Piro Shop

Najwieksze porazki psiarni

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: LechiaCHWM, Zorientowany

A/J
Posty: 139
Rejestracja: 29.04.2012, 11:25

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: A/J » 22.02.2015, 12:33

Troublemaker pisze:

Tego typu wydarzeń człowiek nigdy nie zapomni. Po nich było słychać w opiniach niebieskomundurowych, że była to największa awantura kibiców z policją w Krakowie.
To chyba ci co tak mówili to mało widzieli.Awantury Wisły i Cracovii po derbach i marsz na konsulat radziecki,demolka w centrum i na stadionie przewyższają to co się działo na Hutnik-Lechia zdecydowanie.

Piro Shop

A/J
Posty: 139
Rejestracja: 29.04.2012, 11:25

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: A/J » 22.02.2015, 16:30

Coca Cola pisze:
A/J pisze:
Troublemaker pisze:

Tego typu wydarzeń człowiek nigdy nie zapomni. Po nich było słychać w opiniach niebieskomundurowych, że była to największa awantura kibiców z policją w Krakowie.
To chyba ci co tak mówili to mało widzieli.Awantury Wisły i Cracovii po derbach i marsz na konsulat radziecki,demolka w centrum i na stadionie przewyższają to co się działo na Hutnik-Lechia zdecydowanie.
ktory to byl rok ? Wstaw jakies nagrania.

Styczeń 1990,nagrania nie ma bo wtedy mało kto miał kamery itp.

Relacja z Tempa:
Małe Heysel leży w Krakowie!
RANO. Zaczęło się w niedzielę rano. Grupa zmierzająca na mecz Cracovia-Wisła zdemolowała pociąg Tarnów-Kraków. Wybito dziesiątki szyb. Skład zakończył bieg w Płaszowie zamiast na Dworcu Głównym. Luźne grupy kibiców łaziły po mieście, atakując przygodnych przechodniów, czasem kibiców "przeciwnika". Ekscesy miały miejsce pod pocztą główną, także pod DH "Jubilat".

POŁUDNIE. Mecz o Puchar Prezydenta Krakowa, z którego dochód przeznaczony został na Fundusz Daru Narodowego - rozpoczęty. W 25 minucie przybywają nieliczni kibice ... Jagiellonii, wprowadzeni przez zaprzyjaźnionych wiślaków. Chuligani spod znaku Cracovii wszczynają bójki, interweniuje milicja. Do przerwy gonitwa milicjantów za agresywnie zachowującymi się "kibicami". Wyrywane są ławki, którymi obrzucani są milicjanci (sic!) Ci zaś organizują kilka szarż na agresywną grupę. W jednym ze starć milicyjna pałka łamie w rozgardiaszu nos nastoletniej dziewczynie. Kamieniami i kawałkami ławek obrywają przypadkowi widzowie, często dzieci! Zgroza...

POPOŁUDNIE. Przerwa nie zmienia sytuacji, która w sektorze "kibiców" Cracovii nadal jest wybuchowa. Milicji nie udaje rozbić się grupy, zdarzają się walki wręcz z funkcjonariuszami. Setki osób biegają po trybunach, w ciągłym ruchu są bojowe pałki. Po chwilowej nieobecności milicja wraca dozbrojona - hełmy z przysłonami, tarcze. Dochodzi - o dziwo! - do porozumienia zwaśnionych od lat zwolenników Cracovii i Wisły, które przypomina pakt o nieagresji wobec konkretnego zagrożenia. Mimo manifestacji siły ze strony milicji, bojowa grupa widzów ani myśli ustąpić. Teraz ma poparcie odwiecznych rywali...Im bliżej końca meczu, tym wyraźniej zaczynają się te grupy zwoływać. Zbiórka na Błoniach...Idą wiślacy, idzie Cracovia. Stosunek liczebności grup jak 5 do 1 dla Wisły. W sumie kilka tysięcy! Formuje się "pochód". Jak zwykle w takich wypadkach idzie ulicą Manifestu Lipcowego. "Demolka" kolektury "toto", wybite szyby. Kilkanaście metrów dalej roztrzaskana szyba w "Polmozbycie". Wybite okno w sklepie cukierniczym, wybite szyby u optyka. Fala ludzka przenosi się na Planty. Szlak znaczony jest systematycznie przewracanymi koszami, łamanymi ławkami. Ich pozostałości znajdziemy daleko, daleko od tego miejsca... Na ulicy Jagiellońskiej, w budynkach UJ, wybijane są wszystkie szyby w oknach na parterze. Chuligani skręcają w ulicę św. Anny. Wybite zostają wszystkie okna na parterze DH "Centrum", są ślady rabunków. Teraz na Rynek. Przewraca się wszystkie kosze, niszczy donice na kwiaty. Z Rynku na Mały Rynek, dalej w Mikołajską. Sypią się szyby, włamanie do sklepu żelaznego przy Mikołajskiej. "Idziemy na radziecki konsulat!" - z tym hasłem na ul. Westerplatte. Od strony frontowej budynek traci wszystkie (z wyjątkiem dwóch) szyby, a było ich kilkadziesiąt! Agresorzy demolują budkę milicyjną, pobito milicjanta. Wybryki przenoszą się pod dworzec. Kamienie lecą na Instytut Ekspertyz Sądowych. Samochód milicyjny traci szybę przednią. Obecność sporych sił milicyjnych studzi zapędy chuliganów, którzy rozchodzą się po mieście, idą do pociągów. Jeden ze składów, relacji Kraków-Muszyna, nie może ruszyć - użyto hamulca bezpieczeństwa. Milicja i SOK przeszukują pociąg w poszukiwaniu sprawców. Wszędzie pełno młodych ludzi, nie widać jednak szalików. Mecz skończył się o 13.45, teraz jest 15.15. Sytuacja powoli się uspokaja. Pozostają funkcjonariusze pilnujący sklepów bez wystaw... POLSKIE HEYSEL JEST CORAZ BLIŻEJ. MOŻE ZDARZYĆ SIĘ W KRAKOWIE..." - artykuł z "Tempa" opublikowany po zajściach.

Relacja naocznego świadka i uczestnika wydarzeń ze stycznia 1990 roku:
"Gdyby wtedy doszło do zwarcia dwóch ekip pewnie dużo z kibiców Pasów nie zostałoby.....

W sumie sam nie wiem jak do tego doszło a była to przedziwna sytuacja. Po meczu wychodzimy (Wisła) ze stadionu od strony zegara i udajemy się przez Błonia w kierunku hotelu Cracovia. Cracovia w tym czasie wychodzi przeciwnym wyjściem i od strony hotelu kieruje się w naszym kierunku. Nie wiem ilu z tym momencie było osób po stronie ale z całą pewnością kilkaset. Tego nikt się chyba nie spodziewał, że w tak prosty sposób dojdzie to zwarcia 2 ekip. Cześć osób szybko próbowała się dozbroić (kamienie, deski) a inni zdejmowali wojskowe/milicyjne paski (to były czasy, ale zapewniam że nie było żadną przyjemnością dostać klamrą przez głowę). Sam uzbroiłem się w kamień i idąc w kierunku przeciwnika czekałem na rozwój wypadków. Kiedy dwie ekipy były w odległości kilkunastu metrów od siebie padły jakieś okrzyki i........ ci co byli na przodzie przybili piątki z przeciwnikami (tak mi się przynajmniej wydawało - jeśli było inaczej proszę o poprawienie mnie)."

"A później rozpoczął się słynny pochód. Atakowana była milicja, prawie żadna szyba na drodze przemarszu nie została cała, część sklepów została zdemolowana (z charakterystycznych to sklep z okularami, sklep muzyczny - latające płyty, "firmowy" sklep Wisły). Z rynku pochód dotarł pod konsulat sowiecki w Krakowie. Ci co byli na przodzie chyba dobrze pamiętają uciekającego milicjanta (z wyciągniętą bronią) z budki stojącej przed konsulatem. Posypały się kamienie i... nie pamiętam czy były tez koktajle Mołotowa ale może się to mi mylić z innymi zadymami pod konsulatem. Później zostały już walki z milicją na dworcu głównym."

Troublemaker
Posty: 1521
Rejestracja: 27.02.2007, 18:37
Lokalizacja: Małopolska

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: Troublemaker » 23.02.2015, 14:16

A/J pisze: To chyba ci co tak mówili to mało widzieli.Awantury Wisły i Cracovii po derbach i marsz na konsulat radziecki,demolka w centrum i na stadionie przewyższają to co się działo na Hutnik-Lechia zdecydowanie.
Primo: Nie traktuje przecież tego stwierdzenia niebieskomundurowego jako niezaprzeczalnego faktu ex definitione.
Secundo: Jest to tylko swoisty przykład jaka była skala tych zamieszek i jakie były ich reperkusje w mediach i wśród psiarskich...na gorąco, bez analizy zamieszek sprzed dziesięcu/dwudziestu lat.
Precz z antypolonizmem w polskim środowisku kibicowskim!!

PierszePierdolnięcie
Posty: 787
Rejestracja: 26.09.2010, 23:32

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: PierszePierdolnięcie » 28.02.2015, 20:36

[link]

Czyżby ktoś chciał trafić do tego tematu?;)
Obrazek

???
Posty: 557
Rejestracja: 23.04.2011, 14:24

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: ??? » 28.02.2015, 20:43

Dobry asior z niego .Chyba musiał być w niezłej desperacji :)
Kibice.net -siedlisko wszelakiego zła.

jebać cenzure
Posty: 189
Rejestracja: 10.05.2013, 23:27

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: jebać cenzure » 02.03.2015, 01:06

natenczaswojski3 pisze:
Jerzy_z_wieży pisze:No , no , zwłaszcza w Krakowie-Mydlnikach im daliście popalić.
No, no ale dojebałeś. Cieszyła Cię ta akcja, co nie?
za takie frajerskie posty jak ten Jerzego powinien byc od razu ban, ciekawe czy ta parówa by była taka mądrą bedąc na miejscu chłopaków z GieKSy

Jerzy_z_wieży
Posty: 126
Rejestracja: 20.10.2013, 09:45

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: Jerzy_z_wieży » 02.03.2015, 12:59

Sklej jape cygański kundlu . Parówek to sobie szukaj wśród kolegów co to uciekają z umówionych ustawek.
Jakiś kiep od was wpisał post nade mną że obiliście psiarnie w Tarnowie ,szkoda że nie dodał co było 2-3 godziny póżniej bo to przecież ten sam wyjazd . Z wyjazdu z którego wróciliście ze łzami w oczach wyszedł już wyjazd z pogromem psiarni. Ot w waszym stylu.

holendrowie i beldzy
Posty: 223
Rejestracja: 03.12.2012, 17:37

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: holendrowie i beldzy » 03.03.2015, 00:43

jerzy, jebnij na łeb z jakiejś wieży.
Nie ważne ile masz wyjazdów,ważna jest ilość postów!

emigrantPB
Posty: 115
Rejestracja: 25.04.2014, 13:15

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: emigrantPB » 07.03.2015, 07:52

no faktycznie ładny bałwan z tego jerzego, tylko mi od cygańskich kundli nie ciśnij, mieszańcu przyklasujący psiarni

???
Posty: 557
Rejestracja: 23.04.2011, 14:24

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: ??? » 07.03.2015, 07:56

Panowie spokojnie.
Jerzy z wieży to Radek ZS- stary forumowy wyjadacz , który od czasu do czasu pierdolnie jakąś głupotę.
Kibice.net -siedlisko wszelakiego zła.

dziecko armageddonu
Posty: 256
Rejestracja: 21.12.2012, 13:57

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: dziecko armageddonu » 07.03.2015, 08:04

ja rozumiem że kosa kosą ale z lania od psiarni nieładnie się naśmiewać

Jerzy_z_wieży
Posty: 126
Rejestracja: 20.10.2013, 09:45

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: Jerzy_z_wieży » 07.03.2015, 09:33

A gdzie ja napisałem że się cieszę że ich psiarnia obiła? Dokończyłem historie pewnego wyjazdu. A typowi pojechałem , bo nie będzie rzucał
''parówkami'' jak nie wie z kim rozmawia .

daniKSC
Posty: 246
Rejestracja: 05.05.2013, 18:19

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: daniKSC » 08.03.2015, 10:11

ale mu pojechałeś, ciekawe czy dojdzie do siebie...
chujowo to sformułowałeś wiec nie dziw się że są takie a nie inne reakcje


sok
Posty: 30
Rejestracja: 27.04.2015, 21:56

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: sok » 25.05.2015, 08:46

KNUROW 2015

domin 1982
Posty: 350
Rejestracja: 01.11.2015, 11:16

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: domin 1982 » 03.04.2018, 14:56

Moim zdaniem to: Ruch - Łks, Juwenalia 2004 w Łodzi, Konin 2010, czy MN 2014

Mistek
Posty: 26
Rejestracja: 12.08.2017, 09:18

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: Mistek » 03.04.2018, 15:16

Umoumsxxl pisze:
22.02.2015, 11:54
ktoś z GieKSy pamięta rok i jaki to był mecz ( w/g mnie chyba z Jastrzębiem lub z Tychami) gdy dochodzi do starcia miedzy nami a którąś z ekip w okolicach parku śląskiego.Wracając pod stadion GieKSa przegania znajdujacą się tam psiarnię i przewraca do góry kołami samochód tajniaków.Na 100% było to po awanti z Ruchu z ŁKSem.Dość ciekawie wtedy było.
Tak,to było z Jastrzębiem. Może pamięta ktoś rok?? Z tego co pamiętam to z Jastrzębiem były u siebie conajmniej 2 dymy.

domin 1982
Posty: 350
Rejestracja: 01.11.2015, 11:16

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: domin 1982 » 03.04.2018, 15:27

Ten mecz Gwardia - Radomiak to nie był czasem w maju 2004? Oj wtedy całe mnóstwo dobrych dymów było na wiosne. Chyba to najlepszy okres kibicowski w Polsce był. Co kolejke afera i dymy konkretne.

info z TMK
Posty: 881
Rejestracja: 22.09.2014, 14:38

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: info z TMK » 03.04.2018, 15:47

MN 2011 i płac konstytucji;-)

domin 1982
Posty: 350
Rejestracja: 01.11.2015, 11:16

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: domin 1982 » 03.04.2018, 15:48

Ma ktoś filmiki z zadym wiosna 2004?

NG_M
Posty: 31
Rejestracja: 31.05.2010, 23:26

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: NG_M » 03.04.2018, 16:04

info z TMK pisze:
03.04.2018, 15:47
MN 2011 i płac konstytucji;-)
Zdecydowanie ten Marsz że wszystkich był najkonkretniejszy
"Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowane" - Jan Zamoyski

Sławol79
Posty: 156
Rejestracja: 30.07.2011, 22:17

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: Sławol79 » 03.04.2018, 17:24

domin 1982 pisze:
03.04.2018, 15:48
Ma ktoś filmiki z zadym wiosna 2004?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7bMcu6darD4[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=COpuRnd3DA0[/youtube]

PGliwice
Posty: 285
Rejestracja: 23.02.2010, 01:05

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: PGliwice » 03.04.2018, 20:39

NG_M pisze:
03.04.2018, 16:04
info z TMK pisze:
03.04.2018, 15:47
MN 2011 i płac konstytucji;-)
Zdecydowanie ten Marsz że wszystkich był najkonkretniejszy
W 2010 też było bardzo ciekawie, a wtedy było mało ludzi.

observvator
Posty: 9
Rejestracja: 03.08.2017, 10:50
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: observvator » 05.04.2018, 18:34

Mistek pisze:
03.04.2018, 15:16
Umoumsxxl pisze:
22.02.2015, 11:54
ktoś z GieKSy pamięta rok i jaki to był mecz ( w/g mnie chyba z Jastrzębiem lub z Tychami) gdy dochodzi do starcia miedzy nami a którąś z ekip w okolicach parku śląskiego.Wracając pod stadion GieKSa przegania znajdujacą się tam psiarnię i przewraca do góry kołami samochód tajniaków.Na 100% było to po awanti z Ruchu z ŁKSem.Dość ciekawie wtedy było.
Tak,to było z Jastrzębiem. Może pamięta ktoś rok?? Z tego co pamiętam to z Jastrzębiem były u siebie conajmniej 2 dymy.
Zapewne chodzi o ten mecz:
https://www.youtube.com/watch?v=mGXOk4vkGQc

wichrowe wzgorze
Posty: 263
Rejestracja: 20.05.2016, 15:15

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: wichrowe wzgorze » 07.04.2018, 09:01

Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia
[link]

Jagiellonia wygina z sektora gości policję

Tricolores
Posty: 433
Rejestracja: 10.03.2007, 14:32

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: Tricolores » 10.04.2018, 12:19

największe krajowe bicie psów to było podczas słupskich zamieszek
[email protected]
FB - STORMstreetwear

bungar
Posty: 64
Rejestracja: 15.09.2009, 16:30

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: bungar » 10.04.2018, 15:28

Dostępny jest gdzieś na forum lub w sieci jakiś opis tych ł0dzkich juwenalii z 2004 roku, kilka razy słyszałem, ale nie wiem dokładnie co tam miało miejsce ?. Z góry dzięki

Zupełnie Zielony.
Posty: 1208
Rejestracja: 19.12.2008, 11:06
Lokalizacja: Kontinuum Q / 1908

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: Zupełnie Zielony. » 10.04.2018, 15:45

Kamax Kanczuga -Wisłoka 1996
Opis w tym temacie: viewtopic.php?f=1&t=15807&p=863425&hili ... ga#p863425
O tych wydarzeniach mówiono w głównych wiadomościach oraz bardzo szeroko odbiło się w regionie. Prawdopodobnie pierwszy raz zostały zastosowane "zakazy meczowe". Piszę "prawdopodobnie" bo już trochę lat mineło i nie jestem pewny czy byliśmy pierwsi.
Ps. Jako że nie spłynął wtedy jeszcze materiał tv z regionalnej mówiono o nas a pokazywano chuligańskie harce Arki :D
hip hop hańbą BIAŁEJ RASY!

Adiś
Posty: 359
Rejestracja: 27.02.2007, 11:58
Lokalizacja: Silesia

Re: Najwieksze porazki psiarni

Post autor: Adiś » 10.04.2018, 18:03

Sławol79 pisze:
03.04.2018, 17:24
domin 1982 pisze:
03.04.2018, 15:48
Ma ktoś filmiki z zadym wiosna 2004?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7bMcu6darD4[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=COpuRnd3DA0[/youtube]
tak patrząc co sie działo w 2004 roku, a to co np. działo sie ostatnio w Gliwicach i Tychach, mówi samo za siebie .
Gůrny Ślůnzek, rostomjyuy Hajmatland!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Diesel, elmo97, Mertens i 48 gości