Korzystamy z plików cookies. Więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.

Zawodnik rezygnuje z kadry przez kibiców

2022-04-13

Fot. eastnews

Włosi nie wezmą udziału w zbliżających się Mistrzostwach Świata w Katarze, co mocno rozwścieczyło fanów narodowej kadry. Ci znaleźli już winnego całej sytuacji - jest nim napastnik reprezentacji Ciro Immobile. Włoch przez opinie kibiców jest zdecydowany na rezygnację z ewentualnych powołań.

24 marca drzwi z napisem Mistrzostwa Świata w Katarze zostały Włochom zamknięte przed nosem. Dokonała tego niespodziewanie Macedonia Północna, która w doliczonym czasie gry stworzyła pierwszą groźną sytuację strzelecką i zamieniła ją na decydującego gola. Wynik mógłby być zdecydowanie inny, gdyby Włosi wykorzystali chociaż część swoich dogodnych sytuacji. W całym spotkaniu oddali oni bowiem aż 16 strzałów, z których aż 5 powędrowało w światło bramki. Wobec tak rażącej nieskuteczności, która spowodowała brak udziału w mundialu, kibice szybko znaleźli winnego całej sytuacji. Co ciekawe nie jest nim selekcjoner, a napastnik reprezentacji Włoch Ciro Immobile, który rozegrał w tym meczu 77 minut.

Zawodnik Lazio kolejny sezon z rzędu utrzymuje doskonałą dyspozycję w barwach klubowych. W rozgrywkach Serie A zdobył już 24 gole w 27 występach dla Lazio. Jest też liderem klasyfikacji strzelców w lidze, gdzie o 2 trafienia wyprzedza Dusana Vlahovicia. Formy z klubu Immobile nie jest jednak w stanie przełożyć na kadrę. Choć przez długi czas był on pierwszym wyborem Roberto Manciniego, to już od 7 spotkań nie był w stanie zdobyć nawet jednego gola, przez co spotyka się z krytyką kibiców. 

Zawodnik Lazio nie wytrzymał nagonki i według włoskich mediów nie zamierza już grać w kadrze narodowej, o czym pisze między innymi dziennik "La Repubblica". Choć selekcjoner zamierza wysłać mu powołanie na zbliżające się spotkania z Argentyną, Niemcami, Węgrami i Anglią w czerwcu, to 32-latek najprawdopodobniej odrzuci je.

Fot.:R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News


iparts.pl


Ostatnie wiadomości


Lech sfinalizuje transferowy hit?


Polskie kluby blisko fazy ligowej LK!


Cracovia wzmacnia defensywę


Typy bukmacherskie na 6. kolejkę Ekstraklasy


Kacper Urbański zmienia klub!


Zalewski nowym zawodnikiem Atalanty