Korzystamy z plików cookies. Więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

Lech Poznań poznał pierwszą przeszkodę w drodze do raju!

2025-06-18

Fot. kibice.net

Jak co roku, mistrz Polski staje przed szansą na awans do Ligi Mistrzów. W tym sezonie o grę w najbardziej elitarnych rozgrywkach na świecie powalczy Lech Poznań. Kolejorz rywalizację rozpoczyna od drugiej rundy eliminacji, obowiązek do kolejnej fazy rozgrywek wydaje się obowiązkiem.

Ostatnim mistrzem Polski, który zagrał w tych elitarnych rozgrywkach, była Legia w sezonie 2016/2017. Od tego czasu żaden polski zespół nie zdołał przejść przez eliminacje. W tym sezonie przed taką szansą stoi Lech Poznań, który w XXI wieku już trzy razy próbował swoich sił, lecz ani razu nie awansował do tych elitarnych rozgrywek.

Środa to dzień losowań w UEFA. Kolejorz trafił do grona drużyn rozstawionych, co miało zaowocować potencjalnie słabszym rywalem. Zanim jednak rozpoczęło się losowanie, to UEFA podzieliła zespoły na koszyki. W gronie potencjalnych rywali Kolejorza znaleźli się:

HNK Rijeka, zwycięzca pary Drita – Differdange, zwycięzca pary Egnatia – Breiðablik, zwycięzca pary Noah – Budućnost Podgorica.

Z tego grona potencjalnym zagrożeniem była Rijeka. Wielu kibiców Kolejorza chciało uniknąć właśnie tej drużyny.

Po 12.00 rozpoczęła się ceremonia losowania. Lech Poznań został wylosowany jako pierwszy z drugiej pary swojej grupy. Rywalem Kolejorza będzie lepszy z pary KF Egnatia – Breiðablik. To oznacza, że mistrzowie Polski w drodze po Ligę Mistrzów czeka wyprawa do Albanii lub na Islandię. Niezależnie od tego, kto ostatecznie zostanie rywalem Lecha, to zespół z Wielkopolski jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Przejście tej rundy gwarantuje już co najmniej grę fazie ligowej w Lidze Konferencji.

Ostatecznie Kolejorz pozna swojego rywala 15 lipca. Za to rywalizacja w eliminacjach do Ligi Mistrzów dla mistrza Polski rozpocznie się 22/23 lipca. Pierwszy mecz odbędzie się w Poznaniu, za to rewanż tydzień później w Albanii lub na Islandii.


iparts.pl


Zobacz również


Lech Poznań poznał pierwszą przeszkodę w drodze do raju!


Mistrz Polski straci swoją gwiazdę?


Lech wyszarpał tylko remis


Lech zdobywa Warszawę i znów jest liderem!


Lech z mistrzostwem na wyciągnięcie ręki?


Kłopoty w Lechu Poznań



Ostatnie wiadomości


Lech Poznań poznał pierwszą przeszkodę w drodze do raju!


Polacy przegrywają na koniec turnieju


Młody zawodnik Puszczy rozbił auto po alkoholu


Legia poznała pierwszego rywala


Rosołek znów zmienia klub!


Wieczysta Kraków awansowała do 1. Ligi