Korzystamy z plików cookies. Więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

Górnik Zabrze ma nowego piłkarza

2022-09-27

Fot. Grzegorz Ksel/REPORTER

Chociaż okienko transferowe zakończyło się kilka tygodni temu, to działacze zabrzańskiego klubu ogłosili przejście nowego zawodnika. Górnik ściągnął awaryjnie piłkarza ze Szwecji, który ma załatać luki w formacji obronnej. 

Pierwsza część sezonu nie jest zbytnio udana dla piłkarzy z Zabrza. Górnika ma tylko 13 punktów na koncie i zajmuje 10. miejsce w tabeli. W oczy rzuca się duża liczba bramek straconych przez klub ze Śląska. Zabrzanie stracili aż 13 goli, więcej wpuszczonych bramek mają tylko piłkarze Stali Mielec, Miedzi Legnica i Lechii Gdańsk. Co więcej, w derbowym meczu z Piastem kontuzji doznał podstawowy stoper drużyny – Rafał Janicki. Obrońca doznał uszkodzenia więzadeł i struktury kostnej, przez co będzie musiał pauzować przez kilka miesięcy. 

To zmusiło działaczy klubu z Zabrza do szybkiego znalezienia zastępstwa dla byłego zawodnika m.in. Wisły Kraków i Lecha. Sytuacja była o tyle trudna, że musieli szukać wśród graczy, którzy nie mają podpisanego kontraktu. I ta sztuka się udała, do Górnika trafi Emil Bergström. To 29-letni stoper, który w przeszłości występował w takich klubach jak m.in. Grasshoppers, FC Basel czy Rubin Kazań. 

Ostatnie lata spędził w Holandii, gdzie grał dla FC Utrecht i Willem II. W tym ostatnim klubie spędził sezon 2021/2022. W nim wystąpił 14 razy na boisku. Bergström ma na koncie też występy w reprezentacji Szwecji. W narodowej drużynie zagrał 3 razy, za każdym razem były to mecze towarzyskie. Ostatni odbył się w styczniu 2016. 


iparts.pl


Zobacz również


Podolski będzie rządził w Górniku?


Lukas Podolski ukarany


Górnik Zabrze ma nowego napastnika!


Górnik ogłasza sprowadzenie 3 zawodników na raz!


Górnik zdobył twierdzę Częstochowa


Górnik nadal nie zapłacił piłkarzom



Ostatnie wiadomości


Szczęsny z ofertą przedłużenia kontraktu


Lech zdobywa Warszawę i znów jest liderem!


Lech z mistrzostwem na wyciągnięcie ręki?


Krzysztof Piątek coraz bliżej Al-Ain


Co z przyszłością Łukasza Fabiańskiego?


Reprezentacja USA zadowolona z nowego Papieża?