Korzystamy z plików cookies. Więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

6. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Cracovia - Arka Gdynia

2019-08-23

Fot. cracovia.plMecz przyjaźni przy Kałuży w Krakowie

W drugim meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia podejmie na własnym stadionie Arkę Gdynia. Faworytem spotkania jest drużyna gospodarzy. Krakowianie radzą sobie nieco lepiej od swoich sobotnich rywali. W sumie uzbierali 5 punktów więcej od Gdynian, którzy nie mogą póki co odnaleźć się na początku rozgrywek.

Trudno jednak stwierdzić czy Cracovia rzeczywiście będzie w stanie pewnie pokonać ekipę Arki. Fakt, że podopieczni Jacka Zielińskiego zaprezentowali się gorzej w dotychczasowych kolejkach wcale nie oznacza bowiem, że piłkarze Michała Probierza będą mieli w sobotę łatwe zadanie do wykonania. Oba zespoły nie grają porywającej piłki, a ich styl opiera się głównie na walce fizycznej i kontratakach. Kiedy spotykają się dwa tak grające zespoły, to bardzo trudno przewidzieć, który z nich wyjdzie z pojedynku zwycięsko. Na pewno obu ekipom nie zabraknie motywacji. Cracovia ma ambicje na ponowny awans do europejskich pucharów tak jak w poprzednim sezonie, a Arka chciałaby odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie i wreszcie wyjść z dołka. Ciekawie zapowiada się pojedynek bramkarzy w obu zespołach. Zarówno Pavels Steinbors z Arki, jak i Michal Pesković spisują się póki co znakomicie i już nie raz ratowali swoich kolegów z opresji. Szykuje się ciekawy mecz, pełen walki, a tym samym emocji.

Na stadionie przy Kałuży w Krakowie atmosfera będzie wspaniała. Spotkanie Cracovii z Arką będzie bowiem meczem przyjaźni. Kibice obu zespołów od lat darzą się sympatią, a więc na trybunach należy spodziewać się głośnego, wspólnego dopingu, a być może jakiejś wspólnej oprawy.

Cracovia - Arka Gdynia, 24 sierpnia (sobota) godz. 15:00 Stadion MKS Cracovia, transmisja TV: nSport+


iparts.pl


Zobacz również


Cracovia wzmacnia defensywę


Cracovia rozbija Lecha w Poznaniu!


Cracovia wzmacnia atak – nowy napastnik zastąpi Kallmana


Nadchodzą duże zmiany w Cracovii


Kroczek wraca na ławkę trenerską


Mauro Perković wzmacnia Cracovię! Chorwacki talent w „Pasach”



Ostatnie wiadomości


Jan Urban wprowadza nowe porządki w reprezentacji


Fabiański w nowym-starym klubie!


Koniec sezonu dla Marcina Bułki?


Rywale Lecha w LK nie zagrają u siebie?


Rocha odchodzi – Ivi uderza w klub i Papszuna!


Który kod bonusowy aplikacji Superbet jest najlepszy?