Espanyol Barcelona grupy

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
AntonioSal
Posty: 6
Rejestracja: 25.01.2015, 01:51

Espanyol Barcelona grupy

Post autor: AntonioSal » 19.04.2016, 17:29

Hej,możecie mi wyjaśnić o co chodzi z grupami takimi jak CUSOS i Guardia Joven Espanyol Barcelona ? To są jakieś sekcje,odłamy grupy Brigadas Blanquiazules? szukam info na ten temat od dłuższego czasu z góry dzięki za wyjaśnienie.



kilian
Posty: 85
Rejestracja: 24.07.2007, 14:52

Re: Espanyol Barcelona grupy

Post autor: kilian » 07.05.2016, 22:47

Podlacze sie do tematu. Jutro ide na derby Barcelona - Espanyol. Niestety liga hiszpanska jest mi zupelnie obca stad pytanie - jak wyglada sytuacja na miescie? Wiadomo ze w liczbie widzow FCB, ale kibicowsko? Dzieje sie tam cos w ogóle? Wiem ze jeszcze pare lat temu jakies lekkie atrakcje bywaly, teraz kompletny piknik? Bylbym wdzieczny gdyby ktos mogl napisa pare slow o obu ekipach. Ja za to wkleje po meczu jakies krótkie info.

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Espanyol Barcelona grupy

Post autor: Averno » 10.05.2016, 00:11

W temacie "Miasta derbowe" juz na 1stronie macie coś nie cos o Barcelonie.
Nie warto dla trybun iśc na rzaden mecz w Barcelonie obecnie.

AntonioSal pisze:
Hej,możecie mi wyjaśnić o co chodzi z grupami takimi jak CUSOS i Guardia Joven Espanyol Barcelona ? To są jakieś sekcje,odłamy grupy Brigadas Blanquiazules?



Nie. BB które już jest chyba nie aktywne, choć jeszcze paru starych czasem jeździ do Madrytu. Obecnych trybun nigdy nie zaakceptowało i na początku atakowali "nowe" ekipy na Espanyolu.
Grupy te to zwykłe ultras, część identyfikuje się z Katalonią, kiedyś nie do pomyslenia na Espanyolu.
Atmosfera jak na FC, tyle tylko że będzie doping jednej trybuny, parę flag i baloniki.

kilian pisze:
jak wyglada sytuacja na miescie?



FC rządzi totalnie, kibice Espanyolu są rozproszeni, ich wieksze skupisko już nie wystepuje ( kiedys było w dzielnicy gdzie stał stary stadion), troche jest ich pod Barcelona niedaleko nowego stadionu z racji wycieczek szkolnych i bliskości , ale tak to wszędzie uświadczy się kibiców FC.
FC się jeszcze trzyma BN, nie ma na stadionie ale istnieją, sekcja działa jeszcze i pojawia sie na rezerwach, Grup Fidel też istnieje, na meczach jednak mało widoczni ponieważ rozproszeni, inne grupy słabo, są też niestety lewaki od paru lat, ekipa z dzielnicy brudasów Sant Andreu, część z nich wspiera tamtejszy dzielnicowy klub.

kilian
Posty: 85
Rejestracja: 24.07.2007, 14:52

Re: Espanyol Barcelona grupy

Post autor: kilian » 11.05.2016, 16:17

Dzięki Averno za odpowiedź!

Faktycznie, mecz kibicowsko delikatnie mówiąc nie powalał.

Espanyolu może z 20 osób, z czego w klatce chyba 2 osoby z barwami a reszta obok. Dno

FCB trochę mnie zaskoczyła - pikniki bardzo negatywnie i emocjonalnie nastawieni do Espanyolu, ciągłe gwizdy i wyzywnie bramkarza (miał spięcie z Messim jakoś w styczniu). Mimo ogólnego pikniku było czuć atmosferę dużej niechęci i derbów (oczywiście z uwzględnieniem skali, to nie Kraków). Młynek liczył może 200-300 osób, cośtam pośpiewali ale najgłośniej wychodziło im wyzywanie Espanyolu i wieszczenie im spadku do drugiej ligi. Wrażenie robi liczba widzów, 100 tys. narodu to nie jest coś co polski kibic ogląda na co dzień.

Tak sie składa, że byłem w tym roku roku również na Realu (też z Espanyolem) i zaprezentował się dużo lepiej. Młyn z 800 osób, nieźle słyszalni cały mecz, całkiem melodyjne i w miarę zróżnicowane przyśpiewki porównując do Barcelony.

