Korzystamy z plików cookies. Więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

Śląsk Wrocław się wzmacnia

2023-12-19

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Lider Ekstraklasy nie zamierza czekać, tylko już po zakończeniu rundy rozpoczął przygotowania do walki o mistrzostwo Polski. Śląsk zamierza poszerzyć kadrę, pierwszy transfer lada dzień powinien zostać oficjalnie ogłoszony. Jacek Magiera otrzyma też pomoc w sztabie szkoleniowym.

Wrocławianie dość niespodziewanie zimę spędzą na fotelu lidera Ekstraklasy. Po ostatniej kolejce ich przewaga nad drugą Jagiellonią wynosi 3 oczka. To stawia Śląsk w roli faworyta do walki o mistrzowski tytuł. O tym, że władze klubu traktują tę sytuację poważnie i zamierzają walczyć o tytuł, świadczą ich działania na rynku transferowym. Według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu „meczyki.pl” WKS będzie miał nowego piłkarza.

Ma nim zostać Simeon Petrov. To 23-letni środkowy obrońca, który aktualnie występuje w CSKA Sofia. Do Wrocławia trafi lada dzień, według Włodarczyka przeszedł już testy medyczne. Do ustalenia pozostały jedynie szczegóły pomiędzy klubami. Piłkarz ma wzmocnić rywalizację na pozycji stoperów. O miejsce w składzie będzie walczył m.in. ze swoim rodakiem Aleksem Petkovem i Łukaszem Bejgerem. 

To nie koniec wzmocnień klubu z Wrocławia. Tomasz Włodarczyk podał też, że poszerzony zostanie sztab szkoleniowy pierwszej drużyny. Do Jacka Magiery ma dołączyć Mateusz Oszust. To trener przygotowania fizycznego, który pracuje też w sztabie Michała Probierza. Będzie on łączył pracę we Wrocławiu ze swoją funkcją w reprezentacji Polski. Warto też przypomnieć, że Śląsk podpisał kontrakt z Patrykiem Klimalą, który od rundy wiosennej będzie mógł występować dla klubu z Wrocławia. 


iparts.pl


Zobacz również


Doświadczony ligowiec wzmacnia Śląsk


Śląsk potwierdza aż 2 transfery


“Problem” wraca do Wrocławia


Śląsk utrzymuje ostatnie miejsce w tabeli


Nowy napastnik uratuje sezon Śląska?


Jedynie punkt Śląska w starciu z Radomiakiem



Ostatnie wiadomości


Jan Urban wybrał kapitana


Afonso Sousa odchodzi z Lecha


Legia zwycięska, ale bez awansu


Typy na wybrane mecze 5. kolejki Ekstraklasy


Brunes nie chciał grać przez tort?


Kolejne problemy Jakuba Modera