze:

Bartłomiej Drągowski,

Łukasz Fabiański,

Łukasz Skorupski,

Wojciech Szczęsny.

Obrońcy:

Jan Bednarek,

Bartosz Bereszyński,

Paweł Dawidowicz,

Kamil Glik,

Robert Gumny,

Michał Helik,

Tomasz Kędziora,

Tymoteusz Puchacz,

Arkadiusz Reca,

Maciej Rybus,

Pomocnicy:

Przemysław Frankowski,

Kamil Jóźwiak,

Mateusz Klich,

Kacper Kozłowski,

Grzegorz Krychowiak,

Karol Linetty,

Jakub Moder,

Przemysław Płacheta,

Damian Szymański,

Nicola Zalewski,

Piotr Zieliński,

Napastnicy:

Adam Buksa,

Robert Lewandowski,

Krzysztof Piątek,

Karol Świderski.

Powołani przez Paulo Sousę zawodnicy zagrają 09.10 w Warszawie z San Marino, a trzy dni później pojadą na wyjazdowy mecz do Albanii. 

ŁB