Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: LechiaCHWM, Zorientowany

ODPOWIEDZ
DoZo(L)e...
Posty: 864
Rejestracja: 02.04.2019, 17:19

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: DoZo(L)e... » 06.05.2020, 11:49

R.E. Bells pisze:
05.05.2020, 09:47
Oberschlesien14 pisze:
05.05.2020, 01:09
Nie wiem co to znaczy dla Was rozdawać karty, ale niech ktoś wytłumaczy po c*** ZS które ma wyrobioną markę miało by się bawić w naszą wojnę KSGKS vs Ruch i wejść jako trzeci do zabawy (gdzie poszły głowy, są wykonywane egzekucje itp.)? Im to nic nie daje. ZS nie bawi się aż tak w akcję osiedlowe takie jak kilka kilometrów dalej uskutecznia koalicja z Ruchem. To zupełnie inny styl kibicowania na dzielnicach. Raz na jakiś czas ktoś się wybierze do Sosnowca złowić jakiś gadżet albo zarzucić grafa i w drugą stronę działa to podobnie. Patrząc z perspektywy Zagłębia to zapewne uważają że stoją ponad naszym lokalnym piekiełkiem, a patrząc z perspektywy niejednego kibica Ruchu czy GieKSy, to siedzą obsrani i się nie wychylają, a gdyby wychylili to po kilku miesiącach by odpuścili. Prawda pewnie leży po środku. Zagłębie co najwyżej może walczyć na terenach spornych z KSGKS czy Ruchem bo to się im opłaca, ale to nie są żadne topowe fc klubów Górnośląskich. Pójście w tereny Małopolski czy w kierunku Częstochowy wydają się bardziej naturalnymi terenami do kibicowania ZS niż śląskim klubom więc za 15-20 lat różnie tam może wyglądać. Duzo zalezy od sukcesow piłkarskich Zagłębia, budowy stadionu i mody na kibicowanie.
Sensowny wpis, piona.
Gdzie tu sens, połowa jest ponad to, a połowa jest "o6srana", "RE.Bell-iancie"?!

Naród Slonski pisze:
05.05.2020, 15:32
Chciałbym zapytać jak wygląda sytuacja w Zawierciu ale z punktu widzenia kibica Zagłębia, punkt JFZ znam doskonale.
lysyznysy pisze:
05.05.2020, 20:12
Czysta ciekawość, w latach 90-tych mieliście z kimś sporne tereny? To samo pytanie do kogoś z ZS. Mam na myśli takie wojny jak mamy KSGKS vs Ruch.
Właśnie choćby Zawiercie, które chyba nadal o dziwo jest podzielone.
"Połączone siły wspomnianych klubów tworzą koalicję WRWE. Złośliwi nazywają ten alians „koalicją 60-tek”, ponieważ bardzo wielu kiboli Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, a ostatnio Widzewa poszło na współpracę z organami ścigania."

www.tvp.infoSlavia_ZSC
Posty: 271
Rejestracja: 08.03.2011, 08:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Slavia_ZSC » 06.05.2020, 14:11

pee pisze:
05.05.2020, 11:27
Oberschlesien14 pisze:
05.05.2020, 01:09
Nie wiem co to znaczy dla Was rozdawać karty, ale niech ktoś wytłumaczy po c*** ZS które ma wyrobioną markę miało by się bawić w naszą wojnę KSGKS vs Ruch i wejść jako trzeci do zabawy (gdzie poszły głowy, są wykonywane egzekucje itp.)? Im to nic nie daje. ZS nie bawi się aż tak w akcję osiedlowe takie jak kilka kilometrów dalej uskutecznia koalicja z Ruchem. To zupełnie inny styl kibicowania na dzielnicach. Raz na jakiś czas ktoś się wybierze do Sosnowca złowić jakiś gadżet albo zarzucić grafa i w drugą stronę działa to podobnie. Patrząc z perspektywy Zagłębia to zapewne uważają że stoją ponad naszym lokalnym piekiełkiem, a patrząc z perspektywy niejednego kibica Ruchu czy GieKSy to siedzą obsrani i się nie wychylają, a gdyby wychylili to po kilku miesiącach by odpuścili. Prawda pewnie leży po środku. Zagłębie co najwyżej może walczyć na terenach spornych z KSGKS czy Ruchem bo to się im opłaca, ale to nie są żadne topowe fc klubów Górnośląskich. Pójście w tereny Małopolski czy w kierunku Częstochowy wydają się bardziej naturalnymi terenami do kibicowania ZS niż śląskim klubom więc za 15-20 lat różnie tam może wyglądać. Duzo zalezy od sukcesow piłkarskich Zagłębia, budowy stadionu i mody na kibicowanie.
Prawda jest taka,że czystość terenów Zagłębia(chodzi tutaj głównie czwórmieście czyli S-c,DG,Będzin,Czeladź) jest dla ZS pewnym problemem. Wiem jak to dziwnie brzmi z perspektywy kibica Gieksy czy Ruchu z Katowic bądź Mysłowic czy kibica Górnika z Rudy Śląskiej lub Piekar Śląskich gdzie każdy z ww. dałby wszystko,żeby jego miasto było w całości opanowane przez Jego ekipę ale uwierzcie,że przez taką dominację pojawia się problem typu „uśpionego niedźwiedzia". Niby potencjał ogromny ale też sporo osób wie,że na jego terenach nic wielkiego Mu nie grozi to i często jest problem z angażowaniem się. Nie jest tak jak to wygląda w podzielonych miasta czy dzielnicach.Sam się niejednokrotnie zastanawiałem jakby to np. wyglądało gdyby np.Środula była za Gieksą a Zagórze za Zagłębiem albo Centrum za Zagłębiem a dzielnica Pogoń za Ruchem. Wydaje mi się,że wtedy to dopiero zostałby poznany prawdziwy potencjał tych dzielnic i chłopaków angażujących się w życie kibicowskie byłoby ze 4 razy więcej. A tak każdy za Zagłębiem. Cisza,spokój. Jak kolega już wspomniał czasami ktoś „z zagranicy" wpadnie ale to raz na rok później jest odwet, za chwilę się uspokaja bo chłopaki za drugą stroną Brynicy mają swoją wojnę i tam bardziej się w to angażują.Tak jak wcześniej było pisane,że Gieksa kiedyś tam się pojawiła na Patelni ale,że pojawi się raz na kilka lat to wiadome,że nikt nie będzie tam na Nich zawsze czekał. To jest niestety minus czystych terenów takich jak te Zagłębia gdzie czasami ciężko zachować czujność. Na pewno po tym incydencie jakby wpadali przez kolejne 2-3 weekendy pod rząd to już by spotkali kogoś innego niż „kelnerki". Gieksa,Ruch czy Górnik już sobie na taki przywilej nie mogą pozwolić bo muszą się liczyć,że po każdym meczu ba nie meczu ale i w każdym dniu tygodnia mogą się natknąć wracając z pracy,szkoły.
Nie do końca rozumiem co kolega miał na myśli pisząc,że Zagłębie może „co najwyżej"powalczyć z FC Gieksy czy Ruchu z terenów, które w sumie naturalnie powinny należeć do Zagłębia. Kolego Zagłębie walczy z głównymi ekipami ww. ekip i sobie radzi ,wiadomo jak to w życiu raz na wozie raz pod wozem ale wstydzić się nie ma czego. Gdyby naprawdę chciało wytępić i wybić z głowy cokolwiek takim FC jak Małopolska Gieksa czy FC Ruchu z Zawiercia czy Myszkowa to by ich wytępiło. Raz na jakiś czas można coś na Nich zrobić ale Zagłębie ma większe aspiracje i woli walczyć z ekipami a nie jakimiś tam 7 w hierarchii fan-clubami. Na pewno kiedyś przyjdzie takie pokolenie na Zagłębiu,że powie najpierw robimy czystość na terenach co powinny być nasze od zawsze i zacznie tydzień w tydzień tępić FC śląskich klubów z terenów w stronę Częstochowy czy Zachodniej Małopolski. A jeśli chodzi o FC Zagłębie na śląskiej ziemi to za bardzo nikomu w Zagłębiu nie zależy na takim FC więc trudno byłoby by kiedykolwiek powstał FC Zagłębia z Katowic czy Rudy Śląskiej a co się z tym wiąże by Zagłębie mogło walczyć z tymi najlepszymi FC.Nie zmienia to faktu,że jak dochodzi do spotkań Zagłębia z Ruchem czy Gieksą - jako całością to też walczą osoby z najlepszych FC tych ekip więc argument,że ZS na co dzień nie walczy z najlepszymi FC można szybko obalić bo te FC to często są trzony ekip sportowych Gieksy,Ruchu czy Górnika a skoro walczysz z tymi ekipami to i walczysz z Jego najsilniejszymi FC.
Potencjał dzielnic by się nie zmienił. Tylko syf dookoła był by większy. Tak jak to jest na Ligocie, gdzie nawet mury Bazyliki bazgrzą, nie wspominając o wyremontowanych blokach na Getcie.
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

"NOCNA ZMIANA", "OSZOŁOM"

Slavia_ZSC
Posty: 271
Rejestracja: 08.03.2011, 08:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Slavia_ZSC » 06.05.2020, 14:23

lysyznysy pisze:
05.05.2020, 20:12
Czysta ciekawość, w latach 90-tych mieliście z kimś sporne tereny? To samo pytanie do kogoś z ZS. Mam na myśli takie wojny jak mamy KSGKS vs Ruch.
ZS na śląsku nie miało spornych terenów, w małopolsce to DG (podzielona jedna dzielnica - Mydlice, taki wybryk natury), Sławków, Jaworzno (kiedyś wydaje mi się, że było więcej osób za Zagłębiem), i dalsze tereny jak Trzebinia (któreś z osiedli). Ogólnie z lat 90 najdziwniejsza wydaje się flaga Dąbrowy Górniczej na Gieksie, reszta podobnie jak dziś.
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

"NOCNA ZMIANA", "OSZOŁOM"

localfan
Posty: 136
Rejestracja: 27.10.2013, 19:08
Lokalizacja: Polska Południowa

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: localfan » 06.05.2020, 16:55

Ktoś tam chwalił wcześniej, że w końcu fajny temat i można poczytać...no i przybył rycerz z pomorza i rozj*bał temat marną prowokacją :) Temat śląsko-zagłębiowski jest skazany na podwórkową awanturę. Od zawsze na zawsze. Szkoda.
Zjednoczone, młode serca, pięści twarde tak jak stal. NIGDY nie stracimy wiary w to co siłę daje nam.

Banditosdod
Posty: 282
Rejestracja: 10.12.2017, 17:48

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Banditosdod » 06.05.2020, 17:16

jr100 pisze:
01.05.2020, 12:35
oli1988 pisze:
01.05.2020, 11:43
Ostatnia sytuacja na Rudzie pokazuje tylko siłę Ruchu mimo zawinięcia 70 chłopa dalej potrafimy wyciągnąć kilkudziesięcio osobowy skład który potrafi spuścić w******* przeciwnikowi. Przecież wy za 2-3lata jak podrośnie pokolenie nie istniejecie znowu. Jak przez ostatnie lata.A wszystkim neutralnym wystarczy przeczytać wywiady Balusia gdzie widać że ekipa Ruchu miała was za ostatnie Gówno i chciała wam się nawet na mecz wbić.


Człowieku, całym Ruchem przyjeżdżacie I 7 minut bijecie się z samym TRSL I jeszcze opowiadacie bajki, że Was było mniej. A co do nokautow popytaj kolegów, którzy na parkingu i w piaskownicy leżeli. Starcie na plus dla Was, do zobaczenia na mieście ;)
Pare lat temu byliscie zebrani w 70 os kilku ekip a filmik widziala cala Polska jak sie skończył.Takie gadanie to co mieli nie przyjeżdżać po 2 nie chce mi sie wierzyc ze byliscie akurat zebrali w tyle os z samej Rudy.A nawet jak ta to co to zmienia.GKS tez jezdzi zebrany z kilku miast.

Kuzyn Burmistrza
Posty: 191
Rejestracja: 26.04.2016, 19:51

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Kuzyn Burmistrza » 06.05.2020, 17:40

ta strona pokazała że sie da, każdy z kazdym może popisać jedynym warunkiem jest brak napinki i nie szukanie na siłe szpilki (co pan z pomorza czyni), a jak juz taki ktoś sie znajdzie to olać az mu sie znudzi.
Slavia_ZSC pisze:
06.05.2020, 14:23
lysyznysy pisze:
05.05.2020, 20:12
Czysta ciekawość, w latach 90-tych mieliście z kimś sporne tereny? To samo pytanie do kogoś z ZS. Mam na myśli takie wojny jak mamy KSGKS vs Ruch.
ZS na śląsku nie miało spornych terenów, w małopolsce to DG (podzielona jedna dzielnica - Mydlice, taki wybryk natury), Sławków, Jaworzno (kiedyś wydaje mi się, że było więcej osób za Zagłębiem), i dalsze tereny jak Trzebinia (któreś z osiedli). Ogólnie z lat 90 najdziwniejsza wydaje się flaga Dąbrowy Górniczej na Gieksie, reszta podobnie jak dziś.
Bywały bardziej egzotyczne jak np FanClub Gniezno. Co do Dąbrowy Górniczej to zbiegło sie toże na ZS sekcja piłkarska była na wymarciu bądz dopiero sie rozkrecała, a GieKSa miałą najlepszy okres i to było widać.
Żeby któs źle nie zrozumiał, GieKSa w DG nie była Bóg wie jaką siła, poprostu byli i sie afiszowali z tym jeźdząc na mecze w barwach oficjalnie (w DG najwieksze skupisko to było właśnie Mydlice, ale rozsiani byli po całej Dąbrowie.) Dodając do tego osoby z Będzina, na lepsze mecze jezdził nabity bus przez sosnowieckie tereny.
Skończyły sie sukcesy, częśc odbiła, reszta aktywna zaczeła sie rozjeżdzać, Zagłębie zaczeło sie odradzać wraz z kolejnymi awansami, były też przerzuty, które jeżdziły na Bukową, ale pod presją ZS zmieniły wektor na Ludowy.

Banditosdod
Posty: 282
Rejestracja: 10.12.2017, 17:48

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Banditosdod » 06.05.2020, 18:32

Bodajże GKS miał też F.C w Wejcherowie czy tam ktoś sie przeprowadzil w tamte rejony?W ogole zastanawia mnie czy GKS badz Gornik gdzie to solidne marki miały kibicow na Polnocy!Badz w czesciach wschodnich Polski.

Slenderman
Posty: 131
Rejestracja: 21.05.2018, 11:53

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Slenderman » 06.05.2020, 18:43

GKS miał Dąbrowa Górnicza - Piaski.

ślusarz
Posty: 178
Rejestracja: 20.04.2018, 20:19

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: ślusarz » 06.05.2020, 18:52

Po WDŚ na Śląskim była taka lista Górnika, skąd ilu fanów się pojawiło na sektorze gości. Jeszcze Płock potrafiłem zrozumieć z tej listy, była zgoda i kilkanaście osób pojawiło się gościnnie. Jednak kilkunastu osób z Warszawy, Krakowa i mniejszych grupek z miast typu Bydgoszcz,Kalisz, Płońsk,Władysławowo, Olsztyn, Grudziądz już nie mogłem skumać ;)

Jeśli chodzi o Zawiercie to jakiś czas temu znalazłem zdjęcie transparentu wywieszonego bodajże podczas meczu Ruchu w stronę Zagłębia jakieś 10 lat temu,,Na nic wasze starania i walka o to miasto Zawiercie na zawsze to niebieski bastion"

KSGKSW
Posty: 695
Rejestracja: 19.08.2017, 20:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: KSGKSW » 06.05.2020, 19:19

ślusarz pisze:
06.05.2020, 18:52
Po WDŚ na Śląskim była taka lista Górnika, skąd ilu fanów się pojawiło na sektorze gości. Jeszcze Płock potrafiłem zrozumieć z tej listy, była zgoda i kilkanaście osób pojawiło się gościnnie. Jednak kilkunastu osób z Warszawy, Krakowa i mniejszych grupek z miast typu Bydgoszcz,Kalisz, Płońsk,Władysławowo, Olsztyn, Grudziądz już nie mogłem skumać ;)

Jeśli chodzi o Zawiercie to jakiś czas temu znalazłem zdjęcie transparentu wywieszonego bodajże podczas meczu Ruchu w stronę Zagłębia jakieś 10 lat temu,,Na nic wasze starania i walka o to miasto Zawiercie na zawsze to niebieski bastion"
Z Bydgoszczy byli zaproszeni goście z starej zgody.

Slavia_ZSC
Posty: 271
Rejestracja: 08.03.2011, 08:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Slavia_ZSC » 06.05.2020, 19:20

Kuzyn Burmistrza pisze:
06.05.2020, 17:40
ta strona pokazała że sie da, każdy z kazdym może popisać jedynym warunkiem jest brak napinki i nie szukanie na siłe szpilki (co pan z pomorza czyni), a jak juz taki ktoś sie znajdzie to olać az mu sie znudzi.
Slavia_ZSC pisze:
06.05.2020, 14:23
lysyznysy pisze:
05.05.2020, 20:12
Czysta ciekawość, w latach 90-tych mieliście z kimś sporne tereny? To samo pytanie do kogoś z ZS. Mam na myśli takie wojny jak mamy KSGKS vs Ruch.
ZS na śląsku nie miało spornych terenów, w małopolsce to DG (podzielona jedna dzielnica - Mydlice, taki wybryk natury), Sławków, Jaworzno (kiedyś wydaje mi się, że było więcej osób za Zagłębiem), i dalsze tereny jak Trzebinia (któreś z osiedli). Ogólnie z lat 90 najdziwniejsza wydaje się flaga Dąbrowy Górniczej na Gieksie, reszta podobnie jak dziś.
Bywały bardziej egzotyczne jak np FanClub Gniezno. Co do Dąbrowy Górniczej to zbiegło sie toże na ZS sekcja piłkarska była na wymarciu bądz dopiero sie rozkrecała, a GieKSa miałą najlepszy okres i to było widać.
Żeby któs źle nie zrozumiał, GieKSa w DG nie była Bóg wie jaką siła, poprostu byli i sie afiszowali z tym jeźdząc na mecze w barwach oficjalnie (w DG najwieksze skupisko to było właśnie Mydlice, ale rozsiani byli po całej Dąbrowie.) Dodając do tego osoby z Będzina, na lepsze mecze jezdził nabity bus przez sosnowieckie tereny.
Skończyły sie sukcesy, częśc odbiła, reszta aktywna zaczeła sie rozjeżdzać, Zagłębie zaczeło sie odradzać wraz z kolejnymi awansami, były też przerzuty, które jeżdziły na Bukową, ale pod presją ZS zmieniły wektor na Ludowy.
Gniezno teren sporny Zagłębia i śląskich klubów... Zresztą pierwszy raz słysze o Gnieźnie w kontekście Zagłębia. Pod koniec lat 90, po odrodzeniu się klubu, wiara wzieła się za DG i Sławków, czy nawet dalej Raków. W DG i Będzinie szybko skończył się epizod pucharowej Gieksy.
Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gAZETY, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

"NOCNA ZMIANA", "OSZOŁOM"

Oberschlesien14
Posty: 597
Rejestracja: 04.10.2013, 00:12

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Oberschlesien14 » 06.05.2020, 19:28

Wejherowo to była przeprowadzona rodzina ze Śląska która pozbierała kilku mieszkańców i zrobili fc. Jeździli też na Gryf. Arka tam im trochę mieszała, ale dalej kilka osób nam tam kibicuje. Na meczu nie widziałem ich od lat, ale to raczej piknikowy skład. Historii z Gnieznem nie znam dokładnie , ale flaga też wisiała często.
W jednej z naszych meczowych gazet jest opis FC Wejherowo, jak znajdę to wrzucę.

Kuzyn Burmistrza
Posty: 191
Rejestracja: 26.04.2016, 19:51

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Kuzyn Burmistrza » 06.05.2020, 19:32

Slavia_ZSC pisze:
06.05.2020, 19:20
Kuzyn Burmistrza pisze:
06.05.2020, 17:40
ta strona pokazała że sie da, każdy z kazdym może popisać jedynym warunkiem jest brak napinki i nie szukanie na siłe szpilki (co pan z pomorza czyni), a jak juz taki ktoś sie znajdzie to olać az mu sie znudzi.
Slavia_ZSC pisze:
06.05.2020, 14:23


ZS na śląsku nie miało spornych terenów, w małopolsce to DG (podzielona jedna dzielnica - Mydlice, taki wybryk natury), Sławków, Jaworzno (kiedyś wydaje mi się, że było więcej osób za Zagłębiem), i dalsze tereny jak Trzebinia (któreś z osiedli). Ogólnie z lat 90 najdziwniejsza wydaje się flaga Dąbrowy Górniczej na Gieksie, reszta podobnie jak dziś.
Bywały bardziej egzotyczne jak np FanClub Gniezno. Co do Dąbrowy Górniczej to zbiegło sie toże na ZS sekcja piłkarska była na wymarciu bądz dopiero sie rozkrecała, a GieKSa miałą najlepszy okres i to było widać.
Żeby któs źle nie zrozumiał, GieKSa w DG nie była Bóg wie jaką siła, poprostu byli i sie afiszowali z tym jeźdząc na mecze w barwach oficjalnie (w DG najwieksze skupisko to było właśnie Mydlice, ale rozsiani byli po całej Dąbrowie.) Dodając do tego osoby z Będzina, na lepsze mecze jezdził nabity bus przez sosnowieckie tereny.
Skończyły sie sukcesy, częśc odbiła, reszta aktywna zaczeła sie rozjeżdzać, Zagłębie zaczeło sie odradzać wraz z kolejnymi awansami, były też przerzuty, które jeżdziły na Bukową, ale pod presją ZS zmieniły wektor na Ludowy.
Gniezno teren sporny Zagłębia i śląskich klubów... Zresztą pierwszy raz słysze o Gnieźnie w kontekście Zagłębia. Pod koniec lat 90, po odrodzeniu się klubu, wiara wzieła się za DG i Sławków, czy nawet dalej Raków. W DG i Będzinie szybko skończył się epizod pucharowej Gieksy.
o Gnieźnie wspomniałem pod kątem najdziwniejszych flag o których wspomniałeś, i ta flaga wisiała na GieKSie a nie na Zagłębiu.

bez-napinki
Posty: 1452
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: bez-napinki » 06.05.2020, 21:37

Oberschlesien14 pisze:
06.05.2020, 19:28
Wejherowo to była przeprowadzona rodzina ze Śląska która pozbierała kilku mieszkańców i zrobili fc. Jeździli też na Gryf. Arka tam im trochę mieszała, ale dalej kilka osób nam tam kibicuje. Na meczu nie widziałem ich od lat, ale to raczej piknikowy skład. Historii z Gnieznem nie znam dokładnie , ale flaga też wisiała często.
W jednej z naszych meczowych gazet jest opis FC Wejherowo, jak znajdę to wrzucę.
Było też chyba coś o Bełchatowie jeśli dobrze pamiętam?

plemplem81
Posty: 672
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: plemplem81 » 06.05.2020, 22:18

Tak, jeszcze Debrzno oraz Gniezno z tych dalszych fan clubów. To wszystko to jednak pokłosie piłkarskich sukcesów GieKSy.
Obrazek

DennisWise
Posty: 499
Rejestracja: 22.09.2009, 14:10

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: DennisWise » 07.05.2020, 00:14

Slenderman pisze:
06.05.2020, 18:43
GKS miał Dąbrowa Górnicza - Piaski.
Nie miał, w latach 90 tych na GKS wisiały cztery flagi z Dąbrowy (Dąbrowa Górnicza w poziome barwy i taka sama mniejsza, DG czarny napis na żółtej fladze i DG Mydlice z wikingiem), jedna z Będznia czy Będzina(Będzin Ksawery czy Ksawera), jedna ze Sławkowa (Sławków Hools), Łaz i Kluczy(ów). Wydaje mi się że mała flaga Wojkowice też była w zinach. Poza tym koleś co wydawał zina z GKSu mieszkał w DG albo gdzieś blisko na terenie Zagłębia Dąbrowskiego.
Po zadymie w Spodku rozmawiałem z gościem z Górnika ze złamaną ręką który był z Dąbrowy a dostał przekopę od kolesi ze swojego sosnowieckiego technikum w szeregach Wisły. Lata 90 te to specyficzne czasy były, dziś nikt pewnie by w Polsce nie zaryzykował kibicować takim drużynom na takim terenie bo by go do lasu wywieźli i zakopali.

Kuzyn Burmistrza
Posty: 191
Rejestracja: 26.04.2016, 19:51

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Kuzyn Burmistrza » 07.05.2020, 00:33

DennisWise pisze:
07.05.2020, 00:14
Slenderman pisze:
06.05.2020, 18:43
GKS miał Dąbrowa Górnicza - Piaski.
Nie miał, w latach 90 tych na GKS wisiały cztery flagi z Dąbrowy (Dąbrowa Górnicza w poziome barwy i taka sama mniejsza, DG czarny napis na żółtej fladze i DG Mydlice z wikingiem), jedna z Będznia czy Będzina(Będzin Ksawery czy Ksawera), jedna ze Sławkowa (Sławków Hools), Łaz i Kluczy(ów). Wydaje mi się że mała flaga Wojkowice też była w zinach. Poza tym koleś co wydawał zina z GKSu mieszkał w DG albo gdzieś blisko na terenie Zagłębia Dąbrowskiego.
Po zadymie w Spodku rozmawiałem z gościem z Górnika ze złamaną ręką który był z Dąbrowy a dostał przekopę od kolesi ze swojego sosnowieckiego technikum w szeregach Wisły. Lata 90 te to specyficzne czasy były, dziś nikt pewnie by w Polsce nie zaryzykował kibicować takim drużynom na takim terenie bo by go do lasu wywieźli i zakopali.
Piaski to dzielnica Czeladzi, tam nikogo nie było.
Flaga Ksawery w pionowe żółto zielone czarne paski była łączona z Mydlicami, z samych Mydlic były dwie, Viking i Mydlice DG OK w pionowe pasy. Flagz nazwą miasta było 6 w tym jedna z dwoma ksywami.

R.E. Bells
Posty: 292
Rejestracja: 13.05.2013, 13:18

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: R.E. Bells » 07.05.2020, 01:05

Była też flaga Manhattan z DG. Tak jak zostało napisane powyżej piłkarski szczyt Gieksy nałożył się z całkowitym upadkiem Zagłębia i rozwiązaniem klubu. Jednak tak jak pisałem wcześniej, naturalna granica na rzece jest tak silna, że ta anomalia szybko zniknęła. W tamtym czasie już zdarzały się wywózki w ustronne miejsca czego doświadczyli ludzie właśnie z Mydlic, łamanie kości nie ominęło nawet jednej upartej laski. Mam znajomego który do tej pory śmieje się z tamtej gówniarskiej mody na GKS na Mydlicach i zrobił zwrot z ziomkami z osiedla zanim jeszcze powstało określenie przerzut.

Kuzyn Burmistrza
Posty: 191
Rejestracja: 26.04.2016, 19:51

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Kuzyn Burmistrza » 07.05.2020, 08:19

R.E. Bells pisze:
07.05.2020, 01:05
Mam znajomego który do tej pory śmieje się z tamtej gówniarskiej mody na GKS na Mydlicach i zrobił zwrot z ziomkami z osiedla zanim jeszcze powstało określenie przerzut.
Czyli znajomy z ziomkami jeździl pierw na GieKSe a pożniej zmienili sympatie na Zagłębie? Dobrze rozumiem?

bez-napinki
Posty: 1452
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: bez-napinki » 07.05.2020, 11:37

Kea Kulani pisze:
07.05.2020, 07:26
Ciekawa sprawa z tą Dąbrową. Od siebie dodam tylko, że w tym okresie o którym piszecie (sukcesy GKS, upadek Zagłębia) były również osoby stricte z Sosnowca które lubiły sobie pojechać na Bukową podopingować. Nie było ich wielu, ale byli.
Wyginęli śmiercią naturalną.
Przypomina mi się również takie zdjęcie sprzed kilku (kilkunastu?) lat, gdzie na jakimś meczu Ruchu stoją kolesie w niebieskich bluzach, a na plecach widnieje napis "Niebieski Sosnowiec". Nie wiem co to za wynalazki i czy faktycznie tworzyli jakąś grupę z Sosnowca jeżdżącą na Ruch, czy to raczej jakaś podpucha była.
Co prawda kojarzę stronę internetową "Niebieski Sosnowiec" :D, ale bluz czy koszulek to nigdy nie widziałem, a trochę lat już spędziłem na trybunach.

magic1948
Posty: 189
Rejestracja: 08.03.2007, 10:21

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: magic1948 » 07.05.2020, 11:53

ślusarz pisze:
06.05.2020, 18:52
Po WDŚ na Śląskim była taka lista Górnika, skąd ilu fanów się pojawiło na sektorze gości. Jeszcze Płock potrafiłem zrozumieć z tej listy, była zgoda i kilkanaście osób pojawiło się gościnnie. Jednak kilkunastu osób z Warszawy, Krakowa i mniejszych grupek z miast typu Bydgoszcz,Kalisz, Płońsk,Władysławowo, Olsztyn, Grudziądz już nie mogłem skumać ;)
Z Płońska sam znałem dwie, lub trzy osoby, które pojawiały się na meczach Górnika, jeszcze chyba w 1998. Byli w Płocku i Olsztynie. Co do innych, to hmm, czasem ktoś po prostu się gdzieś zamelduje z jakiegoś powodu, więc nie widzę tutaj sensacji.

bez-napinki
Posty: 1452
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: bez-napinki » 07.05.2020, 12:18

Tak, tylko że takie listy nie mają najmniejszego sensu, pojawiły się raz na meczu i tyle ich widziano. O ile kojarzę, to wg tej listy z Chorzowa było plus/minus 100 osób w sektorach Górnika. Nie wierzyłbym również stuprocentowo we wszystkie podane liczby, choć oczywiście niektóre robiły wrażenie, jak Ruda, Gliwice czy Knurowy i inne główne FC Górnika.

DennisWise
Posty: 499
Rejestracja: 22.09.2009, 14:10

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: DennisWise » 07.05.2020, 13:01

R.E. Bells pisze:
07.05.2020, 01:05
Była też flaga Manhattan z DG. Tak jak zostało napisane powyżej piłkarski szczyt Gieksy nałożył się z całkowitym upadkiem Zagłębia i rozwiązaniem klubu. Jednak tak jak pisałem wcześniej, naturalna granica na rzece jest tak silna, że ta anomalia szybko zniknęła. W tamtym czasie już zdarzały się wywózki w ustronne miejsca czego doświadczyli ludzie właśnie z Mydlic, łamanie kości nie ominęło nawet jednej upartej laski. Mam znajomego który do tej pory śmieje się z tamtej gówniarskiej mody na GKS na Mydlicach i zrobił zwrot z ziomkami z osiedla zanim jeszcze powstało określenie przerzut.
Manhattan to była flaga z katowickiej dzielnicy Manhattan. A zapał ostudził na kibicowanie w DG podobno napad na dom/mieszkanie jednego z aktywniejszych jeżdżących kiedy cała jego rodzina wylądowała na pogotowiu po ciosach siekierami w 97 albo 99. Przynajmniej takie historie były korespondencyjne.
Generalnie skończyli podobnie jak Górnik w Zawierciu czy Widzew w Częstochowie. Poza tym o ile pamiętam to jedna z największych flag GKSu była ze Świętochłowic więc też miejsca dyskusyjnego na dzisiejsze czasy. Po prostu rodowity Zagłębiak Dziurowicz (nawet chyba zawodnik Zagłębia) z dziada pradziada zrobił im wtedy piłkę nawet na europejskim poziomie gdzie przyjeżdżało Bordeaux, Leverkusen (co prawda po 9:0) czy Aris. A Zagłębie w tym czasie mogło pasjonować się rozgrywkami z Sierszą czy Janiną w Libiążu na A klasie.

Oberschlesien14
Posty: 597
Rejestracja: 04.10.2013, 00:12

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Oberschlesien14 » 07.05.2020, 13:08

Ale te 100 osób mieszkających w Chorzowie to serio nie jest jakiś tam mega wyczyn. Ludzie się przeprowadzają, a nie każdy ma na czole napisane, że jest kibicem innego klubu. Skoro ja znam około 5 jeżdzących na GKS ludzi z różnych części Chorzowa, to myślę, że Górnik na WDŚ mógł wykręcić tam 100 osób. Chorzów ma duży plus nad Zabrzem pod względem zamieszkania bo jest lepiej skomunikowany z Katowicami, a tam jednak mieszka/pracuje/poznaje chopów/baby najwięcej osób, a ceny mieszkań duuuużo niższe niż w Kato. Jak ktoś pracuje w Centrum Katowic, a mieszka np. na Bielszowicach i nie ma kibolskiego ryja to na jego miejscu też bym kupił mieszkanie za 4 tysiące za metr2 na Klimzowcu niż przystanek dalej na Tauzenie za 7 tysięcy. Ja tak to widzę, ale moge się mylić.
Z Katowic też sporo osób ucieka do Chorzowa z powodu cen mieszkań,a bardzo dobrej komunikacji do stolicy aglomeracji.

DoZo(L)e...
Posty: 864
Rejestracja: 02.04.2019, 17:19

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: DoZo(L)e... » 07.05.2020, 13:43

bez-napinki pisze:
07.05.2020, 12:18
Tak, tylko że takie listy nie mają najmniejszego sensu (...)
viewtopic.php?f=1&t=35434&start=160
"Połączone siły wspomnianych klubów tworzą koalicję WRWE. Złośliwi nazywają ten alians „koalicją 60-tek”, ponieważ bardzo wielu kiboli Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, a ostatnio Widzewa poszło na współpracę z organami ścigania."

www.tvp.info

SturmgewehR 44
Posty: 143
Rejestracja: 01.08.2017, 10:48

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: SturmgewehR 44 » 07.05.2020, 15:32

bez-napinki pisze:
07.05.2020, 11:37
Kea Kulani pisze:
07.05.2020, 07:26
Ciekawa sprawa z tą Dąbrową. Od siebie dodam tylko, że w tym okresie o którym piszecie (sukcesy GKS, upadek Zagłębia) były również osoby stricte z Sosnowca które lubiły sobie pojechać na Bukową podopingować. Nie było ich wielu, ale byli.
Wyginęli śmiercią naturalną.
Przypomina mi się również takie zdjęcie sprzed kilku (kilkunastu?) lat, gdzie na jakimś meczu Ruchu stoją kolesie w niebieskich bluzach, a na plecach widnieje napis "Niebieski Sosnowiec". Nie wiem co to za wynalazki i czy faktycznie tworzyli jakąś grupę z Sosnowca jeżdżącą na Ruch, czy to raczej jakaś podpucha była.
Co prawda kojarzę stronę internetową "Niebieski Sosnowiec" :D, ale bluz czy koszulek to nigdy nie widziałem, a trochę lat już spędziłem na trybunach.
na pewno na jakimś wyjezdzie byli goście w bluzach Sosnowiec
2020r. VIII krucjata - przeciwko bolszewizmowi
DEUS VULT

19__kattowitz__20
Posty: 379
Rejestracja: 21.01.2010, 18:59

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: 19__kattowitz__20 » 07.05.2020, 16:10

DennisWise pisze:
07.05.2020, 13:01
R.E. Bells pisze:
07.05.2020, 01:05
Była też flaga Manhattan z DG. Tak jak zostało napisane powyżej piłkarski szczyt Gieksy nałożył się z całkowitym upadkiem Zagłębia i rozwiązaniem klubu. Jednak tak jak pisałem wcześniej, naturalna granica na rzece jest tak silna, że ta anomalia szybko zniknęła. W tamtym czasie już zdarzały się wywózki w ustronne miejsca czego doświadczyli ludzie właśnie z Mydlic, łamanie kości nie ominęło nawet jednej upartej laski. Mam znajomego który do tej pory śmieje się z tamtej gówniarskiej mody na GKS na Mydlicach i zrobił zwrot z ziomkami z osiedla zanim jeszcze powstało określenie przerzut.
[[/b]Manhattan to była flaga z katowickiej dzielnicy Manhattan. A zapał ostudził na kibicowanie w DG podobno napad na dom/mieszkanie jednego z aktywniejszych jeżdżących kiedy cała jego rodzina wylądowała na pogotowiu po ciosach siekierami w 97 albo 99. Przynajmniej takie historie były korespondencyjne.
Generalnie skończyli podobnie jak Górnik w Zawierciu czy Widzew w Częstochowie. Poza tym o ile pamiętam to jedna z największych flag GKSu była ze Świętochłowic więc też miejsca dyskusyjnego na dzisiejsze czasy. Po prostu rodowity Zagłębiak Dziurowicz (nawet chyba zawodnik Zagłębia) z dziada pradziada zrobił im wtedy piłkę nawet na europejskim poziomie gdzie przyjeżdżało Bordeaux, Leverkusen (co prawda po 9:0) czy Aris. A Zagłębie w tym czasie mogło pasjonować się rozgrywkami z Sierszą czy Janiną w Libiążu na A klasie.
Manhhattan to Os.Radockiego w PiotRowicach

bez-napinki
Posty: 1452
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: bez-napinki » 07.05.2020, 16:46

SturmgewehR 44 pisze:
07.05.2020, 15:32
bez-napinki pisze:
07.05.2020, 11:37
Kea Kulani pisze:
07.05.2020, 07:26
Ciekawa sprawa z tą Dąbrową. Od siebie dodam tylko, że w tym okresie o którym piszecie (sukcesy GKS, upadek Zagłębia) były również osoby stricte z Sosnowca które lubiły sobie pojechać na Bukową podopingować. Nie było ich wielu, ale byli.
Wyginęli śmiercią naturalną.
Przypomina mi się również takie zdjęcie sprzed kilku (kilkunastu?) lat, gdzie na jakimś meczu Ruchu stoją kolesie w niebieskich bluzach, a na plecach widnieje napis "Niebieski Sosnowiec". Nie wiem co to za wynalazki i czy faktycznie tworzyli jakąś grupę z Sosnowca jeżdżącą na Ruch, czy to raczej jakaś podpucha była.
Co prawda kojarzę stronę internetową "Niebieski Sosnowiec" :D, ale bluz czy koszulek to nigdy nie widziałem, a trochę lat już spędziłem na trybunach.
na pewno na jakimś wyjezdzie byli goście w bluzach Sosnowiec
Kolega wyżej napisał Niebieski Sosnowiec, mimo wszystko jest to jakaś różnica, ale nie było mi dane ich spotkać. Kilkukrotnie widziałem gości w bluzach z Częstochowy, co też wywoływało niemałe zdziwienie.

Kuzyn Burmistrza
Posty: 191
Rejestracja: 26.04.2016, 19:51

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Kuzyn Burmistrza » 07.05.2020, 19:25

DennisWise pisze:
07.05.2020, 13:01
R.E. Bells pisze:
07.05.2020, 01:05
Była też flaga Manhattan z DG. Tak jak zostało napisane powyżej piłkarski szczyt Gieksy nałożył się z całkowitym upadkiem Zagłębia i rozwiązaniem klubu. Jednak tak jak pisałem wcześniej, naturalna granica na rzece jest tak silna, że ta anomalia szybko zniknęła. W tamtym czasie już zdarzały się wywózki w ustronne miejsca czego doświadczyli ludzie właśnie z Mydlic, łamanie kości nie ominęło nawet jednej upartej laski. Mam znajomego który do tej pory śmieje się z tamtej gówniarskiej mody na GKS na Mydlicach i zrobił zwrot z ziomkami z osiedla zanim jeszcze powstało określenie przerzut.
Manhattan to była flaga z katowickiej dzielnicy Manhattan. A zapał ostudził na kibicowanie w DG podobno napad na dom/mieszkanie jednego z aktywniejszych jeżdżących kiedy cała jego rodzina wylądowała na pogotowiu po ciosach siekierami w 97 albo 99. Przynajmniej takie historie były korespondencyjne.
Generalnie skończyli podobnie jak Górnik w Zawierciu czy Widzew w Częstochowie. Poza tym o ile pamiętam to jedna z największych flag GKSu była ze Świętochłowic więc też miejsca dyskusyjnego na dzisiejsze czasy. Po prostu rodowity Zagłębiak Dziurowicz (nawet chyba zawodnik Zagłębia) z dziada pradziada zrobił im wtedy piłkę nawet na europejskim poziomie gdzie przyjeżdżało Bordeaux, Leverkusen (co prawda po 9:0) czy Aris. A Zagłębie w tym czasie mogło pasjonować się rozgrywkami z Sierszą czy Janiną w Libiążu na A klasie.
Zrobili puchary zrobili, ale ludzie sami musieli sie zorganizować aby z takiego terenu oficjalnie jezdzić i tego nikt nie jest w stanie podważyć. Były ganianki oczywiscie ale to tez ludzi hartowało, słabsze jednostki zmieniały wektor na ludowy albo przestawały jeżdzić.

Co do Niebieskiego Sosnowca widziałem kiedyś przejazdem vlepke wakacyjna, właśnie z taka nazwa w cendrum DG, była juz pozdzierana ale napis szło odczytac, nie powiem ze zdziwienie było duże hehe.

trzebinia1964
Posty: 8
Rejestracja: 30.12.2013, 21:03

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: trzebinia1964 » 08.05.2020, 00:26

Slavia_ZSC pisze:
06.05.2020, 14:23
lysyznysy pisze:
05.05.2020, 20:12
Czysta ciekawość, w latach 90-tych mieliście z kimś sporne tereny? To samo pytanie do kogoś z ZS. Mam na myśli takie wojny jak mamy KSGKS vs Ruch.
ZS na śląsku nie miało spornych terenów, w małopolsce to DG (podzielona jedna dzielnica - Mydlice, taki wybryk natury), Sławków, Jaworzno (kiedyś wydaje mi się, że było więcej osób za Zagłębiem), i dalsze tereny jak Trzebinia (któreś z osiedli). Ogólnie z lat 90 najdziwniejsza wydaje się flaga Dąbrowy Górniczej na Gieksie, reszta podobnie jak dziś.
W Trzebini Zagłębie niby jest(ekipa widmo) twierdzą że nawet jeżdżą na mecze po 15 osób, tyle że nikt się nie pucuje i nie wychyla w celach" konfrontacji" twierdzą że nie działają na naszych terenach i nie chcą się bić/mieszać /uczestniczyć w naszych sprawach (GKS/Wisla/Cracovia) czyli banda c****, która nic nie znaczy i jest o****** myślę że potwierdza to wszystkie ekipy w Trzebini, dostali propozycje "wyjaśnienia wszystkich spraw na co nie byli chętni i odmówili" (zresztą tak samo jak Wisła i Cracovia)

DoZo(L)e...
Posty: 864
Rejestracja: 02.04.2019, 17:19

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: DoZo(L)e... » 08.05.2020, 11:41

Kuzyn Burmistrza pisze:
07.05.2020, 19:25
DennisWise pisze:
07.05.2020, 13:01
R.E. Bells pisze:
07.05.2020, 01:05
Była też flaga Manhattan z DG. Tak jak zostało napisane powyżej piłkarski szczyt Gieksy nałożył się z całkowitym upadkiem Zagłębia i rozwiązaniem klubu. Jednak tak jak pisałem wcześniej, naturalna granica na rzece jest tak silna, że ta anomalia szybko zniknęła. W tamtym czasie już zdarzały się wywózki w ustronne miejsca czego doświadczyli ludzie właśnie z Mydlic, łamanie kości nie ominęło nawet jednej upartej laski. Mam znajomego który do tej pory śmieje się z tamtej gówniarskiej mody na GKS na Mydlicach i zrobił zwrot z ziomkami z osiedla zanim jeszcze powstało określenie przerzut.
Manhattan to była flaga z katowickiej dzielnicy Manhattan. A zapał ostudził na kibicowanie w DG podobno napad na dom/mieszkanie jednego z aktywniejszych jeżdżących kiedy cała jego rodzina wylądowała na pogotowiu po ciosach siekierami w 97 albo 99. Przynajmniej takie historie były korespondencyjne.
Generalnie skończyli podobnie jak Górnik w Zawierciu czy Widzew w Częstochowie. Poza tym o ile pamiętam to jedna z największych flag GKSu była ze Świętochłowic więc też miejsca dyskusyjnego na dzisiejsze czasy. Po prostu rodowity Zagłębiak Dziurowicz (nawet chyba zawodnik Zagłębia) z dziada pradziada zrobił im wtedy piłkę nawet na europejskim poziomie gdzie przyjeżdżało Bordeaux, Leverkusen (co prawda po 9:0) czy Aris. A Zagłębie w tym czasie mogło pasjonować się rozgrywkami z Sierszą czy Janiną w Libiążu na A klasie.
Zrobili puchary zrobili, ale ludzie sami musieli sie zorganizować aby z takiego terenu oficjalnie jezdzić i tego nikt nie jest w stanie podważyć. Były ganianki oczywiscie ale to tez ludzi hartowało, słabsze jednostki zmieniały wektor na ludowy albo przestawały jeżdzić.

Co do Niebieskiego Sosnowca widziałem kiedyś przejazdem vlepke wakacyjna, właśnie z taka nazwa w cendrum DG, była juz pozdzierana ale napis szło odczytac, nie powiem ze zdziwienie było duże hehe.
Może to te geiksiarskie niedobitki przeprowadziły się z DG do SOsnowca i ... przerzuciły się na "niebieskich" (zrobiły sobie bluzy oraz 'wlepki').
"Połączone siły wspomnianych klubów tworzą koalicję WRWE. Złośliwi nazywają ten alians „koalicją 60-tek”, ponieważ bardzo wielu kiboli Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, a ostatnio Widzewa poszło na współpracę z organami ścigania."

www.tvp.info

bez-napinki
Posty: 1452
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: bez-napinki » 08.05.2020, 12:37

Może to W********** z tego tematu?

Milik
Posty: 112
Rejestracja: 13.05.2019, 12:11

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Milik » 08.05.2020, 12:46

W********** z tematu warszawski pedale

manson666
Posty: 7
Rejestracja: 10.09.2017, 17:19

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: manson666 » 08.05.2020, 12:55

Goń się cwe(L)u.

DennisWise
Posty: 499
Rejestracja: 22.09.2009, 14:10

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: DennisWise » 08.05.2020, 16:50

DoZo(L)e... pisze:
08.05.2020, 11:41
Może to te geiksiarskie niedobitki przeprowadziły się z DG do SOsnowca i ... przerzuciły się na "niebieskich" (zrobiły sobie bluzy oraz 'wlepki').
Po pierwszej wojnie czeczeńskiej założyli FC Baku, w "Naszej Legii" czytałem.

DoZo(L)e...
Posty: 864
Rejestracja: 02.04.2019, 17:19

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: DoZo(L)e... » 08.05.2020, 18:17

DennisWise pisze:
08.05.2020, 16:50
DoZo(L)e... pisze:
08.05.2020, 11:41
Może to te geiksiarskie niedobitki przeprowadziły się z DG do SOsnowca i ... przerzuciły się na "niebieskich" (zrobiły sobie bluzy oraz 'wlepki').
Po pierwszej wojnie czeczeńskiej założyli FC Baku, w "Naszej Legii" czytałem.
Tak, ale chyba jako dynamo, a trzy 'prujdupy' powyżej (czyżby to te dąbrowiecko-sosnowieckie, "rozkminione' "przerzutki" z 'geiKSy' na 'ruchaNYCH') prawdopodobnie ... dymano.
"Połączone siły wspomnianych klubów tworzą koalicję WRWE. Złośliwi nazywają ten alians „koalicją 60-tek”, ponieważ bardzo wielu kiboli Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, a ostatnio Widzewa poszło na współpracę z organami ścigania."

www.tvp.info

Kuzyn Burmistrza
Posty: 191
Rejestracja: 26.04.2016, 19:51

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: Kuzyn Burmistrza » 08.05.2020, 18:29

DoZo(L)e... pisze:
08.05.2020, 18:17
DennisWise pisze:
08.05.2020, 16:50
DoZo(L)e... pisze:
08.05.2020, 11:41
Może to te geiksiarskie niedobitki przeprowadziły się z DG do SOsnowca i ... przerzuciły się na "niebieskich" (zrobiły sobie bluzy oraz 'wlepki').
Po pierwszej wojnie czeczeńskiej założyli FC Baku, w "Naszej Legii" czytałem.
Tak, ale chyba jako dynamo, a trzy 'prujdupy' powyżej (czyżby to te dąbrowiecko-sosnowieckie, "rozkminione' "przerzutki" z 'geiKSy' na 'ruchaNYCH') prawdopodobnie ... dymano.
nie róbcie tymi głupimi tekstami szamba z merytorycznej dyskusji.

bez-napinki
Posty: 1452
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: bez-napinki » 09.05.2020, 00:47

DoZo(L)e... pisze:
08.05.2020, 18:17
DennisWise pisze:
08.05.2020, 16:50
DoZo(L)e... pisze:
08.05.2020, 11:41
Może to te geiksiarskie niedobitki przeprowadziły się z DG do SOsnowca i ... przerzuciły się na "niebieskich" (zrobiły sobie bluzy oraz 'wlepki').
Po pierwszej wojnie czeczeńskiej założyli FC Baku, w "Naszej Legii" czytałem.
Tak, ale chyba jako dynamo, a trzy 'prujdupy' powyżej (czyżby to te dąbrowiecko-sosnowieckie, "rozkminione' "przerzutki" z 'geiKSy' na 'ruchaNYCH') prawdopodobnie ... dymano.
widocznie ciebie dymano ciu(L)u w te swoje obsrane warszawskie dupsko przerzutko z KSP, idź tam się pruć do warszaFskiego temaciku.

GieKSa_MCE
Posty: 50
Rejestracja: 03.09.2015, 13:41

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: GieKSa_MCE » 09.05.2020, 07:15

Za c**** nie rozumiem po co wy tej kurwie odpisujecie
Mysłowice Miasto GieKSy

DoZo(L)e...
Posty: 864
Rejestracja: 02.04.2019, 17:19

Re: Zagłębie Dąbrowskie i Górny Śląsk-Kibicowsko

Post autor: DoZo(L)e... » 09.05.2020, 07:48

Kuzyn Burmistrza pisze:
08.05.2020, 18:29
DoZo(L)e... pisze:
08.05.2020, 18:17
DennisWise pisze:
08.05.2020, 16:50

Po pierwszej wojnie czeczeńskiej założyli FC Baku, w "Naszej Legii" czytałem.
Tak, ale chyba jako dynamo, a trzy 'prujdupy' powyżej (czyżby to te dąbrowiecko-sosnowieckie, "rozkminione' "przerzutki" z 'geiKSy' na 'ruchaNYCH') prawdopodobnie ... dymano.
nie róbcie tymi głupimi tekstami szamba z merytorycznej dyskusji.
Próbowałem jedynie znaleść jakieś wyjaśnienie zagadki dot. kibiców z DG/SO nielubiących Zagłębia, ale chyba rzeczywiście nie nadaję się do waszej "merytorycznej dyskusji". Brakuję w niej tylko perfumów "ojca dyrektora".
"Połączone siły wspomnianych klubów tworzą koalicję WRWE. Złośliwi nazywają ten alians „koalicją 60-tek”, ponieważ bardzo wielu kiboli Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, a ostatnio Widzewa poszło na współpracę z organami ścigania."

www.tvp.info

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amigoo, czehulov, Stefanstefan i 89 gości