Piro Shop

TMK

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: LechiaCHWM, Zorientowany

ODPOWIEDZ
Prawilnyy
Posty: 237
Rejestracja: 23.04.2019, 16:59

Re: TMK

Post autor: Prawilnyy » 10.09.2019, 23:43

No zajebisty ten wywiad.

plemplem81,czy planujecie wywiady z legendami z innych klubow?Bylby to zajebisty cykl a zatytuowac by to mozna ''Legendarni Kibole''.
Pamietam ze kiedys w tmk plus byly wywiady z angielskimi hools i zajebiscie sie to czytalo.Szczegolnie te fragmenty gdy pytano ich o Polske.

Piro Shop

plemplem81
Posty: 489
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 11.09.2019, 09:27

A to dotychczas, co się ukazało to nie są legendy? Chyba problem tkwi w tym, że lud chce wielkich i znanych. Tymczasem takie legendy są w każdej ekipie, nawet tej mniejszej. Rozmowa, jaką przeprowadziłem z chłopakiem z Glinika w moim odczuciu była jedną z lepszych w historii magazynu. Pełna ciekawostek, spostrzeżeń, jakichś własnych przemyśleń, w dodatku pokazująca nieco inną stronę obecnej polskiej kibolki (Glinik nie bawi się w żadne "rodziny"). Tego wywiadu jakimś przypadkiem nikt nie skomentował... Rozmówców z GKS Jastrzębie czy RKS Radomsko również, a to przecież są właśnie legendy w swoich ekipach i też ciekawie opowiadali, w tym o wielu nieznanych rzeczach. O chłopaku z JKS Jarosław wspominać szerzej nie będę, bo to człowiek, który do dziś trzyma ekipę + walczy w klatkach (jego walki można obczaić choćby na youtube). W Jarosławiu to żywa legenda - wciąż na trybunach i nie tylko ;). Do wywiadów nigdy nie pójdzie jakaś płotka, bo raz to twarz danej ekipy, dwa o czym rozmawiać z kimś, kto ma dajmy na to 24 lata? Można zadać wtedy takiej osobie parę pytań bieżących i tyle, ale na jakieś refleksje, dystans do pewnych spraw jest za wcześnie - to nie ten wiek. To się wyrabia z czasem.
Wywiad z "Rybakiem" musiał być show, bo to człowiek, który w ogóle do dziś prowadzi takie samo życie, jaki dał wywiad - barwne, bogate w przeżycia i dla zdecydowanej większości z nas nieosiągalne. Chociażby także i ze względów finansowych - takie życie wymaga grubego portfela ;). Podobnie rzecz się ma z "Uszolem". Weź na poprawkę jedną istotną rzecz. Obie te persony to są ludzie, którzy już całe lata nie działają - zupełnie odbili od klimatu stadionowego. Nawet nikogo o zgodę na wywiad nie musieli pytać, bo są od tego wolni. Nic i nikt ich nie ogranicza. Gdyby działali i nadal jeździli - już by nie było tak różowo, zapewniam. Spójrz na wywiad z "Rybakiem" - my rozmawialiśmy w przeważającej mierze o przeszłości. Drugi taki wywiad musiałbym zrobić z kimś z Arki działającym po dziś dzień - bo gdzie tam pytania o Bałtyk, o Władców Północy, o Arkoholików, o Lechię i aktualną sytuację itp. Pytań zebrałoby się na drugi taki materiał.
Jeśli chodzi zaś o te legendy z wielkich ekip - wiesz jak jest trudno ludzi na taki wywiad namówić? To nie prasa kolorowa, gdzie za udzielony wywiad płaci się solidną kapuchę rozmówcy i otwiera on swoje salony i zakamarki z życia. Robi to jednak dla pieniędzy, sławy, fejmu. Kibole to nie celebryci, nie potrzebują poklasku, oni wcale tych wywiadów dawać nie muszą, bo de facto niczego tym nie zyskują. Ale też nie o pieniądze ani zyski tu chodzi przecież. Każdy ma chyba świadomość, że to także dbałość o naszą scenę, o jej kontynuację, celebrowanie jej przeszłości. Stąd każdy wywiad w naszym piśmie powinien cieszyć. "TMK" nie płaci nic, działa jedynie na zasadzie wolnego wyboru i zgody autora wywiadu na takie spotkanie. Persony wciąż działające w ekipach często nie godzą się na wywiad, nawet jeśli ta działalność jest już powiedzmy przygaszona (w sensie nie są już tak aktywni, ze względu na swój wiek, często dobijający do granicy 50 czy 60 lat). Są ekipy dające odgórny zakaz jakichkolwiek wypowiedzi, pisania tekstów komukolwiek ze swojego grona itp - bo taką mają politykę informacyjną (Foxx - :) ). Złamanie tego wiąże się z najcięższymi konsekwencjami. O takich ekipach krakowskich to można pomarzyć, że kogoś do wywiadu da się namówić - próbowałem już wielokrotnie i wciąż próbuję przełamać lody, ale to są prawdziwe góry lodowe do pokonania. Hehe. Może w końcu się uda? Wiem, że to byłyby wywiady-petardy.
Pośród tego wszystkiego myślę, że warto cieszyć się, że jest ogromna rzesza ekip, która godzi się na odkrywanie swoich kart, że są ludzie, którzy chcą mówić i opowiadać, bo mają o czym, nawet ci najmniejsi. Nie znamy meandrów tego, co dzieje się w każdej ekipce, a doprawdy każdy ma swoje problemy, dylematy, zmartwienia, triumfy i zajebiste przeżycia, które warto przekazać dalej. Cały czas będę to katował - jeśli my nie pozostawimy za sobą pomnika, którym jest nie tylko nasza działalność, ale także i udokumentowanie w sposób rzetelny tej spuścizny, to kto ma to zrobić? Media głównego nurtu plujące nam w twarz? Oni też zostawiają o nas ślad, ale chyba nie z takim wizerunkiem chcemy siebie widzieć. Ba, nie tacy przecież jesteśmy. My to wiemy - te szumowiny również. Tak, jakby ci, którzy piszą te szkalujące nas słowa byli strażnikami prawości bez skazy... Lepiej jednak się sprzeda (bo przecież o to tylko chodzi w świecie mediów), że kibice Ruchu Chorzów pogrążają swój klub bojkotując jego mecze (w domyśle samoistnie narzuca się myślenie, że działają na jego szkodę), aniżeli że bronią świętych wartości, które zostały przez ostatnie lata zszargane i zbezczeszczone. To taki pierwszy lepszy przykład z brzegu, jak można przedstawić prawdę o nas z dwóch różnych perspektyw. Co zresztą medialnie jest skrzętnie wykorzystywane na naszą niekorzyść.

UrzadSkarbowy
Posty: 387
Rejestracja: 27.08.2016, 22:31

Re: TMK

Post autor: UrzadSkarbowy » 11.09.2019, 11:48

Kiedy w końcu TMK będzie można kupić w wersji cyfrowej?
Mogą obić Ci mordę, za to honor żyje ciągle!

patriota85
Posty: 573
Rejestracja: 14.09.2009, 14:25

Re: TMK

Post autor: patriota85 » 11.09.2019, 14:11

plemplem81 pisze:
11.09.2019, 09:27
Do wywiadów nigdy nie pójdzie jakaś płotka, bo raz to twarz danej ekipy, dwa o czym rozmawiać z kimś, kto ma dajmy na to 24 lata? Można zadać wtedy takiej osobie parę pytań bieżących i tyle, ale na jakieś refleksje, dystans do pewnych spraw jest za wcześnie - to nie ten wiek. To się wyrabia z czasem.
Chyba był jeden wyjątek - typ z Podbeskidzia.On w ogóle c**** wiedział co się u nich działo 5,czy 10 lat temu.

plemplem81
Posty: 489
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 11.09.2019, 14:52

Ja mówię o wywiadach robionych od momentu, gdy przejąłem prowadzenie "TMK" w styczniu 2019. Za te osoby, które teraz się pojawiają już ręczę, bo to są rzeczy omawiane i akceptowane również przez ekipę (no z wyjątkiem "Uszola" i "Rybaka", którzy potwierdzeń nie potrzebowali ;) ).

Oldfreak
Posty: 143
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 11.09.2019, 18:01

Wywiad z Rybakiem bardzo dobry.W przeciwieństwie do Uszola.Jeszcze przypomniało mi się o rankingu ultras z poprzedniego numeru.Jak nie lubię takich rankingów,to akurat tutaj każda ekipa fajnie podsumowana i dodatkowo komentarz autora o każdej ekipie.Ciekawie się czytało.Ogólnie TMK ciekawe.Czuć że nowy redaktor działa i się stara.

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: TMK

Post autor: Gromson » 11.09.2019, 20:48

Z kim wywiad w następnym numerze ?
Mors certa, hora incerta

ban82
Posty: 661
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: TMK

Post autor: ban82 » 11.09.2019, 21:19

Nie inaczej. Co z tego, że chłop z Lecha ma ogromną wiedze jak przez ten wywiad było baardzo ciężko przebrnąć.

plemplem81
Posty: 489
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 12.09.2019, 08:25

Gromson - w numerze październikowym wywiad z "Marasem" i "Piotrusiem" - Zawisza Bydgoszcz.
ban82 - już to pisałem wcześniej, przypomnę tylko. Wywiad z "Uszolem" wyglądał zupełnie inaczej, gdy był przeprowadzony live. Z racji na specyfikę "branży" w jakiej działamy daję ludziom prawo pełnej autoryzacji wywiadów. Mam nadzieję, że masz wyobrażenie, że praktycznie żaden z opublikowanych wywiadów nie wyglądał w realu tak jak na papierze (jedynie chłopak z GKS Jastrzębie miał najmniej poprawek swoich wypowiedzi, ale też i najbardziej ważył słowa spośród wszystkich rozmówców). Ludzie na żywo, gdy jest spokojne luźna gadka, dużo mówią. Nie wszystko można publikować - dla dobra ich i czasem i ekipy. Potem, gdy już to widzą napisane - zauważają, że albo pewnych rzeczy powiedzieć jednak nie można, albo będzie to, że tak się wyrażę, politycznie - po linii działania ekipy - nie do końca mile widziane (tu najmniej kalkulował chłopak z Glinika, który wprost odniósł się do kwestii działalności ekip na Podkarpaciu - a przecież Karpaty - ekipa z jednego z tych wielkich układów/rodzin itp. to ich zgoda...). W przypadku "Uszola" wywiad został zmieniony niemalże w całości. Kilkanaście godzin siedziałem potem na słuchawce i kasowane były całe wcześniejsze wypowiedzi, zamieniane nowymi. I rzeczywiście - z wywiadu zajebistego, który "Uszol" dał na żywo, powstało coś miałkiego i sztucznego. Dla niego może jednak dobrze, że te odpowiedzi pozmieniał - tylko tyle dopowiem. Natomiast ten wywiad Rafała nauczył mnie, że już nigdy więcej nie pozwolę, by była dokonywana taka ingerencja w cały wywiad. Nie po to się przygotowuję do tego, jadę przez całą Polskę, zadaję nie raz niewygodne pytania, żeby finalnie okazało się, że całość będzie zmieniona i podyktowana przez telefon. Człowiek uczy się całe życie... U "Rybaka" też miało dojść do paru znaczących zmian, jednak postawiłem w kluczowych kwestiach veto i przekonałem go, by to jednak zostało. Dzięki temu wywiad jest ciekawy, lekko się go czyta, bo nienaruszone zostały najbardziej zapalne kwestie. Wykasowane zostały tylko odpowiedzi znacznie bardziej lajtowe - pewnego podejścia "Rybaka" do naszego środowiska, jego zasad, ale także i jego rozrywkowego życia. Jeszcze "poleciało" pytanie z odpowiedzią o Bałtyk Gdynia - na jego wyraźne i stanowcze słowo. Tu nie protestowałem.

Pakol
Posty: 201
Rejestracja: 30.04.2019, 21:01

Re: TMK

Post autor: Pakol » 12.09.2019, 17:20

To jak tak ingeruja bo po c*** w ogóle zgadzają się na wywiad a później autoryzacja jak politycy. Niech spierdalaja
Dozo to stary obsraniec i pedofil

Kkrawczyk
Posty: 347
Rejestracja: 02.05.2019, 11:11

Re: TMK

Post autor: Kkrawczyk » 12.09.2019, 17:50

Jeden z lepszych wywiadów jakie czytałem w TMK, świetna robota:)
Zawisza & Zagłębie :twisted:

plemplem81
Posty: 489
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 12.09.2019, 18:13

A czego Pakol oczekujesz, ze ludzie zgodza sie na publikacje slow, ktore moga przyniesc im problemy? Kazdy wie, jakie moga byc konsekwencje. Nie wiesz jakie pytania dostaniesz przy wywiadzie na zywo. A czasem powie sie po prostu za duzo, by jakas mysl rozwinac. Ludzie musza miec prawo do wgladu w swoje odpowiedzi. Specyfika ruchu kibicowskiego i jego zasad to wymuszaja.

ban82
Posty: 661
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: TMK

Post autor: ban82 » 12.09.2019, 19:12

Tyle że takie rozmówki, gdzie przepytywany gada to co inni chcą usłyszeć i oby było "ładnie" mijają sie z celem. Szkoda Twojego czasu i czasu tych którzy to czytają.
Co wyszło z tego poprawiania?? Jakaś parodia a nie wywiad.

plemplem81
Posty: 489
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 12.09.2019, 19:50

Tak, ten absurd z "Uszolem" nie powtorzy sie na pewno. Tak wywiad nie powinien wygladac. Autor musi brac odpowiedzialnosc za swoje slowa i miec swiadomosc ich wagi. Mozna zmodyfikowac jakas jedna, dwie odpowiedzi, bo przez dwie godziny opowiadania zawsze moze sie zdarzyc, ze sie chlapnie cos nieodpowiedniego. Ale nie 3/4 wywiadu. Jak juz napisalem - nauczylem sie na swoim bledzie i tyle. Historia juz nie bedzie miala podobnej kontynuacji w przyszlosci.

bez-napinki
Posty: 1274
Rejestracja: 31.05.2011, 14:09

Re: TMK

Post autor: bez-napinki » 12.09.2019, 22:06

Wywiad z uszolem, to było mega gówno, czytało się to strasznie, za to z Rybakiem czytało się to już przyjemnie, jak i z kibolem JKS-u. Trochę zachciało mi się śmiać, gdzie Jawor wspomniał o nowym trendzie, gdzie zapoczątkowała go Wisła z Ruchem, narzekając, że takie układy to chujnia, po czym GKS Bełchatów zaczął się wąchać z ŁKS-em, trochę taki brak konsekwencji, ale być może przypierdalam się na siłę. ;)

Polish Power
Posty: 670
Rejestracja: 31.05.2016, 00:18

Re: TMK

Post autor: Polish Power » 12.09.2019, 22:52

Hehe tylko że jak Wisła miała dawniej zgodę z Ruchem i Widzew to klub GKS Bełchatów istniał ledwie kilka lat.

MR1
Posty: 50
Rejestracja: 15.01.2016, 14:10

Re: TMK

Post autor: MR1 » 13.09.2019, 18:27

Wiadomo kiedy ksiazka Rybaka ma wyjsc? Wywiad zajebisty. Szkoda tylko, ze pytanie o Baltyk zostalo skasowane.

slonecznazks
Posty: 128
Rejestracja: 29.04.2012, 13:34

Re: TMK

Post autor: slonecznazks » 23.09.2019, 13:34

Kiedy wyjdzie nowe TMK+?

Kappa
Posty: 329
Rejestracja: 06.01.2012, 20:33

Re: TMK

Post autor: Kappa » 23.09.2019, 14:25

W sklepie TMK już jest do kupienia, to pewnie pod koniec tygodnia będzie w kioskach.
Hitler, Stalin, Che Guevara jeden c*** a wiele twarzy.

Gromson
Posty: 274
Rejestracja: 07.05.2018, 21:53
Lokalizacja: Skorogoszcz i okolice lewina

Re: TMK

Post autor: Gromson » 26.09.2019, 14:00

Co z planami połączenia TMK i TMK+ ? Realne w najbliższych miesiącach ?
Mors certa, hora incerta

QWERTYUIOPASDFGHJKL
Posty: 45
Rejestracja: 30.04.2016, 09:03

Re: TMK

Post autor: QWERTYUIOPASDFGHJKL » 26.09.2019, 20:26

Gromson pisze:
26.09.2019, 14:00
Co z planami połączenia TMK i TMK+ ? Realne w najbliższych miesiącach ?
a po co ja się pytam? tmk + jest zajebisty konkretne relacje i fotki ze świata po co mieszać z krajowym podwórkiem? Już nie wymyślaj chłopie i nie mieszaj redakcji... Pozdro

plemplem81
Posty: 489
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 02.10.2019, 13:30

Zamysł jakiś tam jest - ale to melodia przyszłości i póki co cały czas to tylko i wyłącznie jakiś pomysł na pismo. Żadna stała - temat publicznie rzucił "Jawor" w swoim wywiadzie, ja również w swoim pierwszym wstępniaku o tym wspomniałem, że tak KIEDYŚ może się stać - że tego nie wykluczam. Na chwilę obecną cieszmy się tym, co jest. Udało się z "TMK" wyprostować parę kwestii - wprowadzone zostały cykliczne stałe rubryki, udało się pozyskać dwóch ważnych felietonistów. Tworzone są dwa spore artykuły na zimę. Idziemy do przodu.

Póki co wrzucam info, co w najbliższym "TMK", które właśnie jest w drukarni. Jednocześnie wybaczcie proszę prywatę. Pierwszy i ostatni raz. Będziecie mieli numer w ręce - dowiecie się o co chodzi. Etatowo - czekam na Wasze opinie.

W NUMERZE:

31 fotoreportaży z następujących meczów:

Słowenia-Polska
Legia Warszawa-Glasgow Rangers
Glasgow Rangers-Legia Warszawa
Górnik Zabrze-Korona Kielce
ŁKS Łódź-Legia Warszawa
Wisła Płock-ŁKS Łódź
Legia Warszawa-Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław-Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze-Śląsk Wrocław
Wisła Płock-Legia Warszawa
Śląsk Wrocław-Zagłębie Lubin
Cracovia-Legia Warszawa
Stomil Olsztyn-Zagłębie Sosnowiec
Radomiak Radom-Sandecja Nowy Sącz
Radomiak Radom-Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec-GKS Jastrzębie
Resovia Rzeszów-Olimpia Elbląg
Stal Rzeszów-Resovia Rzeszów
Gwardia Koszalin-KKS Kalisz
KP Starogard-Gwardia Koszalin
Hutnik Kraków-Siarka Tarnobrzeg
Bielawianka Bielawa-Lechia Dzierżoniów
Naptun Końskie-Naprzód Jędrzejów
Chemik Bydgoszcz-Zawisza Bydgoszcz
Wolania Wola Rzędzińska-Unia Tarnów
Dolcan Ząbki-Hutnik Warszawa
Wisła Strumień-Góral Żywiec
Lider Swarzędz-Meblorz Swarzędz
Mazovia II Mińsk Mazowiecki-Hutnik Huta Czechy
Beskid Andrychów-Zagłębie Sosnowiec
KSZO Ostrowiec Św.-Lech Poznań

Oprócz licznych i bogato ilustrowanych fotoreportaży ważnym punktem aktualnego numeru „TMK” jest wywiad z „Marasem” i „Piotrusiem”, którzy reprezentują Zawiszę Bydgoszcz. Dlaczego w drugiej połowie lat 90. XX wieku kibole Zawiszy notorycznie przerywali mecz za meczem swojego klubu działając de facto na jego szkodę? Czemu podjęto decyzję o bojkocie meczów Zawiszy w czasie, gdy klub osiągał swój największy sukces w historii klubu? Dowiecie się tego w trakcie lektury.
Do niepokojącego zdarzenia doszło w trakcie meczu Śląsk Wrocław-Pogoń Szczecin – wydarzenia te rozkłada na czynniki pierwsze „Kosa” w swoim kolejnym felietonie – „Kto pierwszy zginie”. Sprawa o tyle ciekawa, że może dotyczyć każdego z nas, bo nie znasz dnia, ani godziny…
Potężne uderzenie awanturniczych i niespokojnych lat przywita Was w drugiej części rubryki „20 lat temu”. To kontynuacja opisów z rundy wiosennej sezonu 1998/99. Oprócz opisów ociekających niepokornością, nienawiścią i buntem, znajdziecie również perełki, które rozbawią niejednego.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

- „To i owo na bojowo”
- „To i owo Pacanowo”
- „Old School” – Zagłębie Lubin

23 cm w zwisie
Posty: 125
Rejestracja: 23.07.2014, 15:14

Re: TMK

Post autor: 23 cm w zwisie » 02.10.2019, 16:12

A ja napiszę tak - kupiłem wrześniowy numer. Pierwszy raz od chyba dwóch lat. No i miłe zaskoczenie.
Ciekawe, fajnie napisane artykuły, reportaże. Dobre zdjęcia.
Jeżeli w podobnym stylu mają wyglądać kolejne numery, to prawdopodobnie zacznę kupować regularnie.
Pozdrawiam redaktora i słowa uznania za włożoną pracę :)

dontstopmenow
Posty: 1
Rejestracja: 05.10.2019, 17:20

Re: TMK

Post autor: dontstopmenow » 05.10.2019, 17:24

Z czystej ciekawości ile mogę wziąść za wszystkie numery TMK jakie pojawiły się w sprzedaży (stan dobry)

Berto R
Posty: 41
Rejestracja: 14.01.2010, 18:22

Re: TMK

Post autor: Berto R » 05.10.2019, 18:09

2500 zł jest warta jak nic taka kolekcja, mi paru numerów brakuje ale i za 10000 bym nie sprzedał

gulik1977
Posty: 192
Rejestracja: 21.06.2016, 19:24

Re: TMK

Post autor: gulik1977 » 12.10.2019, 18:18

"Póki co wrzucam info, co w najbliższym "TMK", które właśnie jest w drukarni. Jednocześnie wybaczcie proszę prywatę. Pierwszy i ostatni raz. Będziecie mieli numer w ręce - dowiecie się o co chodzi. Etatowo - czekam na Wasze opinie."

czy tą prywatą jest zdjęcie na tylnej okładce? :) bardzo fajny nr i wywiad z Zawiszą super.
"padający deszcz, wiatr, całkowity zakaz picia alkoholu spowodował, że nasz doping w 2 poł. nie wyglądał najlepiej"

plemplem81
Posty: 489
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 12.10.2019, 21:25

W rzeczy samej. Dzięki za słowa.

Jessica B.
Posty: 86
Rejestracja: 27.11.2017, 16:23

Re: TMK

Post autor: Jessica B. » 19.10.2019, 08:56

I trochę moich przemyśleń odnośnie TMK :

-Słabo się trochę czyta te aktualne, bieżące numery pisma. I nie chodzi mi o to, że redaktor coś spaprał, tylko obecnie prawie wszystkie opisy z danych kolejek i nie tylko wyglądają następująco : pojechaliśmy w 300 w obstawie, na meczu wywiesiliśmy 4 flagi. Powrót spokojny. I tak opis wszystkich meczów. Jak powstawało TMK było o wiele więcej awantur i czytało się to ciekawie. Teraz jest monotonnie i trochę nudnawo z tymi opisami. Oczywiście nie jest to wina redakcji, tylko symbol przykrych czasów w kibicowaniu. I nawet te rubryka "20 lat temu" niewiele tu pomoże. A tak nawiasem pisząc - to który to już raz na łamach TMK odgrzewane jest to "20 czy tam 10 lat temu" ? Przecież już kiedyś opisywaliście te same mecze w podobnym zestawieniu "ileś tam lat temu".

- Ostatnio przeczytałem wywiad z facetem z Arki. Był super. Napaliłem się i kupiłem następny żeby przeczytać kolejny wywiad z Zawiszą. Zawiodłem się. Ten wywiad to mógł chyba zainteresować tylko kibiców Zawiszy ich zgód, Polonii i Elany. Reszta wywiadu (czyli większość) bardzo mało interesująca. O tym jak juniorzy na osiedlowych boiskach grają itp. Nuuuda. Za mało wspomnień o awanturach, których przecież na Zawiszy nie brakowało. A o kilku grubych zadymach nawet nikt nie wspomniał.

Oczywiście to nie ma co narzekać. Jak za takie pismo, na takim poziomie to te 8,90 to prawie jak za darmo ;)

I jescze dwa pytania :

Z kim będzie wywiad w listopadowym numerze ?

I do kogo powinienem sie zwrócić, aby mi udostępnił zdjęcie z ostatniego numeru (o ile to oczywiście w ogóle możliwe) Hutnika Warszawa (to z racami i kibicem na plocie) ??

Pozdrawiam czytelnków i redakcję.

Oldfreak
Posty: 143
Rejestracja: 31.07.2014, 14:00

Re: TMK

Post autor: Oldfreak » 19.10.2019, 15:17

To fakt.Wywiad z Zawiszą na tle ostatnich wywiadów dość słaby.Natomiast rubryka 20 lat temu jest mega i zostawiam ją zawsze na koniec.

plemplem81
Posty: 489
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 19.10.2019, 23:28

W listopadzie wywiadu nie będzie - więcej szczegółów z początkiem listopada. W grudniu natomiast opublikowany zostanie wywiad z Górnikiem Konin. Dosłownie 20 minut temu wróciłem z Konina.
Każdy wywiad po "Rybaku" byłby na spalonej pozycji - no, nie oszukujmy się w tym temacie ;). Ale następne, jakie się zapowiadają mogą być również interesujące. Czas pokaże, co uda się zrealizować.

ban82
Posty: 661
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: TMK

Post autor: ban82 » 20.10.2019, 04:36

Ja rozumiem, że każdy jest ciekaw co będzie w kolejnym numerze, ale czy jest możliwośc żebyś nie podawał z kim bedzie kolejny wywiad, aby to była jako taka niespodzianka...

Stadionowy
Posty: 318
Rejestracja: 21.09.2009, 08:21

Re: TMK

Post autor: Stadionowy » 20.10.2019, 09:09

Ostatnie wywiady w TMK na duży plus , bo są dłuższe i bardziej treściwe niż kiedyś. Brakuję jednak "pociągnięcia za język" typu ciekawa historia o skrojeniu flagi, twój top ekip w Polsce, itp...

Wywiad z kibicami Zawiszy bardzo spoko :)

plemplem81
Posty: 489
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 20.10.2019, 09:48

ban82 - ale tak czy siak się tego dowiesz przed wejściem numeru na rynek, bo jest choćby zapowiedź. Oczywiście można się ograniczyć do niej samej.
Natomiast ktoś, kto interesuje się sceną jako ogółem i nie ogranicza swojej wiedzy do ogłupiającego umysł twitterowo-facebookowego przeglądnięcia zdjęć po każdej kolejce ligowej kupi "TMK", jako swego rodzaju odmulacz od tej brei. Bo jest chociażby merytoryczna publicystyka pisana przez nieanonimów.
Użytkownik Jessica B. już o tym nadmienił. Mamy z****** czasy. Kiedyś takie opisy, jakie idą dziś nawet nie byłyby w użyciu, bo kwitowało się to krótkim: "z naszej strony oprawa". Tyle, że to znak czasów. Zamietli nas do kąta i to, o czym w "TMK" rozprawialiśmy 15 lat temu rozgrywa się dziś - wyszliśmy poza stadiony. Kibolka jako taka dzieje się poza meczem. Poza stadionem. Na trasach i w lasach. Wprawne oko obserwatora zauważy, że od kiedy zająłem się pismem serwowane jest po około 30 fotoreportaży w numerze. Poszedłem w stronę – mniej miejsca, ale intensywniej. Dziś do fotoreportażu wystarczy pokazać oprawę na wyjeździe i już jest pewność wskoczenia w zestaw comiesięcznych opisów. Chciałoby się powiedzieć niestety, bo ja też bym chciał co kolejkę na 4 czy 5 stadionach uwiecznioną awanturę. Oczywiście jeszcze potrzebny jest sam opis, bo nie każda ekipa wyraża taką wolę - wciąż słychać u niektórych głosy: "u nas nie ma kto napisać", co spuentować można społeczniackim generalizowaniem (aczkolwiek w tym przypadku wybitnie pasującym), iż kibic = idiota. Strasznie to przytłaczające dla mnie osobiście, bo obrazuje smutną tendencję.
Jeszcze słów parę o wywiadzie Zawiszy. Wstęp do niego wystarczająco zobrazował, czego można się spodziewać. Zwrot, że rozmówcy ważyli słowa powinien dać pewien sygnał, czego można oczekiwać w dalszej lekturze. Każda ekipa ma swoje bolączki, Zawisza w dużej mierze żyje problemami prozaicznymi - piłkarsko-organizacyjnymi. Większość ekip nawet nie rozumie, o czym oni opowiadają. Jakaś woda, jakieś załatwianie piłek, sędziów – ja pierdolę, chuje muje. Tym żyje od paru lat Zawisza. I to ich trawi. Tak – również ekipę, bo ten klub tylko dzięki ekipie i wysiłkowi kiboli wciąż istnieje. Jeśli ktoś oczekuje w wywiadach krwi i igrzysk, to chyba nie tędy droga, bo zaczyna prezentować ogólny trend, jakimi karmią nas media - ma być sensacja, afera i w ogóle rozpierdol. "Rybak" mówił, bo mówić mógł. Już nie funkcjonuje na scenie, to zamknięta bardzo dawno temu przeszłość. "Maras" działa w klubie, jest tam istotną personą. Chyba oczywiste, że przeżył na szlaku mnóstwo, ale jeszcze bardziej oczywiste, że nie może sobie na pewne wspomnienia pozwolić. Ekipy dobierają same rozmówcę do wywiadu, a rozmówca sam wie, co powiedzieć, a na co pozwolić sobie nie może. Bądźmy realistami. Ludzie, którzy w tym tkwią i którzy ze mną rozmawiają to nie są grzeczni chłopcy. Swoje za uszami mają. Nie moją rolą jest ich punktować - czemu nie opowiadasz o awanturach, więcej rozpierdolu. To nie tak wygląda. Ja akceptuję moich rozmówców takimi, jakimi są. Ludzie są różni. Niektórzy żyją w tych swoich opowieściach i historię dostaję jakbym tam był w środku wydarzeń, niektórzy są bardziej stonowani, jeszcze inni totalni introwertycy. Mnie cieszy, że ludzie chcą mówić. Że spotykają się, otwierają się. Biorę do ręki numery "TMK" sprzed roku, dwóch, trzech i ... sorry, ale to inna liga w kwestii wywiadów. Mogę skontrować, dopytać, prowadzić normalny dialog. Wtedy to było suche jak wióry. Z wyjątkiem kilku wywiadów, które również wtedy przeprowadzałem osobiście - "Wara" z Zagłębia Sosnowiec czy "Kijek" z Piasta Gliwice. Tam czuło się życie w lekturze. Wracając do Zawiszy - pośród wypowiedzi przypomniał mi się jeden tekst, który mówił, że gdyby nie oprawy na meczach, to na stadionach by już wiało chujem totalnie. I tu spinamy klamrą całą moją wypowiedź - wracamy do początku, że wszystkie opisy meczowe są nudne i sztampowe. Ano są. Pytanie do każdego, kto to mówi/myśli/pisze - także i tutaj - co Ty robisz, by one nudne nie były? Jeśli jesteś w ekipie kimś - czemu do tego dopuszczasz? Jeśli jesteś w ekipie jedynie żołnierzem - czemu nie weźmiesz spraw w swoje ręce i nie pomożesz zmieniać sceny na lepsze? Jeśli jesteś piknikiem - dobra, dam Ci spokój, siedź dalej i narzekaj, bo tylko to możesz. Zrób własną pokutę, a potem dopiero rzuć kamieniem, gdy masz pewność, że nie masz na rękach krwi upadającego, ale mimo wszystko wciąż się broniącego, ruchu kibicowskiego.

info z TMK
Posty: 881
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: TMK

Post autor: info z TMK » 27.10.2019, 11:22

Plemplem pytanie do Ciebie. Dlaczego od jakiegoś czasu w "lidze pod lupą" nie są podawane liczby wyjazdowe Podbeskidzia? Powodem jest brak info o dokładnych liczbach od samego Podbeskidzia czy może powodem jest niezbyt dobra opinia jaką "cieszy" się na scenie ta ekipa? Pytanie bez złośliwości, czysta ciekawość:) pozdrawiam.

plemplem81
Posty: 489
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 30.10.2019, 15:11

Odpowiedź chłopaka odpowiedzialnego za "Ligę pod lupą":
To pierwsze. Swego czasu uwzględniałem ich w rozpiskach, ale z 2-3 razy pisałem do nich na profil Bielska Twierdza o liczby, a że zero odzewu, zero infa na stronach, odpuscilem.

dee facto
Posty: 156
Rejestracja: 04.03.2007, 01:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 31.10.2019, 21:51

Plemplem a kiedy zapowiedz listopadowego numeru TMK?Czy jest szansa na dostania go w empiku najpożniej w przyszły piątek 8 listopada?Czy dopiero po długim weekendzie czyli najwcześniej we wtorek 12 listopada?

plemplem81
Posty: 489
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: TMK

Post autor: plemplem81 » 31.10.2019, 22:55

Dwa dni temu numer listopadowy został oddany do drukarni. Po weekendzie ma być gotowy do rozprowadzenia go w sieciach salonów prasowych. Do 8 listopada POWINIEN BYĆ w punktach prasowych, ale... ja już słowa honoru za to nie dam. Raz się sparzyłem - wystarczy mi.
Co w numerze?
28 fotoreportaży meczowych (w tym 1 z meczu koszykówki). Opisana jest sytuacja (i problem zarazem) wałbrzyskiego Górnika w związku z grą na takim niskim poziomie rozgrywkowym, jaki dotknął ich obecnie. Znajdziecie opis 5-lecia istnienia ekipy Lecha Poznań Fyrtel Północ. Mniejsze ekipy to Rega-Merida Trzebiatów. Krótki wywiad z "Kołkiem" - wydawcą książki "Szalone lata 90-te - od Apatora do Elany". W numerze serwujemy konkretne podsumowania wszystkich działających ekip żużlowych. Zanim zacznie ktoś kręcić nosem - proponuję poczytać, by dostrzec, że na żużlu wcale nudno nie jest. Mocno sceptycznie sam podchodziłem dotychczas do tematów kibiców z innych dyscyplin sportowych. Biorąc pod uwagę, co serwowało dotychczas "TMK" w tym aspekcie, uznawałem to zwyczajnie za nieporozumienie i wręcz umniejszanie im wpychając gdzieś na zimę, gdy już nie było czego do pisma dać. Tym razem materiałów mam mnóstwo, pomysły na kolejne rubryki są, ludzie piszą i chcą pomagać, a i tak musiałem przesunąć dział "Wielkie ekipy i ich fan cluby" z powodu żużla do następnego numeru... To pokazuje, że innym sportom nareszcie daliśmy w "TMK" ważny głos, przestały być traktowane po macoszemu jako zapychacze miejsca. Powiedziałem jasno - albo robimy to konkretnie od A do Z - czyli walczymy o jak największą ilość opisów wszystkich najistotniejszych ekip działających na danej dyscyplinie, albo nie robimy w ogóle, bo to błazenada i szmacenie powagi rangi "TMK". Udało się uzyskać bardzo dobre podsumowania wpierw ekip halowych, teraz żużlowych. Tutaj bardzo dziękuję Adrianowi (England) z AZS Częstochowa za ogromną pomoc w tych działaniach - to w zasadzie jego tytaniczna praca pozwoliła na tak kompleksowe potraktowanie tematu. I dziękuję wszystkim ekipom żużlowym, które swoje podsumowania napisały pod kątem "TMK", bez wrzucania tego do neta. O to toczyły się największe starania.

Obrazek

ChP
Posty: 42
Rejestracja: 24.05.2016, 17:13

Re: TMK

Post autor: ChP » 01.11.2019, 02:55

Ma ktoś może TMK z października 2015?

ban82
Posty: 661
Rejestracja: 20.08.2015, 22:25

Re: TMK

Post autor: ban82 » 02.11.2019, 22:34

Mam, a o co sie rozchodzi??

dee facto
Posty: 156
Rejestracja: 04.03.2007, 01:13
Lokalizacja: tylu napinaczy

Re: TMK

Post autor: dee facto » 10.11.2019, 13:15

Niestety wczoraj 9 listopada nie było jeszcze listopadowego numeru tmk trochę szkoda akurat na długi weekend byłaby świetna lektura w domu czy w drodze na Marsz Niepodległości.Tak przy okazji plemplem planujesz w grudniu relację z Marszu Niepodległości?Pytam bo w lutym zrezygnowałeś z relacjonowania Pielgrzymki Kibiców do Jasnej Góry.

Przy okazji zdradziłbyś swoje plany na zimowe numery-styczeń,luty i marzec.W sumie w grudniowym jeszcze będziesz miał mnóstwo tematów do relacji,w styczniowym numerze pewnie będą jeszcze relacje ze spotkań ekstraklasy,1 ligi i pucharu Polski to łatwiej będzie zapełnić numer ale co z lutowym i marcowym numerem?Będzie Top 100?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lebeer i 49 gości