Podsumowując, jak ktoś chce zobaczyć ładną piłkę liga hiszpańska na pewno jest dobrym wyborem. Kibicowsko równie dobrze można iść na Podbeskidzie - Nieciecza. Wrażenia podobne, a wyjdzie sporo taniej

AntonioSal
Posty: 6
Rejestracja: 25.01.2015, 01:51

Re: Espanyol Barcelona grupy

Post autor: AntonioSal » 12.05.2016, 15:57

[quote="Averno"]W temacie "Miasta derbowe" juz na 1stronie macie coś nie cos o Barcelonie.
Nie warto dla trybun iśc na rzaden mecz w Barcelonie obecnie.

AntonioSal pisze:
Hej,możecie mi wyjaśnić o co chodzi z grupami takimi jak CUSOS i Guardia Joven Espanyol Barcelona ? To są jakieś sekcje,odłamy grupy Brigadas Blanquiazules?



Nie. BB które już jest chyba nie aktywne, choć jeszcze paru starych czasem jeździ do Madrytu. Obecnych trybun nigdy nie zaakceptowało i na początku atakowali "nowe" ekipy na Espanyolu.
Grupy te to zwykłe ultras, część identyfikuje się z Katalonią, kiedyś nie do pomyslenia na Espanyolu.
Atmosfera jak na FC, tyle tylko że będzie doping jednej trybuny, parę flag i baloniki.


W TMK + z grudnia gdzie były opisane ekipy,to pisało,że ULTRAS SUR mają sztamę z BB to było jasne,ale było też że mają układ z Curva RCDE,które teraz jest na Espanyolu. Prawda z tym układem czy jakieś fejk info? Która grupa chce aby Espanyol identyfikowano z Katalonią ? Juvenil ?

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Espanyol Barcelona grupy

Post autor: nisc » 12.05.2016, 16:01

AntonioSal pisze:
Averno pisze:W temacie "Miasta derbowe" juz na 1stronie macie coś nie cos o Barcelonie.
Nie warto dla trybun iśc na rzaden mecz w Barcelonie obecnie.

AntonioSal pisze:
Hej,możecie mi wyjaśnić o co chodzi z grupami takimi jak CUSOS i Guardia Joven Espanyol Barcelona ? To są jakieś sekcje,odłamy grupy Brigadas Blanquiazules?



Nie. BB które już jest chyba nie aktywne, choć jeszcze paru starych czasem jeździ do Madrytu. Obecnych trybun nigdy nie zaakceptowało i na początku atakowali "nowe" ekipy na Espanyolu.
Grupy te to zwykłe ultras, część identyfikuje się z Katalonią, kiedyś nie do pomyslenia na Espanyolu.
Atmosfera jak na FC, tyle tylko że będzie doping jednej trybuny, parę flag i baloniki.


W TMK + z grudnia gdzie były opisane ekipy,to pisało,że ULTRAS SUR mają sztamę z BB to było jasne,ale było też że mają układ z Curva RCDE,które teraz jest na Espanyolu. Prawda z tym układem czy jakieś fejk info? Która grupa chce aby Espanyol identyfikowano z Katalonią ? Juvenil ?
na pewno nie
TYBET JEST SERBSKI

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Espanyol Barcelona grupy

Post autor: Averno » 13.05.2016, 11:10

AntonioSal pisze:W TMK + z grudnia gdzie były opisane ekipy,to pisało,że ULTRAS SUR mają sztamę z BB to było jasne,ale było też że mają układ z Curva RCDE,które teraz jest na Espanyolu. Prawda z tym układem czy jakieś fejk info? Która grupa chce aby Espanyol identyfikowano z Katalonią ? Juvenil ?
US teraz podzielone jest, już nie wiem jak młody odłam się nazwał, ale młodzi maja wbite w BB Espanyolu, którzy zreszta są na wymarciu powoli ( albo już zdechli, sa pewnie jeszcze jednostki aktywne).
Nie ma układu, ale jest fakt że ze względu na dawne czasy i to że wciąż część nawet zwykłych fanów Espanyolu to emigracja z Madrytu i podobnych miast po za Katalonią albo ich potomkowie i uważa się za patriotów Hiszpańskich oraz nie lubi Barcy, to dla paru osób z Realu, wciąż jest sympatia po prostu do tego klubu i tyle, jest neutral na meczach Real-Espanyol i odwrotnie, ale układem tego nazwać nie można.
Juvenil to stara grupa na Espanyolu, mała, powstała jeszcze za czasów BB, na początku lat 90-tych, oni jak najbardziej na prawo ale śie z tym nie afiszują, maja lub mieli kontakty z jakąś grupą Benficy, Leicesterem.
Curva z nimi współpracuje, ale obie grupy odzielnie jeżdzą, współpraca jest na zasadzie "protestów jakiś czy dopingu wspólnego na najważniejszych meczach", tak to raczej...separacja i krzywe patrzenie, część Curvy nie przeszkadzają flagi Katalońskie i przyjmowanie młodych co mają w d**** Hiszpanie, nienawidzili sie też z BB, jak widac trybuny Espanyolu podzielone.
Te przyjmowanie Katalońskich symboli zaczeło się od klubu, to Swego rodzaju walka o przetrwanie, w mieście rządzonym od zawsze przez FCB. Bo Espanyol nawet za czasów BB, był w totalnej mniejszości i słabszy. Za czasów BB, Espanyol zresza pozwolił sobie na zbyt wiele akcji do Boixos nois i skończyło się to krawym odwetem ze skutkiem śmiertelnym, po tym i jeszcze paru innych akcjach wywalono dwie grupki ze stadionów, teraz kibicowsko Barcelona dogorywa, plus podziały kibicowskie w jednym i drugim klubie.
Mała liczba Espanyolu może świadczyć o jakimś konflikcie albo protescie, byłem na paru derbach i ich liczba oscylowała jakoś 200-300osób zazwyczaj.

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Espanyol Barcelona grupy

Post autor: nisc » 13.05.2016, 13:48

Juvenil-Benfica jak najbardziej, ach te piwkowanie na parkingach przed derbami na Montjuic ;-)

co do tych akcji odwetowych BN chetnie bym poczytal (chyba ze masz na mysli bitwy w trakcie koncertow Decibelios etc), moze byc prv, ja zadnej aktywnosci w dniu derbow nigdy nie zauwazylem (bylem trzy razy), tym bardziej jakiejs totalnej dominacji. nie ma co wchodzic w polemike na temat czasów po przeprowadzce na Cornelle, bo to zakonczylo totalna katastrofa dla RCDE i takie sa fakty. Ja mialem przyjemnosc byc tam wtedy,kiedy jeszcze BB byli na stadionie, aczkolwiek byly to ostatnie podrygi

pozdro
TYBET JEST SERBSKI

AntonioSal
Posty: 6
Rejestracja: 25.01.2015, 01:51

Re: Espanyol Barcelona grupy

Post autor: AntonioSal » 13.05.2016, 15:16

Ostatnio na meczach na trybunie La Curva wisi flaga OLDSCHOOL SARRIA co może wskazywać na Brigadasów

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Espanyol Barcelona grupy

Post autor: Averno » 22.05.2016, 14:50

Tak, na ich stronie tez się pojawiło info o szacunku dla starych czasów i ludzi działających. No coż, widać zmiane pokoleniową na trybunie, bo pierwsze osoby zakładający La Curve miały konflikt z BB.
Co do tych akcji odwetowych, to znam tylko wersje fanow FCB i jedną tylko widziałem.
Fajnie na początku Espanyol sie postawił na olimpijskim, ale tydzień później odwet i ich lokal dzielnicowy rozjebany podczas ich zbiórki na wyjazd. Noże w ruch szły przy okazji wjazdu, na ich wcześniejsze zbiórki albo zabawy, ogólnie w użyciu sprzęt.
+ jeszcze wenętrzne porachunki BN z ekipa lewacką z FCB, w której brylował tranwestyta, którego dojechali i po aresztowaniach , osłabiło ekipe mocno, teraz to jest cień, ale i tak dobrze że jeszcze w ogóle istnieją.
Tak reasumując, ekipy hiszpańskie są słabe i używają sprzętu, w Barcelonie nawet przez to były ofiary.

AntonioSal
Posty: 6
Rejestracja: 25.01.2015, 01:51

Re: Espanyol Barcelona grupy

Post autor: AntonioSal » 22.05.2016, 19:58

Espanyol obecnie ma jakąś mała bandę chuliganów? Chodzi mi o jakieś podgrupy,które działają w La Curva np Eternos czy coś takiego

Averno
Posty: 597
Rejestracja: 30.06.2007, 13:44

Re: Espanyol Barcelona grupy

Post autor: Averno » 17.06.2016, 22:10

Ma, ale bardzo słabo aktywna, BB pozostałości przecież
Tu we Francji na euro wraz z ze starymi z US i Malaga
[link]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości