www.warhouse.pl

Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
piąty dan
Posty: 86
Rejestracja: 08.07.2016, 18:41

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: piąty dan » 26.12.2016, 17:24

Szacun!!

Tak się kibice Łks-u wywyższali jak to wrw gniecie graficiarzy Widzewa a jednak wg.mnie nie ma wcale takiej wielkiej różnicy.



mądrala
Posty: 717
Rejestracja: 17.01.2010, 10:18

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: mądrala » 26.12.2016, 17:42

MISTRZ1908 pisze:
Red power pisze:
MISTRZ1908 pisze:A jeszcze ze dwa lata temu było,że filmiki WRW to żenada i pajacowanie.
Nie możesz przepalić tego co jest na filmiku czy ki c***?

Nawet tego nie oglądałem. Chodzi o sam fakt filmików.
ty smutna ruro, z twojej forumowej kariery wygląda, że jesteś zwykłym pachołem, zatem możesz nie wiedzieć ocb - dla was malowali skejci z miasta + Łks i wszystko to podpinaliście pod wrw, dla RTSu malują chłopaki z UR i tyle.

Więc W**********, klaunie.

MISTRZ1908
Posty: 501
Rejestracja: 20.07.2016, 14:11

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: MISTRZ1908 » 26.12.2016, 17:45

Nie rozmawiasz z ojcem więc nie musisz się tak zwracać. Jeśli jedyne co potrafisz to obrażać w internecie to odpowiedz sobie kim Ty jesteś.

Red power
Posty: 424
Rejestracja: 30.03.2016, 08:42

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Red power » 26.12.2016, 18:10

MISTRZ1908 pisze:Nie rozmawiasz z ojcem więc nie musisz się tak zwracać. Jeśli jedyne co potrafisz to obrażać w internecie to odpowiedz sobie kim Ty jesteś.
Po c*** więc tu wchodzisz i siejesz napinkę durnymi wpisami o wrzucaniu czegoś na YT?Potem się dziwisz,że ktoś jedzie ci od klaunów.

W s i d z e W
Posty: 156
Rejestracja: 22.08.2016, 20:39

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: W s i d z e W » 26.12.2016, 19:28

Chłopaki z WRW wrzucają takie filmiki już z 10 lat temu , do których praktycznie do tej pory zydzewiaki nie mają polotu więc ich reakcja obronną było wyśmiewanie się że to hipsterstwo , jakieś pajacowanie i nie ma nic wspólnego z kibolstwem.

Teraz po ilus tam latach patrzenia na wzór czyli na ŁKS , zydzewiaki zbliżyli się trochę poziomem to już frajery pełne gęby mają od własnych spustow. Teraz to już jest zajebiste , Widzew best i wogole Rozenbaum królem Łodzi hahahah

ku*** wy macie tak spaczoną kurewską mentalność wsioki z zydzewa , że nigdy nie pozbędziecie się kompleksów. Jednocześnie macie wszystko tak sprytnie wytłumaczone jak w jebanyn komitecie centralnym partii robotniczej , w końcu czerwone korzenie do czegoś zobowiązują, jak widać nie tylko do nazwy "Czerwona Armia "...
-----------------------------------

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wJRDrJGk5W4[/youtube]

Tutaj nowa produkcja małolatów z ŁKSU - którzy mimo kilkunastu lat na karku kreski stawiają prostsze niż te wasze Ultrasy pedalasy , od kilku dobrych lat zapatrzonych jak w obrazek na WRWGang. Grafow też wam młodzież więcej w jeden dzień kasują niż wy na tych swoich filmach razem wziętych ;-)

Red power
Posty: 424
Rejestracja: 30.03.2016, 08:42

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Red power » 26.12.2016, 19:38

W s i d z e W pisze:ku*** wy macie tak spaczoną kurewską mentalność wsioki z zydzewa , że nigdy nie pozbędziecie się kompleksów.
Ty za to w ogóle nie masz kompleksów.

Ledwo co się pojawił filmik to od razu musiałeś tutaj wejść i do czegoś się przypierdolić.

Dobrze,że chociaż przyznałeś że graficiarze Widzewa zbliżyli się już poziomem do wrwg.

W s i d z e W
Posty: 156
Rejestracja: 22.08.2016, 20:39

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: W s i d z e W » 26.12.2016, 19:58

A co nie wolno mi tu wchodzić -to wasze forum ?

To nie moja wina że na promocję waszego nowego filmiku obraliscie sobie to zacne forum ... Ale teraz to już nie jest LANSERKA , PAJACOWANIE I HIPSTERSTWO :--) ??

Te same k**** które to pisały i stosowały takie argumenty w naszą stronę - teraz spuszczaja się nad ta wasza produkcja ,albo nawet sami ją tworzyli ...
drugich takich hipokrytow jak wy to ze świecą szukać , praktycznie w każdej płaszczyźnie.


Pamiętasz jakie były wasze reakcje na produkcje wrwgang , o czym to świadczyło i świadczy to co się dzieje obecnie ?

Teraz już wiesz jeden z drugim o co chodziło ostatnio jak pisałem że jestescie ileś tam lat za nami w różnych rozkminach ?? Czy dalej będziecie strugali większych debili niż jesteście .

Nie odpowiadajcie mi zydzewiaki , bo każde wasze słowo jest i tak gówno warte.
Pierdolicie non stop "byle ktoś sobie nie pomyślał " , a to jak wygląda rzeczywistość to jest zupełnie odrębna sprawa - i doskonale o tym wiecie frajery zaostrzone w znienawidzony klub , którzy robią to samo z czego się w drugą stronę śmieją...

Red power
Posty: 424
Rejestracja: 30.03.2016, 08:42

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Red power » 26.12.2016, 20:08

Sam twój nick już świadczy o sporych kompleksach.

Nie wiem czy zauważyłeś,ale piszesz tutaj prawie codziennie od ponad...DWÓCH LAT.Co ty chcesz komuś udowodnić tym swoim pierdoleniem?

Każdy wie jak wygląda sytuacja w Łodzi.Miasto jest podzielone,obie ekipy mocne,ultraska również na dobrym poziomie.Ostatnia akcja z fanami na plus dla was ale tak jak napisał cobytu dzieje sie dużo i dobrze,że nie wszystko trafia do netu.

Red power
Posty: 424
Rejestracja: 30.03.2016, 08:42

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Red power » 26.12.2016, 21:39

@oldZ

Masz absolutną rację tylko wytłumacz to niektórym swoim przyjaciołom stąd,którzy już uważają się za władców Łodzi.Główny propagandysta e-Łksu twierdzi,że Widzew jest w każdym aspekcie drugi i daleko za Łksem.
Cokolwiek by Widzew nie zrobił fajnego to pisze,że Widzew przecież kiedyś i tak to wyśmiewał a potem skserował od Łksu.

otto.magico
Posty: 124
Rejestracja: 03.07.2011, 12:49
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: otto.magico » 26.12.2016, 21:53

Witam, szukam namiarów na jednego z napinających się dzieciaków na tym forum : Konrad Zygmuntowski

Red power
Posty: 424
Rejestracja: 30.03.2016, 08:42

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Red power » 27.12.2016, 07:55

Może i po obu stronach,ale niestety jedna osoba pod wieloma nikami ze strony e-Łksu robi tu rozpierdol.Normalni kibice Łksu z tego tematu potrafią normalnie pisać jakoś.
Typ o którym mowa za c**** nie może przepalić pewnych rzeczy i dla niego lepiej by Widzew w ogóle nie istniał,na mecze chodziła garstka kibiców,nie było ekipy itd.Wtedy oczywiście by to pasowało do forsowanej do niego cały czas wersji,że Łks rządzi Łodzią a Widzew jest we wszystkim drugi i ogólnie 10 lat za Łksem.
Jako,że rzeczywistość jest zgoła odmienna to ten kompleksiarz musi dowartościować się na forum pisząc,że do jego Łksu to Widzew nie ma żadnego podlotu i ogólnie co to jest ten Widzew.
Już sam jego kompleksiarski nick mówi wiele.

obiektywnyFAN
Posty: 771
Rejestracja: 30.05.2014, 20:31

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: obiektywnyFAN » 27.12.2016, 15:03

Przekrzykiwanie się, że czyjeś prace są lepsze to głupota bo zarówno i jedni i drudzy raz mają lepsze, a raz gorsze prace.

Jak wygląda rozkład sił (%) na Śródmieściu?

W s i d z e W
Posty: 156
Rejestracja: 22.08.2016, 20:39

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: W s i d z e W » 27.12.2016, 15:25

Widzisz tylko ja sie nie chcialem przekrzykiwać czyje jest lepsze a czyje gorsze - baa nawet sam przyznałem że poziom tej produkcji Widzewiaków jest wysoki - a to że tak a nie inaczej zareagowali czerwoni, i nie mogli przepalić prostego faktu że pozostają w tej kwestii uczniami chłopaków WRWGang to nie moja wina. Ale jest to oczywisty fakt bo kazdy z nas pamieta pare lat wstecz, i to jakie mieli wtedy podejscie do roznych kwestii.

TO samo do kolegi z Zawiszy - ja rozumiem że czujesz sie pewnie zażenowany że tak sie rozmowa potoczyła ale ja chciałem tylko zwrócic uwage na jedną , oczywistą dla nas rzecz.
Mianowicie pare lat temu jak takie same filmiki robiło WRW , to Widzewiacy ktorzy nie mieli wtedy do tego podjazdu , żeby jakoś to sobie wytłumaczyć i umniejszyć nasze działania - to obśmiewali takie nagrywane zajawki, filmy z opraw, malowania graffow itp. Wtedy to było dla nich hipsterstwo, pajacowanie i lanserka. Teraz osiągają zbliżony poziom i szybko zapomnieli co było pare lat temu . Zresztą nie pierwszy raz i nie tylko w tym wypadku. Czesto zmieniają podejscie do roznych rzeczy, w zaleznosci od ''koniunktury''
mam nadzieje ze to zrozumiesz, tak samo jak to że Widzewiacy są ciezką nacją do rozmowy,absolutnie nieobiektywną i co najwazniejsze - ich zawsze musi być na wierzchu i musi się zgadzać z ich linią propagandową. Kazdy wpis ŁKSiaka w tym temacie pozostaje bez odpowiedzi z drugiej strony ledwie pare minut. Każda rozmowa musi się zakonczyc wpisami Widzewiaków ktorzy mają na temat tego co tu sie wypisuje pierdolca, i my to wiemy od dawna . Inaczej by spać nie mogli gdyby wisiał tutaj bez odpowiedzi jakikolwiek wpis kogoś z ŁKSu.



Co do Sródmiescia - procentowo czy liczbowo napewno nikt tutaj prawdy nie przedstawi.

Północ- czyli na pólnoc od Piłsudskiego.
ŁKS - od ulicy Kosciuszki/Zachodniej do okolic Kilinskiego. Tutaj głównie stare budownictwo, stare kamienice itp .
RTS - od Kilinskiego dalej na wschód. Oprócz kamienic sporo tutaj bloków i nowszego budownictwa - wiec Widzewiaków może byc po tamtej stronie obiektywnie patrząc wiecej .

Południe - czyli rejon po drugiej stronie Piłsudskiego należy praktycznie w całości do ŁKSu.

Teren znany jako centrum, czyli reprezentatywna strona Piotrkowskiej i okoliczne uliczki - należy do ŁKS.

Red power
Posty: 424
Rejestracja: 30.03.2016, 08:42

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Red power » 27.12.2016, 15:39

obiektywnyFAN pisze:Jak wygląda rozkład sił (%) na Śródmieściu?
Tak jak napisał rabin procentowo ciężko to wyliczyć.

Sportowo jednak na Śródmieściu lepszy RTS.

Radicaal
Posty: 453
Rejestracja: 31.10.2014, 12:22

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Radicaal » 27.12.2016, 15:50

Wsidzew...przygotuj się! Obiektywny Fan,cóż Widzew rządzi wszędzie,jeśli jeszcze tego nie wiesz.My chodzimy kanałami,przez ten
cholerny widzewski charakter i tytaniczną pracę.To my wciąż zrzynamy z Widzewa pomysły,dlatego oni czyt.Widzew parę miesięcy po podpisaniu przez ŁKS umowy z browarem Staropolskim,również się do niego zgłosił.Nie ważne że przed tym zgłoszeniem,pisali maile,pogróżki do browaru Staropolskiego,że będą bojkotować itd.Nagle zapomnieli i gdy pieniąszki zaczęły się kończyć w klubie,
to po raz kolejny "honorowo" włazili w d***,by tenże browar wyprodukował dla nich piwo.
A że właściciel zobaczył z kim ma do czynienia,olał to charakterne "towarzystwo".
Także kończąc: Widzew rządzi wszędzie!Chwała Lutkowi!

W s i d z e W
Posty: 156
Rejestracja: 22.08.2016, 20:39

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: W s i d z e W » 27.12.2016, 16:08

daj spokoj stary już ich nie prowokuj , bo znowu sie zlecą tutaj w dziesięciu i zaczną opluwać monitory.

czekamy na kolejny temat i na to kto zacznie siać tutaj napinke , prowokować i pisać jakies bujdy.

Navis1910
Posty: 8
Rejestracja: 25.12.2016, 12:36

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Navis1910 » 27.12.2016, 18:31

Radicaal pisze:Wsidzew...przygotuj się! Obiektywny Fan,cóż Widzew rządzi wszędzie,jeśli jeszcze tego nie wiesz.My chodzimy kanałami,przez ten cholerny widzewski charakter
Powiedz kto napisał tutaj, że Widzew rządzi wszędzie? Chcecie normalnej dyskusji po czym wchodzi jeden z drugim i prowokuje takimi wpisami. Takie osoby oczywiście są po obu stronach.

Wam faktycznie nie zależy by ten temat wyglądał w miarę normalnie?

W s i d z e W
Posty: 156
Rejestracja: 22.08.2016, 20:39

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: W s i d z e W » 27.12.2016, 18:54

Generalnie jest tutaj spokój - jak nikt wam się nie wcina i możecie pisać wszystko bez żadnych ripost. Możecie prowokować , dopierdalac się do wszystkiego u nas, wymyślać jakieś farmazony itp w czym jesteście najlepsi , ale jak tylko jesteście sprowadzani na ziemie albo ktoś się dostosuje poziomem do was to zaczyna się burdel i naprawdę śmieszne jest wytykanie przez was palcami ( zobaczcie jak się ci z Łksu zachowują ...)

Nie wiem czy ktoś pamięta o czym pisałem na początku " swojej kariery na tym forum - ale z grubsza chodziło mi o to żeby ten temat r*******. I jak widać swoj cel osiągnąłem ;)
Dlatego że z wami się po prostu nie da rozmawiać , traktujecie to forum jak tube propagandowa i jakaś tablice gdzie można nas wkurwiać i naprawdę za c**** nie wiem czemu nikt nie poszedl po rozum do głowy i wątku łódzkiego po prostu nie usunął , tylko dalej toczy się ten burdel na sto dwa.

Navis1910
Posty: 8
Rejestracja: 25.12.2016, 12:36

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Navis1910 » 27.12.2016, 19:04

Co racja to racja, wątek już dawno powinien być wyjebany w kosmos. No ale chyba niektórym zależy, by napinkowe tematy wisiały.

Red power do Ciebie prośba byś skończył wypowiadać się na tematy o których nie masz pojęcia. Między innymi przez Twoje pierdolenie jest tutaj syf.

Eternidad
Posty: 338
Rejestracja: 30.11.2012, 20:52

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Eternidad » 27.12.2016, 19:06

Pato ku*** odpuść już!!!

Radicaal
Posty: 453
Rejestracja: 31.10.2014, 12:22

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Radicaal » 27.12.2016, 19:12

Natomiast ja,zalogowałem się tutaj pod koniec 2014.Jaka wtedy tu była opinia widzewiaków na nasz temat?Uważano i pisano,
że jesteśmy słabi w każdej dziedzinie kibicowskiej,i tematy założycieli,bram Limanki itd. były tu na porządku dziennym.
Ogółem,opinia o Widzewie była fantastyczna na tym forum,jeden ze stworzycieli tego świata,odkrywca piłki nożnej i w ogóle
bogowie honoru.I wtedy,kiedy ja zacząłem tutaj się udzielać i kilku innych eŁKaeSiaków,zaczęła się walka,często poniżej pasa.
Po prostu internetowe środowisko kibiców o jakże wielkiego Widzewa zaczęła być sprowadzana na planetę Ziemia.
I ich bezczelne farmazony.W przeciągu tych kilku lat,pod naporem argumentów,kolejny i kolejny gagatek/farmazoniarz z Widzewa zaczął odpuszczać,z braku argumentów.Pan tu nie stał,Wasteland,Walczzawsze i inni których już z nami nie ma.
Ale co się dzieje dziś na forum?!Po sprowadzeniu na planetę Ziemia,argumentami,pytaniami,które pozostawały bez odpowiedzi,
dzisiejsi widzewiacy z forum mają zupełnie inne zdanie na temat sytuacji w Łodzi.
Widzimy wpisy,gdzie widzewiak pisze:w Łodzi dwie równe ekipy.ŁKS to ekipa pod każdym względem mocna itd itd.
Parę dni temu,może tygodni, jednemu gagatkowi zadałem pytanie i nie uzyskałem odpowiedzi.
Co takiego spowodowało taki nagły odwrót od poprzedniej linii propagandy.Wszak nic wielkiego w Łodzi nie stało się od dwóch lat?
Oczywiście oprócz wydarzeń z ostatnich dwóch miesięcy.

Również byłem i jestem zwolennikiem pisania o własnych Klubach.I jestem daleki od obrażania rozmówcy.Ale często się po prostu nie udawało pisać o własnym Klubie,ze względu na bardzo rozbudowaną wyobraźnię większości tutejszych kibiców Widzewa.
Taki Łysy80 (pozdrawiam) zawsze rozmawiał ze mną na poziomie.

oldies years
Posty: 82
Rejestracja: 27.12.2016, 17:55

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: oldies years » 27.12.2016, 20:21

Witam,

długawa analiza tematu historyczna i współczesna, kibicowska i łódzka, ale nie mogę czytać Waszego pierdolenia bez paru zdań komentarza i sprostowania..

Jako kibic Widzewa, który widział wszystkie derby na żywo z udziałem Bońka, Terleckiego, Tomaszewskiego, Smolarka, Młynarczyka, Bulzackiego czy Lubańskiego, i przeżył wszelkie możliwe wolty kibicowskie na łódzkiej scenie, chciałbym dołączyć do "dyskusji" młodszych kolegów. Mam nadzieję, że głos osoby mogącej być Waszym tatusiem nieco uspokoi niektóre gorące głowy i przez chwile nie będziecie komplementować się "żydami" i tym, i kto jest bardziej zakompleksiony.

No to zacznijmy od kompleksów.

W okresie, w którym zacząłem kibicować aktywnie, czyli chodzić na mecze, Widzew miał oczywiście kompleks ŁKS-u, ponieważ na przełomie lat 70/80, pod względem liczby kibiców oraz chuligańskim nie mógł się z sąsiadami równać. Jednak sytuacja szybko zaczęła się zmieniać. Dlaczego? Dlatego, że Widzew szybko stał się piłkarską potęgą na skalę krajową, a później europejską. Czy na Widzew zaczęli chodzić wtedy kibice ŁKS-u, typu wujek Raadicala..? Tak, bo ŁKS jako klub nie miał im nic do zaoferowania poza remisami 0-0 z Gwardią W-wa, czy wygraną 2-1 z ROW-em Rybnik.
Pustawy betonowy moloch, zero atmosfery, brak sukcesów sportowych. Kibicowska Łódź, województwo i sporo kibiców z daleka zafascynował się Widzewem. A łodzianom znudził się ŁKS, na A.Unii zostali najwierniejsi, brawo dla nich, dla postaci typu Gołdyn i spółka, Czarny, Żagiel itp.

Ale to wtedy niestety sportowo i kibicowsko równia pochyła dla ŁKS nabrała tempa. Dalszy ciąg znamy - Liverpoole, Juventusy, Manchestery, mistrzostwa Polski, wicemistrzowstwa Polski dla Widzewa..A gdzie ŁKS..? Na turniejach Orła, gdzie powoli zaczynał być ganiany przez Widzew po okolicznych, własnych uliczkach typu 6 Sierpnia, Hutora, Łąkowa..I to właśnie wtedy w tamtych właśnie czasach, w takich okolicznościach narodził się elkaesiacki, niekończący się, chorobliwy kompleks Widzewa. Wielkiego klubu znanego w Europie, z którym ŁKS sportowo równać się nie mógł. Co mogli zrobić kibice ŁKS-u, żeby przetrwać? Musieli znaleźć sposoby na to, by Widzew na każdym kroku dyskredytować, w każdej dziedzinie, realnej i bajkowej. I w ten sposób dochodzimy do "żydów"i "wieśniaków".

W temacie żydów wiemy w zasadzie wszystko..ŁKS założyli, jak to się mówi, żydzi. Ale to byli Żydo-Polacy. Nic do nich nie mamy. I przyjmijmy to do wiadomości.. Przed 1. wojną światową taka była Polska i Łódź, nota bene w Warszawie czy wschodniej, południowej Polsce żyło więcej żydów niż w Łodzi, i co z tego..? Niejeden na tym forum, nazwiskiem Wiśniewski, Jabłoński, Malinowski albo Topolski, zdziwiłby się, gdyby dowiedział, jak naprawdę nazywali się jego przodkowie sprzed np.3 pokoleń. Jesteś pewny, że Twój dziadek nie był tak naprawdę Kirschbaumem lub Apfelbaumem z Bałut? Zatem "żydzew" to niski i prymitywny chwyt pod publiczkę dla ludzi spoza łódzkiej branży. Podobnie, jak "wsidzew", że powołam się na kolegę o stu nickach.

Nie ma czegoś takiego, jak wieś w mieście. Wszystkie dzielnice w Łodzi były kiedyś wsiami - Bałuty były przez długi czas największą wsią w Polsce (marnie wypada Limanka na tym tle) wsią była Retkinia (też kiepsko odnośnie wielkomiejskości), wsią był też Widzew. Proste. Jak to, że wsią była też Chelsea, Fulham, Tottenham - wszystko przyłączane do Londynu, jak Retkinia i Widzew do Łodzi. Jednak zakompleksieni, walczący o niezniknięcie ze świadomości łodzian nazwy ŁKS, propagandyści z Unii ochoczo zaczęli wmawiać, że Widzew to wieś :) sprytne? raczej żałosne, no ale tonący brzytwy się chwyta. Nie mamy innych argumentów, róbmy z liczniejszych, silniejszych, bardziej znanych sąsiadów wsioków. Może ktoś na Resovii uwierzy..
A że "wsie" kibicowały i kibicują Widzewowi..? Widocznie miał on coś bardziej przyciągającego niż ŁKS. Może doping, frekwencja, wyjazdy, oprawy..jak myślisz..? Chociaż i ŁKS ostatnio "wsie" zaczął doceniać - przykład Piotrkowa..to będą teraz rodowici ze wsi..?

"Komuna"..
Tak, Widzew to twór komuny. Jako jedyny klub polski w latach 1945-1989 funkcjonował w komunie. Co innego ŁKS. Ten był prowadzony i finansowany przez amerykańską partię republikanów, czasem przez angielskich lordów. Nie miał nic wspólnego z łódzką PZPR, towarzyszką T. (która maczała palce w "mistrzostwie Polski" w latach 50), z towarzyszem Koperskim i innymi, którzy umawiali remisy w derbach, żeby Wam utrzymać I ligę). W ogóle był poza układem. Zresztą podobnie, jak Legia - ukochany twór komuny, Ludowego Wojska Polskiego, czy Górnik Zabrze - pion gierkowski, górniczy. Zupełnie nie powąchała ich wszystkich Komuna. Tylko Widzew jest komunistyczny, o czym świadczą też czerwone barwy..Zupełnie jak FC Liverpool, Bayern Monachium czy Monaco. Nie ma to jak ełkaesiackie argumenty. Tsunami po prostu..Zwala z nóg.

Na koniec "ksero", szeroko pojęte..Koledze "Wsidzew" pragnę przypomnieć, kto zaczął robić w Łodzi wlepki i kto zaczął je "kserować", Minęło ok 12-14 lat, od kiedy się pojawiły..to samo transy z pozdrowieniami na mostach i wiaduktach. Kto zaczął to robić a kto zaczął to naśladować..? Robiłeś wlepki pierwszy w Łodzi..? Wkurwiałeś się, że Widzew życzy wesołych świąt, a Ty z psem na spacerze i browar pod Żabką..?

I jeszcze "donosy" i "konfidenctwo".

Większego konfidenctwa, jak zabawy i tańce z panią prezydent Łodzi, (ze zdradzieckiej partii PO, partii antykibicowskiej i antypolskiej na imprezach wraz z patriotycznymi kibicami ŁKS-u , oraz organizowanie wycieczek zagranicznych i wspólnych wyjazdów z tą panią przez ŁKS) to w Łodzi nie było.

pozdrawiam, dużo sukcesów w 2017 życzę.

stachuzrdg
Posty: 266
Rejestracja: 25.03.2013, 07:34

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: stachuzrdg » 27.12.2016, 20:31

No i teraz się ku*** się zacznie. Zaraz Radicaal który w jakże słusznej sprawie pt. net walki z widzewiakami tak przez przypadek najebał w 2 lata ponad 200 postów gdzie 99,9% to czysta napinka będzie obalał ten post i zarzucał klamstwo w każdym akapicie.
:twisted:

gangolsena1908
Posty: 36
Rejestracja: 18.03.2015, 16:24

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: gangolsena1908 » 27.12.2016, 20:48

oldies years pisze:Witam,

długawa analiza tematu historyczna i współczesna, kibicowska i łódzka, ale nie mogę czytać Waszego pierdolenia bez paru zdań komentarza i sprostowania..

Jako kibic Widzewa, który widział wszystkie derby na żywo z udziałem Bońka, Terleckiego, Tomaszewskiego, Smolarka, Młynarczyka, Bulzackiego czy Lubańskiego, i przeżył wszelkie możliwe wolty kibicowskie na łódzkiej scenie, chciałbym dołączyć do "dyskusji" młodszych kolegów. Mam nadzieję, że głos osoby mogącej być Waszym tatusiem nieco uspokoi niektóre gorące głowy i przez chwile nie będziecie komplementować się "żydami" i tym, i kto jest bardziej zakompleksiony.

No to zacznijmy od kompleksów.

W okresie, w którym zacząłem kibicować aktywnie, czyli chodzić na mecze, Widzew miał oczywiście kompleks ŁKS-u, ponieważ na przełomie lat 70/80, pod względem liczby kibiców oraz chuligańskim nie mógł się z sąsiadami równać. Jednak sytuacja szybko zaczęła się zmieniać. Dlaczego? Dlatego, że Widzew szybko stał się piłkarską potęgą na skalę krajową, a później europejską. Czy na Widzew zaczęli chodzić wtedy kibice ŁKS-u, typu wujek Raadicala..? Tak, bo ŁKS jako klub nie miał im nic do zaoferowania poza remisami 0-0 z Gwardią W-wa, czy wygraną 2-1 z ROW-em Rybnik.
Pustawy betonowy moloch, zero atmosfery, brak sukcesów sportowych. Kibicowska Łódź, województwo i sporo kibiców z daleka zafascynował się Widzewem. A łodzianom znudził się ŁKS, na A.Unii zostali najwierniejsi, brawo dla nich, dla postaci typu Gołdyn i spółka, Czarny, Żagiel itp.

Ale to wtedy niestety sportowo i kibicowsko równia pochyła dla ŁKS nabrała tempa. Dalszy ciąg znamy - Liverpoole, Juventusy, Manchestery, mistrzostwa Polski, wicemistrzowstwa Polski dla Widzewa..A gdzie ŁKS..? Na turniejach Orła, gdzie powoli zaczynał być ganiany przez Widzew po okolicznych, własnych uliczkach typu 6 Sierpnia, Hutora, Łąkowa..I to właśnie wtedy w tamtych właśnie czasach, w takich okolicznościach narodził się elkaesiacki, niekończący się, chorobliwy kompleks Widzewa. Wielkiego klubu znanego w Europie, z którym ŁKS sportowo równać się nie mógł. Co mogli zrobić kibice ŁKS-u, żeby przetrwać? Musieli znaleźć sposoby na to, by Widzew na każdym kroku dyskredytować, w każdej dziedzinie, realnej i bajkowej. I w ten sposób dochodzimy do "żydów"i "wieśniaków".

W temacie żydów wiemy w zasadzie wszystko..ŁKS założyli, jak to się mówi, żydzi. Ale to byli Żydo-Polacy. Nic do nich nie mamy. I przyjmijmy to do wiadomości.. Przed 1. wojną światową taka była Polska i Łódź, nota bene w Warszawie czy wschodniej, południowej Polsce żyło więcej żydów niż w Łodzi, i co z tego..? Niejeden na tym forum, nazwiskiem Wiśniewski, Jabłoński, Malinowski albo Topolski, zdziwiłby się, gdyby dowiedział, jak naprawdę nazywali się jego przodkowie sprzed np.3 pokoleń. Jesteś pewny, że Twój dziadek nie był tak naprawdę Kirschbaumem lub Apfelbaumem z Bałut? Zatem "żydzew" to niski i prymitywny chwyt pod publiczkę dla ludzi spoza łódzkiej branży. Podobnie, jak "wsidzew", że powołam się na kolegę o stu nickach.

Nie ma czegoś takiego, jak wieś w mieście. Wszystkie dzielnice w Łodzi były kiedyś wsiami - Bałuty były przez długi czas największą wsią w Polsce (marnie wypada Limanka na tym tle) wsią była Retkinia (też kiepsko odnośnie wielkomiejskości), wsią był też Widzew. Proste. Jak to, że wsią była też Chelsea, Fulham, Tottenham - wszystko przyłączane do Londynu, jak Retkinia i Widzew do Łodzi. Jednak zakompleksieni, walczący o niezniknięcie ze świadomości łodzian nazwy ŁKS, propagandyści z Unii ochoczo zaczęli wmawiać, że Widzew to wieś :) sprytne? raczej żałosne, no ale tonący brzytwy się chwyta. Nie mamy innych argumentów, róbmy z liczniejszych, silniejszych, bardziej znanych sąsiadów wsioków. Może ktoś na Resovii uwierzy..
A że "wsie" kibicowały i kibicują Widzewowi..? Widocznie miał on coś bardziej przyciągającego niż ŁKS. Może doping, frekwencja, wyjazdy, oprawy..jak myślisz..? Chociaż i ŁKS ostatnio "wsie" zaczął doceniać - przykład Piotrkowa..to będą teraz rodowici ze wsi..?

"Komuna"..
Tak, Widzew to twór komuny. Jako jedyny klub polski w latach 1945-1989 funkcjonował w komunie. Co innego ŁKS. Ten był prowadzony i finansowany przez amerykańską partię republikanów, czasem przez angielskich lordów. Nie miał nic wspólnego z łódzką PZPR, towarzyszką T. (która maczała palce w "mistrzostwie Polski" w latach 50), z towarzyszem Koperskim i innymi, którzy umawiali remisy w derbach, żeby Wam utrzymać I ligę). W ogóle był poza układem. Zresztą podobnie, jak Legia - ukochany twór komuny, Ludowego Wojska Polskiego, czy Górnik Zabrze - pion gierkowski, górniczy. Zupełnie nie powąchała ich wszystkich Komuna. Tylko Widzew jest komunistyczny, o czym świadczą też czerwone barwy..Zupełnie jak FC Liverpool, Bayern Monachium czy Monaco. Nie ma to jak ełkaesiackie argumenty. Tsunami po prostu..Zwala z nóg.

Na koniec "ksero", szeroko pojęte..Koledze "Wsidzew" pragnę przypomnieć, kto zaczął robić w Łodzi wlepki i kto zaczął je "kserować", Minęło ok 12-14 lat, od kiedy się pojawiły..to samo transy z pozdrowieniami na mostach i wiaduktach. Kto zaczął to robić a kto zaczął to naśladować..? Robiłeś wlepki pierwszy w Łodzi..? Wkurwiałeś się, że Widzew życzy wesołych świąt, a Ty z psem na spacerze i browar pod Żabką..?

I jeszcze "donosy" i "konfidenctwo".

Większego konfidenctwa, jak zabawy i tańce z panią prezydent Łodzi, (ze zdradzieckiej partii PO, partii antykibicowskiej i antypolskiej na imprezach wraz z patriotycznymi kibicami ŁKS-u , oraz organizowanie wycieczek zagranicznych i wspólnych wyjazdów z tą panią przez ŁKS) to w Łodzi nie było.

pozdrawiam, dużo sukcesów w 2017 życzę.
Po przeczytaniu pierwszych kilu zdań myślałem że będziesz odpowiednikiem naszgo Cobytu, ale niestety jesteś zwykłą parówą typu mms, stachuzrdg, red power i inni pierdoleni napinacze. 99,9% tutaj wypisujących w d**** była i gówno widziała, a próbuje zgrywac nie wiadomo kogo, Lepiej wam jak sie ponapinacie w necie? czujecie sie bardziej chuligańscy? myślicie że jedna strona przekona drugą na "swoje"?
ŚŻK 1922!

budegac
Posty: 10
Rejestracja: 20.11.2016, 17:29

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: budegac » 27.12.2016, 21:01

oldies years pisze:Witam,
długawa analiza tematu historyczna i współczesna, kibicowska i łódzka, ale nie mogę czytać Waszego pierdolenia bez paru zdań komentarza i sprostowania..
(...)Mam nadzieję, że głos osoby mogącej być Waszym tatusiem nieco uspokoi niektóre gorące głowy i przez chwile nie będziecie komplementować się "żydami" i tym, i kto jest bardziej zakompleksiony.
No to zacznijmy od kompleksów.
(...)
Ale to wtedy niestety sportowo i kibicowsko równia pochyła dla ŁKS nabrała tempa. Dalszy ciąg znamy - Liverpoole, Juventusy, Manchestery, mistrzostwa Polski, wicemistrzowstwa Polski dla Widzewa..A gdzie ŁKS..? Na turniejach Orła, gdzie powoli zaczynał być ganiany przez Widzew po okolicznych, własnych uliczkach typu 6 Sierpnia, Hutora, Łąkowa..I to właśnie wtedy w tamtych właśnie czasach, w takich okolicznościach narodził się elkaesiacki, niekończący się, chorobliwy kompleks Widzewa. Wielkiego klubu znanego w Europie, z którym ŁKS sportowo równać się nie mógł. Co mogli zrobić kibice ŁKS-u, żeby przetrwać? Musieli znaleźć sposoby na to, by Widzew na każdym kroku dyskredytować, w każdej dziedzinie, realnej i bajkowej. I w ten sposób dochodzimy do "żydów"i "wieśniaków". (...)
W temacie żydów wiemy w zasadzie wszystko..ŁKS założyli, jak to się mówi, żydzi. (...)
Komuna"..
Tak, Widzew to twór komuny. Jako jedyny klub polski w latach 1945-1989 funkcjonował w komunie. Co innego ŁKS. (...)
oldies years pisze: Na koniec "ksero", szeroko pojęte..Koledze "Wsidzew" pragnę przypomnieć, kto zaczął robić w Łodzi wlepki i kto zaczął je "kserować", Minęło ok 12-14 lat, od kiedy się pojawiły..to samo transy z pozdrowieniami na mostach i wiaduktach. Kto zaczął to robić a kto zaczął to naśladować..? Robiłeś wlepki pierwszy w Łodzi..? Wkurwiałeś się, że Widzew życzy wesołych świąt, a Ty z psem na spacerze i browar pod Żabką..?
Koło i żarówkę to też wymyślił Widzew? WOW!
oldies years pisze: I jeszcze "donosy" i "konfidenctwo".
Większego konfidenctwa, jak zabawy i tańce z panią prezydent Łodzi, (ze zdradzieckiej partii PO, partii antykibicowskiej i antypolskiej na imprezach wraz z patriotycznymi kibicami ŁKS-u , oraz organizowanie wycieczek zagranicznych i wspólnych wyjazdów z tą panią przez ŁKS) to w Łodzi nie było.

pozdrawiam, dużo sukcesów w 2017 życzę.
Piszesz coś o kompleksach, a wszystko co wypociłeś to kompleksy WIdzewa względem ŁKS. Nic więcej. Same żale.
Leczysz kompleksy pokazując jaki to ŁKS zły a Widzew dobry i jak to za to zło ŁKS został "ukarany". Na dodatek p********* takie głupoty, takie bzdury, że aż żal patrzeć. Żenada.
Żeby było bardziej czytelnie, to pousuwałem pierdoły na które szkoda prądu.
Dedykuję Tobie przysłowie: "Pamiętaj żeby język nie odciął ci głowy".
Z ciebie taki tatuś i oldskulowy kibic jak z pingwina jastrząb. Przeczytaj i przemyśl.

P.S. 1 Nie jestem z Łodzi ale zdaje się że pani prezydent wybudowała stadion kompletny Widzewowi a nie ŁKS-owi, wspomaga zatem który klub?
P.S. 2 Londyn. Poczytaj trochę jak chcesz coś o nim napisać.

Radicaal
Posty: 453
Rejestracja: 31.10.2014, 12:22

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Radicaal » 27.12.2016, 21:22

Oldies years-Cóż czytając Twoje wypociny,ten jad,również nie uważam Cię "tatusiu" za kogoś starszego.Nasłuchałeś się opowiadań i udajesz tutaj po prostu.Zdradza Cię styl pisania.Poza aspektem czysto sportowym w naszym mieście,nie zgodzę się z niczym,co tutaj wypociłeś.Aczkolwiek i w dziedzinie sportowej nie do końca trzymałeś się prawdy.Ale podsumujmy ten "esej":
1.Widzew wymyślił vlepki i transparenty na mostach.I to wszystko.
2.Nic tylko pogratulować,że tak łatwo się poprzerzucaliście się,bo Wasz dotychczasowy Klub nie dał Wam satysfakcji.
Co jeszcze zmieniacie,kiedy Wam się "znudzi" jak to nazwałeś?Religię,rodziców itd. bo są nudni,nie dają więcej satysfakcji.
Za to po drugiej stronie żydokomuch dzięki koneksjom buduje potęgę,jakimi metodami teraz to ominę,więc hop szybciutko na drugą stronę miasta.Po co walczyć o obecny Klub,starać się,pracować w kierunku polepszenia sytuacji.Po co?
Chodźmy na łatwiznę,tam będzie nam lepiej,bo tam zawsze wygrywają.JAKIE TO PŁYTKIE I PUSTE.Wybraliśta najłatwiejszą drogę.
2.Piszesz o konfidenctwie?!Mam to naprawdę komentować kibicu Widzewa,klubu nr 1 pod tym względem.
3.Podsumowując Twój wpis.Wy najlepsi,my same doły.

Szkoda,że nie zauważyłeś jednej bardzo istotnej rzeczy.Otóż,pomimo Waszej przewagi w mieście Łodzi w latach '90,dzięki o ironio
Waszym sukcesom sportowym (bo tak się narodziliście),pomimo ligi mistrzów-nie udało Wam się nic zrobić z tą garstką kibiców ŁKSu,gdzie na ŁKSie hulał wiatr jak dałeś do zrozumienia.Poradziliśmy sobie,przetrwaliśmy i sytuacja bardzo,po latach '90 się dla Was zmieniła.Okazuje się że tamte sukcesy nic Wam nie dały z perspektywy czasu,nic a nic nie ugraliście.
A ten ŁKS,od którego jak twierdzisz wszyscy się odwrócili bo hm "nie dawał satysfakcji" :)))))))))))))))) dał Wam radę i doskonale daje teraz.Więc kto tu jest słaby i bezradny ?

W s i d z e W
Posty: 156
Rejestracja: 22.08.2016, 20:39

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: W s i d z e W » 27.12.2016, 21:31

spokojnie, jesli dyskusja bedzie prowadzona na poziomie, i na argumenty obiektywne, to nic się nie zacznie.

Ja wypowiadam sie tylko z mojej perspektywy. Moja przygoda z kibicowaniem zaczęla sie na początku XX wieku. Chociaz juz wczesniej , ze wzgledu na miejsce zamieszkania wiedziałem co w trawie piszczy, pozniej poznałem rowiez ''prawa'' ktorymi posługuje się propaganda jednego i drugiego klubu. No bo nie powiecie chyba Widzewiacy ze wy takiej nie stosujecie?

Na 1 rzut niech idą te kompleksy ktorym poswieciłes najwiecej miejsca.
Jak pewnie zdajesz sobie sprawe ŁKS ma obecnie całkiem młody skład, i nie chodzi mi tutaj jedynie o Chuliganke, ale o ogól kibiców, gdzie starszych kiboli jest stosunkowo mało. W porownaniu do Was wręcz bardzo mało. Mozna sie domyslac z jakich powodow to wynika, i napewno wsrod obecnych 40-50 latków mieliscie wiecej powodow zeby takie osoby stawały sie fanatykami, ale to jest juz przeszłosc. Macie z tego profity, wiecej umiecie załatwić, jestescie lepiej zorganizowani, dbacie lepiej o ''swoj interes''.
Natomiast powiedz mi wprost - jakie my pokolenie kibicowsko wychowane już w XX wieku, mamy miec wobec Was kompleksy ? Z czego te kompleksy mają wynikać ? Sam mówisz ze do sportowo-organizacyjnej zapaści moglismy sie przyzwyczaić , i sie przyzwyczailismy. Prezentowalismy i nadal prezentujemy stały poziom, raz jest lepiej , raz gorzej ale jest tak samo.
Rzadko ktorzy z nas pamiętają czasy Waszej Ligi Mistrzow ( choc oczywiscie takie osoby są i nie jest ich tez mało) , ale kolejne pokolenie osob takich jak ja , zostało wychowane na wyraznych roznicach miedzy naszymi klubami. Zostało wychowane w nienawisci do Was w podobnym stopniu jak miłosci do ŁKSu. U was taki trend w wychowywaniu mlodziezy widac dopiero teraz, od paru lat. Dopiero teraz zwalacie wine w tej kwestii na wymiane pokolen, wczesniej wygladalo to u was inaczej. Bardzo duzą role przywiązywaliscie tez do tego żeby sie od nas odrozniać, zeby was postrzegali jako normalnych, a nas jako patologie. Od jakiegos czasu robicie sporo zeby te roznice zatrzeć. Ja i wielu moich kumpli na tych roznicach wlasnie sie wychowalismy. I bynajmniej nie mamy z tego powodu kompleksow.
Nie zapominaj równiez , ze od dawna w chuligance - czyli najwazniejszym rzemiośle nie widać miedzy nami roznicy, mimo ze jest was wiecej liczbowo, mimo ze na poczatku lat 90 bylismy mocno w odwrocie, to mimo to lezeliscie wielokrotnie na kolanach .
Przypomne, ze to dla was od dawna kibice ŁKS to jest ''garstka'' ... myslicie ze przewyzszacie nas intelektem itp, że ŁKS to patolgia z bram , a Widzew to normalni ludzie, prawdziwi kibice. To Wam wpajała wasza propaganda. I wiele razy was to zgubiło, wasza megalomania i lekceważenie nas. Nie mowie o ostatnich wydarzeniach ale o tym co dzieje sie od 2000 roku.

To wy macie wg mnie sporo powodow do kompleksow, bo to Wy mimo szczerego przekonania o waszej wielkosci, i o ''roznicy skali'' byliscie przez ten ''maluczki ŁKS'' sprowadzani na ziemie. To cała rzesza waszych kibicow żyje i pamięta czasy gdzie liczyliscie sie w Europejskiej Piłce, natomiast na dzien dzisiejszy zrownaliscie poziomem do nas. DO tych jak to pisałes ''pilkarskich miernot''. To wy na przełomie lat 80/90 uzyskaliscie w Łodzi przewage liczebną, i zaczelo was sie mnozyc w całej Łodzi, i w pewnym momencie ku waszemu arcy zdziwieniu ( pomogly tutaj nasze sukcesy pilkarskie) wasz progres został stłamszony , natomiast do glosu znow doszlismy my. Oczywiste ze musielismy stosować takie argumenty, ktore przemawiały by do ludzi dla ktorych wyniki sportowe są na 2 albo i dalszym miejscu...

Nie ma sensu sie przekrzykiwać kto ma wieksze powody do kompleksow, ale to Wy do niedawna uwazaliscie sie za władcow Polowy Polski - a na dzis dzien zostało wam pol Łodzi i pare dobrych fan clubow. ŁKS zaczal przejmować nawet wasze fan cluby, co nie miescilo wam sie absolutnie w głowie. A dla mlodych ludzi ŁKS stał sie nie mniej atrakcyjny niż Wy czy dlatego ze mamy kompleksy ???

Jesli porownac te 2 okresy czyli ten o ktorym piszesz, lata 80-90, wasza liga mistrzów itp , do obecnych - to poza tym ze jest nas ogolem kibicow ŁKSu i Widzewa duzo mniej niz w tamtych czasach, to raczej nie mamy jako ŁKS sie czego wstydzic. Doszliscie do głosu - bo jak widac musieliscie dojśc, wasze sukcesy w skali kraju były fenomenem , na szczescie ŁKS w pore sie opamietał, i odparł atak czerwonej zarazy.
I nie miej pretensji do tego jakie stosowalismy argumenty, bo jak sam widzisz, bylo one w walce przeciwko Widzewowi bardzo skuteczne i bardzo proste, i musialy byc takie a nie inne - żeby do nas przemawiały.

