www.warhouse.pl

MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Opisy spotkań i wydarzeń sportowych.
Wierny1950
Posty: 137
Rejestracja: 18.09.2009, 12:37

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: Wierny1950 » 28.06.2010, 23:23

Dwa błędy w kluczowych momentach wczoraj wszystko zepsuły. c*** że wyniki było jakie były ale tak można gdybać przy bramkach na 5:0 a nie przy nieuznanej bramce na remis i przy uznanej bramce dającej prowadzenie.

Brazylia niestety rozjechała Chile a Słowacja była blisko sprawienia niespodzianki. Vittek niestety zawalił sam na sam i to dwukrotnie. Szkoda.



fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: fluor » 29.06.2010, 12:34

A my jesteśmy podobno słabi bo za mało gramy, to na zachodzie mają sezon przez cały rok i podobno to im pomaga :)

Argentynczycy i Brazylijczycy też grają w europejskich klubach, wielu zawodników z Ameryki gra, u siebie też mają wiele spotkań, ale dla nich gra dla reprezentacji to coś więcej, można to choćby zobaczyć podczas hymnu, gdy taki Lucio płacze.

Holandia ze Słowacją znowu grała na pół gwizdka, dlatego nie mogę się doczekać pojedynku z Brazylią, bo będą wtedy musieli pokazać wszystko na co ich stać. Robben jest niezniszczalny, zawsze to samo wejście i zawsze nie do zatrzymania. :)

Co do sprowadzania cudzoziemców to się zgadza. Tego właśnie nia mają za Oceanem, tam szkolenie to podstawa egzystencji wszystkich klubów.

dominus
Posty: 3
Rejestracja: 13.06.2010, 14:21

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: dominus » 29.06.2010, 15:04


Normandzki
Posty: 1057
Rejestracja: 15.01.2010, 11:11

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: Normandzki » 01.07.2010, 06:13

Jak dla mnie duże szanse na awans do finału ma Holandia. Jeśli pokonają Brazylie, to jest pewnym że wygrają całe mistrzostwa.

L_J_
Posty: 25
Rejestracja: 14.06.2010, 08:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: L_J_ » 02.07.2010, 08:35

Normandzki pisze:Jak dla mnie duże szanse na awans do finału ma Holandia. Jeśli pokonają Brazylie, to jest pewnym że wygrają całe mistrzostwa.

Sądzę jednak że nie będą mieć żadnych szans z Brazylią ...
That's football guys,that's all it is.

maq23
Posty: 12
Rejestracja: 10.05.2010, 11:53

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: maq23 » 02.07.2010, 14:32

Ja nie potrafię wybrać niestety faworyta. Po ćwierćfinałach sporo powinno się wyjaśnić, zwłaszcza po meczu Argentyna-Niemcy.
[link]

daras83
Posty: 283
Rejestracja: 02.10.2009, 11:53

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: daras83 » 02.07.2010, 17:34

Jak Brazylia mogła to przegrać,normalnie nie wierze,co sie z nimi stało po przerwie?
jestem w szoku.

L_J_
Posty: 25
Rejestracja: 14.06.2010, 08:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: L_J_ » 02.07.2010, 20:03

Ja też jestem w szoku ... to była porażka, a liczyłem na finał Argentyna - Brazylia byłby to piękny mecz ... Ogólnie to mogliby to spokojnie wygrać tylko w II połowie zlekceważyli Holendrów byli już chyba zbyt pewni awansu i to ich zgubiło ...
That's football guys,that's all it is.

Normandzki
Posty: 1057
Rejestracja: 15.01.2010, 11:11

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: Normandzki » 02.07.2010, 21:37

L_J_ pisze:
Normandzki pisze:Jak dla mnie duże szanse na awans do finału ma Holandia. Jeśli pokonają Brazylie, to jest pewnym że wygrają całe mistrzostwa.

Sądzę jednak że nie będą mieć żadnych szans z Brazylią ...
a jednak dobrze myślałem ;)

dla mnie od samego początku faworytem była Holandia. Stawiałem na Holandie i Hiszpanie.

Himmilsbach
Posty: 24
Rejestracja: 26.06.2010, 16:57

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: Himmilsbach » 02.07.2010, 22:23

Mimo wszystko porażka Brazylijczyków to niespodzianka sporego kalibru.
Wprawdzie Holandia to drużyna z wysokiej półki, jednak w ich awans myślę że niewielu wierzyło. Jutro kolejny hit, Argentyna-Niemcy, nasi zachodni sąsiedzi grają bardzo dobrą piłkę i mogą pokusić się o podobny rezultat jak dzisiaj drużyna Oranje, osobiście szanse oceniam na 50/50.

patter
Posty: 119
Rejestracja: 27.01.2010, 19:15

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: patter » 02.07.2010, 23:34

Bramki z meczu Urugwaj - Ghana [link]

Ręka Suareza i niewykorzystany karny [link]

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: fluor » 03.07.2010, 00:07

Normandzki pisze: dla mnie od samego początku faworytem była Holandia. Stawiałem na Holandie i Hiszpanie.
teraz to tak, gdyby Ghana awansowała dzisiaj to ona byłaby w znakomitej sytuacji, nawet mogła pokusić się o mistrzostwo.

ten mecz przejdzie do historii, do historii Afryki, ale byli blisko, już bliżej się nie dało...

rudy z teleexpressu
Posty: 22
Rejestracja: 25.05.2010, 17:02

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: rudy z teleexpressu » 03.07.2010, 01:53

Tak oglądając dzisiaj Ghana-Urugwaj doszedłem do kilku wniosków. Bambusy biegali, walczyli zależało im, było to widać. Na Euro 2008 Polacy nie wykazali nawet połowy takiego zaangażowania. z reprezentacji Ghany chyba 3 albo4 piłkarzy gara w ekstraklasie angielskiej. z Polski gra tylko 2 bramkarzy... Czy nasi naprawdę mają gorsze umiejętności od Ghańczyków? Nie ku***, to leży w naszej mentalności, Polskiego jebanego gwiazdora. Zero ambicji, ważne żeby kasa szła na konto... a najlepiej to jeszcze kontuzje złapać: kasa sama idzie, a ty leżysz do góry brzuchem. A reprezentacje najlepiej odjebać na odczepne, wypić piwo z chłopakami z kadry, wymknąć się ze zgrupowania na jakieś panienki albo do dyskoteki, a że orzełek na piersi? ich to gówno interesuje. A Engel i inni "stratedzy" biadolą że brak rozwoju młodzieży, że brak przygotowań... nie, po prostu nie chce się zapierdalać żeby osiągnąć sukces. Czy w takiej Ghanie mają lepszą baze szkolenia młodzieży? przecież tam małe czarnuchy kopią gałę tak samo jak mali Polacy. Tylko tam wierzą że kiedyś przyjedzie jakiś wysłannik z Europy, weźmie ich na testy, i pójdą do dobrego klubu. i grają sami bez drużyn, trenerów, lig młodzieżowych itp. A w Polsce dzieci nawet w najbardziej zabitych dziurach mają w obrębie 5-10 km jakiś mały KS. każdy to chce może się do takiego zapisać w 4 klasie podstawówki albo w gimbudzie. są ligi młodzieżowe na różnych szczeblach: od gminnego do wojewódzkiego... wystarczy chcieć.
"...Mówiłeś pazerny że mi będziesz wierny
a ty żeś burasie wyburasił Kasie..."

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: fluor » 03.07.2010, 12:26

Ogólnie warunki w Ghanie nie są lepsze niż w Polsce, ale pewien system szkolenia mają, są po Egipcie najlepsi w Afryce. Nie bez przyczyny drugi raz z rzędu grają na Mundialu i drugi raz wychodzą z grupy, nie bez przyczyny są MŚ do lat 20. To nie jest tak, że piłkarz się sam wyszkoli i przyjadą po niego ludzie z Europy :) Przyjeżdżają do szkółek piłkarskich, które prowadzą szkolenie młodych zawodników bardzo profesjonalnie.
Co do sprowadzania murzynów to jest pewien problem, ale nie całej Europy. Hiszpania ma znakomitych piłkarzy, znakomite szkolenie, Barca gra w dużej mierze wychowankami. Europa to nie tylko Francja i Anglia, zresztą ta Francja mimo wszystko murzynami zdobywała tytuły. Mamy też wschód Europy, Bałkany, nie zawsze najlepsi muszą być ci sami. W klubach europejskich szkolenie dzieci zaczyna się od 6,7 lat, wtedy powinno zaczynać się szkolenie a nie w 4 klasie podstawówki. Problem imigrantów to problem poszczególnych krajów. My cofneliśmy się w rozwoju, sami dzięki sobie.
Nie narzekam na poziom po takich meczach, szczególnie wczorajszym Ghany, dramatyczniejszego meczu nie da się wymyślić.

wrzesien
Posty: 914
Rejestracja: 12.09.2009, 17:17

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: wrzesien » 03.07.2010, 13:32

Nie rozumiem tego zszokowania odpadnieciem Brazyli. Przeciez Holandia sie o wiele lepiej pokazala na tym turnieju niz Brazylia i zasluzenie awansowala.

Co do wypowiedzi fluor, tylko Gana cos tam pokazala, cala reszta odpadla z kretesem. Jakis murzyn powiedzial ze zawodnicy z Afryki nie beda sie wysiliac gdyz ich pracodawcy sa w Europie w klubach i to tam sie beda starac aby zarabiac. Powiem wiecej, moze i sie myle ale wydaje mi sie ze i tak ci pilkaze nie graja na full swoich mozliwosci. Taka Anglia, Rooney czy Terry np nie ma jakiejs super motywacji, on juz gra w najlepszym klubie na swiecie i ma kupe kasy, a nogi nie nadstawi bo jeszcze sie zlamie i co wtedy?? Van Gaal powiedzial ze chcialby aby sie ten mundial juz skonczyl i w sumie moga Niemcy odpasc byle odebrac swoich zawodnikow spowrotem do klubu. Taka prawda, teraz nr 1 jest pilka klubowa. A nasza repa?? Nasza repa jest tak jak napisal flour maja wyjebane. Byle pieniadze szly, a jak sie uda jakis transfer na lawke do Niemiec to w ogole miodzik. Pozatym problem lezy w psychice. Na mecz z Hiszpania wyszli tak obsrani jakby mieli szturmowac za chwile Normandie. Zero kiwek 1 na 1 Boze przeciez nawet Koreanczycy z Polnocy starali sie kiwac 1 na 1 z Brazylia. A u nas jak Fabregas spojrzal na Glika czy Peszko to ten szybko oddawal pilke i lecial zmienic pieluche. Z tym ze sami komentatorzy to poteguja. Pierdola w kolko o Brazylijskiej sambie nawet gdy ci graja piach, albo mecza sie z Koreanczykami. Potem taki zawodnik jeden z drugim sie boja tej ha ha samby. I w ogole Smuda tez sie chyba wypalil, mial okazje podpisac Koscielnego to ten to olal. Zobaczycie co sie bedzie dzialo na Euro.

Urugwaj na mistrza!
Wiem, że nie ucisk i chciwe podboje,
Lecz wolność ludów szła pod Twoim znakiem,
Ze nie ma dziejów piękniejszych niż Twoje
I większej chluby niźli być Polakiem.

barbizm
Posty: 570
Rejestracja: 31.03.2010, 15:37

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: barbizm » 03.07.2010, 14:14

Ja bym powiedział tak- przyzwyczajmy się po prostu- są kraje słabe w piłkę i my niestety do nich należymy...Na szczęście nie jesteśmy sami! Węgrzy też coś mogą powiedzieć o "goryczy porażki", tak samo Białoruś, Ukraina, Bułgaria też ma gorsze wyniki, Rumunia powiedzmy na równi (chodzi mi o całokształt dokonań)...

A czasami oglądając "Szybką piłkę" i słuchając Szczęsnego to sam się wkurwiam, dlatego że ja wiem że mamy słabą ligę, ale zdarzają się fajne akcje, fajne mecze, fajne gole, ale komentarze są zawsze w stylu ..."przecież to 'kopacze'"itd. a to wszystko zniechęca ludzi do piłki...

Zimny
Posty: 1426
Rejestracja: 03.05.2007, 16:13

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: Zimny » 03.07.2010, 17:43

Niemcy dzisiaj zrobili z Argentyną to co hitler zrobil z zydami........ :/ (oczywiscie nie dosłownie).


Uwazam ze jednak brak pilkarzy w 1 skladzie ktorzy zdobywają z Interem Lige Mistrzow to male nieporozumienie. Milito by sie przydal jak c*** do ataku, ten Iguain czy jak mu tam to c**** potrafi....


i tak na pocieszenie jak widac nie tylko Polska wysoko przegrywa ;]

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: fluor » 03.07.2010, 17:54

Nie możemy się do niczego przyzwyczajać, zdobywaliśmy medale MŚ i IO, jesteśmy jednym z największych krajów Europy i koniec upokorzeń! Urugwaj odrodził się po 40 latach! Turcja zainwestowała w piłkę i stała się silną reprezentacją. Japonia, Korea, Australia - inwestują w piłkę ledwo 10 lat i są efekty, USA niewiele dłużej. Hiszpania przez lata była wielka a nie potrafiła tego udowodnić. Teraz wreszcie dopieła swego na Euro. Raz jedni są lepsi raz inni. Swoją wielką drużynę miała Dania, miały Węgry czy Rumunia. Raz wielki sukces osiągnęła Grecja. Nic nie jest dane raz na zawsze. Każdy miewa kryzys. Niemcy też na Euro 2000 i 2004 nawet z grupy nie wyszli. Rosja półfinalista ME potem nie wchodzi na MŚ przez małą Słowenię. Czesi tez mieli okres świetnej drużyny, a obecnie mają to co my... Ukraina się podniesie, u siebie może zwojować bardzo wiele!
Wracając jeszcze do postawy Afryki, dlatego tak żałuję Egiptu bo tam podejście jest zupełnie inne niż w krajach "czarnych". To są takie Niemcy Afryki. Świetna drużyna turniejowa co pokazuje od kilku lat zdobywając pod rząd trzy tytuły mistrza Afryki, to reprezentacja z silną ligą, gdzie większość piłkarzy występuje w tym kraju i nie napalają sie na wyjazdy do Europy, a to powoduje, że nie oszczędzają się gdy grają dla swojego kraju! Mam nadzieje, że nadal będą szli w dobrym kierunku i wreszcie pokażą się na mundialu.

Po dzisiejszym meczu jestem zdruzgotany. Niestety Maradona to nie trener, piłkarze sami musieli się podnieść, oni grają bez trenera, nie ułożył się mecz i skonczył się tak jak się skończył. Na Niemcy niestety już nie wystarczyło, tym bardziej szkoda, że Meksyk został wcześniej oszukany.

barbizm
Posty: 570
Rejestracja: 31.03.2010, 15:37

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: barbizm » 03.07.2010, 18:19

@fluor- Ja to napisałem trochę z przekąsem, a trochę na pocieszenie, też jestem za rozwojem polskiej piłki...

Leszek Piesek
Posty: 752
Rejestracja: 23.09.2009, 22:46

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: Leszek Piesek » 03.07.2010, 18:35

fluor pisze:Nie możemy się do niczego przyzwyczajać, zdobywaliśmy medale MŚ i IO, jesteśmy jednym z największych krajów Europy i koniec upokorzeń! Urugwaj odrodził się po 40 latach! Turcja zainwestowała w piłkę i stała się silną reprezentacją. Japonia, Korea, Australia - inwestują w piłkę ledwo 10 lat i są efekty, USA niewiele dłużej. Hiszpania przez lata była wielka a nie potrafiła tego udowodnić. Teraz wreszcie dopieła swego na Euro. Raz jedni są lepsi raz inni. Swoją wielką drużynę miała Dania, miały Węgry czy Rumunia. Raz wielki sukces osiągnęła Grecja. Nic nie jest dane raz na zawsze. Każdy miewa kryzys. Niemcy też na Euro 2000 i 2004 nawet z grupy nie wyszli. Rosja półfinalista ME potem nie wchodzi na MŚ przez małą Słowenię. Czesi tez mieli okres świetnej drużyny, a obecnie mają to co my... Ukraina się podniesie, u siebie może zwojować bardzo wiele!
Wracając jeszcze do postawy Afryki, dlatego tak żałuję Egiptu bo tam podejście jest zupełnie inne niż w krajach "czarnych". To są takie Niemcy Afryki. Świetna drużyna turniejowa co pokazuje od kilku lat zdobywając pod rząd trzy tytuły mistrza Afryki, to reprezentacja z silną ligą, gdzie większość piłkarzy występuje w tym kraju i nie napalają sie na wyjazdy do Europy, a to powoduje, że nie oszczędzają się gdy grają dla swojego kraju! Mam nadzieje, że nadal będą szli w dobrym kierunku i wreszcie pokażą się na mundialu.

Po dzisiejszym meczu jestem zdruzgotany. Niestety Maradona to nie trener, piłkarze sami musieli się podnieść, oni grają bez trenera, nie ułożył się mecz i skonczył się tak jak się skończył. Na Niemcy niestety już nie wystarczyło, tym bardziej szkoda, że Meksyk został wcześniej oszukany.
dokladnie tu sie zgadzam, Maradona to zaden trener, wzieli go chyba tylko za zaslugi, albo zeby zapomnial o cpaniu, to ze Argentyna zaszla do tej fazy turnieju to tylko dlatego ze maja takich pilkazy a nie innych, gdyby dac im trenera typu Murinio to pewnie w polaczeniu z tymi pilkarzami grali by w finale, a tak grajki zrobily co mogly i na tym koniec
Obrazek

Normalnie
Posty: 57
Rejestracja: 05.05.2010, 17:30

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: Normalnie » 05.07.2010, 10:05

Oprócz tego, że u nas nie ma boisk, jakichś turniejów dla młodych z np. młodzikami z Niemiec, Francji, Czech to przede wszystkim uderza sodówka do głowy. Znam przypadek, jednego kolesia od nas z osiedla. Znałem go na cześc. Dowiedziałem się, że pojechal na testy gdzies we Francji. Przyjechal i juz wielki Pan. Zaczal spedzac wiecej czasu na imprezach, niz na treningach bo "pojechal do Francji i wielka gwiazda":. Po jakims czasie zaczal tracic formę. I nie dosc ze nie pojechal juz nigdy wiecej do Francji, to jeszcze usuneli go z druzyny.

Teraz gdzie gra w V lidze...

i to jest Panowie największy problem. Sodówka uderza do głowy i mają wyjebane na wiele spraw. żeby choby polowa zmienila mentalnosc...

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: fluor » 10.07.2010, 23:29

Jak to zwykle bywa piękny mecz o 3 miejsce. Bardzo szkoda, że Urugwaj nie doprowadził do dogrywki. 3-3 i dogrywka, mogło być jeszcze ciekawiej... a tak znowu Niemcy ;(

Jutro pierwszy pojedynek Hiszpanii z Holandią na mundialu w historii i od razu mecz o mistrzostwo pierwsze w historii.

TommyVercetti
Posty: 20
Rejestracja: 16.06.2010, 23:48

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: TommyVercetti » 10.07.2010, 23:43

Jakie niemcy ? Szkoda, to to, że => [link] zdobyła więcej niż 1 pkt w tym turnieju. Już abstrahując od narodowości piłkarzy, po mojemu to nie pokazali na tym mundialu zupełnie nic. Co z tego,że wygrywali 3,4 bramki w fazie pucharowej ??? Gra z kontry-którą, że oczywiście trzeba umieć przeprowadzić-doprowadziła ich do tego III. miejsca. Wiadomo, że liczą się gole a nie styl ale moim zdaniem wszystkie gole niemców w tym meczu razem wzięte nie dorównują bramce Forlana. Te mistrzostwa tylko potwierdziły, że zupełnie przypadkiem można zająć bardzo wysokie miejsce. Tak, jak niemcy. Nawet biorąc pod uwagę mecz z Ganą, Urugwaj zasłużył sobie na podium. Forza Celestes !!!
Tommy Vercetti is an inocent man !!!

Biały__
Posty: 817
Rejestracja: 25.12.2008, 21:31

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: Biały__ » 11.07.2010, 08:01

Wiazrd powtarzam to ciągle i będę powtarzał, że jeżeli prawidłowa bramka Lamparda na 2-2 została uznana, Niemcy nie awansowaliby do kolejnej rundy. Kto jak kto, ale Wy kibice powinniście wiedzieć, że inaczej się gra przegrywając niż remisując, a dwie bramki strzela się w minutę. Niemcy oczywiście gole z kontry, bo jak inaczej... Jestem pewien, że błędy mniejsze i większe miały ogromny wpływ na reprezentacje, które doszły do półfinałów. To samo Meksyk - Argentyna. Tutaj trochę więcej można napisać, bo przed mundialem i przed powołaniem kadry chciałem, żeby ARG coś zwojowała, ale ten cały Diego nie powołując Cambiasso i Zanettiego strzelił sam sobie w stopę, od wtedy chciałem, żeby Argentyna odpadła jak najszybciej. ;)
Moi faworyci czyli Anglicy i Holendrzy w kratkę, ale tak już pisałem, nie wszystko od nich zależało. Pozostaje mi trzymać kciuki za ORANJE.
PS. Aha i wkurwia mnie niemiłosiernie moda na kibicowanie Hiszpanii, po sukcesach Barcelony każdy od razu koneser piłki Hiszpańskiej... Dobry ten rok 2010, najpierw Inter Mediolan w potrójnej koronie, a to klub, któremu kibicuję już z 5 lat gdzie inni spuszczali się przy Barcelonie, dziś wygrają Holendrzy czyli moi faworyci na każdym mundialu i innych mistrzostwach od 2002 roku to będzie dobry rok. ;) GO ORANJE !
Ten kto sieje wiatr, burzę będzie zbierał.

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: fluor » 11.07.2010, 12:33

Może nie przypadkiem, ale w dzisiejszym futbolu trzeba to przyznać, że decydują niuanse. Przy pechu można nie wyjść z grupy, przy szczęściu co widać teraz po Hiszpanii można być w finale. Nie ma co już wracać do Anglii, do Meksyku, który mógł zajść daleko, do Paragwaju który Hiszpanom strzelił prawidłowego gola, a karnego powinien mieć powtórzonego. Jeżeli Hiszpania i Holandia będąc potęgami od lat nie zdobyły jeszcze mistrzostwa to widać ile trzeba też mieć szczęścia, aby osiagnąć taki sukces.
Nie śmiałbym się ze składu Niemiec, takie są dzisiejsze Niemcy. Odsetek cudzoziemców rośnie i tak już będzie, oni sobie wyszkolili tych piłkarzy, w przeciwieństwie do nas (Roger, Olisadebe). Dzisiejszy Niemiec jest inny niż 40 lat temu.

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: fluor » 11.07.2010, 17:46

Ja mimo wszystko Niemców nie lubię z zasady i ich zwycięstwa mnie irytowały, szczególnie gdy wczoraj Urugwaj nie zagrał gorzej. Ocena poziomu piłkarskiego to jedno, a kibicowanie, trzymanie kciuków za którąś drużynę to zupełnie co innego.
Wczoraj ktoś obalił system stwierdzeniem -"jeżeli ktoś ma pokonać Hiszpanów, to w stanie są to zrobić tylko Holendrzy". A co zrobili Szwajcarzy, albo wcześniej Amerykanie i właściwie Paragwajczycy :)?
Mam tylko nadzieje, że Holandia szybko strzeli gola i zacznie się wymiana ciosów. Przydałaby się powtórka ze wczorajszego spotkania, chociaż wydaje się mało prawdopodobna.

L_J_
Posty: 25
Rejestracja: 14.06.2010, 08:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: L_J_ » 11.07.2010, 18:41

Całym sercem za Hiszpanią !!!!!!!
That's football guys,that's all it is.

daras83
Posty: 283
Rejestracja: 02.10.2009, 11:53

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: daras83 » 11.07.2010, 19:02

Mam nadzieje ze Hiszpanie wygraja.
Licze na ofensywny spektakl.

wrzesien
Posty: 914
Rejestracja: 12.09.2009, 17:17

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: wrzesien » 11.07.2010, 22:52

hauart uep.


dobra po mundialu kilka spopstrzezen
-fifa to jakas ku*** zenada jest, 96% poprawnych decyzji, gratuluje szkoda ze 4% przekrecilo kilka druzyn
-hauart uep w finale i ...znowu sytuacje z d***
- hiszpania mistrzem, oczywiscie gratuluje ale nie zasluzenie. W Euro grali elegancko ale tutaj to fart fart i jeszcze raz fart. Szkoda.
- Urugwaj czarny kon bez dwuch zdan, swietny zespol, bez super gwiazd bez rozglosu zachodza daleko
-jak tak dalej pojdzie z ta adppcja zawodnikow to proponuje rozszezyc lige mistrzow na caly swiat.
- czekamy teraz na euro, ale po tym co tu zobaczylem to sie nie bede emocjonowal, bo i po co skoro patalachy z gwizdkiem wszystko psuja.
Wiem, że nie ucisk i chciwe podboje,
Lecz wolność ludów szła pod Twoim znakiem,
Ze nie ma dziejów piękniejszych niż Twoje
I większej chluby niźli być Polakiem.

L_J_
Posty: 25
Rejestracja: 14.06.2010, 08:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: L_J_ » 11.07.2010, 23:08

Zasłużenie czy nie, jestem zadowolony ;)
That's football guys,that's all it is.

Leszek Piesek
Posty: 752
Rejestracja: 23.09.2009, 22:46

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: Leszek Piesek » 11.07.2010, 23:55

w pilce poza umiejetnosciami trzeba tez miec szczescie, wiecej miala go Hiszpania, a co do sedziowania, bledy byly sa i beda i nic tego nie zmieni, nawet postep technologiczny, ktory planuja w przyszlosci wprowadzic

my mozemy sie jedynie cieszyc, ze te baty co dostalismy przed mistrzostwami, nie byly od byle kogo, a od samych mistrzow swiata
Obrazek

wrzesien
Posty: 914
Rejestracja: 12.09.2009, 17:17

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: wrzesien » 11.07.2010, 23:59

Leszek Piesek pisze:w pilce poza umiejetnosciami trzeba tez miec szczescie, wiecej miala go Hiszpania, a co do sedziowania, bledy byly sa i beda i nic tego nie zmieni, nawet postep technologiczny, ktory planuja w przyszlosci wprowadzic

my mozemy sie jedynie cieszyc, ze te baty co dostalismy przed mistrzostwami, nie byly od byle kogo, a od samych mistrzow swiata
no i wlasnie tego sie balem. Teraz juz wszyscy moga ochlonoc bo "te baty co dostalismy przed mistrzostwami, nie byly od byle kogo, a od samych mistrzow swiata"
c*** z tym ze hiszpania grala taki sam piach jak brazylia czy argentyna ale miala szczescie, ze szwajcarzy im najebali na mieko. Dostalismy 6:0 z mistrzami jestesmy rozgrzeszeni. Wkurwia mnie niemilosiernie budowanie tej ich "potegi". Te wszystkie teksty o tancu galacticos srikos.
Wiem, że nie ucisk i chciwe podboje,
Lecz wolność ludów szła pod Twoim znakiem,
Ze nie ma dziejów piękniejszych niż Twoje
I większej chluby niźli być Polakiem.

GrubyBKS
Posty: 503
Rejestracja: 06.08.2007, 01:07
Lokalizacja: Brodnica (L)

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: GrubyBKS » 12.07.2010, 00:36

Hiszpanie zasłużenie dziś wygrali, grali lepiej od Holendrów. Dziwi mnie trochę to najeżdżanie na Webb'a, przecież z Holandii powinien wylecieć De Jong za tego kopniaka na klatę, mógł też wylecieć Van Bommel i Robben. Bramka zdobyta prawidłowo, Robben przy swojej drugiej setce srał się o karnego, a interwencja Ikera była czysta.
Mundial niestety nie zachwycił, ale jednak szkoda że to już koniec.
Obrazek

twarog
Posty: 28
Rejestracja: 15.04.2007, 16:05
Lokalizacja: Brodnica

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: twarog » 12.07.2010, 09:35

Przy drugiej setce to nie Iker coś zrobił tylko jak się nie mylę Puyol,który powinien wylecieć z boiska,a Webb powinien karnego odgwizdać.Jeżeli mistrz świata strzela na całym turnieju 8 bramek to nie mam pytań.Makarony nawet na ostatnich mistrzostwach strzeliły tych bramek więcej.Mistrzostwa bardzo słabe,jestem w stanie stwierdzić,że najsłabsze w historii.

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: fluor » 12.07.2010, 12:30

...bo ten mistrz był do ogrania w każdym spotkaniu. Jeżeli chodzi o wydarzenia na boisku to z wielu wyników jestem zadowolony, koncówka się nieco popsuła. Mistrzostwa nie są najgorsze ani dla FIFA, która zarobiła najwiecej w historii, ani pod względem oglądalności, ani pod względem frekwencji, napewno nie będą najgorsze dla krajów za oceanem poza Brazylią, ani dla Azji czy chociazby dla TVP, która na nich trochę zarobiła. Mam nadzieje, że smętów z trybun już nigdy nie zobaczymy, chociaż buczadło zrobiło karierę. Wczoraj na trybunach jak zwykle Hiszpanie pokazali, że kibicowsko są zerem.

Liczę na wielki mundial w Brazylii, po 36 latach wróci do Ameryki Pd. Chciałbym zobaczyć taką Maracanę:
http://www.youtube.com/watch?v=yB59bQB5tEo
Chociaż jest to oczywiście bardzo mało realne, bo na piłce reprezentacyjnej jest całkiem inaczej, a szkoda. Zanim jednak kolejny mundial to czekają nas mistrzostwa poszczególnych kontynentów w tym Copa America i Euro 2012. ;..

osfp_
Posty: 1710
Rejestracja: 28.02.2010, 15:42

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: osfp_ » 12.07.2010, 17:31

twarog pisze:Przy drugiej setce to nie Iker coś zrobił tylko jak się nie mylę Puyol,który powinien wylecieć z boiska,a Webb powinien karnego odgwizdać.Jeżeli mistrz świata strzela na całym turnieju 8 bramek to nie mam pytań.Makarony nawet na ostatnich mistrzostwach strzeliły tych bramek więcej.Mistrzostwa bardzo słabe,jestem w stanie stwierdzić,że najsłabsze w historii.
Nie powinien nawet żółtej kartki dostać bo faulu nie było. Zobacz sobie powtórkę. Inna sprawa, że jeśli Webb uznał, że to był faul to po pierwsze przed polem karnym a po drugie zastosował przywilej korzyści. Do akcji powinien wrócić wtedy kiedy tej korzyści nie było (czyt. przeciwnik przejął piłkę), a tutaj Robben przejął i że zjebał to jego wina, Zresztą karny to się należał Hiszpanii po faulu na Xavim, i 3 czerwone kartki nie zostały pokazane Holendrom.
Co do tych 8 bramek - nie liczy się ilość a jak wyglądał mecz a Hiszpanie zawsze mieli przewagę.

Narcyz1990
Posty: 10
Rejestracja: 06.05.2010, 23:32

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: Narcyz1990 » 12.07.2010, 19:01

Ciekawe, co królowa Zofia myślała, gdy widziała Xaviego i Puyola biegnącego z pucharem okrytych katalońską flagą. :-D

Normandzki
Posty: 1057
Rejestracja: 15.01.2010, 11:11

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: Normandzki » 14.07.2010, 20:15

Szkoda Holendrów, bo kibcuje im od paru lat. Ale cóż, wygrała drużyna lepsza. Moim zdaniem nie ma mocnych na Hiszpanów, dopóki gra Iniesta, Villa, Xav, Puyol, Ramos czy reszta bandy.

Chociaż mówią, że Puyol kończy karierę reprezentacyjną, a szkoda.

ALAN82
Posty: 219
Rejestracja: 01.06.2010, 14:52

Re: MUNDIAL MŚ 2010 RPA.

Post autor: ALAN82 » 16.07.2010, 15:54

[link]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości