Korzystamy z plików cookies. Więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

Raya numerem 1 na liście życzeń Bayernu!

2023-07-30

Fot. eastnews

Takiego rozwiązania mało kto się spodziewał. Hiszpan był przymierzany do wielu zespołów w Premier League, ale według Fabrizio Romano może wkrótce zostać bramkarzem Bayernu.

Pozycja bramkarza w Bayernie Monachium od lat okupowana była przez Manuela Neuera. Ten stracił jednak większość poprzedniego sezonu z powodu złamania nogi. Bawarczycy w trybie awaryjnym sprowadzili wówczas Yanna Sommera, jednak Szwajcar nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje i już w tym okienku transferowym może opuścić Bayern na rzecz Interu.

Tymczasem mistrzowie Niemiec, nie chcąc czekać na powrót do pełnej dyspozycji Neuera, rozpoczęli rozmowy z agentami wielu golkiperów. W gronie obserwowanych zawodników był m.in. Wojciech Szczęsny. Według Fabrizio Romano ostateczny wybór padł na Davida Rayę, a wkrótce mają się rozpocząć zaawansowane rozmowy między Bayernem a Brentfordem. 27-latek wyceniany jest na około 40 milionów funtów.

Hiszpan jest niezwykle ceniony w Premier League, głównie za swoją grę nogami. Przez długi czas zainteresowany jego sprowadzeniem był Manchester United, ale Czerwone Diabły na ostatniej prostej zdecydowały się zatrudnić Andre Onanę. Raya w ubiegłym roku rozegrał komplet 38 spotkań ligowych, a w listopadzie zanotował swój drugi występ w kadrze Hiszpanii. Został też powołany do reprezentacji na Mistrzostwa Świata, ale przegrał rywalizację z Unaiem Simonem.

Fot.: JUSTIN TALLIS/AFP/East News 


iparts.pl


Ostatnie wiadomości


Oczko Legii!


Bednarek będzie łakomym kąskiem latem?


Typy bukmacherskie na 31. kolejkę Ekstraklasy


Milik jednak na dłużej w Juventusie


Raków już szykuje wzmocnienia na przyszły sezon


Lechia ponownie bez licencji!