www.warhouse.pl

Europa Zachodnia (bez UK)

Informacje ze światowych trybun
ODPOWIEDZ
danieleek
Posty: 62
Rejestracja: 22.09.2009, 19:43

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: danieleek » 18.01.2010, 18:30

mancunian pisze:bo lewica i prawica, to nie tylko tolerancja dla gejow czy tez rasizm...

Mozesz miec lewicowe poglady i jednoczesnie nienawidzic kolorowych... Mozesz byc antykomunista i miec lewicowe poglady...

Ale ja sie tam nie znam ;)
skrajna prawica to faszyzm a lewica to komunizm, wiec jak ktos kto jest lewakiem moze byc antykomunista?



sysysy
Posty: 79
Rejestracja: 13.01.2010, 17:02

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: sysysy » 18.01.2010, 18:47

BIC pisze:Moze dla NPD nie ma roznicy, tak jak piszesz, chociaz pewnie i oni rozumieja, ze sa wazniejsze problemy od Polakow, chociazby Murzyni i Arabowie. No chyba ze obok Ubermenschen stoja rowniez i oni...Pozatym ta partia to chyba nie jest wiekszosc wsrod Niemieckiej prawicy.
Nie powiem, ze wszyscy kibice St. Pauli to lewaki, ale jest to chyba ich ulubiony klub i tak jest postrzegany, a ty tego nie zmienisz. Nie wiem co znaczy byc lewakiem w Niemczech, ale chyba wystartczy zachowywac sie jak dzikus, wygladac jak obdartus i miec koszulke z piracka czaszka. Przynajmniej ja taka lewice tam widzialem.
A ci wasi skini z tego co zauwazylem to chyba jacys " Original Skinheads", czyli nie maja zbyt wiele wspolnego z tym co sie rozumie przez slowo "Skinhead" w naszym kraju i pewnie wielu uznalo by ich za lewakow.

Cóż...wtrącę się...ruch skinheads rozpoczął się w roku 69 w Anglii i skupiał chuligańską młodzież, zarówno czarną jak i białą(tzw. rudeboys),gł.kibiców i nie miał u podstaw ŻADNYCH rasistowskich przesłanek...A to co my zwykliśmy uważać za tzw. prawdziwych skinów to pokłosie akcji z 1981r kiedy to British National Party-org. faszystowska-postanowiła przeciągnąć na swoją stronę owych kibiców,ale tylko białych-co udało się na tyle że na długie lata(szczególnie np. w Polsce,na Węgrzech itp.) słowo skinhead zaczęło znaczyć tylko jedno-młodego faszystę,podczas gdy u swojego zarania był to apolityczny,100% chuligański ruch...

tyle historii...OI!

Co do pana u góry-można być lewicowcem-antykomunistą, nie mówiąc już o tym że można być lewicowcem-nie gorszym patriotą niż ludzie z prawicy(vide: marszałek Piłsudski,który był z PPS-u)

Po prostu patriotyzm nie musi łączyć się z ksenofobią

Pozdrawiam

Motor Lublin Polska
Posty: 58
Rejestracja: 27.02.2007, 21:12

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Motor Lublin Polska » 18.01.2010, 20:21

danieleek pisze:
mancunian pisze:bo lewica i prawica, to nie tylko tolerancja dla gejow czy tez rasizm...

Mozesz miec lewicowe poglady i jednoczesnie nienawidzic kolorowych... Mozesz byc antykomunista i miec lewicowe poglady...

Ale ja sie tam nie znam ;)
skrajna prawica to faszyzm a lewica to komunizm, wiec jak ktos kto jest lewakiem moze byc antykomunista?
Oczywiście, że tak Mancunian.

A tok rozumowania Danieleeka jest zabójczy. Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Człowieku poczytaj sobie trochę najpierw na temat ideologii i doktryn politycznych, a nie wypisujesz bzdury.

ciasnywiesiek
Posty: 15
Rejestracja: 18.01.2010, 20:31

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: ciasnywiesiek » 18.01.2010, 20:37

danieleek pisze:
mancunian pisze:bo lewica i prawica, to nie tylko tolerancja dla gejow czy tez rasizm...

Mozesz miec lewicowe poglady i jednoczesnie nienawidzic kolorowych... Mozesz byc antykomunista i miec lewicowe poglady...

Ale ja sie tam nie znam ;)
skrajna prawica to faszyzm a lewica to komunizm, wiec jak ktos kto jest lewakiem moze byc antykomunista?
Nie, w brew obiegowej opinii faszyzm to nie skrajna prawica, mimo że jako ideologia zawiera element prawicowy - konserwatyzm i jest teoretycznie antykomunistyczny. Ciekawe jest natomiast to że w latach '30 XX wieku, NSDAP wygrała wybory dlatego że była uważana za partię bardziej socjalistyczną od niemieckich... komunistów, którzy masowo się do niej przepisywali.

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: mancunian » 18.01.2010, 22:42

Bo tak naprawde od faszyzmu to jest bardzo blisko do komunizmu...

Ale ja tutaj widze ze Hitler byl prawicowcem, Mussolini tez... Naprawde ciesze sie ze szczegolnie ruch kibicowski w Polsce jest mocno prawicowy, bo tak jak media ogarnely juz cala ciemna mase ludzi, tak stadiony ciagle sa dla nich nietykalne i daje to nadzieje na jakakolwiek poprawe, tak samo zalamuja mnie tego typu posty. Nie mam zamiaru tutaj uogolniac, bo na tym forum juz przeczytalem sporo fajnych wypowiedzi, ale dla niektiorych bycie prawicowcem to chyba dla zasady... Jestem kibicem, to musze byc prawicowcem, bo wszyscy sa. A prawicowosc ich polega na nietolerancji dla kolorowych czy ogolnie obcych (a co z czarnymi prawicowcami?), tak samo dla innych zobaczenie oprawy z lisciem marihuany to oznaka lewactwa grupy.

A juz podpinanie faszyzmu to w ogole... Fakt wystepuja elementy prawicowe, jak zauwazono wyzej, ale np podejscie do wolnosci obywatela jest daleko nie prawicowe...

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: mancunian » 18.01.2010, 22:43

Dodam tylko, ze to wlasnie lewaki tak zmanipulowali ludzmi, zeby faszyzm, ktory kojarzy sie zdecydowanie negatywnie byl uwazany za prawice, coby nikt nie zauwazyl czym jest konkretnie lewica....

ssseba
Posty: 6
Rejestracja: 19.01.2010, 15:01

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: ssseba » 19.01.2010, 15:04

Trzeba także pamietac że faszyzm i nazizm to nie to samo!!!

AndrzejWajda
Posty: 33
Rejestracja: 19.01.2010, 01:29

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: AndrzejWajda » 19.01.2010, 22:11

Strasznie mnie to zastanawia jak Skini wytrzymują na jednym sektorze z lewakami i widzą jak machają flagą Antify. Nie rozumiem trochę tych klimatów. Nie ma między tymi grupami żadnych kwasów ,tolerują się ?

Mavas12
Posty: 30
Rejestracja: 19.01.2010, 21:51

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Mavas12 » 19.01.2010, 22:18

No ale w swiecie kibicowskim prawiie wiekszosc kojarzy faszyzm z prawica i komunizm z lewica.

tyminho
Posty: 119
Rejestracja: 01.03.2007, 21:59

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: tyminho » 19.01.2010, 22:21

AndrzejWajda pisze:Strasznie mnie to zastanawia jak Skini wytrzymują na jednym sektorze z lewakami i widzą jak machają flagą Antify. Nie rozumiem trochę tych klimatów. Nie ma między tymi grupami żadnych kwasów ,tolerują się ?
A słyszałeś o czymś takim jak redskins?

Mavas12
Posty: 30
Rejestracja: 19.01.2010, 21:51

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Mavas12 » 19.01.2010, 22:29

To nie mialo oznaczac ze Faszyzm jest .Tylko poprostu stwierdzenie faktow.Ktos tutaj prosil o Top 10 we Wloszech to mysle ze napewno w czolowce sa:

Napoli,Juve,Milan,Inter,Fiorentina,Roma,Lazio. Niewiem czy w czolowce ale dobre ekipy to tez:Bari,Genoa,Palermo,Sampdoria czy Parma.

Odnosnie Wloch pytal sie ktos chyba tutaj ale nie bylo jednoznacznej odpowiedzi jakkie poglady polityczne maja kibice Napoli??

AndrzejWajda
Posty: 33
Rejestracja: 19.01.2010, 01:29

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: AndrzejWajda » 19.01.2010, 22:39

tyminho pisze:
AndrzejWajda pisze:Strasznie mnie to zastanawia jak Skini wytrzymują na jednym sektorze z lewakami i widzą jak machają flagą Antify. Nie rozumiem trochę tych klimatów. Nie ma między tymi grupami żadnych kwasów ,tolerują się ?
A słyszałeś o czymś takim jak redskins?
Owszem słyszałem. Jednak zmyliła mnie końcówka wypowiedzi tego typa z St.Pauli.

Support28
Posty: 348
Rejestracja: 09.03.2007, 10:31

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Support28 » 20.01.2010, 12:24

Mavas12 pisze:To nie mialo oznaczac ze Faszyzm jest .Tylko poprostu stwierdzenie faktow.Ktos tutaj prosil o Top 10 we Wloszech to mysle ze napewno w czolowce sa:

Napoli,Juve,Milan,Inter,Fiorentina,Roma,Lazio. Niewiem czy w czolowce ale dobre ekipy to tez:Bari,Genoa,Palermo,Sampdoria czy Parma.

Odnosnie Wloch pytal sie ktos chyba tutaj ale nie bylo jednoznacznej odpowiedzi jakkie poglady polityczne maja kibice Napoli??
Zalezy od ekipy Naples, Fedelissimi to skrajna lewica, ale sa tez skarajnie prawicowi fani tylko nie pamietam z jakiej grupy
Wyklęci żołnierze, chłopcy twardzi jak stal
Ostatni patrioci wśród ruin i łgarstw
Wszystko dla Polski, dla siebie nic
Dziś dla was nasza pamięć
Dla was walecznych krzyż

Mavas12
Posty: 30
Rejestracja: 19.01.2010, 21:51

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Mavas12 » 20.01.2010, 15:04

Dzieki.Wlasnie duzo czytalem na ich temat jedni mowia ze prawica a inni ze apolityczni,ale ze maja grupe lewakow to nie slyszalem.

fluor
Posty: 1609
Rejestracja: 22.09.2009, 20:33

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: fluor » 20.01.2010, 17:12

Na meczu Grenoble - Saint-Etienne był jakiś dym...
[link]
[link]
[link]

Oprawa Bordeaux w meczu Ol. Marsylia:
[link]
[link]

Störtebeker
Posty: 111
Rejestracja: 02.03.2007, 21:23

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Störtebeker » 20.01.2010, 19:08

tyminho pisze:
AndrzejWajda pisze:Strasznie mnie to zastanawia jak Skini wytrzymują na jednym sektorze z lewakami i widzą jak machają flagą Antify. Nie rozumiem trochę tych klimatów. Nie ma między tymi grupami żadnych kwasów ,tolerują się ?
A słyszałeś o czymś takim jak redskins?
Na St. Pauli Skinheadzi siedza/stoja na sektorze 1 na Gegengerade a lewicowi Ultrà Sankt Pauli stoja za bramka na Südkurve.

A ze St. Pauli-Skinheads sa tradycjonalistami (NIE REDSKINS!) to sa automatycznie antyfaszystami, proste przeciez...jak napisal
sysysy pisze:
Cóż...wtrącę się...ruch skinheads rozpoczął się w roku 69 w Anglii i skupiał chuligańską młodzież, zarówno czarną jak i białą(tzw. rudeboys),gł.kibiców i nie miał u podstaw ŻADNYCH rasistowskich przesłanek...A to co my zwykliśmy uważać za tzw. prawdziwych skinów to pokłosie akcji z 1981r kiedy to British National Party-org. faszystowska-postanowiła przeciągnąć na swoją stronę owych kibiców,ale tylko białych-co udało się na tyle że na długie lata(szczególnie np. w Polsce,na Węgrzech itp.) słowo skinhead zaczęło znaczyć tylko jedno-młodego faszystę,podczas gdy u swojego zarania był to apolityczny,100% chuligański ruch...

tyle historii...OI!
„Najtańszą odmianą dumy jest duma narodowa. Każdy żałosny głupiec, który nie ma na świecie nic, z czego mógłby być dumny, jako ostatniej deski ratunku czepia się narodu, tylko po to, by być z czegoś dumnym” - A. Schopenhauer

Störtebeker
Posty: 111
Rejestracja: 02.03.2007, 21:23

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Störtebeker » 20.01.2010, 19:30

szkoda, ze nie mozna edytowac; ponizej linki do bardzo dobrej dokumentacji na temat skinow:
1/9 http://www.youtube.com/watch?v=T98_fbPmWmw
2/9 http://www.youtube.com/watch?v=ys0avT6U-r4
3/9 http://www.youtube.com/watch?v=-aBejzyDrME
4/9 http://www.youtube.com/watch?v=B3e8t6L65mw
5/9 http://www.youtube.com/watch?v=yGT00tPA7EI
6/9 http://www.youtube.com/watch?v=g5UjUNNL0Ak
7/9 http://www.youtube.com/watch?v=l6jpV31tn5s
8/9 http://www.youtube.com/watch?v=mSbpVlemKl8
9/9 http://www.youtube.com/watch?v=iBj6ifIeExc

Poza tym bylo kiedys w necie calkiem zgrabne tlumaczenie tej ksiazki:
[link]
ale jakos nie potrafie znalezc...

Sorry za off
„Najtańszą odmianą dumy jest duma narodowa. Każdy żałosny głupiec, który nie ma na świecie nic, z czego mógłby być dumny, jako ostatniej deski ratunku czepia się narodu, tylko po to, by być z czegoś dumnym” - A. Schopenhauer

filipolos
Posty: 1
Rejestracja: 20.01.2010, 15:49

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: filipolos » 21.01.2010, 10:14

ZKeSiak pisze:To ja może napiszę coś o Szwecji. Najlepszą sekcję gimnastyczną posiada IFK Göteborg (Wisemen). Styl podobny do Anglików, koneksję z Anglikami widać także poprzez to że np. Djurgarden posiada dobre kontakty z West Ham. Od czasu do czasu odwiedzając się wzajemnie. Czołowe ekipy to mniej więcej:

AIK- Firman Boys/Young Boys, Baby Boys/YYY Sthlm
DIF- DFG/DMG, DY Sthlm
Hammarby IF- KGB/BBS, BY Sthlm
IFK Göteborg - Wisemen/GYD
Helsingborg IF- Frontline/Hbg Yngre
Gais- GM/GY Gothenburg
Malmoe IF- True Rockers
Västerås- VSK Casuals (Division B or C)
IFK Norrköping- Peking Casuals

Największa umówiona walka w Szwecji odbyła między IFK(140) a AIK Sztokholm(120).
aik
firmanboys [link]
ultrasnord [link]
[link]
[link]
[link]

HAMMARBY
KGB [link]
hammarby ultras [link]
ultraboys [link]
söderbröder [link]
östrastå [link]
[link]
barabajare [link]

göteborg

[link]
[link]
[link]

GAIS

[link]
[link]
[link]

Djurgården

[link]
[link]
[link]
[link]

Elfsborg

[link]
[link]
[link]

Västerås IK

[link]
[link]

Örgryte

[link]
[link]
[link]

Örebro

[link]
[link]

Helsingborg

[link]
[link]

Malmö

[link]
[link]
[link]

sysysy
Posty: 79
Rejestracja: 13.01.2010, 17:02

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: sysysy » 21.01.2010, 14:23

sysysy pisze:
BIC pisze:Moze dla NPD nie ma roznicy, tak jak piszesz, chociaz pewnie i oni rozumieja, ze sa wazniejsze problemy od Polakow, chociazby Murzyni i Arabowie. No chyba ze obok Ubermenschen stoja rowniez i oni...Pozatym ta partia to chyba nie jest wiekszosc wsrod Niemieckiej prawicy.


Cóż...wtrącę się...ruch skinheads rozpoczął się w roku 69 w Anglii i skupiał chuligańską młodzież, zarówno czarną jak i białą(tzw. rudeboys),gł.kibiców i nie miał u podstaw ŻADNYCH rasistowskich przesłanek...A to co my zwykliśmy uważać za tzw. prawdziwych skinów to pokłosie akcji z 1981r kiedy to British National Party-org. faszystowska-postanowiła przeciągnąć na swoją stronę owych kibiców,ale tylko białych-co udało się na tyle że na długie lata(szczególnie np. w Polsce,na Węgrzech itp.) słowo skinhead zaczęło znaczyć tylko jedno-młodego faszystę,podczas gdy u swojego zarania był to apolityczny,100% chuligański ruch...

tyle historii...OI!
polecam na ten temat film pt. '' This is England''(co prawda oglądałem go po angielsku, ale 90% ogarnąłem), tam jest ukazana sytuacja tego rozłamu( 81-82r.)

ogólnie fajny filmik, gra tam "Tommy" z "Przekrętu"

EloFelo
Posty: 29
Rejestracja: 04.01.2009, 10:57

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: EloFelo » 21.01.2010, 16:53

EloFelo pisze:Mógłby ktoś opisać Dynamo Berlin? Wyjazdy, liczby, grupy, polityka, zgody, kosy, co sądzą o Polskich kibicach z którymi mieli przyjemność się poznać ;) itp. Coś tam o nich wiem, ale chciałbym jakieś dokładniejsze info. Z góry dzięki
podbijam
Obrazek
Kolumbijski katar, zamiast burackiej fety

AJAX AMSTERDAM
Posty: 172
Rejestracja: 15.01.2010, 11:36

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: AJAX AMSTERDAM » 22.01.2010, 19:09

W niedziele bede mial przyjemnosc ogladania na zywo Ajax-AZ.

against modern
Posty: 631
Rejestracja: 26.11.2009, 23:00

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: against modern » 22.01.2010, 21:42

nie masz może jakiś opisów, zdjęć z finału LM przeciwko Juventusowi w Rzymie ??

szczena_uns
Posty: 842
Rejestracja: 27.02.2007, 15:08
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: szczena_uns » 23.01.2010, 20:37

planuje w kwietniu jechać do Holandii na weekend , i pytanie odnośnie biletów na Ajax oraz Feyenoord , czy trzeba wyrabiać jakieś karty kibica lub membership ?? oraz jak z cenami tych biletów z góry dzięki
W IMIÉ OJCA I SYNA UNIA NOWA SARZYNA

Matys
Posty: 34
Rejestracja: 27.02.2007, 22:46

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: Matys » 25.01.2010, 12:43

NIe wiem czy dobry temat ale...
Jest ktoś kto ogarnia kraje skandynawii?
Najlepiej osoba która jest "na miejscu".
Kontakt PW
pozdrawiam
A.C.A.B

sysysy
Posty: 79
Rejestracja: 13.01.2010, 17:02

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: sysysy » 25.01.2010, 13:44

Mógłby ktoś opisać Saloniki- która drużyna przeważa na mieście itd.?
No a jak ktoś w podobny sposób opisałby Stambuł i Ateny to też spoko...

neo12
Posty: 316
Rejestracja: 11.09.2009, 21:17

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: neo12 » 25.01.2010, 15:25

Derby Mediolanu:

Inter:
[link]

Milan:
[link]
[link]
[link]
,,Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" - Gilbert Keith Chesterton

LP1922
Posty: 61
Rejestracja: 11.09.2009, 11:40

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: LP1922 » 25.01.2010, 15:50

Inter nieczytelnie, a co do Milanu poczekajmy na fotki z CSM... boys san maja niewyrazne fotorelacje nawet swoich opraw.

jms
Posty: 930
Rejestracja: 12.01.2010, 19:34

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: jms » 25.01.2010, 19:54

Co do Stambułu to z tego co wiem główne ekipy oczywiście BJK, Galata i Fener.
Besiktas występuje głównie tylko na swojej dzielnicy gdzie mają stadion, oczywiście dzielnica Besiktas jest duża liczy prawie 200 tyś mieszkańców i Besiktasowi kibicują najzagorzalsi fanatycy, największe świry, podobno używają sprzętu. Jest ich ilościowo najmniej z wielkiej trójki w Stambule.

Galatasaray i Fenerbahce z tego co wiem to występują po dwóch różnych stronach miasta azjatyckiej i europejskiej. Fener to zdaje się już azjatycka strona ilościowo jest ich podobnie jak Galatasaray myśle że mimo wszystko rządzi w Stambule Besiktas choć jest ich najmniej.

W Atenach wygląda to tak że OSFP jest z nadmorskiej dzielnicy Aten-Pireusu która wielkościowo podobna jest do Besiktasu. Klub który ma rzesze oddanych kibiców i dobrą ekipę, główny rywal to oczywiście Panathinaikos który z tego co wiem kibiców głównie ma na nabrzeżach Aten, w samym centrum podobno więcej jest AEKu, trzeciej siły stolicy jednak kibice tego klubu to wszelkiej maści lewaki, punki choć i normalni się znajdą. Główną grupą na AEKu jest Original 21. Podobno barwy noszą tylko w centrum jak jadą gdzieś dalej w miasto to ściągają i chowają. Myśle że sytuacje tam można podsumować tak. 1. OSFP, 2. AEK/PAO z leciutkim wskazaniem na PAO.

Ciekawą sprawą jest zniszczenie byłego stadionu Nikos Goumas przez fanów AEK niezadowolonych polityką klubu, kiepskimi wynikami i strasznie zadłużającą się sytuacją finansową która prawie doprowadziła do upadku klubu. Te wydarzenia miały miejsce na początku tego wieku
BĘDZIEMY Z TOBĄ AŻ DO ŚMIERCI

sysysy
Posty: 79
Rejestracja: 13.01.2010, 17:02

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: sysysy » 25.01.2010, 21:53

jms pisze:Co do Stambułu to z tego co wiem główne ekipy oczywiście BJK, Galata i Fener.
Besiktas występuje głównie tylko na swojej dzielnicy gdzie mają stadion, oczywiście dzielnica Besiktas jest duża liczy prawie 200 tyś mieszkańców i Besiktasowi kibicują najzagorzalsi fanatycy, największe świry, podobno używają sprzętu. Jest ich ilościowo najmniej z wielkiej trójki w Stambule.

Galatasaray i Fenerbahce z tego co wiem to występują po dwóch różnych stronach miasta azjatyckiej i europejskiej. Fener to zdaje się już azjatycka strona ilościowo jest ich podobnie jak Galatasaray myśle że mimo wszystko rządzi w Stambule Besiktas choć jest ich najmniej.

W Atenach wygląda to tak że OSFP jest z nadmorskiej dzielnicy Aten-Pireusu która wielkościowo podobna jest do Besiktasu. Klub który ma rzesze oddanych kibiców i dobrą ekipę, główny rywal to oczywiście Panathinaikos który z tego co wiem kibiców głównie ma na nabrzeżach Aten, w samym centrum podobno więcej jest AEKu, trzeciej siły stolicy jednak kibice tego klubu to wszelkiej maści lewaki, punki choć i normalni się znajdą. Główną grupą na AEKu jest Original 21. Podobno barwy noszą tylko w centrum jak jadą gdzieś dalej w miasto to ściągają i chowają. Myśle że sytuacje tam można podsumować tak. 1. OSFP, 2. AEK/PAO z leciutkim wskazaniem na PAO.

Ciekawą sprawą jest zniszczenie byłego stadionu Nikos Goumas przez fanów AEK niezadowolonych polityką klubu, kiepskimi wynikami i strasznie zadłużającą się sytuacją finansową która prawie doprowadziła do upadku klubu. Te wydarzenia miały miejsce na początku tego wieku

Cękju

O to mi chodziło...ten Besiktas tak rządzi?

sysysy
Posty: 79
Rejestracja: 13.01.2010, 17:02

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: sysysy » 25.01.2010, 22:58

Nie mam edytowania...

Chodzi mi o to że jak mu kibicują kibice tylko z jednej 200tys. dzielnicy w sytuacji gdy Istambuł ma 10 milionów...jak ich spotkać?

gialloblue
Posty: 40
Rejestracja: 08.03.2007, 16:26

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: gialloblue » 26.01.2010, 02:20

Co do Istambułu, sprzętu używa każdy, w kebabowie panuje kult noża, wystarczy przypomnieć czym "Rambo" bronił flagi, którą wbił w środek boiska Galaty :) Fener jak zostało napisane jest klubem ludu, największa i najbardziej znana grupa to "Kill for you" zrzesza fanów Istambułu, całej Turcji i emigrantów w całej Europie. Podobna sytuacja jest z Besiktasem, największa grupa to "Carsi", na youtubie można znaleźć sporo ciekawych filmików tu macie jeden http://www.youtube.com/watch?v=dKwKYz4E784 , ich doping to miazga. Jako ciekawostka, koszulki wydawane przez Carsi, sprzedają się lepiej niż oficjalne, wydawane przez klub, podobnie jak koszulki grupy zrzeszającej fanów Galaty "UltrAslan".

AJAX AMSTERDAM
Posty: 172
Rejestracja: 15.01.2010, 11:36

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: AJAX AMSTERDAM » 26.01.2010, 08:17

szczena_uns pisze:planuje w kwietniu jechać do Holandii na weekend , i pytanie odnośnie biletów na Ajax oraz Feyenoord , czy trzeba wyrabiać jakieś karty kibica lub membership ?? oraz jak z cenami tych biletów z góry dzięki

Dt.Ajaxu.Potrzebujesz karte kibica,ktora kosztuje 25 euro na caly sezon.Wtedy jestes pierwszy w kolejce do kupna biletu.Masz szanse tez dostac czasami bilet w kasie,lecz jest to rzadkoscia i tylko w przypadku malo atrakcyjnego rywala.Niestety w kwietniu z ciekawszych meczy sa tylko derby Rotterdamu.Reszta meczy Ajaxu i Kaanker w kwietniu to lipa.

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: nisc » 26.01.2010, 11:56

wlasnie moze ktos ma cos na temat ekipy Sparty Rotterdam "SYC" (Sparta Young Crew) ?
TYBET JEST SERBSKI

CelticBhoy
Posty: 97
Rejestracja: 19.03.2007, 13:46

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: CelticBhoy » 26.01.2010, 13:04

Wiele Ci nie pomogę, wiem tyle co sam kiedyś usłyszałem od gościa z NAC. Pomimo że Breda ma do Sparty raczej pozytywny stosunek (głównie wynikający z nienawiści do Feye') to ten koleś o SYC nie był zbyt dobrego zdania. Mała ekipka, która Feyenoordowi może naskoczyć. Z niezłej strony pokazali się kilka razy przy okazji starć z mniejszymi grupami - obijali jak chcieli Willema, Excelsior (swoją drogą - cóż za sukces :) ). Ich główna kosa to z tego co pamiętam Dordrecht - podobno sporo starć, różnie w nich bywało, ale generalnie SYC jakoś sobie w nich radziło.
Dobre stosunki mają z Haarlemem. Wg gościa z Bredy, nie ma bliższych kontaktów na linii "sportowej" pomiędzy NAC, a SYC. Tak jak napisałem - odniosłem wrażenie, że NAC nie traktuje ich zbyt poważnie.

Jak sobie możesz zobaczyć na filmikach i zdjęciach w sieci, bardzo im imponuje styl brytyjski :) Union Jacki, ciuchy - normalnie Anglia, panie :D
This is CELTIC - my religion.
"What a fuckin shame. It used to be a Paradise, now it's a Little Palestine"

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: nisc » 26.01.2010, 13:10

dzieki CB, ja wyszperalem taki clip i nie wygladaja mi w sumie na jakichs "chlopkow roztropkow" ale jak to w Holandii, Belgii itp bywa wyglad o niczym nie swiadczy heh, pzdr

http://www.youtube.com/watch?v=Fon10vrzsHo
TYBET JEST SERBSKI

gialloblue
Posty: 40
Rejestracja: 08.03.2007, 16:26

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: gialloblue » 26.01.2010, 13:14

CelticBhoy mnie uprzedził :) W zasadzie napisałbym to samo, z jednym ale. Ekipy Feijenoordu i Sparty nie wchodzą sobie w drogę, mało tego powiedziałbym ze jest wzajemna tolerancja, z racji pochodzenia obu klubów z Rotterdamu. Na początku, po przyjeździe do Rotterdamu, dziwiło mnie jak będąc z żoną gdzieś na mieście na zakupach, widziałem gości w szalikach koszulkach, czy czapkach Sparty, przy wiadomej dominacji Feye. Mam dobrego znajomka, z którym się bujam na mecze, jeszcze niedawno był dosyć znanym udzielającym się hools Feye, i trochę mi to poobjaśniał. Nisc, co do Twojego wcześniejszego pytania o bilety, w kwietniu grają derby ze Spartą, na ten mecz nie ma szans na bilety, jako że Feye ma około 40 tyś karnetów, reszta zostaje w wolnej sprzedaży a wiadomo jak to się rozchodzi. 4 kwietnia grają z NAC Breda, nie wiem dokładnie jak jest z biletami, pamiętam w zeszłym sezonie w play off chciałem kupić bilet w punkcie klienta i pocałowałem klamkę, ale to były play off. Mogę się zorientować,ale to gdzieś tak w marcu.

nisc
Posty: 1812
Rejestracja: 26.02.2007, 19:26

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: nisc » 26.01.2010, 13:22

to nie ja pytalem o bilety heh, w sumie wielkim fanem holenderskiej sceny nie jestem ( pierdolo...era techno haha),ale nie powiem lubie taki Utrecht czy Hage maja swoj klimat, pzdr
TYBET JEST SERBSKI

gialloblue
Posty: 40
Rejestracja: 08.03.2007, 16:26

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: gialloblue » 26.01.2010, 13:24

Oj, sory to był Szczena :)

jms
Posty: 930
Rejestracja: 12.01.2010, 19:34

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: jms » 26.01.2010, 18:16

A jak Excelsior radzi sobie w Rotterdamie?
BĘDZIEMY Z TOBĄ AŻ DO ŚMIERCI

mancunian
Posty: 1012
Rejestracja: 20.11.2009, 21:12

Re: Europa Zachodnia (bez UK)

Post autor: mancunian » 26.01.2010, 18:33

A ja pytanie do fanow Ajaxu, czy to jakas konkretna grupa jest pro Man United/Fc United, czy ogolnie wiekszosc? Bo juz pare flag widzialem typu Ajax hate Glazer czy cos...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości