Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie.

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Automoderation, Zorientowany, LechiaCHWM

rucyinski
Posty: 62
Rejestracja: 01.05.2007, 15:45
Lokalizacja: Łomża

Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie.

Post autor: rucyinski »

1. Lech Poznań - 15,309
2. Wisła Kraków - 9,933 (wiele meczów z zamkniętą częścią trybun)
3. Korona Kielce - 9,450
4. Legia Warszawa - 9,313
5. Górnik Zabrze - 8,266
6. Widzew Łódź - 7,500
7. Arka Gdynia - 6,466
8. Zagłębie Lubin - 5,680
9. GKS Bełchatów - 4,933
10 ŁKS Łódź - 3,800
11. Pogoń Szczecin - 3,700
12. Cracovia - 3,566
13. Górnik Łęczna - 3,033
14. Wisła Płock - 2,846
15. Odra Wodzisław Śl. - 2,566
16. Dyskobolia Grodzisk Wlkp - 2,166

+
Lech - bdb frekwencja!
Wisła - żeby nie kary zbliżyli by się do Kolejorza, mimo złych wyników fani byli wierni
Korona - wejscie do pierwszej trójki to gigantryczne osiągnięcie Scyzorów - bravo!
Górnik - bez wyników, bez pieniędzy ale za to są kibice - szacunek
Lęczna - degradacja i brak perspektyw a dobra frekwencja w malutkim miasteczku - bravo

-
Cracovia - dobry sezon, kibiców brak jak na taką historię i tradycję, kibicowsko Pasy chyba chciałyby o tym sezonie zapomnieć
Legia - 4te miejsce, pokonani przez Koronę...tego się nikt nie spodziewał...zagadka pozostanie czemu Legia świetnie jeździ na wyjazdy a jest tak nieliczna u siebie (prawie 2mln mieszkańców!)
ŁKS - im dalej szedł sezon tym gorsza frekwencja...lekki zawód na beniaminku
Pogoń - wcale nie tak wielki zawód, wiedząc że klub nie ma kontaktu z kibicami i zrobił z Pogoni cyrk (bez obrazy)

Pozostałe kluby moim zdaniem zgodnie z oczekiwaniami.
iparts.pl
Mmm
Posty: 99
Rejestracja: 11.03.2007, 08:33

Post autor: Mmm »

Sa to wyniki oficjalne,nie oficjalnie na eŁkaesie frekwencja by wzrosla do jakis 5500.
MBTCh
Posty: 668
Rejestracja: 26.02.2007, 22:10

Re: Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie

Post autor: MBTCh »

rucyinski pisze: Legia - 4te miejsce, pokonani przez Koronę...tego się nikt nie spodziewał...zagadka pozostanie czemu Legia świetnie jeździ na wyjazdy a jest tak nieliczna u siebie (prawie 2mln mieszkańców!)
Zauważ że 3 kluby przed Legią, to jedyne kluby które gdzie stadiony zaczynaja przypominać Europę. Korona z nowym stadionem, Wisła i Lech z dwoma nowymi tybunami które wymagaja wykończenia. Cos takiego zawsze przyciągnie na mecz więcej osób, zwłaszcza wśród pikników. Poza tym ceny biletów na Legii należą chyba do najwyzszych (o ile nie są najwyższe).
miszaop
Posty: 51
Rejestracja: 26.02.2007, 20:35

Re: Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie

Post autor: miszaop »

MBTCh pisze:
rucyinski pisze: Legia - 4te miejsce, pokonani przez Koronę...tego się nikt nie spodziewał...zagadka pozostanie czemu Legia świetnie jeździ na wyjazdy a jest tak nieliczna u siebie (prawie 2mln mieszkańców!)
Zauważ że 3 kluby przed Legią, to jedyne kluby które gdzie stadiony zaczynaja przypominać Europę. Korona z nowym stadionem, Wisła i Lech z dwoma nowymi tybunami które wymagaja wykończenia. Cos takiego zawsze przyciągnie na mecz więcej osób, zwłaszcza wśród pikników. Poza tym ceny biletów na Legii należą chyba do najwyzszych (o ile nie są najwyższe).
świetne wytłumaczenie. W stolicy mieszka ponad milion osób. I np. tak trudno dorównać tym 3 pozostałym ekipom pod względem frekwencji? Stadion macie na 15 tys? Lech ma na 28. Przecież i Korone i Wisłe łatwo by było prześcignąc w końcu stolica i wystarczy po 10 tys na mecz. Wytłumaczenie słabe.
rucyinski
Posty: 62
Rejestracja: 01.05.2007, 15:45
Lokalizacja: Łomża

Post autor: rucyinski »

liczby z ligapolska.pl
Chali_2na
Posty: 144
Rejestracja: 02.05.2007, 16:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie

Post autor: Chali_2na »

miszaop pisze:
MBTCh pisze:
rucyinski pisze: Legia - 4te miejsce, pokonani przez Koronę...tego się nikt nie spodziewał...zagadka pozostanie czemu Legia świetnie jeździ na wyjazdy a jest tak nieliczna u siebie (prawie 2mln mieszkańców!)
Zauważ że 3 kluby przed Legią, to jedyne kluby które gdzie stadiony zaczynaja przypominać Europę. Korona z nowym stadionem, Wisła i Lech z dwoma nowymi tybunami które wymagaja wykończenia. Cos takiego zawsze przyciągnie na mecz więcej osób, zwłaszcza wśród pikników. Poza tym ceny biletów na Legii należą chyba do najwyzszych (o ile nie są najwyższe).
świetne wytłumaczenie. W stolicy mieszka ponad milion osób. I np. tak trudno dorównać tym 3 pozostałym ekipom pod względem frekwencji? Stadion macie na 15 tys? Lech ma na 28. Przecież i Korone i Wisłe łatwo by było prześcignąc w końcu stolica i wystarczy po 10 tys na mecz. Wytłumaczenie słabe.
To tak jakbyś wymagał żeby na Lecha co mecz przychodziło 20 tys. :wink:
MBTCh
Posty: 668
Rejestracja: 26.02.2007, 22:10

Re: Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie

Post autor: MBTCh »

miszaop pisze:
MBTCh pisze:
rucyinski pisze: Legia - 4te miejsce, pokonani przez Koronę...tego się nikt nie spodziewał...zagadka pozostanie czemu Legia świetnie jeździ na wyjazdy a jest tak nieliczna u siebie (prawie 2mln mieszkańców!)
Zauważ że 3 kluby przed Legią, to jedyne kluby które gdzie stadiony zaczynaja przypominać Europę. Korona z nowym stadionem, Wisła i Lech z dwoma nowymi tybunami które wymagaja wykończenia. Cos takiego zawsze przyciągnie na mecz więcej osób, zwłaszcza wśród pikników. Poza tym ceny biletów na Legii należą chyba do najwyzszych (o ile nie są najwyższe).
świetne wytłumaczenie. W stolicy mieszka ponad milion osób. I np. tak trudno dorównać tym 3 pozostałym ekipom pod względem frekwencji? Stadion macie na 15 tys? Lech ma na 28. Przecież i Korone i Wisłe łatwo by było prześcignąc w końcu stolica i wystarczy po 10 tys na mecz. Wytłumaczenie słabe.
Pojemność: 13 628 - wszystkie krzesełka
Trybuna Odkryta (Żyleta): 4 724 miejsc
Trybuna Kryta i przed Krytą: 5 976 miejsc
Łuk od Łazienkowskiej: 1 550 miejsc
Sektor Gości: 1 378 miejsc

Tak gwoli ścisłości. Żyleta + Kryta to 10 700 miejsc, badziewiasty łuk 1 550. W Krakowie i Kielcach po 15/16 tysięcy miejsc bardziej cywilizowanych niz na Legii.

Aha, skąd te dane o frekwencji? Bo w sezonie widywałałem statystyki mówiące że Legia jest na 2. pozycji.
Kate
Posty: 68
Rejestracja: 26.02.2007, 21:15

Post autor: Kate »

Jak dla mnie nie ma co się zapatrywać na taką frekwencje, wiadomo że tam gdzie są atrakcje typu wyniki, nowy stadion przychodzi więcej pikników bo po prostu jest moda, co wcale nie świadczy o sile danej ekipy czy jej potencjale.
rucyinski
Posty: 62
Rejestracja: 01.05.2007, 15:45
Lokalizacja: Łomża

Post autor: rucyinski »

MBtCh - tamte dane były za rundę jesienną. Ktoś dał je nawet na główną, widać że zmianiły się ale mało.
Skąd dane? - napisałem wyżej.
Tak wogóle zgadzam się, że podium zajęły zespoły z jakim takim stadionem i dużym stadionem. Jednak w Warszawie widać ze mało jest takich umiarkowanych kibiców, zwanych czasami piknikami. Myślę, ze pierwszy powód to to, że w Warszawie nie ma takiego klimatu do piłki jak w Poznaniu czy Krakowie, po drugie ludzie boją sie huligaństwa które szczegolnie grozne jest na starych obiektach.
rucyinski
Posty: 62
Rejestracja: 01.05.2007, 15:45
Lokalizacja: Łomża

Post autor: rucyinski »

Kate pisze:Jak dla mnie nie ma co się zapatrywać na taką frekwencje, wiadomo że tam gdzie są atrakcje typu wyniki, nowy stadion przychodzi więcej pikników bo po prostu jest moda, co wcale nie świadczy o sile danej ekipy czy jej potencjale.
A co świadczy o wierności fanów danej ekipy jak nie ich liczba na stadionie?? ? pewnie to że ktoś ponapina się w internecie, heh.
R/F
ban
Posty: 217
Rejestracja: 27.02.2007, 09:38
Lokalizacja: Radom

Post autor: R/F »

Chyba jedynym klubem, który podaje wiarygodna liczbę widzów jest Korona Kielce. Inne kluby podają na odczep: 5000, 12000 itd. I strasznie mnie wkurwiaja rozbieżności w podawanej frekwencji. W jednej gazecie 3000, w drugiej 5000 itd. Może PZPN powinien nakazać klubom podawanie oficjalnej liczby widzów?
I mam wrażenie, że kluby na chama zanizają liczbę widzów, w końcu płacą 7% podatku vat od każdego sprzedanego biletu..
A to niemałe pieniądze, gdy zaniży sie liczbę o powiedzmy 2 tysiace..
I ciekawe, czy cała kasa ze sprzedaży biletów trafia na konto klubu.. Nawiązuje do sprawy w Górniku Zabrze, gdzie prawdopodobnie były jakieś przekręty.
Polska :wink:
Chali_2na
Posty: 144
Rejestracja: 02.05.2007, 16:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Chali_2na »

rucyinski pisze:
Kate pisze:Jak dla mnie nie ma co się zapatrywać na taką frekwencje, wiadomo że tam gdzie są atrakcje typu wyniki, nowy stadion przychodzi więcej pikników bo po prostu jest moda, co wcale nie świadczy o sile danej ekipy czy jej potencjale.
A co świadczy o wierności fanów danej ekipy jak nie ich liczba na stadionie?? ? pewnie to że ktoś ponapina się w internecie, heh.
Weź pod uwagę fakt, ze nie wszyscy ludzie którzy przychodzą na stadion są fanatykami, a wręcz większość z nich przychodzi tylko jak przyjeżdża ktoś ciekawy. Więc jeśli już chodzi o statystyki potwierdzające wierność fanów to myślę że statystyka wyjazdowa lepiej by to wszystko oddała :wink: Pzdr.
Kate
Posty: 68
Rejestracja: 26.02.2007, 21:15

Post autor: Kate »

rucyinski pisze:
Kate pisze:Jak dla mnie nie ma co się zapatrywać na taką frekwencje, wiadomo że tam gdzie są atrakcje typu wyniki, nowy stadion przychodzi więcej pikników bo po prostu jest moda, co wcale nie świadczy o sile danej ekipy czy jej potencjale.
A co świadczy o wierności fanów danej ekipy jak nie ich liczba na stadionie?? ? pewnie to że ktoś ponapina się w internecie, heh.
A myślisz że są wierni? Bo ja myślę że gdyby taka Korona nie miała wyników, stadionu to było by ich o wiele mniej. Duże liczby świadczą o popularności, o wierności mówi się w innym przypadku kolego
Kubal
Posty: 145
Rejestracja: 26.02.2007, 18:38
Lokalizacja: Legia Warszawa

Post autor: Kubal »

2 mln mieszkanców w Warszawie,z czego połowa to przyjezdni z każdej strony Polski.Stadion w zaaokrągleniu jest na 14 tyś,ale tak naprawdę,to mecz ogląda się z Krytej lub Żylety,łuk jest do d***.
Praktycznie przed 1/2 pojedynków albo brakowaló biletów na te trybuny,albo ludzie stojący za nimi w kolejce jeszcze w przerwie, odpuszczali i udawali się do knajp,by chociaż zobaczyć końcówkę,a nie były to ilości cząstkowe.

Do tego dochodzi piknik sqad,jak np na Lech-Legia,gdzie stadion przy Bługarskiej wypełnia się po brzegi tylko raz w sezonie :?
Dlatego uważam,że daną ekipę powinno oceniać się po liczbach wyjazdowych.Amen 8)

PS.Moje "trzy grosze" wrzuciłem odnośnie tego,co ktoś pisał apropo Warszawy i frekwencji na Ł3 wyżej.
Kapi
Posty: 71
Rejestracja: 28.04.2007, 13:25

Post autor: Kapi »

Kate pisze:
rucyinski pisze:
Kate pisze:Jak dla mnie nie ma co się zapatrywać na taką frekwencje, wiadomo że tam gdzie są atrakcje typu wyniki, nowy stadion przychodzi więcej pikników bo po prostu jest moda, co wcale nie świadczy o sile danej ekipy czy jej potencjale.
A co świadczy o wierności fanów danej ekipy jak nie ich liczba na stadionie?? ? pewnie to że ktoś ponapina się w internecie, heh.
A myślisz że są wierni? Bo ja myślę że gdyby taka Korona nie miała wyników, stadionu to było by ich o wiele mniej. Duże liczby świadczą o popularności, o wierności mówi się w innym przypadku kolego
Natomiast na Lecha czy na Legię czy Wisłę chodziła by nadal taka sama liczba kibiców bo przecież pikniki i kibice sukcesu są tylko w Kielcach ...
(L)egion
Posty: 179
Rejestracja: 26.02.2007, 19:46
Lokalizacja: z Łazienkowskiej 3

Post autor: (L)egion »

Te liczby to chyba jakiś fake jest :? ja wolę poczekać na oficjalną średnią podaną przez jakiś serwis legijny pozostałych nie komentuje
Kate
Posty: 68
Rejestracja: 26.02.2007, 21:15

Post autor: Kate »

Koronę podałam jako przykład, równie dobrze mogłam napisać w ich miejsce Wisłę czy Legię, wiadomo, jest sukces są kibice...
Matpaw
Posty: 347
Rejestracja: 27.02.2007, 00:06
Lokalizacja: Łodz

Post autor: Matpaw »

Kiju pisze:
BiałyTeofilów pisze:Nikt mi nie powie ze Widzew w calym sezonie mial od nas lepsza frekwencje, p******* te dane i wasze opinie.
Oczywiscie ze mielismy lepsza frekwencje,nie wiem czy az o ty wyzsza ale tak bylo...

Choc pewnie gazety kłamią i to spisek Bonka.
moze mieliscie ale jak tak to bardzo lekka przewage a to z tego wzgledu ze mielismy na dwa mecze zamknieta Galere. gdyby nie ten fakt to frekfenkcja byla by napewno taka sama
KS Cracovia
Posty: 83
Rejestracja: 01.03.2007, 23:24

Post autor: KS Cracovia »

soory ale ni c**** nie wychodzi mi srednia frekwencja 3500, wyszlo 4500, i tak srednio ale 1000 to jest roznica, moze podzieliles przez 8 a nei przez 7 (1 mecz bez publiki)???
Kiju
Posty: 581
Rejestracja: 26.02.2007, 16:12

Post autor: Kiju »

ROKICIE_LDZ pisze:Nie będe się kłócił czy ŁKS czy Widzew miał lepszą frekwencję ale z tego rankingu wynika że Rts miał frekwencję 2xwiększą... :?: :?: :?: Nie wiem skąd Wy bierzecie takie liczby.....
Ta akurat faktycznie jest przesada,mielismy wyzsza frekwencje,ale napewno nie w takiej skali...
General J.
Posty: 76
Rejestracja: 02.03.2007, 15:08

Post autor: General J. »

Jak dla mnie liczby z ch. wzięte ... :roll:
akuku
ban
Posty: 87
Rejestracja: 27.02.2007, 19:03

Post autor: akuku »

zreszta "u nas połowa wchodzi bez biletow" 8)
kubi111
Posty: 61
Rejestracja: 28.04.2007, 23:44
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: kubi111 »

akuku pisze:zreszta "u nas połowa wchodzi bez biletow" 8)
niewiem czy to był sarkazm czy c*** wie co ale taka jest prawda :wink:

10moich kolegów wraz z innymi na meczu uwas z Gksą weszli w kilkanascie osób za...14.5zł uzbierane przez bramką.a podobno takich akcji było duzooo wiecej:) wiec raczej to wasze wchodzenie za free to nie pogłoska:)
Kiju
Posty: 581
Rejestracja: 26.02.2007, 16:12

Post autor: Kiju »

Oczywiscie ze liczby wielokrotnie byly zanizane,czasami podawali w miare zblizone liczy,tez do kilku liczb mielismy zastrzezenia...
Mylili sie w obie strony...ale wyciagniet jest srednia,z pomylkami wobec dwoch stron.

Po rundzie jesiennej bylo zrobione porownanie na podstawie chyba czterech zródeł-EI ,gw,telegazety i DŁ,wtedy tez wyszla nam wyzsza srednia...wyliczenia na podstawie 4 zrodel daja jakis tam obraz,w koncu na podstawie czegos trzeba zrobic wylicznie ,obliczyc srednia...

Nasza frekwencja na podstawie tych wyliczen nie byla kolosalnie lepsza...ale byla.

I zgodze sie,ze dokladne wyliczenia bedzie mozna zrobic dopiero kiedy dane będa podawane tak jak w Kielcach
bizon87
Posty: 329
Rejestracja: 26.02.2007, 19:51
Lokalizacja: POLSKA

Re: Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie

Post autor: bizon87 »

..
Ostatnio zmieniony 11.03.2008, 21:57 przez bizon87, łącznie zmieniany 1 raz.
DRS
Posty: 43
Rejestracja: 14.05.2007, 12:46

Re: Oficjalne średnie frekwencje klubowe za sezon - u siebie

Post autor: DRS »

bizon87 pisze:
MBTCh pisze:
rucyinski pisze: Legia - 4te miejsce, pokonani przez Koronę...tego się nikt nie spodziewał...zagadka pozostanie czemu Legia świetnie jeździ na wyjazdy a jest tak nieliczna u siebie (prawie 2mln mieszkańców!)
Zauważ że 3 kluby przed Legią, to jedyne kluby które gdzie stadiony zaczynaja przypominać Europę. Korona z nowym stadionem, Wisła i Lech z dwoma nowymi tybunami które wymagaja wykończenia. Cos takiego zawsze przyciągnie na mecz więcej osób, zwłaszcza wśród pikników. Poza tym ceny biletów na Legii należą chyba do najwyzszych (o ile nie są najwyższe).
Na stadionie Wisły trybuna D, prosze ja Ciebie jest nie otwarta, wg Ciebie czesc kibicow przychodzi na mecz tylko dlatego żeby sobie popatrzeć na nową nie otwartą trybune?
Brawo dla tego pana co to napisał :lol:
35 zł wydatku żeby obejrzec nową trybuną,,, jeśli są tacy to szacunek dla nich
Mmm
Posty: 99
Rejestracja: 11.03.2007, 08:33

Post autor: Mmm »

esteen nie pisz tak ze moze mieli lepsza frekwencje.Trzeba sie trzymac jednej wersji i twardo przy nie trzymac,ze napewno nie mieli wiekszej.A wtedy ktos wkoncu w to uwierzy.
esteen
Posty: 4
Rejestracja: 03.03.2007, 14:09

Post autor: esteen »

Odpuść sobie napinkę Mmm, ja frekwencji na pewno nie będę oceniał ani ferował żadnych wyroków. Natomiast wiem z doświadczenia jak wygląda rzetelność informacji prasowych na ten temat. A ty przyznaj się lepiej w końcu jaki klub reprezentujesz (bo oczywiście z Widzewa nie jesteś ;-)).
TomaszAG
Posty: 33
Rejestracja: 06.05.2007, 22:55

Post autor: TomaszAG »

Ja się zdziwiłem jak zobaczyłem że Arka ma średnią 6500 :lol:
Chyba każdy normalnie rozumujący człowiek wie że oscyluje ona w granicach 7500-8000.

Ceny biletów: Zegar 20 zł, Tory 30 zł, Kryta 40 zł.
Niby ceny w sam raz względem innych klubów ale u nas niestety nie ma komfortu z oglądania spotkań (zbyt niskie trybuny).
Holba
Posty: 169
Rejestracja: 26.02.2007, 23:01
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Holba »

Nie lapie. O co tyle oburzenia. Rozumiem jakby ktos sie jebnal i zanizyl frekwencje o kilkanascie lub kilkadziesiat tysiecy, ale o kilka setek??? Gdzie tu powod do stresu? Wiecej dystansu do tego wszystkiego. Dluzej bedziemy zyc. ;)

pzdr
esteen
Posty: 4
Rejestracja: 03.03.2007, 14:09

Post autor: esteen »

luk pisze:
akuku pisze:zreszta "u nas połowa wchodzi bez biletow" 8)
jak sie nie uda już włazic bez biletów to na estadio da gruz wtedy bedzie mozna obiektywnie policzyc....i wtedy to już bedzie widoczna różnica
Proszę, mamy tu nawet Nostradamusa na forum.
BTMBiCh
Posty: 6
Rejestracja: 16.04.2007, 22:46

Post autor: BTMBiCh »

heh a tu zabawa w najlepsze. I tak kazdy bedzie uwazal to co mu blizsze i tyle. Kazdy ma swoje zdanie (moze i lepiej - przynajmniej nikt sie nie nudzi :wink: :) Normalne stadiony i bedzie mozna sie bawic w takie wyliczenia :)
ODPOWIEDZ