Komentarze, Relacje, Foto 6-7 września

Moderator: LechiaCHWM

prawoskretny88
Posty: 239
Rejestracja: 06.04.2014, 12:33

Re: Komentarze, Relacje, Foto 6-7 września

Post autor: prawoskretny88 » 10.09.2014, 18:13

Na początku starałem się je śledzić dla zdjęć, których nie wszystkie człowiek miał okazję zobaczyć. Później skumałem, że wszystkie mają jedną wspólną cechę - gdy ilość użytkowników osiągnie pewną liczbę zaczynają się konkursy polegające, w skrócie telegraficznym, - na ostatecznym reklamowaniu różnych firm odzieżowych, czy to przez subskrypcje fejsubkowych stron, które są potężnym narzędziem, czy to przez udostępnianie ich treści na swoich stronach. Nagrodami zawsze są albo ciuchy, albo c**** warte gadżety typu smyczka, niekiedy kilka petard, a udział w nich biorą 15-latkowie. Wiadomo, że temat zadym, opraw, rac jest dosyć chodliwy i w krótkim czasie można trafić z reklamą do kilkudziesięciu tysięcy użytkowników.
Jakiś czas temu w internecie był filmik z tych zawodów w coś łączącego bodajże rugby z boksem czy ogólnie ze sztukami walk, mecz chyba Polski z Francją czy z kimś innym, nieistotne no i zaraz, na fali popularności, na jednym z "chuligańskich portali" ukazał się link reklamujący profil o tematyce tego, dajmy na to mma-rugby. Temat jednak nie okazał się zbyt chodliwy, więc witryna nie jest aktualizowana.
Mimo, że cieszy zaradność życiowa kibiców, bo przecież nikt nie powiedział, że prawdziwy kibol macha cały dzień sipą, ale z drugiej strony - nie wiem kto tworzy te strony i ja bym się bał tak bez skrupułów podawać informację o różnego rodzaju wydarzeniach osobom, które tak na prawdę na całym życiu kibicowskim robią niezły hajs wykorzystując podatność młodzieży na tego typu tematy. Abstrahując już od poziomu napinki na tych stronach.
Taki krótki rekonesans. Reklamy sklepów pojawiających się na danych stronach - każdy sobie sam wywnioskuje.
Polscy Kibice - [link]
Stadionowi Oprawcy - ultrapatriot.pl, fightershop.com.pl, patriashop.pl, sklep.noszechochce.pl
Dochodzi do sytuacji, gdzie dana strona ma także swoją stronę-córkę, zajmującą się już tylko ciuchami -> S.O.Wear
Stadionowi Pasjonaci - patriashop.pl,
Polscy Ultrasi - patriashop.pl
Środowisko Miejskie - reklamowane było bodajże przez Polskich Ultrasów, oczywiście wiadomo co sprzedają
Skrojone Barwy Kibiców - madman.pl
Specyficzne Fotki Kibicowskie - noszecochce.pl, sfk.sklep.pl
Kibice - nasze kibicowskie życie - fedelta.pl oraz reklamują te same ciuchy i portal Środowiska Miejskiego oraz Stadionowych Pasjonatów + ciuchy z allegro sprzedawane przez DrukarniaCentrum
Kibicowski świat - chyba wszystkie sklepy się tam reklamują, co rusz konkursy polegające na subskrypcji danego sklepu i udostępnieniu
To my chuligani - madman.pl + jakieś pomniejsze

Jak widać, każdy większy sklep ma swoją "kibicowsko-patriotyczno-chuligańską" witrynę na fejsbuku mającą za zadanie przyciągnąć potencjalnych klientów. Zobaczcie, że żadna ta ze stron nie ma w nazwie sklep, shop, czy cokolwiek świadczącego o komercyjnym charakterze, wręcz przeciwnie, większość materiału wrzucana jest tam zawsze o charakterze antysystemowym, chuligańskim, i antykomercyjnym, a w luki między nimi powpinane sprytnie są reklamy towaru.

Ot, takie krótkie przemyślenia z mojej strony.
Uprzedzę pewnie odpowiedzi - nie, nie jestem zazdrosny, nie jestem też z żadnej z konkurencyjnych firm, zajmuję się całkiem czym innym i nie narzekam na swoje zarobki. Napisałem zresztą, że cieszy mnie niezmiernie zaradność i pomysł na życie, ale czy to wszystko wydaje się być takie do końca w porządku? Niech każdy sobie odpowie.
Reprezentuję siebie.



kolaboracja_PL
Posty: 147
Rejestracja: 28.09.2013, 22:13

Re: Komentarze, Relacje, Foto 6-7 września

Post autor: kolaboracja_PL » 10.09.2014, 19:09

Trafne spostrzeżenie. Kapitał gromadzony jest na grupie społecznej populistycznie bazując na głośnych w danej chwili hasłach ale nie ma to nic wspólnego z prawdziwą ideą, a płacz że "ktoś użył mojej grafiki" jest wręcz żałosny. Tylko sprawa idzie o krok dalej - ta sama grupa społeczna wykorzystywana jest również do gromadzenia kapitału.. politycznego przez pewne grupy sprytnych ludzi. Zbliżają się wybory, trzeba stworzyć wrażenie zagrożenia, znaleźć cel, wydarzenie do odwrócenia uwagi w mediach.. nic prostszego. Przecież połowa narwanych głów powtarzająca hasła które im napisano na kartce nawet nie wie co za sobą niosą te obelgi. Tyle tytułem off-topic.

PiknikTV
Posty: 97
Rejestracja: 24.07.2013, 20:09

Re: Komentarze, Relacje, Foto 6-7 września

Post autor: PiknikTV » 10.09.2014, 19:47

Ogólnopolska Telewizja Kibolska
facebook.com/PiknikTV
youtube.com/PiknikTV

UltrasMorsy
Posty: 165
Rejestracja: 08.05.2011, 21:48

Re: Komentarze, Relacje, Foto 6-7 września

Post autor: UltrasMorsy » 10.09.2014, 19:52

Igloopol Dębica - Błękitni Ropczyce

W sobotnie popołudnie wystawiamy ok. 70 osobowy młyn. Przez cały mecz prowadzimy średni jak na nasze możliwości doping. Wywieszamy 4 flagi: IGLOOPOL, Był - Jest - Będzie, Zatorze oraz ACAB. W pierwszej połowie prezentujemy oprawę złożoną ze sreberek w barwach klubowych, którym towarzyszy trochę pirotechniki. Po meczu dziękujemy piłkarzom za ambitną grę.

Obrazek
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.

dziekan
Posty: 120
Rejestracja: 17.08.2007, 16:33

Re: Komentarze, Relacje, Foto 6-7 września

Post autor: dziekan » 12.09.2014, 06:27

Relacja video

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=qaxcTc6SdOE
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ufast.eu/pics/207061kosa.png

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości