Ruch kibicowski w Japonii

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
lukasz1990
Posty: 17
Rejestracja: 01.01.2013, 18:29

Ruch kibicowski w Japonii

Post autor: lukasz1990 » 16.04.2013, 18:35

Ostatnio zaczyna mnie interesować ruch kibicowski w Japonii. Obserwując tamtejsze mecze widzę, że ich młyny jak i liczby wyjazdowe są bardzo liczne jak i ultras jest całkiem, całkiem i w ogóle wszystko tam jest strasznie kolorowe i kibice są poubierani zawsze jednakowo. Chciałem spytać bardziej zorientowanych ludzi czy są tam jakieś ekipy hooligans? Bo szczerze mówiać nigdy nie słyszałem o żadnej awanturze w Japonii... Chciałem też spytać o sytuację w OSace jakich kibiców jest więcej Gamby czy Cerezo? I czy są jakieś lewackie ekipy w Japonii?



fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Ruch kibicowski w Japonii

Post autor: fluor » 16.04.2013, 20:53

Tam nie ma nawet piro, raz tylko widziałem Urawę z pirotechniką i to poza Japonią. Po prostu - kultura japońska, nie to co indonezyjski ultras i wariactwo. ;) Tam jest prawdziwy ultras, a w Japonii są piękne śpiewy bo mają dobre głosy, tak - liczne młyny, ale jest to wszystko ułożone - tak jak ułożone jest społeczeństwo. W młynach ogromny odsetek kobiet. Jest kolorowo, ale nie ma jakiś pomysłowych, nietypowych, spontanicznych opraw. Frekwencja jest bardzo dobra, duże stadiony... generalnie miło dla oka, ale bez większych emocji. ;)
Zastanawiam się nad pojęciem lewactwa w tej kulturze, jedyne co może mi przyjść do głowy to flaga Che... takową można zobaczyć na Urawie

Obrazek

Obrazek

Ile to ma wspólnego z lewakami? Nie wiem, ale są ciekawsze sceny w Azji od japońskiej.

BIYR
Posty: 6
Rejestracja: 23.02.2010, 20:23

Re: Ruch kibicowski w Japonii

Post autor: BIYR » 20.04.2013, 19:26

Witam.

Ja się interesuje Japońską sceną od dłuższego czasu, ale baz ciśnienia.

Tu masz info o starszej "zadymie" [link]

lukasz1990
Posty: 17
Rejestracja: 01.01.2013, 18:29

Re: Ruch kibicowski w Japonii

Post autor: lukasz1990 » 28.04.2013, 11:26

Wielkie dzięki;) A wiesz może kto jest w Osace za Cerezo a kto za Gambą? Czy to się dzieli dzielnicami tak jak u nas czy może poglądami politycznymi lub religijnymi?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości