www.warhouse.pl

"Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

"Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 25.04.2013, 20:43

Wydawnictwo Kibicowskie "Świat Kibiców" (wersja czysto kibicowska)

Drugi numer Wydawnictwa Kibicowskiego "Świat Kibiców" – wersja poświęcona tylko Kibicom

106 stron formatu A5. Okładki kolorowe, środek czarno-biały. Wszystko bardzo starannie dopracowane.

Ze wstępu:

„Witam wszystkich!

Kibice i Kibicki, macie przed sobą drugi numer magazynu – wydawnictwa kibicowskiego “Świat Kibiców”. Numer drugi jest starannie (d)opracowany, pod względem treści, jak i formy. Przekonacie się o tym, czytając kolejne strony “ŚK”. Na pewno jednak nie spocznę na laurach. Z numeru na numer będę dodawał kolejne ulepszenia, tak by “ŚK” stawało się coraz lepsze. Nie traktuję tego jak biznes i chęć łatwego zarobku. Tworzę to z miłości, do czegoś, co jest dla mnie czymś więcej niż pasją – Kibicowania. Jeżeli uznacie, że “ŚK” W as zainteresował, zapraszam do polecania go swoim znajomym oraz do nabywania kolejnych numerów naszego wydawnictwa.

W niniejszym numerze znajdziecie wiele ciekawych tekstów i zdjęć. Na początek aktualności. Pierwszy tekst dotyczy tragicznego wypadku Kibiców Lechii Gdańsk, wracających z meczu z Gliwic. Obok tego wydarzenia ja również nie przeszedłem obojętnie. Rodzinom oraz kolegom ofiar tego wypadku składam Najszczerze Wyrazy Współczucia. Boże chroń Fanatyków! Wszystkim, których zabrałeś do Swego Domu, daj wieczny odpoczynek! Następnie cztery relacje z meczów, w tym dwie rozgrywek drugoligowych. Dalej obszerny i bardzo ciekawy wywiad z Ł. - redaktorem naczelnym Zina “Droga Legionisty” I kibicem Legii Warszawa. W rozmowie przeprowadzonej przeze mnie na początku kwietnia br. pojawiły się wątki dotyczące “DL” i sceny zinów kibicowskich, ale tównież inne. Po wywiadzie obszerny artykuł przedstawiający węgierską scenę kibicowską oraz poszczeólne ekipy.

Kolejne strony to podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu 28 Ekip kibiców z województw: dolnośląskie, lubuskie, opolskie oraz śląskie. Są to grupy piłkarskie, od Ekstraklasy po rozgrywki lokalne, znalazło się także miejsce dla przedstawicieli żużla (Falubaz Zielona Góra). Podsumowania zostały przez naszą Redakcję zebrane przeważnie ze stron internetowych danych Ekip, dopracowane i w kilku przypadkach skrócone. Czasem na stronach opublikowane były całe podsumowania, a czasem były to pojedyncze relacje, zabrane przeze mnie w całość. Ktoś może rzec, że jest już kilka miesięcy po zakończeniu rundy pierwszej. Popatrzmy na to jednak z drugiej strony. Wszystkie opisy i zdjęcia macie w jednym miejscu I do tego, nie w internecie, a na papierze. Relacje po niedługim czasie znikną “z sieci” lub będzie trzeba ich szukać długo czasu, a na papierze macie wszystko przejrzyście I teksty te pozostaną na wieczność. Będziecie w każdej chwili mogli otworzyć “ŚK” I przypomnieć sobie, jak to “było kiedyś”. Niestety, mamy takie czasy, że “króluje” internet, a wydawnictwa papierowe idą do lamusa. Nssze magazyny lub ziny kupuje niewiele osób, ponieważ większość osób chce mieć wszystko “szybko, za darmo I w kolorze”. Jednak dla tej garstki osób warto poświęć swój czas I włożyć wysiłek w stworzenie profesjonalnego produktu, nie podchodząc do tego na zasadzie “byle było”.

Przyznaję, że w debiucie “Świata Kibiców” podszedłem do swego materiału po macoszemu. W “Drodze Legionisty” pojawiła się odpowiednia recenzja nr. 1 “ŚK”, w której autor nie oszczędził słów krytyki. Ale miał pełną rację. Zdecydowanie lepiej zdobywać nowych czytelników, niż tych dotychczasowych zrażać do swego materiału. Przytoczę słowa autora “DL” - “wspierajcie scenę!”. Mamy hegemonię “TMK”, magazynu w pełni kolorowego, ale uważam, że inne wydawnictwa tworzone przez kibiców, również są warte uwagi. Oczywiście, o ile trzymają odpowiedni, wysoki poziom. Nie przynośmy sobie oraz polskim kibicom wstydu i pokażmy się z jak najlepszej strony. Tu nie jest najważniejszy “kolor”, ale przesłanie płynące z naszych tekstów. Jestem przekonany, że wielu kibicowskich “pismaków”, ale również samych szalikowców przyzna mi rację.

Po podsumowaniach przychodzi czas na pierwszą część działu pt. "Alfabet polskich kibiców". Przedstawiam w nim informacje o 32 Ekipach z wyżej wymienionych województw. Docierając do kolejnej strony, ujrzycie artykuł pt. "Kiedyś się zaczęło, lecz tak szybko się nie zakończy...", gdzie jeden z dwóch wątków głównych dotyczy tematyki "Support Your Local Football Team". Na zakończenie niniejszego numeru obszerny artykuł o zdrowym trybie życia. Bądźmy zdrowi “na duchu i ciele” i nie dajmy się wciągnąć w sidła nałogu. Mimo wielu problemów i przeciwności, My – Kibice nie poddawajmy się i nadal róbmy swoje. Życzę miłej lektury i pozdrawiam. Red.”

Wysyłka wszystkich opłaconych zamówień nastąpi ok. 7.05.2013 r.

Link do aukcji na Allegro: [link]

Jeżeli ktoś z Was nie posiada konta na Allegro, może przelać 13 zł (wraz z przesyłką) na podany numer konta: 44 1020 3714 0000 4302 0267 2608 (Mateusz Ce)



Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 26.04.2013, 11:39

Lista Ekip, których podsumowania zostały opublikowane w 2. numerze "ŚK": Chrobry Głogów (+4 zdjęcia), Górnik Wałbrzych, Miedź Legnica, Moto Jelcz Oława (+2 zdjęcia), Zagłębie Lubin (+3 zdjęcia), Dozamet Nowa Sól, Falubaz Zielona Góra ( Żużel - Ekstraliga), Promień Żary (+2 zdjęcia), Stilon Gorzów, Chemik Kędzierzyn-Koźle (+2 zdjęcia), MKS Kluczbork (+1 zdjęcie), Ruch Zdzieszowice (+2 zdjęcia), BKS Stal Bielsko-Biała (+5 zdjęć), GKS Katowice (Ultras Gieksa) (+2 zdjęcia), GKS Tychy, Góral Żywiec (+1 zdjęcie), ŁTS Łabędy (Gliwice) (+składak), Piast Gliwice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Polonia Bytom (Mecze wyjazdowe), Raków Częstochowa (+4 zdjęcia), ROW Rybnik (+2 zdjęcia), Ruch Chorzów (Mecze wyjazdowe), Szczakowianka Jaworzno (+2 zdjęcia), Szombierki Bytom (+2 zdjęcia), KS Unia Bieruń (+2 zdjęcia), Zagłębie Sosnowiec

Zapomniałem dodać, iż składając zamówienie, w tytule przelewu należy podać swoje Imię i Nazwisko oraz dokładny adres do wysyłki.

oserwator
Posty: 60
Rejestracja: 28.02.2013, 22:41

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: oserwator » 26.04.2013, 19:20

Wydajesz zina szacun że chce ci się . Podsumowując oba numery cienko . Powinieneś wzorować się na naj. zinach jakie wychodziły w latach 90- tych , np. Polish Hools , Ultrasi , Ultras Fans itp. Żeby przetrwać na rynku a jest bardzo ciężko to nie może być nic co jest w necie !!!!!!!!. Składami informacjami o klubie nie przyciągniesz ludzi . Podsumowująć zina tylko 3 ( na 10 ) oczywiście w następnych nr. może być o niebo lepiej , co do druku , wydania nie jestem aż tak wymagający ale treść zina ...... Redaktor pisze że w 3 będzie min 75% o kibicach , a 25 o piłkarzach o te 25% za dużo .

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 26.04.2013, 19:55

To nie jest ten sam numer, który już wysłałem. Tutaj jest format A5, nie A4. Nie ma nic o klubach i piłkarzach - NIC - i więcej nie będzie. Tak, zgadzam się - pismo o Kibicach, to tylko o Kibicach. Zdjęcia były chaotyczne, wiem i już to poprawiłem. Jest mniej zdjęć, ale są większe i zajmują szerokość całej strony, nie tak jak poprzednio, gdy wstawiłem je na odp... Jest wywiad z redaktorem Zina "Droga Legionisty", są trzy moje felietony, są informacje zebrane z różnych stron, również dopracowane przeze mnie, jest naprawdę OK. Wyciągnąłem już odpowiednie wnioski i więcej już takich błędów nie będę popełniał. Jest też numeracja stron, czego nie było w numerze poprzednim. Z numeru na numer będę swoje pisemko doskonalił i dodawał coraz więcej swoich materiałów. Naprawdę warto kupić, by dowiedzieć się nowych i ciekawych informacji oraz by mieć pamiątkę, bo internet to internet, a wydanie papierowe nie zniknie.

Wizard.
Posty: 625
Rejestracja: 22.10.2008, 11:11

Re: KOMENTARZE 15-18.03.13

Post autor: Wizard. » 26.04.2013, 22:45

Ile masz z neta a ile przesłane / napisane ?
Xp

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 26.04.2013, 22:46

Dodałem jeszcze dwa swoje felietony. Pierwszy o tytule "Śląsk Opolski zawsze Polski!" oraz "Kibicowska pustynia??" dotyczący sceny kibicowskiej na Opolszczyźnie. Kolega, który przeczytał stwierdził, iż oba dobrze napisane. Sam dużo napisałem.

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 29.04.2013, 21:50

Teksty przygotowane specjalnie na potrzeby drugiego numeru "Świata Kibiców":
Wstęp, Aktualności, Relacje - Piast Gliwice – Zagłębie Lubin (przesłane od kibica), Raków Częstochowa - Chrobry Głogów (przesłane przez kibica), Derby Opolszczyzny: MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice (wstęp), Derby Opolszczyzny – Chemik Kędzierzyn – Odra Opole (wstęp), Wywiad z Ł. - Kibicem Legii Warszawa i redaktorem naczelnym zina „Droga Legionisty”, Węgierska scena kibicowska (w zdecydowanej większości), Info o ekipie kibiców Ruchu Zdzieszowice, Alfabet polskich kibiców – część 1 Województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie oraz śląskie (informacje z internetu, ale artykuł można rzec, że poniekąd mojego autorstwa), O Groundhoppingu (i nie tylko), Podsumowanie rundy jesiennej redakcji "Świata Kibiców" (opisy meczów, na których zaliczyłem swą obecność w rundzie jesiennej 2012 oraz pięć zdjęć mojego autorstwa), Mecze i boiska piłkarskie w woj. opolskim w roku 2012 (po części mój, po części przesłane przez znajomego kibica), O kolekcjonowaniu pamiątek sportowych (tekst oraz pięć zdjęć mojego autorstwa), Kiedyś się zaczęło, lecz tak szybko się nie zakończy..., Kibicowska pustynia??, Śląsk Opolski zawsze polski!, Wielkopolscy Kibice (przesłane przez kibica), "Przeklęty" modern football, Dwa Ruchy, dwa różne światy..., Prawdziwe Skarby, Góra Św. Anny - Góra iście święta, Mieć swoją pasję..., Zdrowy tryb życia - razem ok. 50 stron tekstów autorstwa mojego oraz moich korespondentów. Oprócz tego, format A5, bardzo dobra edycja wyglądu technicznego i inne ciekawe opcje.

