Korzystamy z plików cookies. Więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

Poznaliśmy terminarz PKO Ekstraklasy w sezonie 2021/2022

2021-06-25

Fot. East News

Dokładnie w piątek 23 lipca o godzinie 18:00 rozpoczną się rozgrywki PKO Ekstraklasy w sezonie 2021/2022. W starciu inauguracyjnym zmierzą się Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Stal Mielec.

Do startu nowego sezonu Ekstraklasy został niecały miesiąc, dlatego ogłoszono już szczegółowy terminarz dwóch pierwszych kolejek sezonu 2021/2022. Przystąpi do niego aż 18 zespołów, czyli o 2 więcej niż przed rokiem. Z ligi spadną 3 ekipy, natomiast w Europejskich Pucharach będą nas reprezentować 3 drużyny z czuba tabeli — mistrz kraju w Lidze Mistrzów, wicemistrz w Lidze Europy, natomiast klub z najniższego miejsca podium zagra w Lidze Konferencji.

Pierwszym spotkaniem nowego sezonu będzie pojedynek beniaminka Bruk-Bet Termalici Nieciecza z drużyną, która w poprzednich rozgrywkach rzutem na taśmę uratowała się przed spadkiem — Stalą Mielec. W piątek odbędzie się też mecz drugiego beniaminka Radomiaka Radom z Lechem Poznań.

Sobotę również zainauguruje starcie beniaminka. Do Łęcznej na stadion miejscowego Górnika przyjedzie Cracovia Kraków. Listę sobotnich spotkań dopełnią pojedynki Jagiellonii Białystok z Lechią Gdańsk (17:30) oraz broniącej tytułu Legii Warszawa z Wisłą Płock (20:00). 

Wielkie emocje czekają natomiast kibiców w niedzielę. O godzinie 15:00 dzień z Ekstraklasą otworzy potencjalny hit kolejki — do Gliwic na starcie z szóstym w ubiegłym sezonie Piastem przyjedzie wicemistrz kraju Raków Częstochowa. Tuż po zakończeniu tego meczu odbędzie się spotkanie kolejnych mocnych w ubiegłym sezonie ekip, a mianowicie czwartego Śląska Wrocław i piątej Warty Poznań. Niedzielę zakończy starcie Pogoni Szczecin i Górnika Zabrze. 

Ostatni mecz pierwszej kolejki odbędzie się w Krakowie, gdzie Wisła podejmie Zagłębie Lubin.

Emocji nie zabraknie także w drugiej kolejce, jednak prawdopodobnie najwięcej będzie ich w niedzielę w Poznaniu, gdzie z Wartą zmierzy się Pogoń Szczecin. Ciekawe pojedynki czekają też beniaminków, a szczególnie trudne zadanie stanie przed Radomiakiem, który na własnym boisku będzie podejmowal Legię Warszawa. Nieco łatwiejsze pojedynki czekają natomiast ekipy z Niecieczy (u siebie z Wisłą Kraków) i Łęcznej (inaugurujące drugą kolejkę stacie wyjazdowe w Lubinie). Na brak emocji nie będzie można także narzekać na innych stadionach. W piątek do Zabrza przyjedzie Lech Poznań, w sobotę do Mielca Piast Gliwice, w niedzielę z Cracovią rywalizować będzie Śląsk Wrocław, a do Częstochowy zawita Jagiellonia. Kolejkę zakończy poniedziałkowa potyczka Lechii i Wisły Płock. 

Fot.:Artur BARBAROWSKI/East News


iparts.pl


Ostatnie wiadomości


Lech wygrywa na otarcie łez


Typuj z nami 7. kolejkę Ekstraklasy


Pogoń chce pobić transferowy rekord Ekstraklasy!


Ostatnia akcja meczu na wagę zwycięstwa


Widzew podejmie sensacyjną decyzję?


Bartosz Salamon odchodzi z Lecha