Piro Shop

Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

ultras, hooligans, liczby, ciekawostki, informacje, opisy

Moderatorzy: Zorientowany, LechiaCHWM

ODPOWIEDZ
kimbol
Posty: 87
Rejestracja: 27.06.2014, 11:02

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: kimbol » 24.12.2017, 14:03

Znam wielu Polaków, którzy w GB zajmują również wysokie stanowiska jednak generalny obraz jest jaki jest. Podobnie jest w Polsce - Ukraińcy pracują głównie na budowach, jako sprzedawcy w sklepach i galeriach, jako kelnerzy itp ale są też tacy którzy przyjeżdżają pracować za niezłe pieniądze w IT czy jako lekarze (nie na długo, bo pieniądze marne podobnie jak u nich). Część z nich nie stara się w ogóle o asymilacje, a część zasymilowała się bardzo dobrze (vide post o parach).
Co do UPA to z tego co wiem spora ich część (przynajmniej w moim mieście) mówi po rosyjsku i częściej bardziej identyfikuje się z Rosją (co jest nie raz podłożem wymiany zdań na róznym poziomie natężenia między nimi).

Piro Shop
Foxx
Posty: 1038
Rejestracja: 26.02.2007, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Foxx » 24.12.2017, 14:08

nisc pisze:
24.12.2017, 12:45
(...) A juz posadzanie Ukraincow z Doniecka o proupowskie poglady to zart smutny, czas do szkoly...
Uznaję, że masz podstawy by 90% użytkowników k.net traktować protekcjonalnie. W tym przypadku jednak spudłowałeś wielokrotnie. Nawet nie chodzi o to, czy jest w Polsce jakaś szkoła poniżej wydziałów uniwersyteckich (gł. slawistyka), w której mógłbyś się dowiedzieć o rozkładzie poglądów na terenie Ukrainy. Po prostu po 2014 na kilku poziomach dynamika zmian jest taka, że nawet dziennikarze zajmujący się tematem "nie zdanżają". Dość napisać, że głównym proupowskim "narratorem" jest centralna "liberalna" władza z prezydentem z narodu wybranego i premierem o prasłowiańskim nazwisku Hrojsman. Taki "fenomen", którego nie będę tu rozwijał.

Czerwono-czarnych barw oczywiście aktualnie nie zobaczysz w Doniecku, gdzie w sferze symboli rządzi combo sierpa i młota, imperki i wstęgi św. Jerzego. Dla odmiany niecały miesiąc temu w Dnipro (przed dekomunizacją nazw: Dniepropietrowsk oczywista) miejscowe kibolstwo wznosząc jak najbardziej banderowskie hasła zablokowało autokar i prawie zlinczowało piłkarzy grającego tam Szachtara, bo kilku nie trzymało dłoni na sercu w czasie odgrywania hymnu Ukrainy przed meczem. Charków to drugi pod względem jakości i liczby załogi ichnich nacjonalistów ośrodek - mocniejszy niż Lwów i porównywalny z Kijowem. Wcześniejszy stereotypowy podział na banderowski zachód, neutralne centrum i prosowiecki wschód już od jakiegoś czasu na życzenie ruskich służb się dość mocno zdezaktualizował. Oczywiście sympatii prorosyjskich wciąż jest wiele, proporcje jednak zupełnie się zmieniły.

Wiem, że OT, ale skoro już poruszasz jakiś temat z taką pewnością siebie, jednak spróbuj wcześniej zrobić jakiś mały update stanu swojej wiedzy z nim związanej ;)
A co tam w komentarzach na Onecie?

Beha
Posty: 658
Rejestracja: 03.10.2009, 11:12

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Beha » 24.12.2017, 15:05

Dyskusja ma niewiele wspólnego z tematem, ale niech będzie

Akurat temat nacjonalistów służby rozgrywają sobie jak chcą, zresztą podobnie było w PL na początku lat 90-tych.
Żeby było dowcipniej, bardzo wielu rosyjskich skins/ludzi z klimatów walczy w Azow.
Nie da się prosto wytłumaczyć tego tematu.
Zresztą sami Ukraińscy żołnierze/patrioci zdają się gubić w tym konflikcie - oni się wykrwawiają, a biznesy nadal się kręcą.
Co do Banderyzmu - my reagujemy alergicznie (bo skala krzywd ogromna), ale zapomina się u nas, że oni walczyli także z sowietami.
Szukają swej tożsamości..

kat.
Posty: 515
Rejestracja: 28.09.2015, 12:12

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: kat. » 24.12.2017, 18:09

Jeszcze raz Ci napiszę. Opisz nam, Patryku, w innym temacie te swoje podróże i reakcje na Polaków / na Ciebie. Tylko nie pisz ciągle, że koleżanka kuzyna kolegi itd., napisz wreszcie o swoich doświadczeniach. Jaka Twoja kobieta puściła się z Murzynem / Arabem / Ukraińcem / Cyganem... itd. Wtedy będziesz wiarygodny, a my Ci będziemy współczuć itd, bo na razie pierdolisz 3po3.

WileTheBest
Posty: 262
Rejestracja: 30.11.2012, 18:14
Lokalizacja: Września

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: WileTheBest » 24.12.2017, 18:48

rudolf czerwononosy pisze:
24.12.2017, 17:59
kimbol pisze:
24.12.2017, 10:47
Za bardzo generalizujesz, bo wcale nie wszystkie 'czorty' tak mają, tym bardziej nie rozumiem co ma wspólnego wielkie miasto z tym (biorąc pod uwagę, że coraz większa populacja wielkich miast to ludzie migrujący z tych małych). Znam co prawda sytuacje kiedy dziewczyna z różnych względów zauroczona Hiszpanami/Włochami jechała tam szukając wielkiej miłości, a potem wracała do Polaków kiedy okazało się, że tamci do bezużyteczne łajzy.
Co do zauroczenia ukraińcem to ciężko mi to uwierzyć na razie, bo są u nas traktowani głownie jako tania siła robocza i wykonują pracę której nikt tu nie chce wykonywać, żyjąc przy tym często w psich warunkach. Inna rzecz, że są również tacy po których pieniądze widać. Znam jednak dość sporo przykładów gdzie Polacy wiązali się z Ukrainkami (często bardzo ładne dziewczyny) - czy to już zdrada narodu i czyn godny czorta czy nie?

Nie znam się na parach Polak-Ukrainka [...]
Czyli wg ciebie nie mogę być prawdziwym Polakiem? Oj, oj, oj...
Września 100% Lech Poznań!

kimbol
Posty: 87
Rejestracja: 27.06.2014, 11:02

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: kimbol » 24.12.2017, 21:49

Na zakończenie (bo faktycznie zupełnie nie na temat, a i widać, że każdy ma swoje, niezmienne, stanowisko) napiszę, że mimo iż wielkim lwem salonowym nie jestem to w całym swoim życiu spotkałem jedną dziewczynę, która faktycznie pasowała do Twojego opisu czorta, który to z każdym byle nie z polakiem. W towarzystwie również nikt nie kojarzy takich dziewczyn lub kojarzy jednostki, także wydaje mi się, że trochę wyolbrzymiasz zjawisko, które występuje na pewno, ale w niewielkim procencie.
Gdybym miał wstydzić się za każdą głupotę którą ktoś zrobi i tym przejmować to bym miał smutne życie. Nie warto.
Wracajmy do tematu.

mzks_chrobry
Posty: 121
Rejestracja: 02.03.2013, 15:34

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: mzks_chrobry » 29.12.2017, 23:55

chrobry.glogow.pl pisze:Za kilka dni przywitamy nowy rok, a jak wiadomo końcówka starego to zawsze doskonała okazja do podsumowań! W ostatnich miesiącach wielokrotnie pisaliśmy o policyjnych represjach, które mają potem przełożenie na stadionową frekwencję.

Poniżej rok 2017 w liczbach.

• 140 000 – taka kwota (w PLN) wychodzi, jeśli zsumujemy wszystkie grzywny nałożone na obecnych na wyjeździe do Bełchatowa. Spora część osób odwołała się od tej decyzji, w związku z czym w kończącym się roku odbyło się kilka sądowych rozpraw. Sam mecz rozegrano w marcu 2016 roku.

• 15 019 – tylu łącznie widzów obejrzało wszystkie 12 domowych spotkań Chrobrego w minionej rundzie (liga + puchar).

• 12 076 – a tylu widzów wychodzi, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko 10 ligowych meczów.

• 2 815 – to z kolei rekordowa frekwencja przy WS3, tylu widzów oglądało derby z Miedzią Legnica.

• 2 000 – tyle wynoszą grzywny nałożone na osoby, które mają nieprzyjemności z tytułu niezajmowania swojego miejsca podczas meczu z Ruchem Chorzów oraz rzekome zaśmiecanie. Dalsza część w sądzie.

• 1 208 – średnia widzów na naszym stadionie w minionej rundzie. Biorąc pod uwagę samych pierwszoligowców, jest to piętnasty rezultat. Gorzej wypadają tylko Wigry Suwałki, Puszcza Niepołomice oraz Bytovia Bytów.

• 1 157 – frekwencja na WS3 podczas meczu 1/8 finału PP z Piastem Gliwice. Na ten etap rozgrywek w Głogowie czekano 38 lat.

• 1 103 – dokładnie tyle osób obejrzało mecz Chrobrego z Odrą Opole. A co za tym idzie, tyle osób przez organizacyjny bajzel musiało dwukrotnie przechodzić przez bramę wejściową.

• 1 000 – najwyższe poręczenie majątkowe osób, które „smutni panowie” odwiedzili po meczu z Ruchem Chorzów.

• 955 – nazwiska tylu osób chciała zdobyć głogowska policja, zgłaszając się do klubu o udostępnienie listy wszystkich uczestników meczu z Ruchem.

• 660 – to jedna z gorszych frekwencji w całym sezonie Nice 1 Ligi. A dokładnie tyle osób oglądało mecz na szczycie pomiędzy Chrobrym a Chojniczanką Chojnice.

• 140 – tyle lat wychodzi sumując wszystkie zakazy wyjazdowe nałożone za Bełchatów.

• 56 – liczba osób, które w tym roku stanęły przed sądem w sprawie meczu w Bełchatowie.

• 39 – tylu kibiców Zagłębia Lubin zatrzymała policja po jawnej prowokacji przed meczem z Odrą Opole.

• 15 – co najmniej tylu kibicom postawiono zarzuty za ostatni tegoroczny mecz z Ruchem Chorzów.

• 5 – do tylu lat pozbawienia wolności grozi osobom trzymającym sektorówkę podczas ostatniego tegorocznego meczu.

• 4 – tyle spraw odbyło się przed kilkoma miesiącami w związku z niezajmowaniem swojego miejsca na stadionie.

• 4 – tyle spraw za niezajmowanie swojego miejsca na stadionie zostało wygranych przez kibiców w sądach. Po meczu z Ruchem, czekają nas kolejne.

• 0 – tyle spraw wygrała głogowska policja z kibolami!
FANATYCY TWIERDZY GŁOGÓW!

plemplem81
Posty: 323
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: plemplem81 » 31.12.2017, 00:11

Czy Lechia Dzierżoniów w chwili obecnej działa? Wystawiają młyn? Jak z Olimpią Kowary? Mieli okres ciekawego prezentowania się, pojawiały się oprawy. Co z nimi w chwili obecnej? Nadal coś prezentują z kibicowskiego rzemiosła - oprawy, doping, wyjazdy?
Obrazek

Bączyński
Posty: 710
Rejestracja: 28.10.2013, 22:52

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Bączyński » 31.12.2017, 00:48

W Kowarach chyba zapał im nieco siadł,nie wiem jak teraz to wygląda,na pewno jakieś osoby pojawiają się na meczach Śląska Wrocław,ale raczej bez szału.Lechia Dzierżoniów,z tego co wiem na dzień dzisiejszy bez młyna,na wyjazdach też się nie pojawiają.Skupili się chyba na Ruchu,ale to niech ktoś od nich się wypowie.

plemplem81
Posty: 323
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: plemplem81 » 31.12.2017, 01:56

Jak zatem ich wyjazdy liczbowe na Ruch się prezentują? Tyle, że to już nie jako niezależna Lechia lecz FC Dzierżoniów przecież...

Co slychać na Zagłębiu Wałbrzych? Górnik w pewnym momencie ich mocno przycisnął, ale chyba dali im ostatecznie żyć. Na profilu na fejsie widziałem filmik z podziękowaniami piłkarzy Thoreziaków swoim kibicom po meczu wraz z okrzykami sławiącymi drużynę o lewicowych korzeniach... W sumie im kibicuje, by przetrwali - kawał historii naszej sceny. Są totalnym wyjątkiem spośród wszystkich powstałych w latach 70-tych XX wieku ekip (wszystkie bez wyjątku do dziś istnieją, z wyjątkiem właśnie Zagłębia). Kiedyś coś znaczyli, w czasach, gdy miażdżąca większość ekip kibicowskich w naszym kraju nie była nawet w planach, by powstać...
Obrazek

Bączyński
Posty: 710
Rejestracja: 28.10.2013, 22:52

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Bączyński » 31.12.2017, 11:18

Zagłebie Wałbrzych-w skrócie,ekipa z przeszłością,ale bez przyszłości.
Nie wychowali sobie młodego pokolenia,bo i na czym skoro przez 15 lat ich klub nie istniał,a to co z niego zostało przejeli jako swoje mocniejsi wówczas kibice Górnika Wałbrzych.
Ogólnie cała scena dolnośląska dołuje,nie widać Karkonoszy J-G,Lechii DDZ,słabo prezentuje sie Górnik Wałbrzych.
Nie wspomne już o ekipach fan clubowych-nic sie nie dzieje chyba od lat na Trojanie Lądek Zdrój,Orzeł Ząbkowice też chyba sie posypał,na BKS-ie Bolesławiec działało lokalne Zagłebie Lubin.Pewnie jeszcze można by wymieniać.

Wózek
Posty: 35
Rejestracja: 08.10.2016, 09:58

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Wózek » 31.12.2017, 14:54

Bączyński pisze:
31.12.2017, 11:18
Zagłebie Wałbrzych-w skrócie,ekipa z przeszłością,ale bez przyszłości.
Nie wychowali sobie młodego pokolenia,bo i na czym skoro przez 15 lat ich klub nie istniał,a to co z niego zostało przejeli jako swoje mocniejsi wówczas kibice Górnika Wałbrzych.
Ogólnie cała scena dolnośląska dołuje,nie widać Karkonoszy J-G,Lechii DDZ,słabo prezentuje sie Górnik Wałbrzych.
Nie wspomne już o ekipach fan clubowych-nic sie nie dzieje chyba od lat na Trojanie Lądek Zdrój,Orzeł Ząbkowice też chyba sie posypał,na BKS-ie Bolesławiec działało lokalne Zagłebie Lubin.Pewnie jeszcze można by wymieniać.
Dołuje cała scena kibicowska - nie tylko Dolnego Śląska. To widać gołym okiem. Od momentu gdy w środowiska kibicowskie przeniknęły różne "interesy", wpływy polityki i cała pochodna od tego zaczął robić się wewnętrzny gnój co spowodowało że unikalny klimat jaki był niegdyś obecnie jest obiektem wspomnień.
Na wrocławskim Śląsku też nie ma szału aby popadać w zachwyt choć w stosunku do innych to i tak jest dobrze.
Zagłębie L , Miedź czy Chrobry też miewali lepsze okresy w swojej historii.
Zagłębie Wałbrzych już dawno wymarło. To historia że kiedyś taka ekipa była tak samo jak to że Wałbrzych ze Niemców był Waldenburgiem.
Karkonosze też w totalnej rozsypce trwającej już dłuższy czas.
Lechia Dz zbiera się od święta a tak to ni widu ni słychu.
Bielawianka i Piast NR są na mniej więcej podobnym poziomie od lat. Coś tam się dzieje na miarę ich możliwości.
Jako wyjątek jest tylko Kłodzko gdzie być może zaczeło coś się tworzyć na Nysie. Czas pokaże.

Bączyński
Posty: 710
Rejestracja: 28.10.2013, 22:52

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Bączyński » 31.12.2017, 17:07

Specjalnie nie wspomniałem o największych ekipach-czyli Śląsku,Zagłębiu,Miedzi czy Chrobrym,bo znając życie,ktoś by kogoś źle zrozumiał i wątek mielibyśmy rozjebany.Aczkolwiek pełna racja,wszystkim w regionie (i w Polsce) nieco siadło.
Interesy,rąbanie na cenach wyjazdów,powiększający się podział ekipa-reszta,zastępowanie wieloletnich zgód układami,gdzie nie ma miejsca dla normalnych kibiców-wyjazdowiczów.

kimbol
Posty: 87
Rejestracja: 27.06.2014, 11:02

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: kimbol » 31.12.2017, 17:26

Jeśli chodzi o Kowary to z tego co kojarzę mieli jakieś pozytywne relacje z Piastem Żmigród (o których swoją droga też słuch zaginął) - czy to dalej trwa ciężko powiedzieć. Poza tym co napisano powyżej, problemem FC i klubów z małych miejscowości jest emigracja (do większych miast i za granicę) podczas gdy następców nie widać. Niestety w najbliższym czasie nie można liczyć na poprawę sytuacji.

Kumatyinaczej
Posty: 299
Rejestracja: 27.10.2016, 13:08

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Kumatyinaczej » 05.01.2018, 00:10

[link]
Ekipa Śląska się nie pierdoli hehe Wrocławscy pedofile hehe.

Kumatyinaczej
Posty: 299
Rejestracja: 27.10.2016, 13:08

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Kumatyinaczej » 05.01.2018, 00:23

[youtube][/youtube]
Kumatyinaczej pisze:
05.01.2018, 00:10
[link]
Ekipa Śląska się nie pierdoli hehe Wrocławscy pedofile hehe.
P.S. Nie moge edytować. Kilofowa spruta kurwo a co powiesz o majciarzach?
P.S2. Kilofowa a może to twój były hehe

plemplem81
Posty: 323
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: plemplem81 » 08.01.2018, 15:21

kimbol pisze:
31.12.2017, 17:26
Piastem Żmigród (o których swoją droga też słuch zaginął)
W Żmigrodzie mieli jakieś problemy ze strony psiarni po oprawach gloryfikujących symbol krzyża celtyckiego? Czy to był jeden z powodów upadku ruchu kibicowskiego na Piaście? Fajnie się zapowiadali, weszli z przytupem i kolejny meteor...

Czy na Pogoni Duszniki Zdrój był kiedyś jakiś poważniejszy ruch kibicowski? Takie foto ze stadionu Pogoni znalazłem w necie:
Obrazek

Czy na Zamku Kamieniec Ząbkowicki kibice nadal działają? Mieli okres, że tam całkiem ciekawie się prezentowali, jak na małą ekipkę, zaliczali wyjazdy i to wcale nie po kilka osób... Z kim sympatyzowała ta ekipka, jeśli chodzi o te większe kluby - czy może była zupełnie niezależna?
Obrazek

G-1945
Posty: 12
Rejestracja: 31.07.2011, 11:22

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: G-1945 » 08.01.2018, 16:37

Skąd ty masz informacje, że Piast Żmigród miał problemy z strony psiarni za oprawy ? to są zwykłe parówy co się rozjebały po stracie wszystkich swoich flag, w tym jedną zgodowiczów z Kowar. To, że te kurwy robiły ładne oprawy o niczym nie świadczy. Banda pajaców i tyle - nie zawracaj sobie nimi głowy, choćby sobie kupuli 30 bluz Pitbulla. Nawet Śląsk się na nich wypiął. A dlaczego przestali działać - na pewno nie przez psiarnie.

Co do Zamka to kolejna kuriozalna historia. Oczywiste jest to, że byli pro-Śląsk. Problem się zaczął jak niechcąco obili Polonie Bystrzyce Kłodzką (Polonia ich zaatakowała na jakieś wiosce podczas wyjazdu Zamka i co tu mówić zaliczyła ekskluzywną porażkę) wtedy Piast Nowa Ruda wziął sobie ich na celownik. Następnie Piast wykrojił ich z 2 albo 3 flag podczas ich wyjazdy do Kamieńca Ząbkowickiego i tak kolejna ekipa pajaców poszła w pizdu. Aktualnie coś tam próbują się reaktywować bynajmniej na Facebooku.
Poszperaj sobie na fb to znajdziesz ich profil ale od razu ci mówię na poważnie ich brać nie można. Kilka osób z Kamieńca podłączyła się pod Ząbkowicki FC Śląska. Ostatnio Nowa Ruda była u nich na wyjeździe to nie wyłonili się. Z ciekawostek można jeszcze wspomnieć, że jak byli w Jaworzynie i na pytanie za kim są to by uniknąć nie przyjemności mówili, że są za Górnikiem ;)


Duszniki Zdrój jak cała Kotlina Kłodzka jest pro-Śląsk jednak nic konkretnego/zorganizowanego.

Olimpia Kowary - odpuścili sobie, aktualnie tanie wina i wyzywanie sędziego tyle działają. Poza flagą straconą przez zgodowiczów
z Żmigrodu, kilku szali i pirotechniki w plecy chyba dało im do myślenia. Nie pomogli im też na pewno Karkonosze, które odcięli się od nich zabraniając im wywieszania łączonej flagi. Nie ogarniesz tych wiejskich festynów :)

plemplem81
Posty: 323
Rejestracja: 27.12.2011, 11:14

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: plemplem81 » 08.01.2018, 18:52

Zajebiste info. To ja rozumiem.
Zauważ, że zadawałem pytania odnośnie celtyków na Piaście, aczkolwiek faktycznie drugie pytanie mogłeś odebrać, jako zwykłe stwierdzenie. To pójdę dalej za ciosem - ile flag stracił Piast? Są jakieś fotki tych wytrzepanych flag?

Napisałeś o Polonii Bystrzyca Kłodzka. Również fajnie działali i to dość aktywnie też na niwie chuligańskiej. Oni również odpuścili?

A Karolina Jaworzyna Śląska działa? Jeśli nie - kiedy odpuścili? Pamiętam, że za czasów Pawła Smagacza z Jawora, gdy sprzedawał fotki i składaki, można było nabyć jeden ze składaków tej ekipki. W latach 90-tych to był prawdziwy rarytas taka grupka i ich foty ;).

Jak wygląda mapa przyjaźni-animozji między ekipami prośląsk? Bo widzę, że u was tam nie pierdolą się w takie rzeczy jak warszawski pakt o nieagresji między ekipami prolegijnymi.

Im więcej wypytuję o różne mniejsze ekipy z najróżniejszych regionów Polski, tym bardziej przygnębiający obraz się z tego wszystkiego rysuje. Multum ekip, które raz na jakiś czas coś robiły już kompletnie nie istnieją. To jest totalna porażka naszej sceny. Najgorsze, że na to wpływ miało/ma wiele czynników, o których tu już pisaliście. Zatem nie można tego jednym ruchem ręki odkręcić.
Obrazek

G-1945
Posty: 12
Rejestracja: 31.07.2011, 11:22

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: G-1945 » 08.01.2018, 20:16

Polonia Bystrzyca Kłodzka nie aktywna, na pewno pojawiają się na Śląsku ale czy zorganizowani to nie wiem, nie mój cyrk nie moje małpy. Jako Polonia nie aktywni od dawna. Ostatni raz ich flagę widziałem na wyjeździe Piasta NR do Żarowa w 2012 albo 2013. Czy oni mieli jakieś akcje H, ja nie kojarzę. Ale ja nie muszę o tym wiedzieć - taka specyfika mniejszych ekip. Na pewno robili jakieś oprawy i całkiem im to wychodziło. Ekipę mieli zacną jak na takie małe miasteczko. Trzon grypy to byli "łysi" mocno na prawo :)

Karolina Jaworzyna Śląska też nie aktywna. Ostatni raz się chyba zebrali na Zagłębie Wałbrzych kilka lat temu 2012 albo 2013 - atak na busa piłkarzy Zagłębia (oczywiście Thoreza nie było w sensie kibiców). Potem jeszcze stoczyli bój z resztkami Zagłębia ale już w Wałbrzychu na murawie. Po tym meczu ślad o jednych jak i drugich zaginął. Zresztą Górnik po tym meczu wybił z głów thoreziakom jakiekolwiek działanie. Sama Jaworzyna to FC Górnika ale nie ma co ukrywać lata prosperity dawno mają za sobą.

Co do Piasta Żmigród to stracili 3 flagi. Dwie swoje plus Kowary. Fotki są ale tylko z jedną spaloną flagą na płocie, poszperaj trochę stron w wstecz na pewno tu były.

Co do animozji wśród FC Śląska nie powinienem się wypowiadać bo jestem z przeciwnego obozu a oni sami wolą to przemilczeć.
Ale chyba jest jeden warty odnotowania przypadek.

Na pewno Moto Jelcz Oława (notabene najlepszy FC Śląska) niezbyt się lubi z Piastem Nowa Ruda. Kiedyś chyba nawet mieli oficjalnie kose - lata 90. Teraz wiadomo nie to samo, po ryjach się nie tłuką ale nie darzą się sympatią. Łączy ich wspólna zgoda z Bielawianką no i ci sami wrogowie. Nysa Zgorzelec (też nie aktywni) miała kosę z Karkonoszami z wiadomych względów. Starszej gwardii nie przełknie stanie koło nich. Zresztą temat Karkonoszy to osobna kwestia, poszperaj w tym dziale to coś odnajdziesz.

Więcej konfliktów ja nie kojarzę. Lokalne pseudo wojenki na zasadzie rywalizacji powiatowej to normalka ale nie warta odnotowania. Jak np Żmigród - Trzebnica (jeden powiat ale co najwyżej mogli w siebie rzucić słonecznikiem czy tam pustą puszką po piwie - pełnej szkoda). Przypadek Piasta NR - Zamek to najświeższa akcja choć dla Nowej Rudy Zamek to żaden FC Śląska i też trochę mają racji patrząc się ile taki Piast lata na Śląsk a co te gamonie z Zamku reprezentują. Nie mniej Zamek i okolicę Kamienia Ząbkowickiego to teren pro-Śląsk.

Generalnie Dolny Śląsk mocno podupadł kibicowsko ostatnimi czasy. Szczególnie widać to wśród małych klubów - zostało kilka ekipek, które i tak działają na 1/4 etatu. Większe ekipy wiadomo one zawsze przetrwają ale te mniejsze to aż żal patrzeć.

kimbol
Posty: 87
Rejestracja: 27.06.2014, 11:02

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: kimbol » 08.01.2018, 20:51

Kolega powyżej dość dobrze to wszystko opisał. Od siebie dodam :
Piast coś tam się bronił, że pogonił skarżypytę (albo źle kojarzę) i po akcji coś jeszcze wymachiwał łapami na meczu z Polonią, ale do niczego nie doszło.
Ze wszystkich FC z Kotliny warto wyróżnić w zasadzie tylko Nową Rudę, reszta jeździ raczej w niezorganizowanych grupach lub zbiera się bardzo rzadko/na turnieje.
Co do kos między FC to warto jeszcze wspomnieć o kosie/złych spojrzeniach między wszystkimi w zasadzie FC, a KSK za czasu ich 'fanklubowania'.
Jeśli chodzi o Zgorzelec i KSK to z tego co kojarzę młodzi dążyli do poprawy stosunków (wcześniej rozwiązując ku rozpaczy starych zgodę z Piastem NR), ale zanim się coś z tego wykluło (więcej niż wspieranie) to już upadło. Szkoda szczególnie fajnie rozwijającego się FC Zgorzelec, które potrafiło jechać fajną liczbą, dobrze zorganizowani...obecnie jeździ garstka.
Ogólny obraz i podsumowanie jak w ostatnim akapicie w poście powyżej.

KaczyP
Posty: 276
Rejestracja: 09.09.2013, 19:09

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: KaczyP » 08.01.2018, 21:49

Wózek pisze:
31.12.2017, 14:54
Bączyński pisze:
31.12.2017, 11:18
Zagłebie Wałbrzych-w skrócie,ekipa z przeszłością,ale bez przyszłości.
Nie wychowali sobie młodego pokolenia,bo i na czym skoro przez 15 lat ich klub nie istniał,a to co z niego zostało przejeli jako swoje mocniejsi wówczas kibice Górnika Wałbrzych.
Ogólnie cała scena dolnośląska dołuje,nie widać Karkonoszy J-G,Lechii DDZ,słabo prezentuje sie Górnik Wałbrzych.
Nie wspomne już o ekipach fan clubowych-nic sie nie dzieje chyba od lat na Trojanie Lądek Zdrój,Orzeł Ząbkowice też chyba sie posypał,na BKS-ie Bolesławiec działało lokalne Zagłebie Lubin.Pewnie jeszcze można by wymieniać.
Dołuje cała scena kibicowska - nie tylko Dolnego Śląska. To widać gołym okiem. Od momentu gdy w środowiska kibicowskie przeniknęły różne "interesy", wpływy polityki i cała pochodna od tego zaczął robić się wewnętrzny gnój co spowodowało że unikalny klimat jaki był niegdyś obecnie jest obiektem wspomnień.
Na wrocławskim Śląsku też nie ma szału aby popadać w zachwyt choć w stosunku do innych to i tak jest dobrze.
Zagłębie L , Miedź czy Chrobry też miewali lepsze okresy w swojej historii.
Zagłębie Wałbrzych już dawno wymarło. To historia że kiedyś taka ekipa była tak samo jak to że Wałbrzych ze Niemców był Waldenburgiem.
Karkonosze też w totalnej rozsypce trwającej już dłuższy czas.
Lechia Dz zbiera się od święta a tak to ni widu ni słychu.
Bielawianka i Piast NR są na mniej więcej podobnym poziomie od lat. Coś tam się dzieje na miarę ich możliwości.
Jako wyjątek jest tylko Kłodzko gdzie być może zaczeło coś się tworzyć na Nysie. Czas pokaże.
Tak jak napisałeś w Dzierżoniowie młyn od święta, z wyjazdami też coraz gorzej.
Ostatnio u nas działo się coś poważniejszego przy okazji wizyty Polonii Świdnica (raczej nie zaliczą jej do udanych).
Na Ruchu liczby też nie powalają na kolana od kilku do kilkudziesięciu osób. Na "lokalnym" podwórku też raczej ostatnio cicho. Nie jest tak, że nie dzieje się nic, ale w internecie raczej o tym nie przeczytasz.
Niestety taki marazm wdarł się do wielu mniejszych ekip, nie jesteśmy tu jakimś wyjątkiem.

G-1945
Posty: 12
Rejestracja: 31.07.2011, 11:22

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: G-1945 » 08.01.2018, 22:35

Co ty jeszcze mądrego nie napiszesz Kaczy gamoniu ? ty masz czelność pisać , że my nie będziemy miło wspominać ?
Ty byłeś na tym meczu czy jakiś inny hools cie tak skłamał ?

Wjeżdżamy wam pod kasy gdzie w pierwszej chwili spierdalacie mimo , że jest was 2 razy więcej z wsparciem z Bełchatowskiego Widzewa by po chwili się ogarniacie , że atakuje was garstka i podejmujcie walkę, kończy wszystko psiarnia mocno nas pałując i zawijając nas na dołki a ty pajacu masz tu czelności pisać , że nie będziemy tego miło wspominać ?
Twój szef co innego mówił, po całej akcji, że starcie nie rozstrzygnięte, że remis ale ty widzę na zmywaku w Niemczech za monitorem będziesz nam pierdolił o naszych odczuciach ?

Kto był u siebie ? kto komu wjechał ? kto uciekał w pierwszej chwili ? kogo było więcej padalcu jebany. Już ktoś tu z Bielawianki dobrze cie ocenił, że nigdy cie nie ma ale na necie zawsze coś masz do powiedzenia. Jak taki wygadany jesteś to napisz coś ile razy was pogoniliśmy ? u was po meczu z Kątami na waszym małpim gaju, jak byliście u nas w kinie ? może Rotocznik x2 albo Tuszyn ? Ilość barw co wam trafiliśmy chyba też o czymś świadczy.

" Na "lokalnym" podwórku też raczej ostatnio cicho. " nie no poleciałeś ostro. Ostatnie 2 wizyty nasze u was z Górnikiem to nawet nie raczyliście się pokazać, jakieś stare dziady musiały za was na sektorze z starą szmatą bronić waszego honoru a ty masz czelność pisać takie rzeczy. Masz tupet. Przyjedz do swojego niebieskiego Dzierżoniowa i ogarnij lepiej miasto bo nie długo będziemy musieli my wam wyczyścić z barw Śląska pierdolony imbecylu.

Dla dobra swojej Lechii nie pisz już nic w tym temacie i skup się na hydeparku w dziale o filmach.

KaczyP
Posty: 276
Rejestracja: 09.09.2013, 19:09

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: KaczyP » 08.01.2018, 23:18

G-1945 pisze:
08.01.2018, 22:35
Co ty jeszcze mądrego nie napiszesz Kaczy gamoniu ? ty masz czelność pisać , że my nie będziemy miło wspominać ?
Ty byłeś na tym meczu czy jakiś inny hools cie tak skłamał ?

Wjeżdżamy wam pod kasy gdzie w pierwszej chwili spierdalacie mimo , że jest was 2 razy więcej z wsparciem z Bełchatowskiego Widzewa by po chwili się ogarniacie , że atakuje was garstka i podejmujcie walkę, kończy wszystko psiarnia mocno nas pałując i zawijając nas na dołki a ty pajacu masz tu czelności pisać , że nie będziemy tego miło wspominać ?
Twój szef co innego mówił, po całej akcji, że starcie nie rozstrzygnięte, że remis ale ty widzę na zmywaku w Niemczech za monitorem będziesz nam pierdolił o naszych odczuciach ?

Kto był u siebie ? kto komu wjechał ? kto uciekał w pierwszej chwili ? kogo było więcej padalcu jebany. Już ktoś tu z Bielawianki dobrze cie ocenił, że nigdy cie nie ma ale na necie zawsze coś masz do powiedzenia. Jak taki wygadany jesteś to napisz coś ile razy was pogoniliśmy ? u was po meczu z Kątami na waszym małpim gaju, jak byliście u nas w kinie ? może Rotocznik x2 albo Tuszyn ? Ilość barw co wam trafiliśmy chyba też o czymś świadczy.

" Na "lokalnym" podwórku też raczej ostatnio cicho. " nie no poleciałeś ostro. Ostatnie 2 wizyty nasze u was z Górnikiem to nawet nie raczyliście się pokazać, jakieś stare dziady musiały za was na sektorze z starą szmatą bronić waszego honoru a ty masz czelność pisać takie rzeczy. Masz tupet. Przyjedz do swojego niebieskiego Dzierżoniowa i ogarnij lepiej miasto bo nie długo będziemy musieli my wam wyczyścić z barw Śląska pierdolony imbecylu.

Dla dobra swojej Lechii nie pisz już nic w tym temacie i skup się na hydeparku w dziale o filmach.
Ty widziałeś to tak kto inny widział inaczej i tyle. Nie ma się co rozpisywać na temat jakiś lokalnych akcji typu kino, czy kto komu wpadł na osiedle i kiedy. Niech Ci będzie, że starcie nie zostało rozstrzygnięte bo rzeczywiście wjebały się psy i nie tylko w was.
Dalszej części Twojego posta nie będę komentował bo szkoda klawiatury.

Bączyński
Posty: 710
Rejestracja: 28.10.2013, 22:52

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Bączyński » 08.01.2018, 23:59

Z lokalnych wojenek,czy też po prostu niechęci wśród FC Śląska,to była zawsze jakaś spina między Brzegiem Dolnym a Wołowem.

Mojżesz
Posty: 54
Rejestracja: 01.12.2016, 23:26

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Mojżesz » 09.01.2018, 00:30

Z może nie tyle wojenek ale z pewnością takich nie do końca "politycznych" zgód była sztama Moto Jelcza Oława (FC Śląska) z Chrobrym Głogów (za czasów zgody z Widzewem).
Nigdy też Świdnica nie przepadała za Dzierżoniowem (potyczki nawet na meczach Górnika). Z początku na linii Lechia - Polonia była zgoda ale szybko to upadło.

KazoR_1987
Posty: 688
Rejestracja: 22.06.2007, 18:49
Lokalizacja: DzieRzoniow

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: KazoR_1987 » 10.01.2018, 14:33

Polonia Bystrzyca Kłodzka nie miała szczescia do Nas co zakonczylo sie dla nich strata wiekszosci flag jakie mieli Byl to meczu Poloia - Bielawianka Flag bylo chyba 5 moge sie mylic Akcja na stadionie Bystrzycy od nas 2 auta Trafiona miala byc Bielawinka a padlo na Bystrzyce
'' Nie liczy sie odleglosc liczy sie fanatyzm '' fc DzieRzoniow

G-1945
Posty: 12
Rejestracja: 31.07.2011, 11:22

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: G-1945 » 10.01.2018, 15:41

Jaki rok i czy macie zdjęcie tych flag ? co z nimi się stało ?

KazoR_1987
Posty: 688
Rejestracja: 22.06.2007, 18:49
Lokalizacja: DzieRzoniow

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: KazoR_1987 » 11.01.2018, 00:40

Jaki rok ? Ciezko z pamiecia ale okres gdy Lechia grala z takimi potegami jak Lądek Zdrój czy Skałki Stolec więc pewnie z 10 lat temu Zdjęć brak małe fanki jedna troche wieksza ( wszystkie wisialy na plocie podczas tego meczu ) Co sie z nimi stało ? Splonely na naszym stadionie ale nie na meczu tylko w innych okolicznosciach
'' Nie liczy sie odleglosc liczy sie fanatyzm '' fc DzieRzoniow

Lonely Rider
Posty: 39
Rejestracja: 08.12.2011, 20:35

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Lonely Rider » 14.01.2018, 01:39

G-1945 pisze:
08.01.2018, 16:37
Co do Zamka to kolejna kuriozalna historia. Oczywiste jest to, że byli pro-Śląsk. Problem się zaczął jak niechcąco obili Polonie Bystrzyce Kłodzką (Polonia ich zaatakowała na jakieś wiosce podczas wyjazdu Zamka i co tu mówić zaliczyła ekskluzywną porażkę)
I tak i nie, bo wrócili do domu z jedną z flag Zamka

ze stadionu
Posty: 58
Rejestracja: 22.07.2016, 08:39

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: ze stadionu » 14.01.2018, 12:20

Wreszcie jakaś konkretna dyskusja na poziomie.Dwa pytania ode mnie...1.w latach 90-ątych Kuźnia Jawor miała dość ostrą kose z Miedzią,jak to dziś wygląda? 2.Karkonosze dalej fanklubują na Śląsku?

MFC'05
Posty: 89
Rejestracja: 11.04.2015, 12:07
Lokalizacja: Głogów

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: MFC'05 » 14.01.2018, 13:22

ze stadionu pisze:
14.01.2018, 12:20
Wreszcie jakaś konkretna dyskusja na poziomie.Dwa pytania ode mnie...1.w latach 90-ątych Kuźnia Jawor miała dość ostrą kose z Miedzią,jak to dziś wygląda? 2.Karkonosze dalej fanklubują na Śląsku?
Nigdy oficialnie nie byli FC Śląska a kontakty mają cały czas
CHROBRY GŁOGÓW!

G-1945
Posty: 12
Rejestracja: 31.07.2011, 11:22

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: G-1945 » 14.01.2018, 14:08

No faktycznie nie byli nigdy FC.
To kim byli ? układowiczami, zgodą , czy może kuzynami ? flaga w barwach Śląska (na wzór znaku wjazdowego - Jelenia Góra) o czym świadczy ?

Kumatyinaczej
Posty: 299
Rejestracja: 27.10.2016, 13:08

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Kumatyinaczej » 14.01.2018, 14:21

MFC'05 pisze:
14.01.2018, 13:22
ze stadionu pisze:
14.01.2018, 12:20
Wreszcie jakaś konkretna dyskusja na poziomie.Dwa pytania ode mnie...1.w latach 90-ątych Kuźnia Jawor miała dość ostrą kose z Miedzią,jak to dziś wygląda? 2.Karkonosze dalej fanklubują na Śląsku?
Nigdy oficialnie nie byli FC Śląska a kontakty mają cały czas
Nawet Śląsk mówił że to FC. Druga strona medalu to że to nie miało prawa bytu i Śląsk się pozbył kłopotu.

Mojżesz
Posty: 54
Rejestracja: 01.12.2016, 23:26

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Mojżesz » 14.01.2018, 14:41

MFC'05 pisze:
14.01.2018, 13:22
ze stadionu pisze:
14.01.2018, 12:20
Wreszcie jakaś konkretna dyskusja na poziomie.Dwa pytania ode mnie...1.w latach 90-ątych Kuźnia Jawor miała dość ostrą kose z Miedzią,jak to dziś wygląda? 2.Karkonosze dalej fanklubują na Śląsku?
Nigdy oficialnie nie byli FC Śląska a kontakty mają cały czas
I to jeszcze pisze ktoś z Chrobrego? Zapomniałeś jak mieli z Wami kontakty (odwiedziny, turnieje itp) i w tym samym czasie kumali sie ze Śląskiem dla którego Was "poświęcili" na zaszczytną rolę bycia FAN CLUBEM ?
Aktualnie bardziej realne powinno być pytanie "gdzie oni są?" niż kim dla kogo są?

Co do Miedzi i Kuźni to już w latach +/- po 2000 wpadali na mecze Kuźni lać przyjezdnych np. Karkonosze.
Na Kuźni jak coś sie dzieje to od wielkiego święta - Dolny Śląsk kibicowsko jest coraz cieńszy.

G-1945
Posty: 12
Rejestracja: 31.07.2011, 11:22

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: G-1945 » 14.01.2018, 14:49

Lonely Rider pisze:
14.01.2018, 01:39
G-1945 pisze:
08.01.2018, 16:37
Co do Zamka to kolejna kuriozalna historia. Oczywiste jest to, że byli pro-Śląsk. Problem się zaczął jak niechcąco obili Polonie Bystrzyce Kłodzką (Polonia ich zaatakowała na jakieś wiosce podczas wyjazdu Zamka i co tu mówić zaliczyła ekskluzywną porażkę)
I tak i nie, bo wrócili do domu z jedną z flag Zamka
Nie byłem tam, o żadnej fladze nie wiem - możliwe, że tak było.
Natomiast znalazłem dawno temu filmik na fb z tego zajścia i na jego podstawie ciężko tu nie mówić o porażce.

Prośba do Lechii przy okazji - zapodajcie filmik jak przeganiacie Piasta Nowa Rude u nich ze stadionu na PP kilka lat temu.
Wtedy co ich fanatyczka spierdalała z flagą. Był na wrzuta.pl ale potem wsiąkł.

.ZIWPJB.
Posty: 217
Rejestracja: 23.09.2016, 19:39

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: .ZIWPJB. » 14.01.2018, 15:20

Karkonosze to dziwny przypadek, weszli w kontakty ze Śląskiem jako fc, potem im się zachciało być zgodą, to na chuj sobie robili flagę ''Jelenia Góra'' w barwach Śląska? Pojebane czasy że bycie fc zaczyna się od uszycia flagi heh. Flagę uszyli i naglę się obudzili i odechciało im się być fc, Śląsk im dał do zrozumienia że albo fc albo won, więc teraz pozostali w przyjaznych kontaktach ale nie są ani fc, ani układem ani zgodą. Z tego co się słyszy to Karkonosze od lat mają wielki problem z Górnikiem który temperuje ich na każdym kroku i w Jeleniej nic ciekawego się nie wykluje, chyba że Górnik w końcu przestanie ich przewyższać. Śląsk i Zagłębie odleciały poziomem na dolnym sląsku, reszta może się jedynie bić o nr 3, Miedź i Chrobry mają o tyle dobrze że grają w 1 lidze, bo taki Górnik gra w 4 i pokazać swoje możliwości tam jest ciężko to samo takie Karkonosze.

Pamiętam jak Górnik grał w 2 lidze to wyjazdowo byli w top licząc obydwie ligi wtedy był jeszcze wchód i zachód. Nikt nie jest w stanie sobie poradzić grając w 4-5 lidze, takie czasy że aby coś zbudować potrzeba sukcesu i nie ma co się oszukiwać że wierni zostaną itp, taki Lubin np grałby w 4 lidze też odbiło by się to na nich, niestety gra piłkarzyków ma wpływ na siłę kibicowską a nawet chuligańską, młodzież nie będzie się jarać okręgówką gdzie nic się nie dzieje, większość będzie mieć na to wyjebane, ale jak ktoś gra w ekstraklasie czy 1 lidze to już inna bajka, jest moda, jest popyt i ludzie idą. Bez narybku siła kibicowska danego klubu pójdzie w dół, i jak zastępców nie będzie, to dana ekipa będzie ledwo dyszeć i zbierać się raz do roku do młyna lub na 1 wyjazd.

Bączyński
Posty: 710
Rejestracja: 28.10.2013, 22:52

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: Bączyński » 14.01.2018, 16:19

Śląsk i Zagłębie odleciały poziomem na dolnym sląsku, reszta może się jedynie bić o nr 3
Twoja ocena to raczej jest dobra dla sytuacji sprzed kilku lat.
Komu tak odjechało Zagłebie jeżdząc na wyjazdy w 20-30 osób? Tak samo Śląsk,choć w mniejszym stopniu.
Ogólnie scena kibicowska w PL miała punkt szczytowy gdzieś 6-7 lat temu,a od tamtej pory zjazd.

świeżak87
Posty: 29
Rejestracja: 08.10.2012, 12:33

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: świeżak87 » 14.01.2018, 19:25

Bączyński pisze:
14.01.2018, 16:19
Śląsk i Zagłębie odleciały poziomem na dolnym sląsku, reszta może się jedynie bić o nr 3
Twoja ocena to raczej jest dobra dla sytuacji sprzed kilku lat.
Komu tak odjechało Zagłebie jeżdząc na wyjazdy w 20-30 osób? Tak samo Śląsk,choć w mniejszym stopniu.
Ogólnie scena kibicowska w PL miała punkt szczytowy gdzieś 6-7 lat temu,a od tamtej pory zjazd.
[/quot

Obiektywnie patrząc my (ZL) to raczej obniżamy loty w stronę Miedzi i Chrobrego a nie odjeżdżamy razem ze Śląskiem. Ogólnie scena Dolnośląska tak jak cała w Pl to już nie to samo co kilka lat temu tak jak napisał Bączyński i ktoś tam stronę wcześniej. Osobiście mam wrażenie, że chuliganka (a raczej pseudo gangsterka, panująca na trybunach niestety) w obecnej formie długo nie pociągnie i zacznie się sypać jedna ekipa po drugiej... obym się mylił ;)
Już mnie nie zobaczysz...

KazoR_1987
Posty: 688
Rejestracja: 22.06.2007, 18:49
Lokalizacja: DzieRzoniow

Re: Województwo Dolnośląskie - kibicowsko

Post autor: KazoR_1987 » 14.01.2018, 19:45

Panie G filmiku nikt nie doda I dla mnie to bardziej asekuracyjnie zerwali flage z płotu Pewnie liczyli na to ze bedziemy wjezdzac przez plot niestety w tym okresie wiekszosc osob od nas miala zakazy stadionowe za mecz ze Świdnica wiec liczylismy na to ze Piast wysypie sie glowna brama Ograniczyli sie do jej obrony a po chwili we wszystko wmieszaly sie psy w tym tajniaki Piast honorowo odlozyl klamoty ktore mieli w łapach Pozniej zjedza sie juz cala okoliczna psiarnia
'' Nie liczy sie odleglosc liczy sie fanatyzm '' fc DzieRzoniow

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: abbadon14, alterego, Arkan, BKL, david07, dobek, Hejho9999, kadoo, oitak, Ortalion, Pavo, piarecki, PolowaPolski, R1920R, szyderap, Taksepatrze, Tvr34, Warzka, Ósmy Pasażer i 174 gości