Jeszcze jedna zaleznosc dla mnie oczywista, od dawna jest tak ze my generalnie to co wy robicie pierdolimy w czape i uwazamy za dziadostwo. Natomiast wy interesujecie sie bardzo tym co dzieje sie u nas. Mimo ze na zewnatrz robicie wszystko zeby nam umniejszyc. I zeby pokazać tą ''roznice klas'' .
Co lepsze smiejecie sie z tego co robimy a pozniej chcecie to wprowadzac u siebie i wtedy to juz jest git. Mielismy takie a nie inne mozliwosci , i zdajemy sobie z grubsza sprawe co macie w glowach. Pech chcial ze naprawde duzo rozkminek wrzucaliscie na forum na ktore mielismy przez dlugi okres wjazd. Sami wiecie jakie byly tam tematy i wiecie ze najwiecej czasu poswiecaliscie tam nam....

Apropo wiesniaków - Loodz przez ponad pol wieku kojarzona byla tylko i wylacznie z ŁKSem. Wasz RTS Widzew byl nic nie znaczącym podrzednym klubem. Do lat 70. Uwazasz wiec ze to ze obnosilismy sie z naszą Rodowitością, w sytuacji gdzie do was z wiosek zapieprzały cale kolumny autokarow z calej Polski bylo naduzyciem ? Sporo waszych kibicow kiedy zaczynaliscie zabawe w ruch kibicowski było przyjezdnymi . Wszystkie miasteczka wieksze lub mniejsze , w wojewodztwie ( poza paroma wyjatkami) były czerwone. Wiadomo wiec , ze w waszej sytuacji uderzenie w to, było trafieniem w bardzo czuly punkt. Ty,m bardziej jesli w Łodzi walka o wplywy trwała na całego.

Jeszcze 2 kwestie. Ksero - chodzi mi tutaj o ostatnie wydarzenie, i miedzy innymi o to co w tym temacie bylo poruszone na poprzedniej stronie. Duzo rzeczy ktore robimy wywoluja u was smiech bo nie macie do tego podjazdu , natomiast pozniej robicie bez zenady to samo u siebie. Kwestia zmiany mentalnosci i dostosowywania sie do ''koniunktury''.... przykład - zawsze bycie anty wywolywalo u was smiech i chcieliscie nam dopiec ze mamy kompleksy, ze to jest glupota it -, od paru lat gonicie nas w tej kwestii byle tylko nie odstawac . Cos sie zmienilo, czy tym razem to wy macie kompleksy.


I donosicielstwo i konfidenctwo - generalizujesz jakies pojedyncze przyklady, a tutaj chodzi raczej o mentalnosc...
kazdy chce cos ugrac dla siebie i w rozne koneksje sie nieraz wchodzi, c*** czy to popieram czy nie, wy rowniez startowaliscie np z list sld jako kibice, Lesio Miller byl waszym zagorzalym fanem, i c*** w to.
Natomiast to jaką macie mentalnosc bylo widac jak protestowaliscie przeciwko naszym inicjatywom.
Generalnie mocno sie skupiacie na tym, zeby w sposob chytry i zorganizowany torpedowac nasze inicjatywy.
Z drugiej strony tak nie jest, i mamy w d**** co sie u was dzieje, natomiast wy np organizowaliscie marsze , zeby miasto nie dało nam kasy jak nasz klub konał ( pozniej sami w to wpadliscie), wasi politycy pisali niezliczone interpelacje w sprawie naszego klubu i stadionu, pruliscie się wielokrotnie zeby sprzeciwić się czemus co was nawet nie dotyczyło. no generalnie to jest wlasnie donosicielstwo w sednie tego słowa.

mcmlxv
Posty: 45
Rejestracja: 02.08.2013, 09:09

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: mcmlxv » 27.12.2016, 21:50

oldies years pisze:Witam,

długawa analiza tematu historyczna i współczesna, kibicowska i łódzka, ale nie mogę czytać Waszego pierdolenia bez paru zdań komentarza i sprostowania..

Jako kibic Widzewa, który widział wszystkie derby na żywo z udziałem Bońka, Terleckiego, Tomaszewskiego, Smolarka, Młynarczyka, Bulzackiego czy Lubańskiego, i przeżył wszelkie możliwe wolty kibicowskie na łódzkiej scenie, chciałbym dołączyć do "dyskusji" młodszych kolegów. Mam nadzieję, że głos osoby mogącej być Waszym tatusiem nieco uspokoi niektóre gorące głowy i przez chwile nie będziecie komplementować się "żydami" i tym, i kto jest bardziej zakompleksiony.

No to zacznijmy od kompleksów.

W okresie, w którym zacząłem kibicować aktywnie, czyli chodzić na mecze, Widzew miał oczywiście kompleks ŁKS-u, ponieważ na przełomie lat 70/80, pod względem liczby kibiców oraz chuligańskim nie mógł się z sąsiadami równać. Jednak sytuacja szybko zaczęła się zmieniać. Dlaczego? Dlatego, że Widzew szybko stał się piłkarską potęgą na skalę krajową, a później europejską. Czy na Widzew zaczęli chodzić wtedy kibice ŁKS-u, typu wujek Raadicala..? Tak, bo ŁKS jako klub nie miał im nic do zaoferowania poza remisami 0-0 z Gwardią W-wa, czy wygraną 2-1 z ROW-em Rybnik.
Pustawy betonowy moloch, zero atmosfery, brak sukcesów sportowych. Kibicowska Łódź, województwo i sporo kibiców z daleka zafascynował się Widzewem. A łodzianom znudził się ŁKS, na A.Unii zostali najwierniejsi, brawo dla nich, dla postaci typu Gołdyn i spółka, Czarny, Żagiel itp.

Ale to wtedy niestety sportowo i kibicowsko równia pochyła dla ŁKS nabrała tempa. Dalszy ciąg znamy - Liverpoole, Juventusy, Manchestery, mistrzostwa Polski, wicemistrzowstwa Polski dla Widzewa..A gdzie ŁKS..? Na turniejach Orła, gdzie powoli zaczynał być ganiany przez Widzew po okolicznych, własnych uliczkach typu 6 Sierpnia, Hutora, Łąkowa..I to właśnie wtedy w tamtych właśnie czasach, w takich okolicznościach narodził się elkaesiacki, niekończący się, chorobliwy kompleks Widzewa. Wielkiego klubu znanego w Europie, z którym ŁKS sportowo równać się nie mógł. Co mogli zrobić kibice ŁKS-u, żeby przetrwać? Musieli znaleźć sposoby na to, by Widzew na każdym kroku dyskredytować, w każdej dziedzinie, realnej i bajkowej. I w ten sposób dochodzimy do "żydów"i "wieśniaków".

W temacie żydów wiemy w zasadzie wszystko..ŁKS założyli, jak to się mówi, żydzi. Ale to byli Żydo-Polacy. Nic do nich nie mamy. I przyjmijmy to do wiadomości.. Przed 1. wojną światową taka była Polska i Łódź, nota bene w Warszawie czy wschodniej, południowej Polsce żyło więcej żydów niż w Łodzi, i co z tego..? Niejeden na tym forum, nazwiskiem Wiśniewski, Jabłoński, Malinowski albo Topolski, zdziwiłby się, gdyby dowiedział, jak naprawdę nazywali się jego przodkowie sprzed np.3 pokoleń. Jesteś pewny, że Twój dziadek nie był tak naprawdę Kirschbaumem lub Apfelbaumem z Bałut? Zatem "żydzew" to niski i prymitywny chwyt pod publiczkę dla ludzi spoza łódzkiej branży. Podobnie, jak "wsidzew", że powołam się na kolegę o stu nickach.

Nie ma czegoś takiego, jak wieś w mieście. Wszystkie dzielnice w Łodzi były kiedyś wsiami - Bałuty były przez długi czas największą wsią w Polsce (marnie wypada Limanka na tym tle) wsią była Retkinia (też kiepsko odnośnie wielkomiejskości), wsią był też Widzew. Proste. Jak to, że wsią była też Chelsea, Fulham, Tottenham - wszystko przyłączane do Londynu, jak Retkinia i Widzew do Łodzi. Jednak zakompleksieni, walczący o niezniknięcie ze świadomości łodzian nazwy ŁKS, propagandyści z Unii ochoczo zaczęli wmawiać, że Widzew to wieś :) sprytne? raczej żałosne, no ale tonący brzytwy się chwyta. Nie mamy innych argumentów, róbmy z liczniejszych, silniejszych, bardziej znanych sąsiadów wsioków. Może ktoś na Resovii uwierzy..
A że "wsie" kibicowały i kibicują Widzewowi..? Widocznie miał on coś bardziej przyciągającego niż ŁKS. Może doping, frekwencja, wyjazdy, oprawy..jak myślisz..? Chociaż i ŁKS ostatnio "wsie" zaczął doceniać - przykład Piotrkowa..to będą teraz rodowici ze wsi..?

"Komuna"..
Tak, Widzew to twór komuny. Jako jedyny klub polski w latach 1945-1989 funkcjonował w komunie. Co innego ŁKS. Ten był prowadzony i finansowany przez amerykańską partię republikanów, czasem przez angielskich lordów. Nie miał nic wspólnego z łódzką PZPR, towarzyszką T. (która maczała palce w "mistrzostwie Polski" w latach 50), z towarzyszem Koperskim i innymi, którzy umawiali remisy w derbach, żeby Wam utrzymać I ligę). W ogóle był poza układem. Zresztą podobnie, jak Legia - ukochany twór komuny, Ludowego Wojska Polskiego, czy Górnik Zabrze - pion gierkowski, górniczy. Zupełnie nie powąchała ich wszystkich Komuna. Tylko Widzew jest komunistyczny, o czym świadczą też czerwone barwy..Zupełnie jak FC Liverpool, Bayern Monachium czy Monaco. Nie ma to jak ełkaesiackie argumenty. Tsunami po prostu..Zwala z nóg.

Na koniec "ksero", szeroko pojęte..Koledze "Wsidzew" pragnę przypomnieć, kto zaczął robić w Łodzi wlepki i kto zaczął je "kserować", Minęło ok 12-14 lat, od kiedy się pojawiły..to samo transy z pozdrowieniami na mostach i wiaduktach. Kto zaczął to robić a kto zaczął to naśladować..? Robiłeś wlepki pierwszy w Łodzi..? Wkurwiałeś się, że Widzew życzy wesołych świąt, a Ty z psem na spacerze i browar pod Żabką..?

I jeszcze "donosy" i "konfidenctwo".

Większego konfidenctwa, jak zabawy i tańce z panią prezydent Łodzi, (ze zdradzieckiej partii PO, partii antykibicowskiej i antypolskiej na imprezach wraz z patriotycznymi kibicami ŁKS-u , oraz organizowanie wycieczek zagranicznych i wspólnych wyjazdów z tą panią przez ŁKS) to w Łodzi nie było.

pozdrawiam, dużo sukcesów w 2017 życzę.
Ponieważ wymieniasz Żagla z tamtych czasów, więc faktycznie wierzę Ci, że co nieco pamiętasz, ponieważ nie była to jakaś wielka postać w naszych szeregach, ale faktycznie znana. Jednak nie do końca tak się sprawy miały jak przedstawiasz. Po pierwsze, wzajemne wyzywanie się od żydów to nie był sposób na przetrwanie i nie pojawił się w czasach naszej degrengolady. To egzystowało od początku naszych animozji a więc mniej więcej roku 81/82. Podobnie było z "wieśniakami". Z racji dużego wpływu w okolicznych miejscowościach mówiło się tak na Was "od zawsze". Po drugie: brak atmosfery na naszych meczach w tamtych czasach? Hm, powątpiewam. Powątpiewam bo chodziłem i jeździłem. Do mniej więcej 86/87 (a więc już po Waszych chyba największych sukcesach na arenie polskiej i europejskiej) nie pamiętam by takowej brakowało. Pomimo meczów z mało znaczącymi przeciwnikami. Oczywiście, mówię o atmosferze kibolskiej bo zgredów straciliśmy błyskawicznie i szybko. Ale jak pamiętasz derby, to powinieneś wiedzieć jak to zazwyczaj wyglądało. Kwestia komuny? Jasne, miasto nam pomagało. Jednak każdy kto pamięta tamte czasy wie jak gwałtownie sytuacja się zmieniła i kto zaczął być promowany przez ówczesne władze, prasę itd. Jedno muszę powiedzieć, tamten Widzew (mówię o drużynie) faktycznie miał charakter i to było widać w ich grze i zachowaniu. Nie pękali chłopaki przed nikim. Nie dziwi mnie więc, że zdobył dość szybko takie uznanie kibiców w Łodzi i spoza Łodzi.

Red power
Posty: 424
Rejestracja: 30.03.2016, 08:42

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Red power » 27.12.2016, 23:39

mcmlxv pisze:Jedno muszę powiedzieć, tamten Widzew (mówię o drużynie) faktycznie miał charakter i to było widać w ich grze i zachowaniu. Nie pękali chłopaki przed nikim. Nie dziwi mnie więc, że zdobył dość szybko takie uznanie kibiców w Łodzi i spoza Łodzi.
Oczywiście,że tak było i o tym pisałem właśnie.Ludzi nie przyciągał na stadion jakiś tam Widzew a Widzew z charakterem i jajami -Wielki Widzew.
Co do samych kibiców to wiadomo jak powstawał ruch kibicowski na Widzewie i że wtedy jedyną siłą miasta byli kibice Łksu.To se jednak już ne vrati ;)

Jak tak się nad tym zastanowić to nie ma się co dziwić kibicom Łksu,że ich kurwica bierze na samą myśl o czasach gdy kibice RTSu zaczęli dochodzić do głosu czego konsekwencją jest miasto podzielone na połowę.
Przecież zawsze mogli mieć 95% miasta jak Legia i mogliby dumnie obwieszczać światu,że są Władcami Łodzi ;)

MISTRZ1908
Posty: 501
Rejestracja: 20.07.2016, 14:11

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: MISTRZ1908 » 28.12.2016, 07:38

A tak to Wy jesteście samozwańczymi Władcami Miasta Włókniarzy i obwieszczacie to całemu światu. W Łodzi jest 50/50 i małe szanse na to,że cokolwiek w twj kwestii się zmieni. Każdy pilnuje swoich terenów i tyle. A pierdolenie co by było gdyby to wiecie co ma wspólnego z realnym światem.

serce miasta
Posty: 753
Rejestracja: 24.09.2015, 08:53

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: serce miasta » 28.12.2016, 08:37

MISTRZ1908 pisze:A tak to Wy jesteście samozwańczymi Władcami Miasta Włókniarzy i obwieszczacie to całemu światu. W Łodzi jest 50/50 i małe szanse na to,że cokolwiek w twj kwestii się zmieni. Każdy pilnuje swoich terenów i tyle. A pierdolenie co by było gdyby to wiecie co ma wspólnego z realnym światem.
heheh a ja na przykład wychowalem sie w czasach kiedy propaganda sasiadek głosiła ze Widzewa nie ma w Lodzi a tu prosze 50na 50

MISTRZ1908
Posty: 501
Rejestracja: 20.07.2016, 14:11

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: MISTRZ1908 » 28.12.2016, 09:03

Ja to widzę tak:
-szeroko pojęty ruch ultras(liczby,wyjazdy,doping)ze wskazaniem na Was
-oprawy(to też cześć powyższego)jednak tutaj stawiam znak równości,z lepszymi i słabszymi po obu stronach
-grafy tutaj nasza grupa WRWG ma sporą przewagę i jakościowo jest lepiej ale usilnie działacie aby dorównać
-teren czyli kto i gdzie to w Łodzi 50/50 (tylko bez bzdur,że Was 52 a Nas 48) obiektywnie jest po pół
-FC tu macie dużą przewagę z takimi FC jak Zgierz,Pabianice itp gdzie jesteście naprawdę mocni,My wypadamy gorzej liczbowo ale mamy swoje bastiony jak Włocławek,w Aleksandrowie coraz mniej macie do powiedzenia,Piotrków omawiany już setki razy
-sprawy H tutaj powiedzmy szczerze,dyspozycja dnia robi swoje bo ekipy są wyrównane. Ostatnio Nasi ciut z przodu po akcji z flagami. I nie piszcie,że przewaga liczebna Nasza w tej akcji itp. Liczy się suchy fakt wykrojenia flag przez chłopaków.
-zgody tutaj trzeba przyznać,że z R potraficie się zajebiście pokazać,tej koalicji to nie komentujw bo to Wasza sprawa. U Nas stały poziom z Zawiszą i GKS-em. Generalnie stały średni poziom z przebłyskami.
I na koniec powiem,że to tylko i wyłącznie moja opinia.

mądrala
Posty: 717
Rejestracja: 17.01.2010, 10:18

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: mądrala » 28.12.2016, 09:30

MISTRZ1908 pisze:Ja to widzę tak:
-szeroko pojęty ruch ultras(liczby,wyjazdy,doping)ze wskazaniem na Was
-oprawy(to też cześć powyższego)jednak tutaj stawiam znak równości,z lepszymi i słabszymi po obu stronach
-grafy tutaj nasza grupa WRWG ma sporą przewagę i jakościowo jest lepiej ale usilnie działacie aby dorównać
-teren czyli kto i gdzie to w Łodzi 50/50 (tylko bez bzdur,że Was 52 a Nas 48) obiektywnie jest po pół
-FC tu macie dużą przewagę z takimi FC jak Zgierz,Pabianice itp gdzie jesteście naprawdę mocni,My wypadamy gorzej liczbowo ale mamy swoje bastiony jak Włocławek,w Aleksandrowie coraz mniej macie do powiedzenia,Piotrków omawiany już setki razy
-sprawy H tutaj powiedzmy szczerze,dyspozycja dnia robi swoje bo ekipy są wyrównane. Ostatnio Nasi ciut z przodu po akcji z flagami. I nie piszcie,że przewaga liczebna Nasza w tej akcji itp. Liczy się suchy fakt wykrojenia flag przez chłopaków.
-zgody tutaj trzeba przyznać,że z R potraficie się zajebiście pokazać,tej koalicji to nie komentujw bo to Wasza sprawa. U Nas stały poziom z Zawiszą i GKS-em. Generalnie stały średni poziom z przebłyskami.
I na koniec powiem,że to tylko i wyłącznie moja opinia.
Obiektywnie napisane.

Mnie tylko dziwi, na ch się jedni i drudzy spinają na tym forum, które ma żadne odzwierciedlenie w realu? Tuzy intelektu po obu stronach sądzą, że kto więcej sfluga i zakrzyczy drugich to cokolwiek to będzie znaczyło? Chyba tylko w e-chuligance.

Red power
Posty: 424
Rejestracja: 30.03.2016, 08:42

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Red power » 29.12.2016, 00:23

MISTRZ1908 pisze:Ja to widzę tak:
-szeroko pojęty ruch ultras(liczby,wyjazdy,doping)ze wskazaniem na Was
-oprawy(to też cześć powyższego)jednak tutaj stawiam znak równości,z lepszymi i słabszymi po obu stronach
-grafy tutaj nasza grupa WRWG ma sporą przewagę i jakościowo jest lepiej ale usilnie działacie aby dorównać
-teren czyli kto i gdzie to w Łodzi 50/50 (tylko bez bzdur,że Was 52 a Nas 48) obiektywnie jest po pół
-FC tu macie dużą przewagę z takimi FC jak Zgierz,Pabianice itp gdzie jesteście naprawdę mocni,My wypadamy gorzej liczbowo ale mamy swoje bastiony jak Włocławek,w Aleksandrowie coraz mniej macie do powiedzenia,Piotrków omawiany już setki razy
-sprawy H tutaj powiedzmy szczerze,dyspozycja dnia robi swoje bo ekipy są wyrównane. Ostatnio Nasi ciut z przodu po akcji z flagami. I nie piszcie,że przewaga liczebna Nasza w tej akcji itp. Liczy się suchy fakt wykrojenia flag przez chłopaków.
-zgody tutaj trzeba przyznać,że z R potraficie się zajebiście pokazać,tej koalicji to nie komentujw bo to Wasza sprawa. U Nas stały poziom z Zawiszą i GKS-em. Generalnie stały średni poziom z przebłyskami.
I na koniec powiem,że to tylko i wyłącznie moja opinia.
Jak widać Łksiacy zaczynają pisać obiektywnie i do rzeczy.Można???Jak widać można.

MISTRZ1908
Posty: 501
Rejestracja: 20.07.2016, 14:11

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: MISTRZ1908 » 29.12.2016, 06:20

Można. Ciekaw jestem kiedy Ty zaczniesz.

daleko
Posty: 80
Rejestracja: 19.11.2016, 13:48

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: daleko » 29.12.2016, 13:15

W s i d z e W pisze: Apropo wiesniaków - Loodz przez ponad pol wieku kojarzona byla tylko i wylacznie z ŁKSem. Wasz RTS Widzew byl nic nie znaczącym podrzednym klubem. Do lat 70. Uwazasz wiec ze to ze obnosilismy sie z naszą Rodowitością, w sytuacji gdzie do was z wiosek zapieprzały cale kolumny autokarow z calej Polski bylo naduzyciem ? Sporo waszych kibicow kiedy zaczynaliscie zabawe w ruch kibicowski było przyjezdnymi . Wszystkie miasteczka wieksze lub mniejsze , w wojewodztwie ( poza paroma wyjatkami) były czerwone. Wiadomo wiec , ze w waszej sytuacji uderzenie w to, było trafieniem w bardzo czuly punkt. Ty,m bardziej jesli w Łodzi walka o wplywy trwała na całego.
Sorry ale jak dla mnie to zawsze bedzie szydera przez lzy w waszym wykonianiu. Probujecie kpic z Widzewa ze wiesniaki itd przy czym sami czieszycie sie i chwalicie ze w ktoryms tam miescie sytuacja poprawia sie na wasza korzysc.
W to tlumaczenie ze wasi "wiesnicy" sa rodowicie a nasi nie juz nawet nie bede wnikal.
Jak dla mnie to zawsze bedzie slabe.

Ciekawy przyklad Nacieczy. Wies 750 osob a srednia frekwencja ok 3000. Czy ktos im w koncu to wypomni? :D

zgredzik
Posty: 271
Rejestracja: 06.07.2011, 02:57

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: zgredzik » 29.12.2016, 14:03

U nas stały poziom z Zawiszą i GKS-em. Czy ja coś przespałem? Z jakim GKS-em?

Red power
Posty: 424
Rejestracja: 30.03.2016, 08:42

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Red power » 29.12.2016, 14:10

W s i d z e W pisze: Wszystkie miasteczka wieksze lub mniejsze , w wojewodztwie ( poza paroma wyjatkami) były czerwone. Wiadomo wiec , ze w waszej sytuacji uderzenie w to, było trafieniem w bardzo czuly punkt. Ty,m bardziej jesli w Łodzi walka o wplywy trwała na całego.
Tak jak przedmówca wspomniał szydera z wkurwienia,bo nie dość,że straciliście wiele terenów w Łodzi to jeszcze województwo było pro RTS.
Trzeba też dodać,że na Widzewie FC szanowano,więc tym bardziej ta wasza szydera nie była żadnym trafieniem w czuły punkt.

Zawsze się wywyższaliście,że to wy jesteście Łodzianami z krwi i kości,a Widzew to wiochy.No może dlatego,że w tamtych czasach pojęcie ''Fan Cluby'' nie było takie powszechne jak teraz.

W dzisiejszych czasach już nikt nie będzie się wyśmiewał z tego,że jakiś klub ma wiele FC.

Radicaal
Posty: 453
Rejestracja: 31.10.2014, 12:22

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: Radicaal » 29.12.2016, 14:27

daleko pisze:
W s i d z e W pisze: Apropo wiesniaków - Loodz przez ponad pol wieku kojarzona byla tylko i wylacznie z ŁKSem. Wasz RTS Widzew byl nic nie znaczącym podrzednym klubem. Do lat 70. Uwazasz wiec ze to ze obnosilismy sie z naszą Rodowitością, w sytuacji gdzie do was z wiosek zapieprzały cale kolumny autokarow z calej Polski bylo naduzyciem ? Sporo waszych kibicow kiedy zaczynaliscie zabawe w ruch kibicowski było przyjezdnymi . Wszystkie miasteczka wieksze lub mniejsze , w wojewodztwie ( poza paroma wyjatkami) były czerwone. Wiadomo wiec , ze w waszej sytuacji uderzenie w to, było trafieniem w bardzo czuly punkt. Ty,m bardziej jesli w Łodzi walka o wplywy trwała na całego.
Sorry ale jak dla mnie to zawsze bedzie szydera przez lzy w waszym wykonianiu. Probujecie kpic z Widzewa ze wiesniaki itd przy czym sami czieszycie sie i chwalicie ze w ktoryms tam miescie sytuacja poprawia sie na wasza korzysc.
W to tlumaczenie ze wasi "wiesnicy" sa rodowicie a nasi nie juz nawet nie bede wnikal.
Jak dla mnie to zawsze bedzie slabe.

Ciekawy przyklad Nacieczy. Wies 750 osob a srednia frekwencja ok 3000. Czy ktos im w koncu to wypomni? :D
Hehe,widać nigdy nie skończymy i pomimo,że chociaż dialog jest w miarę kulturalny,to będziemy drążyć każdy temat w nie skończoność.Kolego Daleko,każdy ma swoje racje i rzadko kiedy drugą stronę da się przekonać do swoich racji.

Było już tutaj setki razy wyjaśniane...nazywanie Was wieśniakami.Co nami kierowało i kieruje.
Żaden eŁKaeSiak nigdy nie kpił z ludzi ze wsi,bo Ci produkują dla miast jedzenie,swoją ciężką pracą itd.
Dwa główne powody nazywania Was wieśkami to:
1.Mentalność wieśniaków a nie pochodzenie.
2.Od początku Waszego istnienia (środowiska kibicowskiego) do czasów obecnych,to FC mają przewagę liczebną nad kibicami
Widzewa z samego miasta Łodzi.Miasta o które toczy się cała ta batalia.Wszyscy pamiętamy Wasz stadion obwieszony flagami
FC z każdej zapyziałej dziury,a flag osiedlowych...malutko.Więc co tu dużo pisać,trzon Waszej egzystencji to zawsze byli ludzie z
poza miasta z którego jest klub.
To jest samo sedno nazywania Was tak a nie inaczej przez nas.Czy złośliwie?Na pewno.

MISTRZ1908
Posty: 501
Rejestracja: 20.07.2016, 14:11

Re: Łódź i województwo łódzkie - kibicowsko

Post autor: MISTRZ1908 » 29.12.2016, 14:47

zgredzik pisze:U nas stały poziom z Zawiszą i GKS-em. Czy ja coś przespałem? Z jakim GKS-em?
O co Ci biega kolego?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Aesthetic_Perfection, BrunoPacheco, kurtuazyjnymenel, MiłySc, Przemo RKS, TAO, WojtasArka, Zielono_Czarny i 278 gości