Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ax88
Posty: 855
Rejestracja: 11.01.2009, 23:35

Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: ax88 » 13.02.2009, 16:31

Myślę, że to zasługuje na oddzielny temat. A zatem
Sejm zaostrzył warunki bezpieczeństwa imprez masowych, wprowadzając m.in. nowe rodzaje kar wobec stadionowych bandytów oraz obowiązek identyfikacji kibiców. Dopuszczono możliwość sprzedaży alkoholu podczas imprez, którym nie grożą akty przemocy.

Sejm uchwalił w czwartek wieczorem ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych, która ma zapewnić m.in. bezpieczny przebieg Euro 2012. Za jej przyjęciem było 277 posłów, przeciwnych było 135, a 2 wstrzymało się od głosowania.

Najwięcej dyskusji parlamentarzystów wywołał zapis o możliwości sprzedaży alkoholu podczas imprez. Przyjęto, że sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów, w tym piwa, zawierających nie więcej niż 4,5 proc. alkoholu, może odbywać się na imprezach masowych - z wyłączeniem tych o podwyższonym ryzyku aktami przemocy - tylko w wyznaczonych miejscach i jedynie przez podmioty posiadające zezwolenie. Szczegóły mają znaleźć się w rozporządzeniu rządu.

Odrzucono poprawkę PiS, które było za skreśleniem tego przepisu i tym samym za pełnym zakazem sprzedaży alkoholu na imprezach masowych.

Ustawa wprowadziła tzw. zakaz klubowy, stanowiący, że organizator meczu może osobom łamiącym regulamin zakazać - nie dłużej niż na dwa lata - wstępu na swe kolejne imprezy.

Odrzucono poprawkę PiS, by nie było takiego zakazu. PiS obawiało się, że organizator imprezy "wybierałby sobie kibiców, których wpuści na mecz". Przed arbitralnością klubów w tej mierze ostrzegał też Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski, który podzielał część zastrzeżeń stowarzyszeń kibiców piłkarskich wobec projektu.

Wprowadzono nowe rodzaje kar za przestępstwa związane z burdami na meczach. I tak, za wnoszenie lub posiadanie na meczach alkoholu grozić będzie kara ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 2 tys. zł. Za wnoszenie materiałów pirotechnicznych i innych niebezpiecznych przedmiotów, grozić będzie grzywna, ograniczenie wolności albo od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Wdarcie się na teren, na którym rozgrywane są mecze, będzie karane grzywną, ograniczeniem wolności albo karą więzienia do 3 lat. Za rzucanie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie będzie grozić grzywna, ograniczenie wolności albo do 2 lat więzienia (taka sama kara czeka tego, kto naruszy nietykalność członka służby porządkowej). Kara grzywny, ograniczenia wolności lub więzienia od 3 miesięcy do 5 lat będzie grozić sprawcom wymienionych czynów - jeśli zakryją oni twarz w celu uniemożliwienia rozpoznania.

Wobec ukaranych za wykroczenia podczas imprezy sportowej sąd będzie orzekał od 2 do 6 lat tzw. zakazu stadionowego, który będzie połączony z obowiązkiem stawiania się na komisariacie policji w czasie meczu (co ma na celu lepsze egzekwowanie istniejącego zakazu). Ponadto zakaz ten obejmie teraz także zagraniczne mecze danego klubu lub reprezentacji Polski.

Spiker zawodów sportowych, który sprowokuje kibiców do działań zagrażających bezpieczeństwu, będzie podlegał grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Służby porządkowe będą uprawnione do stosowania siły fizycznej - chwytów obezwładniających lub innych technik obrony oraz kajdanek lub ręcznych miotaczy gazu. Służby te będą mogły nie wpuścić na mecz - lub usunąć z niego - tych, którym zakazano wstępu, którzy nie poddadzą się kontroli i wylegitymowaniu, pijanych lub odurzonych, mających broń lub niebezpieczne narzędzia, zachowujących się "agresywnie i prowokacyjnie". Za niepodporządkowanie się poleceniom porządkowym grozić będzie co najmniej 2 tys. grzywny.

Na stadionach piłkarskich ma być wprowadzony jednolity elektroniczny system identyfikacji osób. Gromadzone dane obejmą imię, nazwisko i PESEL, a gdy go nie nadano - numer dokumentu tożsamości. Uwzględniając poprawkę SdPL-Nowa Lewica, Sejm odłożył do sierpnia 2010 r. wprowadzenie obowiązku identyfikacji osób podczas meczów organizowanych poza zawodową ligą piłkarską.

Z identyfikacją osób wchodzących na stadion łączyć się będzie już samo kupno biletów - kibic będzie musiał okazać przy tym swój dokument tożsamości. Osobie z zakazem stadionowym lub klubowym bilet nie będzie sprzedany. Sprzedaż biletów na mecze piłkarskie będzie prowadzona jedynie na miejsca siedzące.

Ustawa zakłada, że organizatorzy meczów piłki nożnej i innych imprez "podwyższonego ryzyka" muszą utrwalać ich przebieg. W drodze rozporządzenia mają być określone m.in. wymagania techniczne dla urządzeń, umożliwiające wykorzystanie obrazu i dźwięku w postępowaniu wobec zakłócających porządek.

Zgodnie z regulacją, to organizator imprezy masowej - na którą wstęp jest odpłatny - odpowiada za szkody (obejmujące równowartość zniszczonego lub uszkodzonego mienia), które poniosły policja, żandarmeria wojskowa, straż gminna lub miejska, straż pożarna oraz służba zdrowia "w związku z ich działaniami w miejscu i w czasie trwania imprezy". Organizator takiej imprezy musi ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej.

Ustawa ma wejść w życie 1 sierpnia br. - by na Euro 2012 skutecznie już działała. - Projekt daje gwarancję, że polskie stadiony będą bezpieczne - mówił wcześniej szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Dodawał, że chodzi o to, by mistrzostwa Europy w piłce nożnej były bezpieczne, bez "szantażu bandytów stadionowych"



źródło: PAP
Źródło : http://www2.90minut.pl/news/85/news854294.html" target="_blank

Co o tym sądzicie ? :?

iparts.pl
kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: kiwa jako tako » 13.02.2009, 16:46

Ch**a tam, liga polska to nie Premiership że przyciągną na stadiony biznesmenow, ktorzy nie mają co robic tylko chodzic na mecze ligi polskiej. Bez kibiców tej ligi nie ma, oglądalność dla Canal + spadłaby pewnie o połowe albo i wiecej

Gruby
Posty: 161
Rejestracja: 13.04.2008, 17:17
Lokalizacja: z Żylety

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: Gruby » 13.02.2009, 16:49

a ja myśle, że jeśli to wejdzie w życie w tej formie to mamy przejebane. bo znaleźć hak potrzebny do zakazu będzie o wiele wiele łatwiej. kwestia czasu kiedy niechcianych [czytaj: nas] pozbędą się ze stadionów. przynajmniej jeśli chodzi o dwie pierwsze ligi. sory jeśli swoim podejściem podkopałem czyjś bezgraniczny optymizm :?
"Warszawskie dzieci pójdziemy w bój, za każdy kamień Twój, Stolico, damy krew"


- Co można dostać tanio, łatwo i szybko?
- Tanio, łatwo i szybko można dostać....zakaz stadionowy?

TDK_Kaseta
Posty: 157
Rejestracja: 30.01.2009, 19:51

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: TDK_Kaseta » 13.02.2009, 17:10

Jak dla mnie to gwóźdź do trumny ruchu kibicowskiego w Polsce.
" Nabywcy najdroższych miejsc wychodzili z założenia, że atmosferę otrzymują gratis. (...) Kto teraz będzie hałasował? Czy wywodzący się z klasy średniej rodzice z dziećmi będą mieli ochotę przychodzić, jeśli spocznie na nich odpowiedzialność za tworzenie oprawy dźwiękowej? Może poczują, że zostali oszukani? Prawda jest taka że kluby sprzedadzą im bilety na widowisko, z którego usunięto największą atrakcję, aby zrobić dla nich miejsce."

;)
Posty: 420
Rejestracja: 17.06.2007, 10:34

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: ;) » 13.02.2009, 17:20

Panowie, jeśli teraz czegoś nie zrobimy to będzie już definitywny koniec. Musimy coś zrobić. Zbierać podpisy pod petycję, nagłośnić to w miarę możliwości, a przede wszystkim pokazać coś co potrafimy naprawdę. Solidaryzować się! Może to chore co mówię, ale przez jakieś 2-3 kolejki, a jeśli zajdzie potrzeba to więcej i bojkotować mecze. Jak spadnie frekwencja, to media zobaczą, że coś jest nie halo. Pamiętacie protest na Legii poprzedni? Na Żylecie góra 10 osób. Myślę, że jeśli zobaczą ile osób nie przychodzi, to zobaczą, że " kibole, bandyci itd. " to nie jest odsetek, który terroryzuje, a fanatycy stanowią pokaźny procent sektorów w Polsce. Nie jestem żadną osobą decyzyjną, to tylko propozycja i to tylko forum, ale uważam, że czas najwyższy na coś takiego, bo jeśli teraz będziemy bierni to nas zjedzą.

Fen
Posty: 48
Rejestracja: 26.06.2007, 00:30

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: Fen » 13.02.2009, 17:26

Wydaje mi się, że zapisy w tej ustawie są sprzeczne z konstytucją. Zawsze jest opcja że Prezydent nie podpisze ustawy. I miejmy nadzieje ,że tak się stanie bo to jakaś kpina jest.

Drastycznie zwiększono uprawnienia klubów, tak zwanych służb porządkowych, jednocześnie zmniejszając prawa kibiców do zera.

Gromadzenie danych osobowych od każdego kto wchodzi na stadion - bzdura ! Czemu nie wprowadza się identyfikacji i gromadzenia danych klientów przy wchodzeniu do supermarketów - przecież każdy może być potencjalnym awanturującym się, zaczepiającym innych bądź kradnącym. Zakazy supermarketowe? - czemu nie w takim razie?????

Poza tym - komu potrzebne piwo na stadionie? "chuliganom" napewno nie, tylko właśnie kowalskiemu dla którego pójście od czasu do czasu na stadion na piwo urozmaici życie, a taki kowalski po piwie zwykle jest o wiele bardziej "awanturującym się"

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: kiwa jako tako » 13.02.2009, 17:26

;) pisze:Panowie, jeśli teraz czegoś nie zrobimy to będzie już definitywny koniec. Musimy coś zrobić. Zbierać podpisy pod petycję, nagłośnić to w miarę możliwości, a przede wszystkim pokazać coś co potrafimy naprawdę. Solidaryzować się! Może to chore co mówię, ale przez jakieś 2-3 kolejki, a jeśli zajdzie potrzeba to więcej i bojkotować mecze. Jak spadnie frekwencja, to media zobaczą, że coś jest nie halo. Pamiętacie protest na Legii poprzedni? Na Żylecie góra 10 osób. Myślę, że jeśli zobaczą ile osób nie przychodzi, to zobaczą, że " kibole, bandyci itd. " to nie jest odsetek, który terroryzuje, a fanatycy stanowią pokaźny procent sektorów w Polsce. Nie jestem żadną osobą decyzyjną, to tylko propozycja i to tylko forum, ale uważam, że czas najwyższy na coś takiego, bo jeśli teraz będziemy bierni to nas zjedzą.
A zobaczycie jakby spadła oglądalność na C+ ... Ciekawe czy teraz mecze Legii Warszawa mają taką oglądalność jak przed protestem, bo ja szczerze wątpie. Może z początku z ciekawosci ludzie by oglądali, a potem słysząc w tle trąbki i puste trybuny ludzie oje**li by mecze.
Co oni sobie myślą ??? Jakby na tych meczach w Polsce działo sie nie wiadomo co.

TDK_Kaseta
Posty: 157
Rejestracja: 30.01.2009, 19:51

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: TDK_Kaseta » 13.02.2009, 17:41

Według mnie bojkot to złe rozwiązanie.
Przecież "nieobecni nie mają racji".
A o to przecież chodzi, o pozbycie się Nas z trybun, więc poniekąd sami skazujemy się na niebyt.
" Nabywcy najdroższych miejsc wychodzili z założenia, że atmosferę otrzymują gratis. (...) Kto teraz będzie hałasował? Czy wywodzący się z klasy średniej rodzice z dziećmi będą mieli ochotę przychodzić, jeśli spocznie na nich odpowiedzialność za tworzenie oprawy dźwiękowej? Może poczują, że zostali oszukani? Prawda jest taka że kluby sprzedadzą im bilety na widowisko, z którego usunięto największą atrakcję, aby zrobić dla nich miejsce."

ax88
Posty: 855
Rejestracja: 11.01.2009, 23:35

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: ax88 » 13.02.2009, 17:49

Ja myślę, że tak źle nie będzie, nie z Polską mentalnością. Wschodnie Niemcy jakoś się trzymają, nieźle jak na tamtejsze warunki. A te kary to k***a skandal i jestem pewien że nie zgodne z prawem. Za nieumyslne zabojstwo na drodze, mozna dostac mniej, niz za wbiegniecie na murawe. Wolne zarty

POLSCYKIBICECOM
Posty: 106
Rejestracja: 18.10.2008, 09:44

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: POLSCYKIBICECOM » 13.02.2009, 17:53

Fen pisze:Wydaje mi się, że zapisy w tej ustawie są sprzeczne z konstytucją. Zawsze jest opcja że Prezydent nie podpisze ustawy. I miejmy nadzieje ,że tak się stanie bo to jakaś kpina jest.

Drastycznie zwiększono uprawnienia klubów, tak zwanych służb porządkowych, jednocześnie zmniejszając [link] kibiców do zera.

Gromadzenie danych osobowych od każdego kto wchodzi na stadion - bzdura ! Czemu nie wprowadza się identyfikacji i gromadzenia danych klientów przy wchodzeniu do supermarketów - przecież każdy może być potencjalnym awanturującym się, zaczepiającym innych bądź kradnącym. Zakazy supermarketowe? - czemu nie w takim razie?????

Poza tym - komu potrzebne piwo na stadionie? "chuliganom" napewno nie, tylko właśnie kowalskiemu dla którego pójście od czasu do czasu na stadion na piwo urozmaici życie, a taki kowalski po piwie zwykle jest o wiele bardziej "awanturującym się"

Jeśli nawet Prezydent tego nie podpisze to sejm większością głosów to przegłosuje :evil:

Urzędasy znów będą nas prześwietlac za niedługo będą nam wszczepiali czipy

Alkohol na stadionie po co :?: a po to by dac zarobic tym co nim handlują znając życie w sejmie ktos komuś dał w łapę i dana partia zaglłosowala jak trzeba prosta logika.

Czas pokaże jak to sie bedzie odbywac, ciekawe czy jak sie zakryje twarz szalem bo bedzie zimno to odrazu to wyłapią i dostane kare :lol: czy jak rodem z Anglii podejdzie do mnie steward i powie zdejmij szal bo kamerze zasłaniasz widok :twisted:
[link]" SERWIS PRAWDZIWEGO KIBICA

Obrazek

BIG AL
Posty: 55
Rejestracja: 27.02.2007, 18:41

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: BIG AL » 13.02.2009, 17:57

pozostaje protest na Wiejskiej...

pomorze
Posty: 129
Rejestracja: 08.01.2009, 19:38

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: pomorze » 13.02.2009, 18:04

To jakaś kpina, a przez ubezpieczenie klubu na czas meczy tylko podskoczą ceny biletów. Wiadomo, że EURO będą sie toczyć swoimi "prawami". Wychodzi na to, że teraz będzie więcej awantur poza stadionem. Szkoda tylko, że oprawy na tym ucierpią.

Matpaw
Posty: 403
Rejestracja: 27.02.2007, 00:06
Lokalizacja: Łodz

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: Matpaw » 13.02.2009, 18:44

proste: jezeli nic z tym nie zrobimy to mamy przejebane

Adam 1946
Posty: 364
Rejestracja: 02.08.2007, 10:11
Lokalizacja: Bydgoszcz/Katowice

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: Adam 1946 » 13.02.2009, 18:52

mnie najbardziej martwi zwiększenie uprawnień służb porządkowych
a w szczególności możliwość użycia siły i kary za naruszenie nietykalności
wiemy wszyscy jak się te ch... zachowują teraz a będzie jeszcze gorzej
musimy znaleźć receptę na to wszystko
jak pokażemy że jest spokój to powiedzą że to przez ustawę
jak będziemy bojkotować to na dwoje babka wróżyła może da to efekt może wręcz odwrotnie
strasznie wqu.... mnie cała ta sytuacja i ja osobiście mam pewne obawy co będzie

a zakaz na wyjazd Reprezentacji to już przegięcie
ZAWISZA 4EVER

majkelo
Posty: 20
Rejestracja: 26.01.2009, 14:43
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: majkelo » 13.02.2009, 20:11

dla urzędasów to jest bez znaczenia, czy na meczu bedzie doping 3000 tysięcy gardeł czy pikniko-familiada na stadionie. dla nich kazdy kibic który robi coś więcej niż klaskanie, jest już chuliganem, wandalem i kryminalistą.
w polsce sie uplasował taki stereotyp, że ludzie 'boja sie chodzić na mecze z rodziną, bo nie chcą zostać pobici', na tym stereotypie są budowane takie durnowate ustawy, które maja na celu uciszenie NAS (prawie jak prl :D), więc cel (sielankowa atmosfera na stadionach) uswięca środki.
pozostaje nam sie tylko modlić aby ta ustawa nie weszła w życie, pełna inwigilacja osob odstraszy od stadionow wielu kibiców. w przyszłosci nie ucierpimy tylko my na tym, ale telewizja, kluby i ogolnie caly cyrk zwany polska ekstraklasą (widziimy co sie dzieje na legii, klub traci blask bez kibicó)

Adam 1946
Posty: 364
Rejestracja: 02.08.2007, 10:11
Lokalizacja: Bydgoszcz/Katowice

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: Adam 1946 » 13.02.2009, 20:15

dokładnie jak piszesz
jak moi znajomi usłyszeli że jestem 'kibolem" to no co ty nie wyglądasz
wszystkim staram się tłumaczyć że Ci hooligani często utrzymują kluby itp
ale wiem że to walka z wiatrakami - znajomi też tak uważają
siła mediów jest ogromna
ZAWISZA 4EVER

BG1930
Posty: 36
Rejestracja: 30.01.2009, 01:25

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: BG1930 » 13.02.2009, 20:59

Ustawa spozniona o conajmniej 15 lat, to wtedy dochodzilo do burd na trybunach i boisku. Nastepstwem tego bylo obnizenie frekwencji na stadionach. Kiedy scena kibicowska niejako sama sie ucywilizowala w Polsce, trybuny zaczely sie wypelniac kibicami, atmosfera na stadionach zaczela byc naprawde na wysokim poziomie to skorumpowana, zburaczana scena polityczna a zeby poprawic swoje slupki wyborcze wprowadza jakis nowotwor ktory ma za zadanie unicestwic cos co mozna by wykorzystac jako wizytowke Polski. Z premedytacja od jakiegos czasu ktos manipulowal mediami jacy to kibice sa zli, i nadal beda to robili wmawiajac za kilka-nascie miesiecy ciemnogrodowi ze to nasi politycy wygrali wojne z ,,kibolami,,.

Jack-the-Ripper
Posty: 287
Rejestracja: 16.07.2007, 18:55

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: Jack-the-Ripper » 13.02.2009, 21:32

pozostaje protest na Wiejskiej...
Jeśli ustawa wejdzie w życie to coś trzeba będzie zrobić w tym kierunku...
Obrazek

KellyCMI
Posty: 499
Rejestracja: 27.02.2007, 11:15

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: KellyCMI » 13.02.2009, 21:43

TDK_Kaseta pisze:Przecież "nieobecni nie mają racji".
"Nieobecni nie mają racji, ale często zachowują życie".

Poczekajmy na działania Stworzyszenia, bo o dziwo bardzo dobrze funkcjonuje. Może uda się coś załatwić na drodze prawnej, choć wątpię, że ktoś przejmuje się konstytucją w tym państwie...
Pizgacz-Rozpierdalacz

AsmWalker
Posty: 129
Rejestracja: 11.01.2009, 14:07

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: AsmWalker » 13.02.2009, 21:51

Panowie a która partia była przeciwko :?:
Po by sie ku*** zajeło prawdziwymi problemami Polaków a nie stadionami.... Kryzys szaleje, służba zdrowia kuleje itd ale PO co sie tym zajmować wkoncu nastąpi CUD :lol: :lol:

aktywowany2
Posty: 531
Rejestracja: 11.04.2008, 20:00

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: aktywowany2 » 13.02.2009, 22:05

nie da się tego czasem skierować do trybunału konstytucyjnego?
Obrazek

Czeresniowa2
Posty: 523
Rejestracja: 27.12.2008, 19:00

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: Czeresniowa2 » 13.02.2009, 22:33

AsmWalker pisze:Panowie a która partia była przeciwko :?:
:
PiS, masz w artykule. Oczywiscie Wyborcza z pasją to podkreśla przy kazdej okazji jesli mowa o ustawie bo w GW PiS+"kibole" to mieszanka doprawdy zabójcza. Ustawy nie ma co komentować, już sam fakt że Rzecznik Praw Obywatelskich zgłosił do niej zastrzezenia w fazie projektu, co zdarza się bardzo rzadko (o ile wogóle) jest wymowny. Trzeba działać...
"-Bylem ostatnio na meczu Wisly Krakow pierwszy raz w życiu i tak mi się spodobało ze stwierdzilem ze przyjadę na mecz do poznania i nawet chyba będzie warto te 2 godziny poczekać. Ciekawe czy coś się stanie jak z szalem Stali wejdę na stadion"

;)
Posty: 420
Rejestracja: 17.06.2007, 10:34

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: ;) » 14.02.2009, 13:14

Artykuł 79. konstytucji Panowie!
1. Każdy, czyje konstytucyjne wolności lub prawa zostały naruszone, ma prawo, na zasadach określonych w ustawie, wnieść skargę do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z Konstytucją ustawy lub innego aktu normatywnego, na podstawie którego sąd lub organ administracji publicznej orzekł ostatecznie o jego wolnościach lub prawach albo o jego obowiązkach określonych w Konstytucji.

-----

Gdyby takich skarg napłynęło do TK kilka tysięcy to może zyskało to by jakiś rozgłos.

13%
Posty: 133
Rejestracja: 04.03.2007, 20:43

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: 13% » 14.02.2009, 13:18

Kaczor tego nie podpisze licząc że w ten sposób dorobi się paru procent elektoratu.

nie boję się

Gruby
Posty: 161
Rejestracja: 13.04.2008, 17:17
Lokalizacja: z Żylety

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: Gruby » 14.02.2009, 13:33

Podpisze, bo więcej straci elektoratu niż zyska, jak nie podpisze. Nie podpisywanie zostawi sobie na poważniejsze ustawy, z punktu widzenia politycznego. A z tego co widziałem przeciw było 2 posłów, a wstrzymało się 5, albo odwrotnie. Ustawa więc przeszła bez szemrania,a PiS zgłaszał wątpliwości co do jednego z punktów, a nie całości.
"Warszawskie dzieci pójdziemy w bój, za każdy kamień Twój, Stolico, damy krew"


- Co można dostać tanio, łatwo i szybko?
- Tanio, łatwo i szybko można dostać....zakaz stadionowy?

13%
Posty: 133
Rejestracja: 04.03.2007, 20:43

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: 13% » 14.02.2009, 14:32

No to jeśli było tak jak piszesz to tradycyjnie życzę zdrowia wszystkim głosującym na JAKICHKOLWIEK skurwysynów. Sprzeczajcie się dalej w pokoju "polityka" kto jest lepszy a kto gorszy...

JSC
Posty: 2481
Rejestracja: 22.03.2007, 23:11

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: JSC » 14.02.2009, 14:38

A do 2012 jeszcze kilka lat ...
Obrazek

King_Artur_1908y
Posty: 214
Rejestracja: 19.12.2008, 22:20

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: King_Artur_1908y » 14.02.2009, 15:00

Cytat z artykułu o debacie kibiców na temat nowej ustawy.
"Jeśli jednak najpierw sejm, a później senat i prezydent podpiszą ustawę, fani planują zbiórkę 100 tys. podpisów i zgłoszenie obywatelskiego wniosku o jej nowelizację."
Czyli jeżeli ustawa przejdzie OZSK na pewno zacznie w tej sprawie działać. Ku..a, żałuję, że w wyborach głosowałem na PO.

Gruby
Posty: 161
Rejestracja: 13.04.2008, 17:17
Lokalizacja: z Żylety

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: Gruby » 14.02.2009, 15:25

Gruby pisze:A z tego co widziałem przeciw było 2 posłów, a wstrzymało się 5, albo odwrotnie.
13% pisze:No to jeśli było tak jak piszesz to tradycyjnie życzę zdrowia wszystkim głosującym na JAKICHKOLWIEK skurwysynów. Sprzeczajcie się dalej w pokoju "polityka" kto jest lepszy a kto gorszy...
mój błąd. musiało mi sie cos popierdolić. za 90 minut.pl:

Sejm uchwalił w czwartek wieczorem ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych, która ma zapewnić m.in. bezpieczny przebieg Euro 2012. Za jej przyjęciem było 277 posłów, przeciwnych było 135, a 2 wstrzymało się od głosowania.

gdyby sprawa nie była podciągnięta po Euro2012 to by nie przeszła, a teraz głosowac przeciw Euro to strzał w stope, bo idą eurowybory :?
"Warszawskie dzieci pójdziemy w bój, za każdy kamień Twój, Stolico, damy krew"


- Co można dostać tanio, łatwo i szybko?
- Tanio, łatwo i szybko można dostać....zakaz stadionowy?

KellyCMI
Posty: 499
Rejestracja: 27.02.2007, 11:15

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: KellyCMI » 14.02.2009, 18:13

A ja myślę, że wcale tak źle nie będzie i tak naprawdę dalej będzie taki rozpierdol jaki był. Większość z tych rzeczy (np. 'uprawnienia' ochrony czy samowolka w zakazach stadionowych) i tak ma miejsce bez tej ustawy.
I nie byłym tak spokojny jak 13% co do podpisania ustawy przez Perzydenta - wyobraźcie sobie burzę w mediach jaką by to wywołało. A tłumaczenie, że jest to niezgodne z Konstytucją nie przejdzie - w tym państwie naprawdę wszyscy mają wyjebane na Konstytucję.
Pizgacz-Rozpierdalacz

JSC
Posty: 2481
Rejestracja: 22.03.2007, 23:11

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: JSC » 14.02.2009, 18:17

Możliwe że to niewiele zmieni , ale taka jest prawda że dostali oni furtkę żeby sami dyktować warunki i to pod szyldem działania zgodnie z prawem.
Obrazek

Abdon
Posty: 738
Rejestracja: 16.04.2007, 12:26

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: Abdon » 15.02.2009, 09:58

Mi się najbardziej chce śmiać gdy sobie przypominam sytuacje w której szczekacze prawili, że PiS chce zrobić państwo policyjne. A takich wśród braci kibicowskiej nie brakowało, agitacja toczyła się nawet na trybunach by wybierać PO. A teraz kaprys debili wybranych przez debili może się na nas porządnie odbić.

Karool1910
Posty: 42
Rejestracja: 19.12.2008, 18:44

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: Karool1910 » 15.02.2009, 12:33

Kur.. jak to wejdzie w życie to bedziemy mieli przeje... :evil: nie wyobrażam sobie meczy bez piro... ech i ten alkohol :? komu on wogule potrzebny?! Trzeba czekać do sierpnia moze cos sie zmieni... oby tak!!

majkelo
Posty: 20
Rejestracja: 26.01.2009, 14:43
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: majkelo » 15.02.2009, 13:05

z alkoholem, będzie to reakcja łańcuchowa. tak, załóżmy. pierwszy mecz gdzie jest dostępny alkohol, ludzie kupuja go hurtowo. jak wiadomo po alkoholu większości włacza sie wzmożona aktywność fizyczna;) te zalozmy 100 delikwentów robi rozpizdziel na stadionie. jako, ze na kazdym stadionie jest alkohol, wiec na kazdym bedzie gorąco. rząd nie weźmie winy na siebie, bo niby alkohol do 4,5 procent jest dopuszczalny, więc wina będzie po stronie kibiców. po kilku miesiącach zadym, dołożą kolejne ustawy o bezpieczeństwie. kamery na stadionie, pełna identifykacja biletów, zakazy stadionowe do kilkunastu tysięcy złotych
na moje oko ta cała ustawa jest prowokacją wobec, nas kibców.

Karool1910
Posty: 42
Rejestracja: 19.12.2008, 18:44

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: Karool1910 » 15.02.2009, 13:21

I jeszcze to ze ochroniarze bedą mogli uzywać przemocy fizycznej (chodziasz do tej pory to robili), nie mówiąc o prowakacjach z ich stony :evil: To teraz jeszcze dostaną gaz i kajdanki. Paranoja co sie dzieje... My kibice to juz żadnych praw nie bedziemy mieli. Dojdzie do tego ze jak zabluzgasz na meczu to dostaniesz zakaz stadionowy :roll: :evil: !!!

;)
Posty: 420
Rejestracja: 17.06.2007, 10:34

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: ;) » 15.02.2009, 14:03

Do tego co napisał Legioner, zresztą podpisuję się oboma rekoma pod tym, dodałbym że ustawa wchodzi w życie od 1 sierpnia, a nie jak zwykle po 14 dniach, bo takie jest vacatio legis. Z jednej strony to szczęście, bo mamy więcej czasu na ogarnięcie się, kilka miesięcy, a z drugiej jeśli mamy coś robić, to róbmy to jak najszybciej, nie marnujmy czasu, bo to " tylko " kilka miesięcy na zebranie chociażby tych podpisów i innych akcji, zanim to gówno wejdzie w życie.

kiwa jako tako
Posty: 773
Rejestracja: 07.06.2007, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: kiwa jako tako » 15.02.2009, 14:05

Wzamian za piwko na stadionie takie restrykcje ??? hahah... i tak nie zamierzam kupować 4,5 % kubeczka za 10 zł. Po takim piwie to sie sikac chce a nie bic :lol:

ax88
Posty: 855
Rejestracja: 11.01.2009, 23:35

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: ax88 » 15.02.2009, 14:15

Legioner pisze:KONIECZNOŚĆ IDENTYFIKACJI NIE TYLKO KIBICÓW ALE TEŻ PRACOWNIKÓW OCHRONY I PSÓW OCHRANIAJĄCYCH MECZE ! OBOWIĄZEK NOSZENIA IDENTYFIKATORÓW ORAZ ZAKAZ MASKOWANIA SIĘ (KOMINIARKAMI ITD)
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Legioner dobry post. Jeszcze nic nie jest stracone. Jezeli kibice powaznie wezmą się za tą sprawe nic nie jest stracone. Oni łamią prawo niczym komuna. My to nie durny zachód. Tak łatwo z naszą mentalnością to nie bedzie. Trzeba walczyc. Ja mysle, że Ci kibice którzy spotykali się z rządzącymi powinni spotkac sie sami, a nie z tymi debilami

RKS RAKOW

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: RKS RAKOW » 15.02.2009, 14:40

Pewnie wielu z was glosowalo na PO czy po tej ustawie nadal jestescie dumni...Najgorsze jest to ze oni ta ustawe wprowadzaja wtedy kiedy ludzie zaczynaja przychodzic na stadiony i podejrzewam ze po wprowadzeniu tej ustawy bez ktorej i tak z roku na rok byloby wiecej ludzi na stadionach PO przy dobrej propagandzie w Tvn ten sukces przypisze sobie a dobra praca kibicow w takich osrodkch jak Poznan,Krakow,Zabrze pojdzie w zapomnienie....Jezeli to przejdzie to kibice powinni sie zastanowic nad ogolnopolskim protescie na stadionach przeciw tej ustawie i dawac co kolejke do zrozumienia ze my niejestesmy Angolami i mamy swoj klimat na stadionach....

Blaster
Posty: 1441
Rejestracja: 23.12.2008, 09:44

Re: Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych

Post autor: Blaster » 15.02.2009, 15:48

Legioner 100 % racji i niech ktos to ku*** weźmie pod uwage. Mam nadzieje , że jest juz cos robione w tym kierunku

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: genom1, geodeta, Jag81, luq88, nicdobrego, patol102, saha07 i 89 gości