oserwator
Posty: 60
Rejestracja: 28.02.2013, 22:41

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: oserwator » 30.04.2013, 00:10

Dostałem 2 nr ( dzięki bardzo ) min nie ma wywiadu z Ł. itp( czy pozostałe teksty których nie było w ' 1 wydaniu 2 nr. będą dostępne w nr 3 czy drugi raz muszę zakupić 2 numer ??

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 30.04.2013, 11:15

Bedą dostępne tylko w drugiej wersjii numeru drugiego. Nie musisz kupić, ale możesz. Dla Ciebie wysyłka gratis!

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 30.04.2013, 11:17

Dodam jeszcze raz, iż w drugiej wersji nie ma m.in. piłkarskiego skarbu kibica, całego Alfabetu polskich Kibiców, natomiast jest 95 % nowych tekstów.

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 30.04.2013, 12:21

Przepraszam, że publikuję post pod postem.

Publikuję zajawki - wstępy poszczególnych artykułów:
O Groundhoppingu (i nie tylko)
Co kryje się pod tym angielskojęzycznym słowem? Groundhopping jest to hobby, polegające na zaliczaniu stadionów podczas rozgrywania na nich meczów. Pisząc prościej, po prostu oglądania kolejnych meczów, w ilości "hurtowej". Uczestnicy takich wycieczek, bądź podróży znani są jako groundhopperzy, albo po prostu stadionowi podróżnicy. W dużej mierze rozrywka ta połączona jest z piłką nożną.
Podsumowanie rundy jesiennej redakcji "Świata Kibiców"
Podsumowanie to dotyczy meczów obejrzanych przeze mnie w rundzie jesiennej 2012, uwzględniając tylko mecze drużyn seniorów. Zaliczyłem bowiem także kilka spotkań zespołów młodzieżowych.
Mecze i boiska piłkarskie w woj. opolskim w roku 2012
Artykuł ten, co prawda opublikowałem swego czasu na jednej ze stron internetowych, ale jestem całkowicie przekonany, iż nie przeczytał go nikt z Was. Nie mieliście bowiem pojęcia o istnieniu owej witryny internetowej, czemu się akurat nie dziwię, bo była niezbyt popularna i swym zasięgiem obejmowała tylko niewielki obszar naszego Kraju. Autorem tekstu jest Marek, o którym napisałem kilka zdań. Tekst uległ jednak niewielkiej regulacji, za moją sprawą. Zatem - zapraszam do lektury.
O kolekcjonowaniu pamiątek sportowych
Jednym z hobby powiązanym ze sportem, a najczęściej piłką nożną jest kolekcjonowanie pamiątek sportowych. Nie takich dodawanych do czasopism, czy wyprodukowanych przez przedsiębiorczych producentów. Wszelkie pamiątki klubowe powinny mieć swoje pochodzenie bezpośrednio od danego klubu, lub też sportowca.
Kiedyś się zaczęło, lecz tak szybko się nie zakończy...
W tym przypadku sedno artykułu: Możesz wybrać kibicowanie większym klubom, gdzie dzieje się o wiele więcej, pod wzdlędem wydarzeń na boisku i na trybunach. Gdzie co tydzień Twój klub gra z kolejnym wielkim rywalem i przyjeżdżają na Twój stadion ich kibice. Możesz także wybrać i pozostać przy kibicowaniu swojemu lokalnemu klubowi. Pokazujesz tym, że jesteś prawdziwym fanatykiem, nie jednym z wielu fanów. Lepiej być kimś byle gdzie, niż byle kimś gdzieś. Możesz zazdrościć swoim kolegom i znajomym, że mają więcej wrażeń, ale ty zostajesz przy swoim I jesteś z dumny z bycia kibicem swojego klubu. Jeżeli jesteś fanatykiem, wyniki meczów Twojej drużyny nie są lub nie powinny być najważniejsze. Jeżeli ten aspekt byłby dla Ciebie najważniejszy, zapewne już dawno odpuściłbyś kibocowanie swojej drużynie i przerzucił się na kibicowanie innej. Ale kim byś wtedy był... Zwykłym zdrajcą swych dotychczasowych barw i po prostu rzuciłbyś słowa na wiatr.
Śląsk Opolski zawsze polski!
Śląsk Opolski zawsze Polski! Wielu mieszkańców województwa śląskiego także w sercu ma tylko Polskę, czego dowodem jest np. napis na fladze kibiców ROW'u Rybnik, które opublikowałem na jednej z poprzednich stron. Mniejszość niemiecka ma tutaj za dużo praw, lecz niech nie zapominają, że mimo iż kiedyś obecne województwo opolskie, w 20. i 30. XX wieku leżało w granicach Niemiec, żyjemy w Polsce i tutaj to My stanowimy zdecydowaną większość i to My tutaj trzymamy władzę.
Wielkopolscy Kibice
W poprzednim tygodniu znalazłem profil na fejsie poświęcony Kibicom z województwa wielkopolskiego. Skontaktowałem się z jego administratorem, proponując napisanie przez niego na rzecz mojego pisemka artykułu przedstawiające grupy kibiców z "Pyrlandii". Zaznaczyłem jednak, żeby napisał tylko o tych mniej znanych ekipach.
"Przeklęty" modern football
Minęły, pewnie bezpowrotnie, tradycyjne rozgrywki piłki nożnej. Nie skażone wielkimi finansami oraz komercjalizacją. Kiedy dla zawodników głównym celem był jak najlepszy występ w danym meczu, a nie wypłata. Niegdyś ta dyscyplina sportu była rozrywką głównie klasy robotniczej. Zmieniły to właśnie pieniądze. Komercyjny rozwój dyscypliny nadał jej nowe oblicze, a zagorzali kibice znienawidzili modern football.
Dwa Ruchy, dwa różne światy...
W Polsce jest 16 klubów o nazwie Ruch, występujących aktualnie w rozgrywkach ligowych na różnym szczeblu. Napiszę o rywalizacji pomiędzy dwoma z nich. I to o rywalizacji dość ciekawej, bynajmniej dla tego zespołu występującego wówczas, jak i obecnie w drugiej lidze. Mowa o potyczkach w rozgrywkach Pucharu Polski pomiędzy Ruchem Zdzieszowice oraz Ruchem Chorzów.
Prawdziwe Skarby
Słowa z Ewangelii według św. Mateusza: “Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie je mól I rdza niszczą I gdzie złodzieje przez mur się wkradają I porywają je. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie nie niszczy ich ni mól, ni rdza I gdzie nie wkradają się złodzieje przez mur I nie porywają. Bo gdzie jest skarb twój, tam będzie I serce twoje. Oko jest światłem ciała twego. Jeżeli więc oko twe jest czyste, całe twe ciało będzie miało światłość. Jeżeli zaś oko twe zajdzie mgłą, całe ciało twoje w ciemnościach będzie. Jeżeli zatem światło, które masz w sobie, staje się ciemnością, jakaż wówczas zapanuje ciemność! Nikt nie może służyć dwóm panom. Bo albo będzie jednego nienawidził, a drugiego miłował, albo przystanie do jednego, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu I mamonie.”
Góra Św. Anny - Góra iście święta
Góra Świętej Anny (Góra Chełmska) to najwyższe wzniesienie grzbietu Chełma na Wyżynie Śląskiej o wysokości 408 m n.p.m. Wysokość względna mierzona od dna doliny Odry (przepływającej w odległości ok. 6,5 km) wynosi ok. 220 metrów. Na szczycie i stokach wzgórza znajduje się wieś o tej samej nazwie. 27 milionów temu doszło na jej terenie do zapadnia się wulkanu. Miejscowość położona jest na wysokości 350 m n.p.m i liczy około 450 mieszkańców. Rozporządzeniem Prezydenta RP, wydanym 14 kwietnia 2004 roku, Góra Świętej Anny została uznana za pomnik historii. Tym samym sanktuarium znajduje się wśród 41 najcenniejszych obiektów i zespołów zabytkowych w Polsce.
Mieć swoją pasję...
Każdy z nas powinien mieć swoją pasję. Świat bez pasji jest po prostu do kitu, pusty. Jestem o tym przekonany, aczkolwiek nie chcę się przekonać o tym na własnej skórze. Nie wyobrażam sobie swego życia bez pasji, którą jest dla mnie piłka nożna i kibicowanie. Nie wiem, co bym zrobił gdyby zabrakło tego w moim życiu...
Zdrowy tryb życia
Niniejszy artykuł poświęcę zdrowemu trybowi życia. Prowadząc zdrowy tryb życia można poprawić ogólny stan zdrowia I zapobiec wielu chorobom oraz zgonom z powodu nowotworów złośliwych. Można też mieć dzięki jego prowadzeniu dobrą formę fizyczną I psychiczną, a także zaoszczędzić mniej lub więcej pieniędzy (w zależności od tego, ile dotychczas wydawało się na zakup danych używek).
Jest to większość artykułów oraz felietonów opublikowanych w DRUGIEJ WERSJI drugiego numeru "Świata Kibiców".

oserwator
Posty: 60
Rejestracja: 28.02.2013, 22:41

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: oserwator » 30.04.2013, 18:07

Mateusz12 pisze:Dodam jeszcze raz, iż w drugiej wersji nie ma m.in. piłkarskiego skarbu kibica, całego Alfabetu polskich Kibiców, natomiast jest 95 % nowych tekstów.
Dziwne to dwie " 2" mogłeś zrobić 3 numer ile tekstów powtarza się w 2 i powtórnym numerze 2 .

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 30.04.2013, 18:43

Niewiele. Dodaj do tego 15-17 nowych, nieskopiowanych z internetu tekstów. Wiem, że mogłem tak zrobić, ale postanowiłem tak, a nie inaczej. Nr. 3 będzie zarezerwowany tylko i wyłącznie dla tekstów moich i moich korespondentów, zero kopii bądź "prawie" kopii z internetu.

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 30.04.2013, 19:39

"Świat Kibiców" nr. 2 (wersja b)

Spis artykułów oraz felietonów oraz screeny

1. Wstęp

2. Aktualności

3. Relacja - Piast Gliwice - Zagłębie Lubin (specjalnie dla Nas, przesłał kibic ZL)

4. Relacja - Raków Częstochowa - Chrobry Głogów (specjalnie dla Nas, przesłał kibic ChG)

5. Relacja - Derby Opolszczyzny: MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice (wstęp redakcji, wstęp obu stron)

6. Relacja - Derby Opolszczyzny – Chemik Kędzierzyn – Odra Opole (wstęp redakcji, wstęp obu stron)

7. Wywiad z Ł. - Kibicem Legii Warszawa i redaktorem naczelnym zina „Droga Legionisty” (nigdzie do tej pory niepublikowany, przeprowadzony przez redakcję "ŚK")

8. Węgierska scena kibicowska (tekst opracowany przez redakcję, na podstawie informacji z internetu, max. 15 % to kopia)

9. Podsumowanie rundy jesiennej - Chrobry Głogów

10. Podsumowanie rundy jesiennej - Górnik Wałbrzych

11. Podsumowanie rundy jesiennej - Miedź Legnica

12. Podsumowanie rundy jesiennej - Moto Jelcz Oława

13. Podsumowanie rundy jesiennej - Zagłębie Lubin

14. Podsumowanie rundy jesiennej - Dozamet Nowa Sól

15. Podsumowanie rundy jesiennej - Falubaz Zielona Góra

16. Podsumowanie rundy jesiennej - Promień Żary

17. Podsumowanie rundy jesiennej - Stilon Gorzów

18. Podsumowanie rundy jesiennej - Chemik Kędzierzyn-Koźle

19. Podsumowanie rundy jesiennej - MKS Kluczbork

20. Podsumowanie rundy jesiennej - Ruch Zdzieszowice

21. Info o ekipie ze Zdzieszowic (tekst redakcyjny)

22. Podsumowanie rundy jesiennej - BKS Stal Bielsko-Biała

23. Podsumowanie rundy jesiennej - GKS Katowice (Ultras Gieksa)

24. Podsumowanie rundy jesiennej - GKS Tychy

25. Podsumowanie rundy jesiennej - Góral Żywiec

26. Podsumowanie rundy jesiennej - Górnik Zabrze

27. Podsumowanie rundy jesiennej - ŁTS Łabędy (Gliwice)

28. Podsumowanie rundy jesiennej - Piast Gliwice

29. Podsumowanie rundy jesiennej - Podbeskidzie Bielsko-Biała

30. Podsumowanie rundy jesiennej - Polonia Bytom (mecze wyjazdowe)

31. Podsumowanie rundy jesiennej - Raków Częstochowa

32. Podsumowanie rundy jesiennej - ROW Rybnik

33. Podsumowanie rundy jesiennej - Ruch Chorzów (mecze wyjazdowe)

34. Podsumowanie rundy jesiennej - Szczakowianka Jaworzno

35. Podsumowanie rundy jesiennej - Szombierki Bytom

36. Podsumowanie rundy jesiennej - Unia Bieruń

37. Podsumowanie rundy jesiennej - Zagłębie Sosnowiec

38. Alfabet polskich kibiców – część 1
Województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie oraz śląskie (informacje "wydobyte" ze stron internetowych, aczkolwiek można rzecz, że artykuł ten jest poniekąd mojego autorstwa)

39. O Groundhoppingu (i nie tylko) (artykuł redakcyjny)

40. Podsumowanie rundy jesiennej redakcji "Świata Kibiców" (artykuł redakcyjny)

41. Mecze i boiska piłkarskie w woj. opolskim w roku 2012 (artykuł po części redakcyjnej, po części napisany przez znajomego kibica)

42. O kolekcjonowaniu pamiątek sportowych (artykuł redakcyjny)

43. Kiedyś się zaczęło, lecz tak szybko się nie zakończy... (felieton redakcyjny)

44. Kibicowska pustynia?? (artykuł redakcyjny)

45. Śląsk Opolski zawsze polski! (artykuł/felieton redakcyjny)

46. Wielkopolscy Kibice (artykuł przesłany przez kibica)

47. "Przeklęty" modern football (artykuł/felieton redakcyjny)

48. Dwa Ruchy, dwa różne światy... (artykuł redakcyjny)

49. Prawdziwe Skarby (felieton redakcyjny)

50. Góra Św. Anny - Góra iście święta (artykuł redakcyjny)

51. Mieć swoją pasję... (felieton redakcyjny)

52. Zdrowy tryb życia (artykuł redakcyjny)

Pogrubioną czcionką oznaczyłem teksty, które dodałem do "ŚK" w trakcie ostatnich 7 dni.

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 30.04.2013, 19:42

P.S. Jestem z woj. opolskiego, jestem także lokalnym patriotą, dlatego wiele jest tekstów poświęconych różnym zagadnieniom związanym z moim województwem.

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 02.05.2013, 13:51

SPIS TREŚCI (ostateczny) 2-go nr. "Świata Kibiców":
str. 2 Wstęp
str. 3-4 Aktualności
str. 4-5 Relacja: Piast Gliwice - Zagłębie Lubin (specjalnie dla Nas)
str. 5 Relacja: Raków Częstochowa - Chrobry Głogów (specjalnie dla Nas)
str. 5-6 Relacja: Derby Opolszczyzny: MKS Kluczbork - Ruch Zdzieszowice (wstęp redakcyjny)
str. 7-9 Relacja: Derby Opolszczyzny: Chemik Kędzierzyn - Odra Opole (wstęp redakcyjny)
106
str. 9-12 Wywiad z Ł. - Kibicem Legii Warszawa i redaktorem naczelnym zina "Droga Legionisty"
str. 12-15 Węgierska Scena Kibicowska
str. 15-81 Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu 28 ekip z województw dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego oraz śląskiego (źródłem wszystkich jest internet) oraz przedstawienie ekipy kibiców Ruchu Zdzieszowice (tekst redakcyjny)
str. 81-85 Alfabet polskich kibiców - część 1. Województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie oraz śląskie (łącznie 32 ekipy)
str. 85-86 O Groundhoppingu (i nie tylko)
str. 86-87 Podsumowanie rundy jesiennej redakcji "Świata Kibiców"
str. 87-88 Mecze i boiska piłkarskie w woj. opolskim w roku 2012
str. 89-90 O kolekcjonowaniu pamiątek sportowych
str. 90-91 Kiedyś się zaczęło, lecz tak szybko się nie zakończy...
str. 92 Kibicowska pustynia??
str. 92-93 Śląsk opolski zawsze polski!
str. 93-95 Wielkopolscy Kibice
str. 96-97 "Przeklęty" modern football
str. 97-98 Dwa Ruchy, dwa różne światy...
str. 98-99 Prawdziwe Skarby
str. 99-101 Góra Św. Anny - Góra iście święta
str. 101-102 Mieć swoją pasję...
str. 102-103 Zdrowy tryb życia
str. 104-105 O “Świecie Kibiców” oraz polskiej scenie wydawnictw kibicowskich
str. 105 Przeciwko współczesnym, globalnym mediom
str. 106 Sonda w "DL"
str. 106 Spis treści

Numer zamknięto dnia: 2.05.2013 r.

Pener
Posty: 140
Rejestracja: 01.01.2009, 20:14

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Pener » 06.05.2013, 11:06

Kupiłbym z ciekawości. Czy można jakiś link do allegro albo są jakieś punkty gdzie można to dostac ?

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 06.05.2013, 22:39

Objętość mej książki/magazynu mocno się zmniejszyła, ale wartość merytoryczna poszła mocno w górę! Zamiast 28 podsumowań, jest ich 20 i UWAGA - nie ma żadnych kopii z internetu, wszystkie opracowałem sam, na podstawie już dostępnych informacji. Także podsumowania te są strasznie krótsze, ale chce się je czytać. Do piątku wyślę wszystkie zamówione już egzemplarze, więc kto chce, może jeszcze zamawiać - zapraszam na PW.

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 11.05.2013, 21:03

Witam. Kto z Was chce, może za darmo pobrać mocno odświeżony numer 1 "ŚK"
Link - [link] (bez kasowania)

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 16.05.2013, 19:36

Wczoraj otrzymałem drugi numer swojego zina. Wszystko wyszło po mojej myśli, a nawet lepiej. Nadal można zamawiać drugi numer "ŚK". Więcej informacji na PW.

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 20.05.2013, 08:29

Nadal można kupować drugi numer "Świata Kibiców". Link do aukcji na Allegro - [link] 13 zł z wysyłką, naprawdę warto!

Mateusz12
Posty: 45
Rejestracja: 02.03.2013, 20:20

Re: "Świat Kibiców" nr. 2 - sprawdź, bo warto!

Post autor: Mateusz12 » 22.06.2013, 18:52

Zapraszam Was do odwiedzania mojej strony internetowej - [link]
Na chwilę obecną zawartość i design strony skromny, ale z czasem raczej powinno być coraz lepiej.
Na witrynie tej znajdziecie m.in. linki do stron, gdzie za darmo można przeczytać 1. i 2. numer "Świata Kibiców".

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ANTYpzpn, halbregg, Rampampam, Timador i 476 gości