www.warhouse.pl

Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Opisy spotkań i wydarzeń sportowych.
ODPOWIEDZ
HPL
Posty: 49
Rejestracja: 26.02.2007, 21:02

Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: HPL » 03.01.2008, 23:15

W tv usłyszałem przed chwila ze Widzew i Zagłębie kupowali mecze ,wie ktos wiecej na ten temat ? Co myślicie o tym ? Wg mnie powinni ich zdegradować tak samo jak Arke i Gornik Leczna !
Ostatnio zmieniony 04.01.2008, 13:02 przez HPL, łącznie zmieniany 1 raz.



HPL
Posty: 49
Rejestracja: 26.02.2007, 21:02

Post autor: HPL » 03.01.2008, 23:23

Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej za tydzień podejmie decyzję o karach dla Widzewa Łódź i Zagłębia Lubin zamieszanych w aferę korupcyjną. Obu klubom grozi degradacja.

W czwartek przedstawiciele klubów zapoznali się z materiałami dowodowymi przekazanymi PZPN przez wrocławską prokuraturę. Według przewodniczącego WD Michała Tomczaka kluby są świadome odpowiedzialności i złożyły wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Za tydzień zapadnie decyzja o jej wysokości. Do tego czasu będą się toczyć negocjacje pomiędzy klubami i Wydziałem Dyscypliny.


REKLAMA Czytaj dalej



Tomczak powiedział, że kary muszą być surowe. "Kluby po zapoznaniu się z materiałem dowodowym w zasadzie go nie kwestionują. Uzgodniliśmy, że negocjacje w sprawie kar będą poufne. Mogę jednak zapewnić, że na żadne kary, które mają charakter pośredni, nie wyrazimy zgody".

Szef Wydziału Dyscypliny podkreślił różnice dzielące Zagłębie i Widzew od wcześniej zdegradowanych klubów.

"To sytuacja jakościowo inna niż była w przeszłości. To są kluby, które przychodzą na posiedzenie Wydziału Dyscypliny z zupełnie innym nastawieniem. Oni nie mówią, że nie wiedzą o co chodzi, a winny jest kto inny. Poza tym nie ma tam już osób, którym by można przypisywać działalność korupcyjną w przeszłości. Musimy wspólnie rozwiązać dylemat - z jednej strony mamy do czynienia z bardzo sensownie budowanymi klubami, a z drugiej strony z naprawdę dramatyczną przeszłością korupcyjną. Nie jest naszym celem szkodzenie polskiej piłce nożnej, ale kary na pewno będą dolegliwe" - dodał Tomczak.

Przedstawiciele obu klubów są zgodni, że przeszłość trzeba rozliczyć. "Po obejrzeniu akt jestem świadom wagi zarzutów i jesteśmy skłonni [link], ale współmiernej do winy. Takie są reguły gry. Jesteśmy członkiem PZPN i te reguły przyjmujemy" - powiedział prezes Zagłębia Robert Pietryszyn.

Podobnego zdania jest Widzew. Jego główny udziałowiec Sylwester Cacek nie odpowiedział wprost na pytanie, czy w przypadku degradacji pozostanie w klubie. "Mogę tylko powiedzieć, że czuję się oszukany przez pana Szymańskiego, od którego niedawno kupowałem akcje. To jest po prostu biznesowa nieuczciwość. Za wcześnie mówić o ewentualnej zmianie moich planów inwestycyjnych, ale nie po to kupowałem akcje Widzewa, żeby się wycofywać".

Widzew i Zagłębie to kolejne kluby, które zostaną ukarane za "ustawianie" wyników meczów. Wcześniej kary nałożono na sześć klubów - Arka Gdynia, Górnik Łęczna i Zagłębie Sosnowiec zostały zdegradowane z pierwszej ligi, KSZO Ostrowiec Św. i Górnik Polkowice - z drugiej, a drugoligowemu Podbeskidziu Bielsko-Biała zostały odjęte punkty.

Widzewowi zarzuca się przekupienie sędziów w 12 meczach sezonu 2004/2005, co pozwoliło temu klubowi zająć miejsce uprawniające do gry w barażach o awans do ekstraklasy (przegranych z Odrą Wodzisław Śl.). Z kolei Zagłębiu zarzuca się przekupienie sędziów w 9 spotkaniach sezonu 2003/2004, co zaowocowało awansem do ekstraklasy.

Obecnie przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu toczy się pierwszy proces w sprawie korupcji w polskim futbolu. Dotyczy wyodrębnionego ze śledztwa wątku Arki Gdynia. 17 oskarżonych dobrowolnie poddało się karze i wobec nich sąd orzekł kary więzienia od 3 do 7 lat w zawieszeniu. Na domniemanym organizatorze korupcyjnego procederu Ryszardzie F. ps. "Fryzjer" ciąży ponad 50 zarzutów korupcyjnych. W prowadzonym od ponad 2,5 roku śledztwie prokuratura ponad stu działaczom, sędziom, obserwatorom i piłkarzom postawiła blisko 650 zarzutów.

tomo

Post autor: tomo » 04.01.2008, 00:35

"10 stycznia podejma decyzje,a Tomczak (zażarty Legionista) zrobi wszystko żeby Widzew spadł"

:roll:

JaroMKS
Posty: 336
Rejestracja: 08.03.2007, 21:35

Post autor: JaroMKS » 04.01.2008, 00:42

tomo pisze:"10 stycznia podejma decyzje,a Tomczak (zażarty Legionista) zrobi wszystko żeby Widzew spadł"

:roll:
Podbijam !

Daruj sobie takie teksty

fcb
Posty: 223
Rejestracja: 26.02.2007, 20:36

Post autor: fcb » 04.01.2008, 01:16

POWINNO SIĘ KARAĆ KONKRETNE OSOBY A NIE KLUBY.

W Zagłębiu zmieniły się władze, zmienili się zawodnicy, wielu z nich nie grało w tamtej drużynie z 2 ligi, więc dlaczego to oni mają ponosić odpowiedzialność za czyny innych?

Z drugiej strony klub musi zachować jakąś ciągłość i nie można powiedzieć ze tamto Zagłębie, i dzisiejsze to dwa różne kluby.
I dlatego cięzko jest o Salomonowy wyrok.

P.S. Jeśli w tej aferze zatrzymano juz ponad 100 osób, to dziwne by było gdyby działanie PZPN zatrzymało się tylko na klubach juz ukaranych (miedzy innymi Arka, Łęczna, Polkowice, Sosnowiec itd.) plus na ZL i Widzewie. Przeciez te 100 osób nie działały wokół tych paru klubów, a wokół większej ilości druzyn. Piszę o tym dlatego iż mówi się o abolicji, która miałaby wejść w życie od nowego sezonu, ale już po ukaraniu Widzewa i Nas. Takie postępowanie byłoby na pewno krzywdzące dla wszystkich do tej pory ukaranych druzyn.
Gdański cHarakter pisze:Czemu wielkie Zagłębie pali flagi Śląska w młynie? Bliżej się nie dało?

Kiju
Posty: 721
Rejestracja: 26.02.2007, 16:12

Post autor: Kiju » 04.01.2008, 01:42

pozyczdyche pisze:
pryk pisze:z choinki sie urwałeś?
10 stycznia podejma decyzje,a Tomczak (zażarty Legionista) zrobi wszystko żeby Widzew spadł. Mam nadzieje,ze skonczy sie na punktach ujemnych, bo to, że Szymański cos kupował na własną rękę (on przyznal sie do 4 meczow) nie powinno karać teraz nowych władz, które coś chcą zrobić, Boniek o kupowaniu nic nie wiedział. No i Widzew awansu sobie nie kupił bo mecze są z sezonu w którym nie awansował, a wielokrotnie panowie z WD próbowali wprowadzić w błąd
:roll: :roll: naprawde w to wierzysz????[/b]
Mysle ze Boniek nie wiedzial,nie zapominajmy ze on na stale mieszka w Rzymie,do Polski wpadal niezbyt czesto,a jak gospodarza nie ma...

Szymanski postapil bardzo głupio,ale z tego co widac,inaczej nie mozna bylo,po prostu taki był system...ja autentycznie wierzylem,ze Widzew nie kupowal :?

Co ciekawe,Widzew mimo kupna tylu meczy nie awansowal...inni kupowali wiecej.

Wkurwia mnie ta cala patologia,czlowiek chodzi na mecze,angazuje sie,wloczy sie po calej Polsce aby dopingowac,a to wszystko okazuje sie fikcja,okazuje sie ze robia z nas debili.

Mysle ze Widzew bedzie zdegradowany,szkoda,bo awans wywalczylismy uczciwie,klub przejol nowy wlasciciel,powoli odbudowywane sa podstawy klubu,baza treningowa,sekcje juniorskie...krok po kroku idzie normalne,a teraz to...
Moze dadza nam jednak minusowe punkty,ale jak mamy dostac -10,-15 punktów to juz wole degradacje,bo po co sie szarpac caly sezon aby na koniec poleciec...bez sensu.

W kolejsce czekaja nastepne kluby,mois sie o Jadze,Koronie,GKS B...pewnie beda nastepni,bo meczow ustawionych jest w c***.

Ja sie tylko zastanawiam,jakim prawem pzpn wydaje kary,osadza kluby.
Przeciez ta cala patologia,powstala za ich przyzwoleniem,kilkadziesiat zatrzymanych osob jest ze struktur pzpn-sedziowie,obserwatorzy...pzpn powinien zdegradowac sam siebie...smieszne to wszytko.

W sumie co mam byc to bedzie,my jako kibice z pewnoscia przetrwamy,boje sie tylko aby sponsorzy nie uciekli.
Obrazek

radogks
Posty: 335
Rejestracja: 04.07.2007, 21:29

Post autor: radogks » 04.01.2008, 01:54

Z jednej strony rzeczywiście karane powinny być pojedyńcze osoby ale z drugiej strony to cały klub czerpał nie małe korzyści z ustawienia spotkania ... zresztą teraz już na to za późno , ukarano kilka klubów i teraz trzeba jechać dalej tak samo tylko że jak się coś zaczyna to trzeba to dokończyć - wprowadzenie abolicji to już będzie całkowity upadek PZPNu o ile w ogóle może upaść jeszcze niżej :x

19(W)47
Posty: 271
Rejestracja: 07.08.2007, 11:13

Post autor: 19(W)47 » 04.01.2008, 07:46

Kara dla obu klubow powinna byc DEGRADACJA!!!Ja jakos nie przyjmuje do tlumaczenia...kupowal pan Szymanski to niech on odpowiada - owszem pan Szymanski kupowal,ale to Lodzki Widzew mial z tego wymierne korzysci..Twierdzenie czesci Widzewiakow,ze wtedy nie awansowaliscie jest bezczelne..Podobnie Zaglebie..Jesli ktos kupuje ok. 1/3 meczy w sezonie to nie ma zmiluj sie..
I jeszcze doszukiwanie sie podtekstow ze Tomczak to zazarty Legionista,wiec spusci Widzew...wiec pewnie i wroclawscy prokuratorzy to tez Legionisci :lol: ..

To tylko moje zdanie,wiec darujcie sobie zbedne komentarze.

mds
Posty: 175
Rejestracja: 27.02.2007, 12:41
Lokalizacja: KrakóW

Post autor: mds » 04.01.2008, 09:19

Degradacja,jesli sie poddadza dobrowolnie karze o jedna klase rozgrywkowa(ponoc tak ma postapic Widzew),a Lubin staje okoniem to dwie klasy w doł.Sprawiedliwosc musi byc.Jeszcze paru do degradacji stoi w kolejce.Mam nadzieje ze do czerwca zakonczy sie ta sprawa.

Dyczak
Posty: 557
Rejestracja: 27.02.2007, 17:41

Post autor: Dyczak » 04.01.2008, 10:00

Wprowadzą abolicję wtedy, kiedy wyjdzie na jaw, że takie kluby jak Wisła Kraków, Lech czy Legia też kupowały mecze...
...i tylko Legia, Legia Warszawa

Kiju
Posty: 721
Rejestracja: 26.02.2007, 16:12

Post autor: Kiju » 04.01.2008, 11:04

19(W)47 pisze:Kara dla obu klubow powinna byc DEGRADACJA!!!Ja jakos nie przyjmuje do tlumaczenia...kupowal pan Szymanski to niech on odpowiada - owszem pan Szymanski kupowal,ale to Lodzki Widzew mial z tego wymierne korzysci..Twierdzenie czesci Widzewiakow,ze wtedy nie awansowaliscie jest bezczelne..Podobnie Zaglebie..Jesli ktos kupuje ok. 1/3 meczy w sezonie to nie ma zmiluj sie..
I jeszcze doszukiwanie sie podtekstow ze Tomczak to zazarty Legionista,wiec spusci Widzew...wiec pewnie i wroclawscy prokuratorzy to tez Legionisci :lol: ..

To tylko moje zdanie,wiec darujcie sobie zbedne komentarze.
Nie wiem czy bezczelne czy nie.

Piast i Podbeskidzie nie zostały ukarane degradacją,dostaly minusowe punkty i kary finansowe.

Ale jak juz wspomnialem,jak mamy dostac -15 to wole aby zdegradowali juz teraz.
Obrazek

maciej!
Posty: 453
Rejestracja: 27.02.2007, 20:21

Post autor: maciej! » 04.01.2008, 11:54

Ja tam bym wolał degradacje do drugiej ligi z karą finansową. Byle bez ujemnych punktów, bo te są najbardziej wkurwiające.

Co do wymiernych korzyści jakie osiągnąć miał Widzew na kupowaniu meczy - niech ci co to piszą się ze mną podzielą bo nie widze takowych. Widzew dostał się wówczas do baraży, owszem, ale je z kretesem przepierdolił i został w II lidze. O czym mowa ?

PS. Wg mnie prokuratura najpierw powinna zająć się PZPN [wszyscy wiemy jakie tam cuda sie dzieja], a potem zlecić czystemu i sprawnemu PZPNowi ukaranie winnych machlojek. A tak mamy smieszną sytuajcę, - b. brudny PZPN kara bardziej bądź mniej brudne kluby. Absurd.
ROBOTNICZE TOWARZYSTWO SPORTOWE

Kamień
Posty: 7
Rejestracja: 12.05.2007, 02:47

Post autor: Kamień » 04.01.2008, 11:59

przestańcie już ich bronić, bo sie .... i odwalcie się od tej Legii - bo zażarty legionista to chce Widzew spuścić... jakby był taki zażarty to by zostawił. Jestem z Legii i w kontekście tego co się dzieje, jeżeli miałoby to oczyścić naszą piłkę to niech leci i mój klub... ja już chodziłem na CWKS ( dla niewiedzących 5 liga, czy coś w ten deseń :) czy to ważne?) Nie łudzę się, te kary są na podstawie zeznań jednego gościa, a ile było wałków - tysiące? Czekam na karę dla Korony - no chyba, że Klicki dobrze posmarował, a reszta.. nieważne...Do zobaczenia na kibicowskim szlaku

szara_eminencja
Posty: 24
Rejestracja: 13.03.2007, 21:24

Post autor: szara_eminencja » 04.01.2008, 12:18

teraz tylko czekac az sie za Legie wezna cala polska widziala rok 1993 i 1994

RZL
Posty: 19
Rejestracja: 13.03.2007, 08:15

Post autor: RZL » 04.01.2008, 12:43

19(W)47 pisze:Kara dla obu klubow powinna byc DEGRADACJA!!!Ja jakos nie przyjmuje do tlumaczenia...kupowal pan Szymanski to niech on odpowiada - owszem pan Szymanski kupowal,ale to Lodzki Widzew mial z tego wymierne korzysci..Twierdzenie czesci Widzewiakow,ze wtedy nie awansowaliscie jest bezczelne..Podobnie Zaglebie..Jesli ktos kupuje ok. 1/3 meczy w sezonie to nie ma zmiluj sie..
I jeszcze doszukiwanie sie podtekstow ze Tomczak to zazarty Legionista,wiec spusci Widzew...wiec pewnie i wroclawscy prokuratorzy to tez Legionisci :lol: ..

To tylko moje zdanie,wiec darujcie sobie zbedne komentarze.[/quote
[/b]

Wrocławscy prokuratorzy to nie Legioniści, ale kibice Śląska Wrocław. Cała ta afera rozkręcona została przez ludzi kibicujących Śląskowi...Brzozowski, jego Wybiórcza, zajadle atakował Zagłębie za mecz z Polarem (każdy kibic w Lubinie wie jak bardzo ZL uwiera wrocławian), natomiast Arkę udupili za mecze barażowe ze Śląskiem. Sprawa w GW ucichnie, gdy ZL dostanie po łbie - to tak w bardzo wielkim uproszczeniu.
Jak wytłumaczycie fakt, że Wydział Dyscypliny nie zajął się w pierwszej kolejności rewelacjami Dziurowicza i np. tym co w sposób "zaszyfrowany" powiedział m.in. o Śląsku? Dlaczego WD zajmuje się tylko sprawami od sezonu 2003/04? Przecież ŁKS w 1998 r. też podobno kupił mistrzostwo. WD nie jest połączony pępowiną z prokuraturą, więc argument o porzepisach (w prawie karnym) z 2003 r. jest naciągany ( wcześniej Legię pozbawiono mistrzostwa, mimo, że prokuratura nie przekazała dowodów PZPN-owi, wystarczyło słynne " Cała Polska to widziała")
Moje zdanie jest niezmienne od początku...karać ludzi. Zapędzili się w kozi róg i nie wiedzą co zrobić...abolicja byłaby dobra na początku teraz nie ma podstaw do jej wprowadzenia.
Jako kibic ZL nie przejmuję się degradacją, choć uważam, że byłaby niesprawiedliwa - porównująć skalę UDOWODNIONYCH przekrętów dotychczas ukaranych klubów i wymiar kar jesteśmy na poziomi Podbeskidzia i Piasta Gliwice, które otrzymały minusowe punkty.
Martwi mnie tylko, że ZL i Widzew będą ostatnimi które zostaną ukarane w tej sprawie( wątek warszawski dotyczący Poloni szybko wyciszyli).

Samara
Posty: 29
Rejestracja: 27.02.2007, 10:06

Post autor: Samara » 04.01.2008, 14:27

fcb pisze:POWINNO SIĘ KARAĆ KONKRETNE OSOBY A NIE KLUBY.

W Zagłębiu zmieniły się władze, zmienili się zawodnicy, wielu z nich nie grało w tamtej drużynie z 2 ligi, więc dlaczego to oni mają ponosić odpowiedzialność za czyny innych?

Z drugiej strony klub musi zachować jakąś ciągłość i nie można powiedzieć ze tamto Zagłębie, i dzisiejsze to dwa różne kluby.
I dlatego cięzko jest o Salomonowy wyrok.
W Górnik Ł. też zmieniły się władze jeszcze przed orzeczeniem WD. Klub sam oczyścił się z ludzi, którzy byli zamieszani w cały proceder. Zaczęli karać, to niech skończą :!: Z drugiej strony, od początku wydawało się, że Górnik, Arka itd. to tylko pokazówka i prędzej czy później abolicja stanie się faktem. Szczerze mówiąc nie wierze w degradacje Zagłębia. Chyba większe "szanse" na to ma Widzew.

corintian
Posty: 49
Rejestracja: 16.03.2007, 20:05

Post autor: corintian » 04.01.2008, 14:30

nie sądze żeby w pierwszej i drugiej lidze był jakiś klub który nie kupował meczy. niech spierdolą wszystkich :D :D a co do degradacji Widzewa. druga liga jest dosyć atrakcyjna pod względem kibicowskim także nie bedzie źle :)

radogks
Posty: 335
Rejestracja: 04.07.2007, 21:29

Post autor: radogks » 04.01.2008, 14:35

maciej - bez przesady , skoro Widzew ustawiał mecze w sezonie w którym nie awansował to znaczy że nie zrobił nic złego bo nie awansował? :lol: Widzew do II ( nowej I ) a Zagłębie do III ligi (nowej II) ( musi być jakaś kara , skoro ZL kupiło w II lidze nie może wrócić do punktu wyjścia , musi ponieść konsekwencje swoich czynów ) takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam

Kolorowy Sweter
Posty: 45
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Post autor: Kolorowy Sweter » 04.01.2008, 14:40

RZL pisze:
19(W)47 pisze:Kara dla obu klubow powinna byc DEGRADACJA!!!Ja jakos nie przyjmuje do tlumaczenia...kupowal pan Szymanski to niech on odpowiada - owszem pan Szymanski kupowal,ale to Lodzki Widzew mial z tego wymierne korzysci..Twierdzenie czesci Widzewiakow,ze wtedy nie awansowaliscie jest bezczelne..Podobnie Zaglebie..Jesli ktos kupuje ok. 1/3 meczy w sezonie to nie ma zmiluj sie..
I jeszcze doszukiwanie sie podtekstow ze Tomczak to zazarty Legionista,wiec spusci Widzew...wiec pewnie i wroclawscy prokuratorzy to tez Legionisci :lol: ..

To tylko moje zdanie,wiec darujcie sobie zbedne komentarze.[/quote
[/b]

Wrocławscy prokuratorzy to nie Legioniści, ale kibice Śląska Wrocław. Cała ta afera rozkręcona została przez ludzi kibicujących Śląskowi...Brzozowski, jego Wybiórcza, zajadle atakował Zagłębie za mecz z Polarem (każdy kibic w Lubinie wie jak bardzo ZL uwiera wrocławian), natomiast Arkę udupili za mecze barażowe ze Śląskiem. Sprawa w GW ucichnie, gdy ZL dostanie po łbie - to tak w bardzo wielkim uproszczeniu.
Jak wytłumaczycie fakt, że Wydział Dyscypliny nie zajął się w pierwszej kolejności rewelacjami Dziurowicza i np. tym co w sposób "zaszyfrowany" powiedział m.in. o Śląsku? Dlaczego WD zajmuje się tylko sprawami od sezonu 2003/04? Przecież ŁKS w 1998 r. też podobno kupił mistrzostwo. WD nie jest połączony pępowiną z prokuraturą, więc argument o porzepisach (w prawie karnym) z 2003 r. jest naciągany ( wcześniej Legię pozbawiono mistrzostwa, mimo, że prokuratura nie przekazała dowodów PZPN-owi, wystarczyło słynne " Cała Polska to widziała")
Moje zdanie jest niezmienne od początku...karać ludzi. Zapędzili się w kozi róg i nie wiedzą co zrobić...abolicja byłaby dobra na początku teraz nie ma podstaw do jej wprowadzenia.
Jako kibic ZL nie przejmuję się degradacją, choć uważam, że byłaby niesprawiedliwa - porównująć skalę UDOWODNIONYCH przekrętów dotychczas ukaranych klubów i wymiar kar jesteśmy na poziomi Podbeskidzia i Piasta Gliwice, które otrzymały minusowe punkty.
Martwi mnie tylko, że ZL i Widzew będą ostatnimi które zostaną ukarane w tej sprawie( wątek warszawski dotyczący Poloni szybko wyciszyli).
Tylko czekałem az ktos z Zagłębia wkreci w to Śląsk... my faktycznie zyjemy wyjebiscie z Wyborcza... Po prostu współgramy aby dojebać Zagłębiu... :shock: :lol: A w naszym młynie po prostu roi sie od prokuratorów ... Ja p*******...

Pomijajac fakt , ze Wyoborcza to ścierwo, to co w tym dziwnego , za atakaowała Zagłębie za fakt , iz kupili mecz? Tez dlatego , ze jest z Wrocławia ?

porównujac skale Podbeskidzie i Piast c**** miały z tych kupionych meczów, wy awansowaliscie do Ekstraklasy dzieki czemu klub zyskał niezłą kase...

Nie wiem po c*** plączesz w to WKS...
aha wiem ! bo my mamy wasz kompleks...

Bez odbioru
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków

Sztygar
Posty: 1308
Rejestracja: 27.02.2007, 07:45

Post autor: Sztygar » 04.01.2008, 14:53

Piast dostał 100 tys. zł kary i -10 pkt które pozbawiły nas baraży o 1 lige i to nie za udowodnienie korupcji tylko ze nie regulaminowe spotkanie z sędziami
Wtedy wiele osób wmawiało że Piast i potem GKS Katowice to czarne owce a reszta jest ok ...
Jeżeli dzieki tym przekupstwom druzyna awansowała do 1 ligi to kara powinna być tylko jedna ...

Harry
Posty: 33
Rejestracja: 26.02.2007, 21:16

Post autor: Harry » 04.01.2008, 15:09

RZL - proszę ! nie mów, że piszesz to na poważnie :lol: nie uwierze :lol:

NOWY(L)
Posty: 640
Rejestracja: 17.03.2007, 17:02

Post autor: NOWY(L) » 04.01.2008, 15:24

szara_eminencja pisze:teraz tylko czekac az sie za Legie wezna cala polska widziala rok 1993 i 1994
:roll: :roll: pijany?

Ave Tarnów
Posty: 42
Rejestracja: 26.02.2007, 19:56
Lokalizacja: PST

Post autor: Ave Tarnów » 04.01.2008, 15:35

Degradacja jest już bezsensu, bo jeżeli tak chcą karać kluby to całą ligę będą musieli spóścić i kto będzie grał? :lol: Może PZPN zgłosi swoje kluby, gdzie na meczach będą bywać sami delegaci z kumplami, spokój i żadnych "zakazanych" haseł.

Musi być abolicja, bo kopiąc dalej dokopie się do każdego klubu i jaki to ma sens? Kto będzie inwestował w futbol jak wie, że każdy klub może być wywalony? Do tego bałagan z przyznawaniem licencji, że za pięć dwunasta nie wiadomo czy klub wystąpi w ekstraklasie czy nie.

Wywalić należy najpierw to całe towarzycho PZPNowskie, a każdy działacz zamieszany w korupcje powinien ponieść karę, napewno mieć zakaz działalności w jakim kolwiek klubie, a piłkarz powinien być dożywotnio zdyskwalifikowany, dodać do tego jakąś przyzwoitą karę finansową, rzędu przynajmniej kilkuset tysięcy zł na osobę, no i oczywiście kara więzienia wymierzona przez sąd. Może utemperowałoby niektórych, którzy dorabiają się kosztem piłki nożnej.
Piłka nożna.. i wszystko jasne
Tarnowskie Jaskółki

RKS RAKOW

Post autor: RKS RAKOW » 04.01.2008, 15:56

Najnizsza kara dla obu tych klubow powinna byc degradacja conajmniej o jedna klase nizej a moze i jeszcze jakies punkty ujemne na rozpoczecie sezonu! Przykladem powinnien byc Juventus owiele bardziej utytuowany klub bezporownania do Zaglebia czy Widzewa i niestety musial sie pozegnac z Serie A .... A jakies mowienie ze to nie ci pilkarze lub nie ten zarzad jest smieszne przeciez gdyby Zaglebie nie kupowalo meczy awansowalby inny klub i to on moglby czerpac przez te kilka sezonow korzysci z grania w Ekstraklasie . Z Widzewem jest inna sytuacja bo na koniec nieudalo im sie przekupic pilkarzy Odry lub sedziow tego meczu i wczesniejsze kupione mecze niepomogly ale fakt jest faktem....

Mmm
Posty: 150
Rejestracja: 11.03.2007, 08:33

Post autor: Mmm » 04.01.2008, 16:01

Hehe 2liga i basta.Juz pan Tomczak wam to załątwi :wink: Dziwią mnie tu dwie sprawy-Czy pan Tomczak nie zdaje sobie sprawy ze historii nie zmieni,nawet jak Widzewa juz nie będzie to ludzie i tak będą pamiętali 2:3--I jaka będzie reakcja tych co tak tu pyskują o najsurowszych karach jak wyjdzie ze ich klub tez kupował a kupowali wszyscy(moze za wyjątkiem Legii :wink: ) i będą dalej to robić.

Sztygar
Posty: 1308
Rejestracja: 27.02.2007, 07:45

Post autor: Sztygar » 04.01.2008, 16:29

Ave Tarnów pisze:Degradacja jest już bezsensu, bo jeżeli tak chcą karać kluby to całą ligę będą musieli spóścić i kto będzie grał? :lol: Może PZPN zgłosi swoje kluby, gdzie na meczach będą bywać sami delegaci z kumplami, spokój i żadnych "zakazanych" haseł.

Musi być abolicja, bo kopiąc dalej dokopie się do każdego klubu i jaki to ma sens? Kto będzie inwestował w futbol jak wie, że każdy klub może być wywalony? Do tego bałagan z przyznawaniem licencji, że za pięć dwunasta nie wiadomo czy klub wystąpi w ekstraklasie czy nie.

Wywalić należy najpierw to całe towarzycho PZPNowskie, a każdy działacz zamieszany w korupcje powinien ponieść karę, napewno mieć zakaz działalności w jakim kolwiek klubie, a piłkarz powinien być dożywotnio zdyskwalifikowany, dodać do tego jakąś przyzwoitą karę finansową, rzędu przynajmniej kilkuset tysięcy zł na osobę, no i oczywiście kara więzienia wymierzona przez sąd. Może utemperowałoby niektórych, którzy dorabiają się kosztem piłki nożnej.
w takim razie przywrócić Arke i Łęczną do odpowiednich klas rozgrywkowych oraz oddać pkt Zagłębiu , anulowac degradacje Podbeskidziu oddać minusowe punkty , a nam teraz dodać 10punktów i oddac 100 tysięcy + odsetki ...
Żadnej abolicji ... nie może byc świętych krów , za dużo tego było w poprzenich latach

Kiju
Posty: 721
Rejestracja: 26.02.2007, 16:12

Post autor: Kiju » 04.01.2008, 16:50

Wizard pisze:Sory le czym sie rozni kupowanie przez Arke meczow a przez Widzew ? polecialy tamte kluby czemu te nie maja tez poleciec ?

A Boniek ? Bonka to powinno sie juz zdyskwalifikowac za przekrety ktore sam robi// jak mozna tak pozbyc sie dlugow ?

pozdro

rozni sie.

W Arce kupili w c*** meczów,tam o kupowaniu wiedzieli wszyscy,poprzez prezesa,trenera na sekretarce koncząc.
Wychodzi na to,ze w Widzewie za cala afere odpowiedzialna jest jedna osoba,i jest to bardzo prawdopodobne,Boniek siedzial w Rzymie,on nie mieszalby sie w takie cos,za duzo mial do stracenia,rozumiem niechce wielu do niego,ale popatrzcie racjolnalnie na cala sprawe.
Arka do konca szla w zaparte,tu jest nieco inna sytuacja.

Jezeli piszesz o przekretach to napisz o co Ci konkretnie chodzi.
Widzew nie pozbył sie dlugów,kazdy to przyjdzie z ozeczeniem sadu ma placone pieniazki.
Trzeba pamietac,ze 70-80 % "długu",to była kasa ktora "sponsorzy" czyli Grajewski i Pawelec pozyczali na funkcjonowanie klubu,przy czym grajewski uprawial po prostu lichwe,kreujac sie przy okazji na dobroczynce.

W sumie,w Łodzi i tak czy inaczej niedlugo nie bedzie I ligi.
od 2009 wchodza nowe przepisy,dotyczace stadionów,z tego co widac,miasto ma głeboko wyjebane na ten problem i nie robi nic,aby ruszyc sprawe.Oba stadiony to ruiny nijak majace sie do nowych wymagan.
Obrazek

drazen
Posty: 172
Rejestracja: 15.07.2007, 00:58

Post autor: drazen » 04.01.2008, 17:09

Kolorowy Sweter pisze:
Tylko czekałem az ktos z Zagłębia wkreci w to Śląsk... my faktycznie zyjemy wyjebiscie z Wyborcza... Po prostu współgramy aby dojebać Zagłębiu... :shock: :lol: A w naszym młynie po prostu roi sie od prokuratorów ... Ja p*******...

Pomijajac fakt , ze Wyoborcza to ścierwo, to co w tym dziwnego , za atakaowała Zagłębie za fakt , iz kupili mecz? Tez dlatego , ze jest z Wrocławia ?

porównujac skale Podbeskidzie i Piast c**** miały z tych kupionych meczów, wy awansowaliscie do Ekstraklasy dzieki czemu klub zyskał niezłą kase...

Nie wiem po c*** plączesz w to WKS...
aha wiem ! bo my mamy wasz kompleks...

Bez odbioru[/quote]

Nie, nie macie kompleksów :roll: :lol:
[link]
[link]
[link]

Wracając do tematu... Jak bedzie II liga to płakał nie bede, przynajmniej nasz klub bedzie czysty...

Mac..
Posty: 64
Rejestracja: 03.03.2007, 17:01

Post autor: Mac.. » 04.01.2008, 17:22

"Podczas czwartkowego posiedzenia Wydziału Dyscypliny przedstawiciele Widzewa i Zagłębia zapoznali się z materiałem dowodowym, na podstawie którego postawiono obu klubom zarzuty korupcyjne. Potem złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Takie zachowanie włodarzy obu klubów sprawiło, że swoje stanowisko złagodził również Michał Tomczak, szef WD.

"Mamy trudny orzech do zgryzienia. Przedstawiciele tych klubów zachowują się w sposób zupełnie inny, niż poprzednie kluby. Nie próbują wmówić nam, że nie wiedzą o co chodzi, że to wszystko wina PZPN. Mają świadomość szkodliwości procederu korupcyjnego. Z drugiej strony, w tych klubach nie ma już osób odpowiedzialnych za tamte wydarzenia. Są ludzie, którzy chcą budować kluby i trzeba przyznać, że te dwa są jednymi z najbardziej obiecujących" - wyjaśnił."

Tomczak dodał również, że Widzew i Zagłębie mają znacznie mniej zarzutów, niż ukarane wcześniej Arka Gdynia i Górnik Łęczna. "To nie jest wprawdzie najważniejsze, ale też musi mieć wpływ na orzeczoną karę. Myślę, że będziemy musieli się spotkać gdzieś w połowie drogi" - stwierdził."




I właśnie dlatego powinno się karać nie kluby a ludzi odpowiedzialnych za handel meczami.
Wykopmy dzieci neostrady z kibice.net.:)
STOP! policyjnym konfidentom

aqq08
Posty: 238
Rejestracja: 10.06.2007, 18:20
Lokalizacja: Stare C<h>ojny

Post autor: aqq08 » 04.01.2008, 17:37

a ja juz wiem ze rudzielec załatwi tak ze Widzew nie zostanie ukarany.tak ja juz miało to miejsce we wczesniejszych latach.
Oczywiscie Boniek nic ale to absolutnie nic nie wiedział o kupowaniu meczy i w Widzewie wiedziała o tym tylko jedna osoba !

Mac..
Posty: 64
Rejestracja: 03.03.2007, 17:01

Post autor: Mac.. » 04.01.2008, 17:53

aqq08 pisze:a ja juz wiem ze rudzielec załatwi tak ze Widzew nie zostanie ukarany.tak ja juz miało to miejsce we wczesniejszych latach.
Oczywiscie Boniek nic ale to absolutnie nic nie wiedział o kupowaniu meczy i w Widzewie wiedziała o tym tylko jedna osoba !

AMEN! 8)
Wykopmy dzieci neostrady z kibice.net.:)
STOP! policyjnym konfidentom

-p-
Posty: 16
Rejestracja: 26.02.2007, 18:51

Post autor: -p- » 04.01.2008, 17:53

Rudy ! Złodziej kłudy ! :lol:

Mmm
Posty: 150
Rejestracja: 11.03.2007, 08:33

Post autor: Mmm » 04.01.2008, 17:59

aqq08 biegnij do pani i skarge napisz.Pani wezwie jego rodziców i po sprawie.Rudy do budy :lol:

Sonny
Posty: 60
Rejestracja: 27.02.2007, 16:40

Post autor: Sonny » 04.01.2008, 18:46

Moim zdaniem niemożliwe jest ,żeby tylko Szymański wiedział o machlojach. Nie mam żadnych dowodów ,więc moge tylko snuć przypuszczenia,ale wydaje mi się ,że jak mecz jest ustawiony to wiedzą o tym i grajki i zarząd ,który mecz ustawił. Nie wierze tylko w jednego winowajce i moim zdaniem Boniek na 100 % wiedział o wałkach,nie tylko jako członek zarządu ,ale równiez jako kumpel Szymańskiego. Pewien jestem równiez tego ,że nawet jakby coś Bońkowi udowodnili to on jako ikona Polskiego futbolu i tak nie beknie.

19(W)47
Posty: 271
Rejestracja: 07.08.2007, 11:13

Post autor: 19(W)47 » 04.01.2008, 20:54

Dziwne rzeczy co niektorzy z Was pisza..Czy Wy sami wiecie czego chcecie tak naprawde??Gdy mowa o korupcji - piszecie karac,karac,4 liga,kary finansowe itd.itp..ale gdy tylko temat korupcji zaczyna siegac Waszego klubu to juz pojawiaja sie jakies 'ale',jakies chore 'okolicznosci lagodzace'...Ludzie,co za roznica,czy jakis klub kupil 5 czy 55 meczow!!!Albo czy te kupione mecze cos danemu klubowi daly??Czy jakby ktos Wam kradl 50zl to bylby lepszy od kogos kto ukradl Wam 5000zl,tylko dlatego,ze ukradl mniej??..Sory,nie chce tu nikogo urazic,ale czy wiekszosc z Was tak naprawde mysli??
Wedlug mnie nie powinno byc zadnej abolicji..Widac przeciez,ze ta cala procedura korupcyjna zajmuje sporo czasu,wiec nie byloby raczej przeszkod,by w roku(polroczu) zajmowac sie 4-6(lub 2-3 w przypadku polrocza) klubami i karac za grzeszki..To napewno zniechecilo by kolejnych Szymanskich,Fryzjerow i innych,by cos na boku krecic...bo tak jak oglosza abolicje,to czuje,ze za rok,dwa wszystko bedzie po staremu..czyli totalny syf..Tak wiec po Widzewie i Zaglebiu nie oglaszac abolicji,tylko brac sie za pozostale kluby..I nawet jakby dochodzilo do 2-3 karnych degradacji w sezonie to nie wypaczyloby to raczej sensu rozgrywek...
Nie chce zebyscie mysleli,ze mam podejscie prokuratorskie,ale jako kibic,chcialbym wierzyc,ze to co ogladam na stadionie to nie wyrezyserowany teatr,tylko czyste widowisko sportowe mojej kochanej druzyny!!
Pomijam tu watek PZPNu,bo wiadomo kim sa,jak dzialaja,ale mogli by pasibrzuchy zrobic w koncu cos dobrego dla naszej klubowej pilki.

maciej!
Posty: 453
Rejestracja: 27.02.2007, 20:21

Post autor: maciej! » 04.01.2008, 22:53

radogks pisze:maciej - bez przesady , skoro Widzew ustawiał mecze w sezonie w którym nie awansował to znaczy że nie zrobił nic złego bo nie awansował? :lol: Widzew do II ( nowej I ) a Zagłębie do III ligi (nowej II) ( musi być jakaś kara , skoro ZL kupiło w II lidze nie może wrócić do punktu wyjścia , musi ponieść konsekwencje swoich czynów ) takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam
no i moze Widzew zasluzyl na II lige [jestem w stanie sie z nia pogodzic] ale wymiernych efektow kupowania nie widze. aczkolwiek imo za kupowanie powinna byc kara, takie zdanie mialem wobec Ary i takie mam wobec RTSu.
ROBOTNICZE TOWARZYSTWO SPORTOWE

WidzeW_1910
Posty: 52
Rejestracja: 18.03.2007, 19:12
Lokalizacja: Łódź- Sródmieście

Post autor: WidzeW_1910 » 04.01.2008, 23:36

hhmmm wiecie degradacja degradacja ale dopiero teraz jak dotknal mnie ten problem bezposrednio dostrzeglem jeden podstawowy fakt.
Zjechalem z nimi pol-Polski po stadionach klubow takich jak Heko Czermo az po Legie. A oni tak naprawde znali wynik jeszcze przed rozpoczeciem meczu....Oszukali mnie i tysiace takich jak ja nie zycze tego uczucia nikomu z was.
Sprzedali sie jak zwykle k****.
Czy Boniek wiedzial? Tego nikt nie sprawdzi ja wierze ze nie. Zreszta Szymanski udzielil dosyc klarownego wywiadu w tej sprawie i przeprosil Bonka osobiscie i mnie taki gest wystarczy.
Degradacja? Mam nadzieje ze nie, najpierw mnie oszukali a teraz jeszcze mi dojebia a czemu jestem winien? Inna sprawa jest taka ze ciezko podjac jakas dobra decyzje i kazda bedzie kontrowersyjna.
Jak sobie przypomne czasy Ligi mistrzow to wydaje mi sie to snem ktorego nigdy nie bylo.
Wole byc Podmiejskim z Srodmiescia niz Rodowitym z Włocławka

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości