www.warhouse.pl

Kibicowska Warszawa

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Jednopostowiec
Posty: 34
Rejestracja: 22.10.2013, 01:28

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Jednopostowiec » 18.07.2016, 08:47

No i Foxx nadal nic się nie zmieniło. Wciąż zbyt bezwzględnie wierzysz gadzinówkom. Wygląda na to, że kupili Cię swoją propagandą. Posłuszny obywatel ;)

Z aparatczykami w strukturach Polonii nie odkrywasz żadnej Ameryki, pisze o nich każde książkowe opracowanie o historii klubu, opowiadają o nich dawni sportowcy.
Warto zastanowić się jaką rolę pełnili ci ludzie w klubie. Przysłano ich do Polonii, żeby zrobili z niej Centralny Kolejowy Klub Sportowy, Dumę Socjalizmu? :)

Ciekaw jestem cóż takiego wyczytałeś ze skanu o zebraniu w świetlicy Polonii? Jak go interpretujesz, panie psychologu z wikipedii?
”Referent poddał krytyce pracę poszczególnych sekcji”.
”Sekcje nie zorganizowały planowej skoordynowanej pracy”.
”Niedociągnięcia są niewątpliwie wynikiem niewykarczowanych nawarstwień ideologicznych sportu burżuazyjnego u niektórych członków”.

Udała się aparatczykom indoktrynacja? Masz jakiś kolejny artykuł? Nawet w powyższej nowomowie ewidentnie coś nie gra, a Ty chcesz nam tu serwować, że oto Polonia przerzuca się na komunizm. W idealnym świecie zaprosiłbym Cię do pogadania z paroma starszymi sportowcami i sympatykami Polonii, pamiętającymi tamte czasy. Żebyś posłuchał jak to niby kłaniali się komunie.

Swoją drogą ciekawe – skoro nawiązujesz do wyników sportowych – dlaczego po zdobyciu przez Polonię Pucharu Polski w 1952 roku, a miesiąc wcześniej jej spadku do II ligi towarzysze nie wyciągnęli Polonii wyżej? Ba, w 1954 pozwolili jej spaść nawet do III ligi i później przez długie lata tam tkwić (prawie 30 sezonów w III lidze w PRL)?

Centralny Wojskowy Klub Sportowy decyzją najwyższych komunistycznych władz stał się jedną z głównych wizytówek socjalistycznej Polski. Był klubem resortu wojskowego, czyli głównego ośrodka represji i zamordyzmu w PRL. Dziś Legia objawia nam, że tym pupilem była jednak Polonia i to ona na fali swoich komunistycznych sukcesów wyrosła na silny, niezależny klub, wykarmiony owocami socjalizmu i jego obrotnych aparatczyków. Na szczęście kolejne pokolenia ludzi z Warszawy i okolic, świadome podłej historii Polonii i nieskazitelnej historii Legii, wybierają na obiekt swej miłości dumny CWKS (po 1957).



rzutkarny
Posty: 951
Rejestracja: 29.09.2013, 14:03

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: rzutkarny » 18.07.2016, 09:22

Jednopostowiec pisze:Na szczęście kolejne pokolenia ludzi z Warszawy i okolic, świadome podłej historii Polonii i nieskazitelnej historii Legii, wybierają na obiekt swej miłości dumny CWKS (po 1957).
Tylko wiocha Legię kocha. Zresztą na Legii i tak tylko bezmózgie dresy, więc nie przyjęlibyście ich do waszego starannie wyselekcjowanego, elitarnego, intelektualnego towarzystwa.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Foxx » 18.07.2016, 09:42

Jeżeli chodzi o fakty, wszystko jest na skanach, kwestie psychologiczne świetnie ilustrujesz samodzielnie - moje pisanie na tę chwilę nic nowego nie wniesie :)

Jak się pojawi jakiś nowy element, to się go tu wrzuci :)
A co tam w komentarzach na Onecie?

whitey
Posty: 97
Rejestracja: 26.04.2013, 00:34

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: whitey » 18.07.2016, 16:29

Jednopostowiec pisze:Był klubem resortu wojskowego, czyli głównego ośrodka represji i zamordyzmu w PRL.
Pierd... tak aby tylko posta najeb. O czasach PRLu to tylko w komiksach czytales

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Averno » 19.07.2016, 15:10

Nawet jeśli, za datę początku klubu uznaje się zawiązanie amatorskiej drużyny, co jest idiotyzmem, to najstarsza jest Korona 1909, która teraz gra gdzieś w niskich ligach.
Bo celem założenia Korony w 2011, jest nawiązanie do tradycji dawnej drużyny, więc jak najbardziej reaktywacja.
Do tego niejasna wciąż historia Marymontu, który nadal istnieje, a przecież gdzieś tam były wspomnienia o grających dzieciach na boisku w 1911 we wsi Marymont.

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Averno » 23.07.2016, 14:19

Taka ciekawostka, lewackie środowiska lgbt założyły własny klub w Warszawie, Aks Zły rusza od b klasy
[link]
czy maczają w tym palce poloniści?

prażanin
Posty: 84
Rejestracja: 30.10.2009, 21:52

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: prażanin » 23.07.2016, 23:41

Averno pisze:Nawet jeśli, za datę początku klubu uznaje się zawiązanie amatorskiej drużyny, co jest idiotyzmem,
Foxx czy byłbyś łaskawy wytłumaczyć koledze po szalu, dlaczego jego rozumowanie ma braki? Gdy ja mu zacznę tłumaczyć, pewnie uzna, że robię z niego głupka, a ja nie mam w zwyczaju robić tego co już dawno temu zostało zrobione.

Umówmy się, nie interesuje mnie historia Legii. Jak dla mnie możecie uważać, że Mieszko I założył drużynę Wojów w obozowania pod Cedynią. Odpowiadam tylko dlatego, że razi mnie głupota. Niejaki Averno uważa, że zawiązanie AMATORSKIEJ drużyny nie jest początkiem istnienia klubu, a powiązaniem tych dwóch faktów jest idiotyzmem.

Drużyny Legjonowa była drużyną amatorską. Nigdy nie brała udziału w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.
Powołany w 1920 klub WKS Warszawa nie został nawet zgłoszony do rozgrywek krajowych.
A klasa to już liga zawodowa czy nie? Bo do 1926 roku WKS Warszawa grał w A klasie.
To co? W 1916 powstał KLUB czy DRUŻYNA?
Powstały w 1920 roku KLUB był amatorski czy zawodowy?
To jak to jest? Amatorska drużyna jest uznawana za początek klubu Legia Warszawa? To już nie jest "idiotyzm"?

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Averno » 24.07.2016, 00:33

Faktycznie mogłem zamiast nazwy "amatorska", co może mieć większe ujęcie ( wtedy wszystko było amatorskie, na wpół-amatorskie), użyć w tym zdaniu "drużyna szkolna", co nie zmienia faktu że chodzi o odwoływanie się klubów w swojej historii do drużyn, a nie prawdziwego zgromadzenia założycielskiego, gdzie wybiera się statut, prezesa, zakłada się po prostu klub ( amatorski czy nie ale klub).

Dla Ciebie założenie drużyny, jest początkiem klubu? Naprawdę. Nawet to potraficie zmienić. Ciekawe czy byłeś jednym z tych co na początku dumnie nosili szale z datą 1912, żeby po latach .....a jednak trzeba zmienić na 1911 :)

Co do Legii, to było już w tym temacie nie raz napisane, np; 1915 r założenie drużyny , no i proszę , nikt nie odwołuje się do tej daty, tylko do założenia klubu w 1916 r.

Piszesz że nie interesuje Cię historia Legii, po czym zadajesz pytania o historie powstania Legii :)

PHM
Posty: 9
Rejestracja: 26.05.2016, 20:28

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: PHM » 24.07.2016, 09:54

Averno pisze:Taka ciekawostka, lewackie środowiska lgbt założyły własny klub w Warszawie, Aks Zły rusza od b klasy
[link]
czy maczają w tym palce poloniści?
[link] tefałeny reklamują.

Kefirjagodowy
Posty: 192
Rejestracja: 25.10.2014, 11:05

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Kefirjagodowy » 24.07.2016, 12:19

To teraz tylko przyjść tam ekipą, ale nie jako przeciwnicy, tylko jako kibice tego tworu i zrobić ultraskę na boisko... :) ciekawe czy wtedy coś złego by napisali o kibicach lgbt ;d

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Foxx » 24.07.2016, 13:29

prażanin pisze:
Averno pisze:Nawet jeśli, za datę początku klubu uznaje się zawiązanie amatorskiej drużyny, co jest idiotyzmem,
Foxx czy byłbyś łaskawy wytłumaczyć koledze po szalu, dlaczego jego rozumowanie ma braki? Gdy ja mu zacznę tłumaczyć, pewnie uzna, że robię z niego głupka, a ja nie mam w zwyczaju robić tego co już dawno temu zostało zrobione.
No właśnie, a wciąż wracasz do rzeczy dawno przewiniętych. Walne zebranie na którym powołano Drużynę Sportową "Legia", wybrano jej barwy oraz - jak to napisał jeden założycieli, Mielech - "Szukając odpowiedniej dla nas barwy postanowiliśmy pójść w ślady pierwszego w Polsce Lwowskiego Klubu Piłki Nożnej - Czarnych. Mieliśmy bowiem ambicje być pierwszym klubem wojskowym w Polsce." - odbyło się w kwietniu 1916. Zebranie "konstytucyjne" pierwszego sportowego klubu w Warszawie odbyło się w październiku 1915. Wcześniej była szkolna drużyna piłkarska o nazwie "Polonia" w ramach Warszawskiego Koła Sportowego zrzeszającego kopiących w piłkę uczniów.
prażanin pisze: Drużyny Legjonowa była drużyną amatorską. Nigdy nie brała udziału w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.
Drużyna Legjonowa powstała w 1915. Przypomnę po raz kolejny - 1917. Kurier Warszawski: "19 sierpnia br. odbył się w Krakowie jeden z najciekawszych meczów piłki nożnej. Stanęły do niego dwie pierwszorzędne drużyny: znakomita galicyjska 'Cracovia' i warszawska drużyna Legionów 'Legia".

Mielech w swoich wspomnieniach pisze: "Istniał jednak w Polsce jeszcze drugi klub, który gromił drużyny legionowe. Była nim 'Cracovia'. Gdy już miała na swoim koncie zwycięstwa z 1 pułkiem piechoty 7-1, z 6 pułkiem piechoty 5-0, a z 'Pogonią' lwowską wyniki: 2-0, 8-0, 1-1 - przyszła kolej na Legię. Miało to być spotkanie decydujące o nieoficjalnym tytule mistrza Polski". Potwierdza te słowa również pamiątkowa księga Pogoni Lwów, gdzie przy okazji roku 1917 pisze się o Legii, że: "...słusznie sobie mogła rościć prawo do drużyny mistrzowskiej Polski."

prażanin pisze: Powołany w 1920 klub WKS Warszawa nie został nawet zgłoszony do rozgrywek krajowych.
A klasa to już liga zawodowa czy nie? Bo do 1926 roku WKS Warszawa grał w A klasie.
Od 1922 WKS Legia Warszawa - i taka to dyskusja. WKS Warszawa był klubem wojskowym, a nie wyczynowym. Pierwszą koncepcją po osadzeniu dowództwa WP w Warszawie było działanie wyłącznie w ramach struktur wojskowych - nie dopuszczano cywili. Zmieniło się to w 1922, gdy do WKS oficjalnie dodano nazwę "Legia", przyjęto statut wyczynowego klubu sportowego - wzorowany na założycielskim dokumencie Pogoni Lwów oraz dopuszczono pracowników cywilnych do pracy w klubie. Motyw ten wobec napiętej sytuacji międzynarodowej odkręcono w 1937, gdy rozpoczęto likwidację sekcji wyczynowych, pozostawiając te, w których "tężyznę" mogła ćwiczyć kadra podoficerska.

„W 1938 roku samobójcza akcja likwidowania sekcji wyczynowych w klubie trwała nadal. Los hokeistów podzielili bokserzy, lekkoatleci i piłkarze. Ta ostatnia sekcja miała najdawniejszą tradycję, bo powstała przecież na froncie, ona rozsławiała klub nie tylko w Polsce ale i za granicą, ona sprawiała, że nazwę Legii przyjęły w Polsce kluby w Poznaniu, Krakowie, Żyrardowie, Częstochowie, Tomaszowie i Krośnie oraz w Czechosłowacji” – jubileuszowa księga „Legia 1916-1966”

prażanin pisze:To co? W 1916 powstał KLUB czy DRUŻYNA?
Jeden z obecnych na walnym założycieli pisze wprost, że klub. Jeżeli ktoś ma inny pomysł, to jego problem :)
prażanin pisze: Powstały w 1920 roku KLUB był amatorski czy zawodowy?
Zawodowy - wojskowy, ale nie wyczynowy.
prażanin pisze: To jak to jest? Amatorska drużyna jest uznawana za początek klubu Legia Warszawa? To już nie jest "idiotyzm"?
Początek klubu Legia Warszawa określa data walnego założycielskiego. Identycznie, jak w przypadku Polonii Warszawa. W przypadku Legii jednak nikt nigdy nie "uznawał" za początek klubu amatorskiej drużyny powstałej w 1915. Ani jej "zaczątków". Zawsze odnoszono się do walnego z kwietnia 1916.
A co tam w komentarzach na Onecie?

JuniorKSP
Posty: 72
Rejestracja: 18.07.2016, 01:25

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: JuniorKSP » 25.07.2016, 02:37

Powinniscie chlopaki zalozyc jakis oddzielny temat historyczny, bo pomalu to juz sie czytac tego nawet nie chce (tak na marginesie to co maja jakies dywagacje historyczne do swiata kibicowskiego?)
Tak z ciekawości: Był w ogóle kiedyś taki okres, że w Warszawie rządziła Polonia? Pytam serio, bez napinki. I nie chodzi mi o lata, gdy istniała tylko Polonia, a Legia nie była jeszcze w planach, a wtedy gdy już oba kluby istniały.
Naszej dominacji raczej nigdy nie bylo, chociaz warto wspomniec, ze w latach 90 Polonia miala dosc dobra bande. Legia z zoliborza jezdzaca na lazienkowska musiala mocno zmieniac trase by nie przejechac przypadkiem przez nasze rejony, bo inaczej konczylo sie to dla nich malo sympatycznie. Swego czasu kibice KSP (wiadomo z kim na czele) trzymali nawet bramke w jednym z warszawskich klubow go go. Jednak ciezko mowic o jakiejs dominacji w kontekscie calej Warszawy.
KU CHWALE WIELKIEJ POLONII

Bazyliszek
Posty: 32
Rejestracja: 17.04.2013, 23:39

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Bazyliszek » 25.07.2016, 22:35

Taa, bez kitu że jeszcze komuś się chce to wałkować setny raz.. W temacie o Krakowie to przynajmniej jest co czytać a tu... Dajcie już spokój. Każdy obiektywny, komu chciało się poczytać to i owo i posłuchać starszych mieszkańców naszego miasta, zna historię obydwu klubów z Warszawy. Dyskusje, czy początkiem Polonii był 1911 czy 12 albo czy w "legionowej" Legii był jeden Warszawiak czy dwóch ;) na prawdę nie zmienią tu wiele. Zwłaszcza, że z tego co widzę kibice Legii nie nawiązują do przedwojennych tradycji WKS, wszędzie na fanach, szalikach i murach tylko CWKS i CWKS :)
Dominacja Polonii była przed wojną, to był klub miasta. Nie tylko kamienic na Górczewskiej ale i przedwojennej bohemy - inteligencji, artystów itp. Czyli dla komuchów "burżuje". Legia, ze swoim wojskowo - proletariackim klimatem była dużo bardziej strawna, trzeba było tylko przemalować dawny piłsudczykowski WKS na CWKS i szafa grała. Jeszcze w latach 50. i 60. większość Warszawy była za Polonią, jednak Legia z racji sukcesów sportowych systematycznie przekonywała do siebie ludzi w stolicy, szczególnie że po wojnie i Powstaniu liczba rodowitych znacząco się zmniejszyła, tę nową Warszawę zaludniły tłumy ludu pracującego z miast i wsi, dla którego jakaś Polonia w II czy w III lidze to była abstrakcja. Taka prawda. Od lat 70. czasy Deyny i innych świetnych na tamte czasy piłkarzy i stały napływ kibiców na Łazienkowską. O Polonii pamiętały warszawskie rodziny z tradycjami, albo przyjezdni, do których trafiła historia tego klubu. Resztę znamy z najnowszej historii.
Łatwo mieć pretensje do Polonii że nie ma frekwencji jak Legia, wyjazdów jak Legia, składu sportowego jak Legia itp.
To są dwie różne historie i każdy działa na miarę swoich możliwości.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Foxx » 26.07.2016, 08:38

Piszesz:
Bazyliszek pisze:Taa, bez kitu że jeszcze komuś się chce to wałkować setny raz..(...)
Po czym sam dokładnie to robisz, snując po raz n-ty czarną wizję historii obu klubów oraz sytuacji na ich trybunach. A, sorry, dorzuciłeś nowy element - liczbę warszawiaków w drużynie legionowej :))) (biorąc do tego te legiony w cudzysłów :) )
W temacie o Krakowie to przynajmniej jest co czytać a tu...
Cóż, kwestia gustu. Może po prostu napisz coś interesującego.
A co tam w komentarzach na Onecie?

Bazyliszek
Posty: 32
Rejestracja: 17.04.2013, 23:39

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Bazyliszek » 26.07.2016, 11:48

Połowa mojego wpisu odnosi się do tego, co sam nieraz pisałeś. Czarna wizja czy jak tam nazywasz, ale nic sobie nie wymyśliłem.

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Averno » 26.07.2016, 12:50

Bazyliszek pisze:W temacie o Krakowie to przynajmniej jest co czytać a tu...
Widać lubisz tematy gdzie jest opis skurwysyńskich akcji, przerzutów, sprzętu czy sprzedawaniu się na psach.
wole jednak już historie danych klubów niż czytać o takich wrzodach na d**** polskiej sceny kibicowskiej, jakim są ekipy z dawnej stolicy, ale cóż przecież wy swego czasu się tak mocno wzorowaliście tamtym klimatem, że wprowadziliście go w swoje szeregi, to rozumiem zainteresowanie.

jestesmywaszastolica
Posty: 1405
Rejestracja: 18.10.2010, 22:11

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: jestesmywaszastolica » 26.07.2016, 12:54

Bazyliszek pisze:Połowa mojego wpisu odnosi się do tego, co sam nieraz pisałeś. Czarna wizja czy jak tam nazywasz, ale nic sobie nie wymyśliłem.
nikt cię nie oskarża o to, że sobie coś wymyślałeś, to tylko zwykłe oderwanie od rzeczywistości, czy tam zaburzenie świadomości.

Dario1916
Posty: 582
Rejestracja: 13.11.2008, 11:05

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Dario1916 » 01.08.2016, 20:47

[link]

... Nie mam z tego żadnych korzyści, nikt nie zarabia na kliknięciach, to moja prywatna strona.
(L)

Burza
Posty: 20
Rejestracja: 02.08.2013, 00:27

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Burza » 01.08.2016, 23:59

PHM pisze:
Averno pisze:Taka ciekawostka, lewackie środowiska lgbt założyły własny klub w Warszawie, Aks Zły rusza od b klasy
[link]
czy maczają w tym palce poloniści?
[link] tefałeny reklamują.
No, reklamują sprawiedliwie! ;)

Na sparingowych meczach przy Kawęczyńskiej 44 pojawiają się przeróżni ludzie. Obok siebie stoją kibice Legii i Polonii, których połączyła idea czystego futbolu i to, że mogą złapać z zespołem autentyczną więź. Stać się jego częścią.

Byli tak źli, że nie chcieli ich na K6 ani Ł3! ;)

Burza
Posty: 20
Rejestracja: 02.08.2013, 00:27

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Burza » 02.08.2016, 00:02

Dario1916 pisze:[link]

... Nie mam z tego żadnych korzyści, nikt nie zarabia na kliknięciach, to moja prywatna strona.
Nie czytałem na k.net niczego mądrzejszego/lepszego/.../....
Robi wrażenie!
Nie ważne, czy się znam na poezji, ani że przeczytałem to za pośrednictwem forum, na którym poprawna polszczyzna to rzadkość, ani że akurat dziś 72. rocznica...
Brawo!

K_89
Posty: 68
Rejestracja: 02.03.2007, 22:13

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: K_89 » 06.08.2016, 18:59

Posiada ktoś jakąś wiedzę na temat ekipy Marymontu Warszawa? Jak długo działali? Liczyli się w jakimś stopniu na warszawskim podwórku? Zapisało się w ich historii coś ciekawego? Jedyne co mi się obiło o uszy to fakt, iż mieli dosyć mocną zgodę z Drukarzem Warszawa. Z góry dzięki za odpowiedź.
Better Dead Than Red...

_Henderson_
Posty: 297
Rejestracja: 19.12.2011, 14:24

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: _Henderson_ » 07.08.2016, 19:43

Wlasnie, moglby ktos wymienic warszawskie ekipki dzialajace teraz, i te dzialajace do niedawna, wraz z osiedlami/dzielnicami gdzie wystepuja, czy wrecz, jak Hutnik pewno, dominuja? fajnie, jakby byla mapka, jak nie to chociaz opis, na Zasadzie= Drukarz- Wola {strzelam}, dzieki...

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Averno » 07.08.2016, 20:30

Gdzieś już było o tym w tym temacie.
Działają na pewno: Hutnik ( Bielany głównie) i wciąż największa ekipa z osiedlowych, Olimpia (Wola) wspierają tez swoje zgody, Ursus od nazwy dzielnicy( kiedyś kosa z Olimpią)jest tam obecnie jakiś kryzys, Sieksa z Warszawianka(Mokotów)działają wspólnie, Targówek nazwa dzielnicy, mimo piłkarskiego dna to działają i jeżdżą na niektóre wyjazdy, Okęcie ( Ochota i część Włochów) mała grupka została o innych szkoda pisać, bo albo pojawiają się młynki dziecięce albo piknikowe raz na ruski rok.
Możliwe że wraz z reaktywacja seniorów coś się ruszy na Marymoncie, na Drukarzu młyn upadł.

Cracked
Posty: 16
Rejestracja: 26.05.2016, 22:55

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Cracked » 07.08.2016, 20:48

Prawda to, że Widzew działać zaczyna na Bemowie?

Stanisław_Anioł
Posty: 161
Rejestracja: 05.04.2013, 21:29

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Stanisław_Anioł » 07.08.2016, 21:08

Cracked pisze:Prawda to, że Widzew działać zaczyna na Bemowie?
Chyba za namową Brodatego ;-)

Gram Fair
Posty: 32
Rejestracja: 28.04.2010, 13:35

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Gram Fair » 07.08.2016, 23:17

Chciałem się o coś zapytać, tym bardziej że praktycznie mam daleko do Warszawy i nie zagłębiałem się w jej historię piłkarską.

Podczas meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice na trybunach byli nasi polscy Bohaterowie Narodowi: Powstańcy Warszawscy, kombatanci Armii Krajowej oraz WiN. Biorąc pod uwagę tylko okres przedwojenny i II wojnę światową, który klub był bliższy sercu polskim mieszkańcom Warszawy w tamtym okresie?

Zdaje sobie sprawę, że ta kwestia była tutaj poruszana, chciałem znać odpowiedź jako osoba z zewnątrz tego miasta.

Foxx
Posty: 1154
Rejestracja: 26.02.2007, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Foxx » 08.08.2016, 09:07

Masz wszystko bardzo dokładnie opisane przez przedstawicieli obu stron na... 36 stronie tego tematu (od 10 postu).
A co tam w komentarzach na Onecie?

JuniorKSP
Posty: 72
Rejestracja: 18.07.2016, 01:25

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: JuniorKSP » 09.08.2016, 00:31

Posiada ktoś jakąś wiedzę na temat ekipy Marymontu Warszawa? Jak długo działali? Liczyli się w jakimś stopniu na warszawskim podwórku? Zapisało się w ich historii coś ciekawego? Jedyne co mi się obiło o uszy to fakt, iż mieli dosyć mocną zgodę z Drukarzem Warszawa. Z góry dzięki za odpowiedź.
Nigdy sie nie liczyli na warszawskim podworku. Jedyna powazna ekipa jest hutnik, ale trzeba pamietac hutnik, drukarz, targowek, varsovia itp=legia.

A co do zgody na linii drukarz i marymont to jakis mocny kabaret, chyba ze pan prezes F. z Ksiedzem ja przybijali:)
KU CHWALE WIELKIEJ POLONII

Bazyliszek
Posty: 32
Rejestracja: 17.04.2013, 23:39

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Bazyliszek » 09.08.2016, 12:53

Hutnik to jest Legia z Wrzeciona i Bielan, na Drukarzu bywają kibice Legii z Saskiej Kępy i Grochowa (stadion jest mniej więcej na pograniczu tych rewirów). Nie ma w Warszawie innych ekip niż Legia i Polonia. Chyba że tabuny przyjezdnych z całego świata które w stolicy pracują / studiują ;)

mancunia
Posty: 115
Rejestracja: 23.09.2010, 21:04

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: mancunia » 09.08.2016, 13:35

Śmiem zaryzykować, że także w całej aglomeracji brak jest innych ekip, bo niestety ale taki Dolcan, Znicz Pruszków, Mińsk, Otwock itp. to także na dziś Legia. Jakakolwiek próba usamodzielnienia niestety zakończyłaby się końcem danej ekipy, więc czy się to komuś podoba czy nie, jedynym i ostatnim bastionem antylegijnym pozostaje i zapewne pozostanie Polonia.

ChP
Posty: 50
Rejestracja: 24.05.2016, 17:13

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: ChP » 09.08.2016, 16:16

mancunia pisze:Śmiem zaryzykować, że także w całej aglomeracji brak jest innych ekip, bo niestety ale taki Dolcan, Znicz Pruszków, Mińsk, Otwock itp. to także na dziś Legia. Jakakolwiek próba usamodzielnienia niestety zakończyłaby się końcem danej ekipy, więc czy się to komuś podoba czy nie, jedynym i ostatnim bastionem antylegijnym pozostaje i zapewne pozostanie Polonia.
Był okres, że na Mazovii działały również osoby z innych klubów niż Legia.

jestesmywaszastolica
Posty: 1405
Rejestracja: 18.10.2010, 22:11

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: jestesmywaszastolica » 10.08.2016, 00:13

mancunia pisze:Śmiem zaryzykować, że także w całej aglomeracji brak jest innych ekip, bo niestety ale taki Dolcan, Znicz Pruszków, Mińsk, Otwock itp. to także na dziś Legia. Jakakolwiek próba usamodzielnienia niestety zakończyłaby się końcem danej ekipy, więc czy się to komuś podoba czy nie, jedynym i ostatnim bastionem antylegijnym pozostaje i zapewne pozostanie Polonia.
Taka sytuacja jest kompletnie nie do pomyślenia w innych miastach. W takiej Łodzi, Szczecinie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Olsztynie, czy Bydgoszczy to co dzielnica, to inna samodzielna ekipa.

Zaś co do Mazovii to jedynymi kibicami o których słyszałem, to oprócz Legii to byli kibice szybkiego zarobku :)

Ps. rozumiem, że skoro na dziś Otwock i Mińsk to Legia, to na wczoraj według Ciebie to wyglądało inaczej ?

mancunia
Posty: 115
Rejestracja: 23.09.2010, 21:04

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: mancunia » 10.08.2016, 09:26

Ps. rozumiem, że skoro na dziś Otwock i Mińsk to Legia, to na wczoraj według Ciebie to wyglądało inaczej ?[/quote]

Na
jestesmywaszastolica pisze:
mancunia pisze:Śmiem zaryzykować, że także w całej aglomeracji brak jest innych ekip, bo niestety ale taki Dolcan, Znicz Pruszków, Mińsk, Otwock itp. to także na dziś Legia. Jakakolwiek próba usamodzielnienia niestety zakończyłaby się końcem danej ekipy, więc czy się to komuś podoba czy nie, jedynym i ostatnim bastionem antylegijnym pozostaje i zapewne pozostanie Polonia.
Taka sytuacja jest kompletnie nie do pomyślenia w innych miastach. W takiej Łodzi, Szczecinie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Olsztynie, czy Bydgoszczy to co dzielnica, to inna samodzielna ekipa.

Zaś co do Mazovii to jedynymi kibicami o których słyszałem, to oprócz Legii to byli kibice szybkiego zarobku :)

Ps. rozumiem, że skoro na dziś Otwock i Mińsk to Legia, to na wczoraj według Ciebie to wyglądało inaczej ?
Na wczoraj może nie, ale na jutro może już tak - daj Bóg.

Stanisław_Anioł
Posty: 161
Rejestracja: 05.04.2013, 21:29

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Stanisław_Anioł » 10.08.2016, 10:40

jedynym i ostatnim bastionem antylegijnym pozostaje i zapewne pozostanie Polonia.


Bastionem powiadasz??
Ciekawe......

mancunia
Posty: 115
Rejestracja: 23.09.2010, 21:04

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: mancunia » 10.08.2016, 14:37

Stanisław_Anioł pisze:jedynym i ostatnim bastionem antylegijnym pozostaje i zapewne pozostanie Polonia.


Bastionem powiadasz??
Ciekawe......
No jeżeli konieczne chcesz, żeby w tym temacie nabijać posty, które nic nie wnoszą do dyskusji, to niech będzie, że jedyną wioską Gallów w wielkim i wspaniałym Imperium Legionów Rzymskich. Mi to w niczym nie umniejsza, a i Twoja ciekawość dzięki temu została zaspokojona.

[link]

Stanisław_Anioł
Posty: 161
Rejestracja: 05.04.2013, 21:29

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: Stanisław_Anioł » 10.08.2016, 16:52

Fajne.Pamiętam tą oprawę.
Ale lepszą w waszym wykonaniu była:"jak się wkurvimy,to was też wykupimy".
Idealne podsumowanie waszej mentalności.
Miłego.
Pjona.

AMF
Posty: 61
Rejestracja: 13.09.2012, 21:58

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: AMF » 10.08.2016, 18:08

Stanisław_Anioł pisze:Fajne.Pamiętam tą oprawę.
Ale lepszą w waszym wykonaniu była:"jak się wkurvimy,to was też wykupimy".
Idealne podsumowanie waszej mentalności.
Miłego.
Pjona.
no chłopie, prawdziwy z ciebie geniusz, a ripostą zawstydzasz najlepszych...
tamten o zupie a ty o d****. ku*** ręce opadają jak się czyta takich gwoździ jak ty.

K_89
Posty: 68
Rejestracja: 02.03.2007, 22:13

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: K_89 » 10.08.2016, 19:26

JuniorKSP pisze: A co do zgody na linii drukarz i marymont to jakis mocny kabaret, chyba ze pan prezes F. z Ksiedzem ja przybijali:)
Pogadaj sobie ze starszymi kolegami, którzy robili tam wjazd na mecz w 2004 roku. Oni najlepiej będą wiedzieli czy zgoda była czy nie.
Better Dead Than Red...

KGB
Posty: 13
Rejestracja: 08.05.2016, 22:51

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: KGB » 10.08.2016, 19:33

jestesmywaszastolica pisze:
mancunia pisze:Śmiem zaryzykować, że także w całej aglomeracji brak jest innych ekip, bo niestety ale taki Dolcan, Znicz Pruszków, Mińsk, Otwock itp. to także na dziś Legia. Jakakolwiek próba usamodzielnienia niestety zakończyłaby się końcem danej ekipy, więc czy się to komuś podoba czy nie, jedynym i ostatnim bastionem antylegijnym pozostaje i zapewne pozostanie Polonia.
Taka sytuacja jest kompletnie nie do pomyślenia w innych miastach. W takiej Łodzi, Szczecinie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Olsztynie, czy Bydgoszczy to co dzielnica, to inna samodzielna ekipa.
Mało trafne porównanie . Spójrz na inne europejskie stolice . W Berlinie, Sztokholmie, Londynie, Moskwie, Belgradzie, Atenach, Madrycie i kilku innych miastach taka sytuacja jest kompletnie nie do pomyślenia . W każdym z tych miast działa kilka samodzielnych ekip, natomiast w Atenach i Londynie znajdziesz ich z kilkanaście ;) Warszawa z jednym klubem który dominuje w mieście oraz okolicy i małym bastionem w postaci Polonii jest pod względem kibicowskim strasznie monotonnym miastem . W dodatku klub dominujący nie wypada wcale najlepiej patrząc na to jakim dysponuje potencjałem . Przyczynę takiego stanu rzeczy upatruje własnie w braku solidnego rywala na swoim podwórku .

JuniorKSP
Posty: 72
Rejestracja: 18.07.2016, 01:25

Re: Kibicowska Warszawa

Post autor: JuniorKSP » 10.08.2016, 23:22

K_89 pisze:
JuniorKSP pisze: A co do zgody na linii drukarz i marymont to jakis mocny kabaret, chyba ze pan prezes F. z Ksiedzem ja przybijali:)
Pogadaj sobie ze starszymi kolegami, którzy robili tam wjazd na mecz w 2004 roku. Oni najlepiej będą wiedzieli czy zgoda była czy nie.
Zgoda moze i byla, ale to na takiej zasadzie jakby dzisiaj fanatyczny grochow przybil zgode z legia bielany, dlatego troche mnie to smieszy. Ciezko jakies prywatne kontakty z koleszkami dwie dzielnice obok nazywac zgoda.

Przyczynę takiego stanu rzeczy upatruje własnie w braku solidnego rywala na swoim podwórku .
Przyczyna takiego stanu jest spadek zainteresowania klimatem kibicowskim w Warszawie, jest na to coraz mniejsza "moda" (jesli mozna to tak nazwac). A druga sprawa to ze te nowe pokolenie to takie cipowate rosnie, pokolenie fejsbuka, instagrama i kawy ze starbucksa. Z reszta sami starsi z legii mowia(ili), ze teraz na ta zylete to w wiekoszsci dziewczyny i zwykle lamusy chodza
KU CHWALE WIELKIEJ POLONII

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Andrzej Buła, banach3, Berto R, blekitna ostryga, Dario1916, hanysek6448, Jabollo, KSGKSW, marJo, misiekacab, Śnieżnobiały i 333 gości