www.warhouse.pl

Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Opisy spotkań i wydarzeń sportowych.
ODPOWIEDZ
fcb
Posty: 223
Rejestracja: 26.02.2007, 20:36

Post autor: fcb » 01.02.2008, 17:36

pasikonik pisze:
fcb pisze: nie piszemy ze jestesmy czysci, ale tam pasikonik wyzej napisal ze jestesmy najbardziej korupcjogennym klubem co jest załosne
po raz kolejny prosze Cie abys czytał ze zrozumieniem !! Napisałem jednym z najbardziej i to rzeczywiscie jest zalosne.

zadziwia mnie polskie przyzwolenie na korupcje. kibice ZL uwazaja, ze zbyt ostro zostala ukarana ich druzyna bo udowodniono im TYLKO 9 kupionych spotkan

z mojej strony koniec, bo zaraz komuś tutaj jeszcze peknie zylka pierdzaca ;)
tak jednym z najbardziej korupcjogennych klubow jest ZL :lol:

zbyt ostro bo potraktowano Nas ostrzej niz inne kluby ktore mają więcej zarzutów. o to Nam najbardziej chodzi,
wiekszosc z Nas nie twierdzi ze degradacja jest zbyt surowa, najbardziej Nas bolą ujemne punkty, bo dostalismy ich wiecej niz Widzew czy Arka a zarzutów mniej.
Gdański cHarakter pisze:Czemu wielkie Zagłębie pali flagi Śląska w młynie? Bliżej się nie dało?



iluminati
Posty: 310
Rejestracja: 26.02.2007, 21:40

Post autor: iluminati » 01.02.2008, 17:47

ku*** ile mozna ...MAgister i Fcb pogadajcie sobie na pw ..

Zagłębie było nie winne Zagłębie było winne i tak 13 strone ...
CALSBERG - PROBABLY THE BEST BEER IN THE WORLD

fcbierutow
Posty: 25
Rejestracja: 27.12.2008, 01:03

Re: Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: fcbierutow » 27.12.2008, 19:04

Kupywali mecze niech płacą za swoje winy na moim miejscu powinli byc zdegradowani niżej

przem-1977
Posty: 21
Rejestracja: 26.02.2007, 23:12
Lokalizacja: się wziąłem Teo->EPI

Re: Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: przem-1977 » 06.02.2009, 00:33

W polskiej lidze nie ma niewinnych, są tylko jeszcze nie oskarżeni
RTS

Jeden z drugim
Posty: 14
Rejestracja: 19.10.2008, 16:20

Re: Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: Jeden z drugim » 24.03.2009, 16:41

Mnie jako kibica Zagłębie nie boli to ze nam udowodnili jakies tam kupione mecze (a pewnie nie udowodnili nawet polowy), nie boli nawet ze nas zdegradowali. Natomiast nie uczciwa jest dla mnie objektywnosc tej kary, juz nawet nie chodzi mi o to ze ktos tam za 40 spotkan dostal punkty ujemne, a my za 9 degradacje. Jak juz karamy to albo wszystkich albo nikogo. Nie moze byc tak ze na pokaz zdegraduje sie kilka klubow, przy okazji malo znaczacych, a poznien nagle sie okaze ze to jednak nie tylko oni sa zamieszani i dalsza degradacja nie ma sensu. Jeśli ktoś mysli ze Legia, Wisła czy inna Cracovia jest niewinna to szczerze go pozdrawiam i zycze dalszego zycia w blogiej nieswiadomosci.

TYLKO PASY
Posty: 411
Rejestracja: 12.07.2007, 18:07
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: TYLKO PASY » 24.03.2009, 19:41

Każdy klub kupował, to oczywiste. Ale Zagłębie kupiło sobie w ten sposób awans. W tym sezonie awansowała Pogoń, Zagłębie i Cracovia. Cracovia musiała grać baraże i była na 3 miejscu, Pogoń i Zagłębie były słabsze, ale zajęły 2 pierwsze miejsca. To co się działo w meczach Cracovii z Pogonią i z Zagłębiem było żenujące. Sędziowie nie kryli się z tym dla kogo gwiżdżą. A wg mnie wtedy powinna awansować Cracovia a z 2 miejsca Bełchatów, który był mocniejszy od Zagłębia i Pogoni. A Cracovia z tych wszystkich klubów była pokrzywdzona, więc nawet jak coś kupiliśmy to i tak byliśmy stroną poszkodowaną. Zresztą nie pamiętam meczów, w których sędzia się mylił na naszą korzyść.
A co do Wisły i Legii to im nic nie zrobią, bo swój swojego nie skrzywdzi.

Jeden z drugim
Posty: 14
Rejestracja: 19.10.2008, 16:20

Re: Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: Jeden z drugim » 24.03.2009, 23:43

TYLKO PASY pisze:Każdy klub kupował, to oczywiste. Ale Zagłębie kupiło sobie w ten sposób awans. (...)
Jeżeli juz patrzec w ten sposob to zauwaz, że Zagłebie spadło po barażu z tego co pamietam z Gornikiem Ł., który kupil ten wlasnie mecz. I zaczyna sie efekt domino, Łeczna utrzymala sie w lidze kosztem nas, my awansowalismy Waszym kosztem itd. Z reszta nie tylko przez ten sezon kupowalo sie mecze :) .
Jak dla mnie karano kluby male, nie majace zbyt wielu kibicow i nie cieszace sie zbyt dobra opinia, a to oznaczalo maly opor dla dzialaczy.

TYLKO PASY
Posty: 411
Rejestracja: 12.07.2007, 18:07
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: TYLKO PASY » 25.03.2009, 13:13

Ale nie powiedziałbym, że Arka, Zagłębie albo Widzew, czy teraz Jaga to małe kluby.

art_
Posty: 263
Rejestracja: 21.12.2008, 01:08

Re: Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: art_ » 26.03.2009, 16:16

TYLKO PASY pisze:Każdy klub kupował, to oczywiste. Ale Zagłębie kupiło sobie w ten sposób awans. W tym sezonie awansowała Pogoń, Zagłębie i Cracovia. Cracovia musiała grać baraże i była na 3 miejscu, Pogoń i Zagłębie były słabsze, ale zajęły 2 pierwsze miejsca. To co się działo w meczach Cracovii z Pogonią i z Zagłębiem było żenujące. Sędziowie nie kryli się z tym dla kogo gwiżdżą. A wg mnie wtedy powinna awansować Cracovia a z 2 miejsca Bełchatów, który był mocniejszy od Zagłębia i Pogoni. A Cracovia z tych wszystkich klubów była pokrzywdzona, więc nawet jak coś kupiliśmy to i tak byliśmy stroną poszkodowaną. Zresztą nie pamiętam meczów, w których sędzia się mylił na naszą korzyść.
A co do Wisły i Legii to im nic nie zrobią, bo swój swojego nie skrzywdzi.
w tamtym sezonie Cracovia tez nieźle kupowała. Sam byłem świadkiem jednego incydentu. Za wysoką przegrana pewien piłkarz, należący wtedy do Pasów, mógł zostać do końca sezonu w drużynie przeciwników... i tak sie stało.

TYLKO PASY
Posty: 411
Rejestracja: 12.07.2007, 18:07
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: TYLKO PASY » 26.03.2009, 17:38

Jasne, Cracovia kupowała tylko ciekawe czemu sędziowie się na naszą korzyść nie mylili? Bajki opowiadasz.

art_
Posty: 263
Rejestracja: 21.12.2008, 01:08

Re: Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: art_ » 27.03.2009, 09:28

TYLKO PASY pisze:Jasne, Cracovia kupowała tylko ciekawe czemu sędziowie się na naszą korzyść nie mylili? Bajki opowiadasz.
pisze to co słyszałem na własne uszy między działaczami Cracovii i drugiego klubu, mało tego, to o czym rozmawiali działacze Pasów na pasiastej wigilii....
prawda jest taka, ze w Polsce w ekstraklasie i 1 lidze nie ma klubu, ktory nie byl umoczony, z tym ze jedni to robili dyskretnie a inni nie do konca.

TYLKO PASY
Posty: 411
Rejestracja: 12.07.2007, 18:07
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: TYLKO PASY » 27.03.2009, 10:23

To napisz może jeszcze co to za klub, ten drugi. Coś mi się to mało wiarygodne zdaje.

art_
Posty: 263
Rejestracja: 21.12.2008, 01:08

Re: Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: art_ » 27.03.2009, 11:56

TYLKO PASY pisze:To napisz może jeszcze co to za klub, ten drugi. Coś mi się to mało wiarygodne zdaje.
ma podobne barwy ;-)

TYLKO PASY
Posty: 411
Rejestracja: 12.07.2007, 18:07
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: TYLKO PASY » 27.03.2009, 15:05

Jeśli chodzi o Szczakowianke to tam sędzia nic nie zrobił. Chyba nie sądzisz, że Cracovia wygrywałaby kupiony mecz 8:1. Przecież sam wynik budzi podejrzenia, więc lepiej byłoby wygrać np 2:0. A Szczakowianka po prostu nieistniała w tym meczu. A ten piłkarz to Wawrzyczek? Coś mi się nie wydaje żeby to była prawda. W jaki sposób byłbyś tego świadkiem? :wink:
Fakty są takie, że Cracovia weszła po barażach, oba mecze wygrane 4:0 i w następnym sezonie do samego końca ostatniego meczu była jedną nogą w PUEFA. Prowadząc 2:0 z Amiką straciła 3 bramki, z czego jedna samobójcza. Za to Zagłębie i Pogoń broniły się przed spadkiem, a zajęły wyższe miejsca w 2 lidze. No i Cracovia grała takim składem jak w 2 lidze, więc skład był tak samo mocny jak wcześniej.

art_
Posty: 263
Rejestracja: 21.12.2008, 01:08

Re: Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: art_ » 30.03.2009, 16:07

nie pisałem o Szczakowiance ;-)
sprawdz pw.

rzaba
Posty: 75
Rejestracja: 19.03.2007, 15:41

Re: Degradacja Widzewa i Zagłębia Lubin ??

Post autor: rzaba » 25.08.2009, 16:27

[quote=Sport.pl] Trybunał Arbitrażowy PKOL uchylił we wtorek decyzję Wydziału Dyscypliny PZPN o degradacji Widzewa Łódź z Ekstraklasy do I ligi. Prezes Widzewa żąda natychmiastowego przywrócenia klubu z Łodzi do najwyższej klasy rozgrywkowej
Trybunał zasugerował jednocześnie, że WD PZPN powinien teraz, przy kolejnym rozpatrywaniu sprawy, postąpić zgodnie z obowiązującym w PZPN od lipca 2009 r. prawem, które zakazuje degradacji klubów za korupcję.

Oznacza to, że PZPN właściwie nie ma prawa ponownie Widzewa zdegradować.

Klub z Łodzi mógłby wystąpić o odszkodowanie, ale prezes Widzewa, Marcin Animucki, powiedział, że od razu zażąda przywrócenia klubu do Ekstraklasy ze skutkiem natychmiastowym.

Wiele wskazuje zatem na to, że już wkrótce w polskiej ekstraklasie, o ile zgodę wyrażą na to wszystkie zainteresowane podmioty, zagra 17 zespołów.

Sprawa degradacji Widzewa ciągnęła się od wielu miesięcy. Nie udało się jej ostatecznie rozstrzygnąć przed startem ligowego sezonu, nie zdecydowano też o wstrzymaniu rozgrywek do czasu wyjaśnienia wszelkich niejasności. Równolegle o prawo gry w Ekstraklasie walczył inny klub z Łodzi, ŁKS, który został pozbawiony tego przywileju z powodu niedostarczenia na czas dokumentów licencyjnych.
[/quote]
Czyżby powrót do Ekstraklasy?
total1908 pisze:Widzew niesłusznie tradycją nawiązuje do założonego 5 listopada 1910 roku "Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego w Widzewie" (wieś Widzew została przyłączona do Łodzi dopiero w 1915 roku przez władze niemieckie)
Widzew włączano do Łodzi etapami. Pierwszy raz w 1906 r., kiedy w granice Łodzi włączono (razem z innymi fragmentami przedmieść) zachodnią, przemysłową część Widzewa.[link]

[link]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości